Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba MP003 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Myślę, że pasowałaby na kolbę (może niewielkie poprawki krawieckie byłyby potrzebne), ale wątpie by było to wygodne w użyciu. Ładownica jest dopasowana do magów od eMek, a te są znacznie większe niż te od shotguna. Jak włożysz tam mag (czy magi) od shotguna to będzie latał (to jeszcze tzw. pół biedy), ale problem może być z wyciąganiem - obawiam się, że będziesz musiał pochylać shotguna lufą w dół by mag wyleciał z ładownicy (możliwe, że nie dosięgniesz maga ręką gdy będzie w tyle ładownicy).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

dzięki, chyba masz rację :) Chyba jednak użyję rzepów + kleju butapren :]

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Nadchodzi zima i kilku kolegów którzy też bawią się w asg mówią że koniec strzelania, ponieważ będzie za zimno i się nam mośki rozsypią. To prawda?? Wy też przestajecie strzelać na plastikach w zimie?

Link to post
Share on other sites

Wy też przestajecie strzelać na plastikach w zimie?

 

Wręcz przeciwnie.

 

 

Odnośnie wyciagania magów.

Na szybko przychodzi mi myśl, aby w replice zamontowac dwie sprężyny z koszyczka ( np. do ladowania aku AA lub zabawki) są elastycznie i sie fajnie składają lecz czy bedzie na tyle luzu aby sie to pomieściło to trzeba sprawdzic.

Link to post
Share on other sites

Jak nigdzie nie przywalisz to plastik da radę (chyba, że będą niewiadomo jakie mrozy), ale to tak jak latem. Jeśli chodzi o gumkę to problemem (moim zdaniem) nie jest samo jej zamarzanie i odmarzanie, a to, że nie jest zrobiona z jakiejś super gumy czy silikonu i może przy zamarzaniu (i działaniu w takich warunkach) popękać.

W każdym razie, ja w zimę strzelałem i shotguny działają.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Witam

Mam parę pytań ze względu na to że jestem zielony w sprawie ASG

-czy ta strzelba jest dobrą inwestycją jako pierwsza replika, czy warto coś dołożyć (nie mam doświadczenia z replikami i nie znam wiele godnych uwagi firm) i kupić na przykład jakiś gazowy/elektryczny pistolet, który w przyszłości zostanie bronią poboczną czy zapasową?

-czy od razu robić przeróbki repliki takie jak skrócenie sprężyny (z tego co czytałem częsta przyczyna wypadków z tą repliką)?

-jak to będzie ze strzelaniem podczas zimy?

-czy ta replika strzela tylko jedną kulką czy można załadować jednocześnie strzelić paroma

-da się złożyć do kupy podczas paru przeróbek czysto estetycznych?

-lepiej brać short czy long?(osobiście pewnie brałbym long i najwyżej bawił się ze składaną kolbą)

-jest sens robić trzymaczke na magazynki? (nie mam pojąca jak coś takiego nazwać :icon_wink:

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi też :icon_wink:

 

EDIT:i jeszcze gdzie kupić, jakieś konkretne strony. Podziękować

Edited by Pikesz
Link to post
Share on other sites

1)Powiedziałbym nawet, że to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, inwestycja za te pieniądze. Jeśli masz pieniądze na elektryczny, to też jest kilka takich pozycji nie do zdarcia.

2)Nie, nie jest to konieczne.

3)W porządku, zima nie jest aż takim killerem. Jasne, gorsze warunki niż we wiosnę, czy lato, gumka może dospać po tyłku, ale shotgun powinien przeżyć. A newet jeśli nie, to następny już na pewno :icon_razz:

4)Można i dwoma jak wykonasz dwa ruchy sudwałem, ale żadna nie leci na tyle dobrze, żeby rozważać to jako skuteczną metodę prowadzenia ostrzału :icon_razz: Jeśli chcesz strzelać trzema, są droższe modele, bodajże DE.

5)Nie rozumiem, ale rzuć okiem na temat z modyfikacjami/parę stron wstecz. O ile nie popsujesz mechanizmów, to da się zrobić różne cuda z tą repliką.

6)Kwestia dosyć subiektywna, ja wolę short, ktoś woli long - trochę głupio według mnie, że nie ma celowników w wersji long, ale dla chcącego nic trudnego.

7)Taki, że nie musisz szukać magazynków po kieszeniach i możesz je sobie zawsze w tym samym położeniu ustawić = pamięć "mięśniowa" = szybsza zmiana magazynka = bycie legendą na polu bitwy :icon_razz:

 

Podpowiedź: Radzę, mimo wszystko, trochę poprzeglądać tematy/sklepy na własną rękę, bo dyskusje na temat niektórych podpunktów to już nawet nie "gdzieś" w temacie są, ale stronę/dwie temu.

 

Co do sklepów, to różnie z tym bywa, ja brałem z taiwanguna.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Odnośnie pytania o skrócenie sprężyny to jeszcze nie słyszałem by komuś ta replika padła z powodu zbyt mocnej sprężyny. Jeśli nawet komuś padła z tego powodu to po paru latach, a to, powiedzmy sobie szczerze, tani sprzęt więc jeśli przetrwa dwa lata to uważam, że (nawet dla "biednego" airsoftowca) zakup był opłacalny. Znaczy, tak szczerze pisząc, to jest jedna awaria (ciężka do naprawy), którą może powodować zbyt mocna sprężyna. Chodzi mi o zerwanie mocowania rączki przeładowania do cylindra. Jednak istnieje teoria (a praktyka zdaje się ją potwierdzać), że uniknie się tej awarii jeśli za każdym strzałem rączka przeładowania będzie dopchnięta do końca (najbliżej końca lufy).

W ogóle to poczytaj temat - dowiesz się chyba wszystkiego o tej replice (jeśli chodzi o popularne awarie i działanie mechanizmów), a przy okazji poznasz kilka dodatków i przeróbek (różnego rodzaju ładownice, otwierające się okienko wyrzutnika łusek, był chyba nawet projekt większego maga).

Link to post
Share on other sites

Dzięki Mixon bardzo pomogłeś :icon_wink:

Co do pisania o przeczytania tematu to go już tydzień przeglądam po prostu czasami wole jak ktoś mi odpowie. Bezpośrednio do mnie bo wtedy zna moją sytuacje i odpowiedź jest w 100% pomocna :icon_wink:

A da rade coś zrobić z tą kolbą? Bo to raczej niewygodne zmieniać magazynek stojąc za drzewem mając wersje long :icon_biggrin:

A co do kupna ta wersje long znalazłem za 25$ a jakiejś zagranicznej stronie, więc nie kupie tam po drugie tyle zapłacę za przesyłkę

Ale tak czy inaczej zastanawiam się mp003 czy beretta STTI na CO2 bo najpierw chce kupić tylko jedną replikę żeby zobaczyć czy naprawdę mnie to wciągnie :icon_wink:

Po jakim czasie zgraliście się z układem celowniczym (a w zasadzie jego brakiem) w tej strzelbie?

Edited by Pikesz
Link to post
Share on other sites

A co w wymianie maga wielce niewygodnego, i jak short miałby być znacznie bardziej wygodny pod tym względem? Jak będziesz trzymał strzelbe równolegle do ziemi, to lufa i tak Ci będzie wystawać zza drzewa, a prostopadle to jaka różnica?

 

Ostatnie pytanie - nie zgrałem się, dorobiłem sobie przyrządy. O dziwo, robione na oko, piekielnie dobrze się sprawdzają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

tak szczerze pisząc, to jest jedna awaria (ciężka do naprawy), którą może powodować zbyt mocna sprężyna. Chodzi mi o zerwanie mocowania rączki przeładowania do cylindra. Jednak istnieje teoria (a praktyka zdaje się ją potwierdzać), że uniknie się tej awarii jeśli za każdym strzałem rączka przeładowania będzie dopchnięta do końca (najbliżej końca lufy).

 

 

Mi właśnie strzeliło mocowanie na tłoku, 2 drugi dzień po zakupie. Pokleiłem poksyliną i na razie trzyma. Nie licząc tego spisuje się całkiem OK.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...