Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bardziej bym powiedział, że niektóre chińskie komory akceptują inne gumki. Chyba, że akurat ten promyk ma aż tak cienki kołnierz, że wchodzi w komorę i się nie zawija. Zawsze można kupić gumkę, sprawdzić, a jak nie będzie pasować to kupić inną komorę.

Link to post
Share on other sites

Preckę w SAWie mam, zło nie jest chociaż dla niektórych to przerost formy nad treścią. Kolbę ICS (podobna do SF ) też mam w SAWie. Będę na Kaszmir, możesz zmacać.

A też będę i już prawdopodobnie ze zrobioną kolbą. Precki nie akceptuje bardziej ze względów ekonomicznych - mam ciężki palec, także wolę Rocketsy od Guarderów.

Z innej beczki - jakie są szanse znalezienia u nas w PL tej części montowanej np. w Mk46, w miejsce regulatora gazowego (zdjęcie poglądowe i zabawowe):

m42000withm249rd1.jpg

Link to post
Share on other sites

A też będę i już prawdopodobnie ze zrobioną kolbą. Precki nie akceptuje bardziej ze względów ekonomicznych - mam ciężki palec, także wolę Rocketsy od Guarderów.

Z innej beczki - jakie są szanse znalezienia u nas w PL tej części montowanej np. w Mk46, w miejsce regulatora gazowego (zdjęcie poglądowe i zabawowe):

 

ROcketsy to chyba od Gunfire'ów a ie od Guarderów.

 

Co do węzła gazowego/bloku gazowego, to ten który jest na zdjęciach nie jest od MK46 tylko od normalnego M249. Czasami taki był montowany na lufach w M249. FN oferuje lufy do M249 z regulatorem i bez po prostu.

 

Jeśli chodzi o węzeł gazowy do MK46 to jest on nie dostania ani w kraju ani za granicą.

 

A teraz trochę z innej beczki czy da sie wizualnie przerobić tego 249 na delikatnego hk mg4 ? Czy wgl dałoby sie zmienić cos w tym stylu ?

 

W prawdzie mówiąc szukałem zamiennika do mg4 jednak jedyna wersja "podobna" jest m249 długa wersja .

 

Nie, nie da się przerobić M249 na MG4. Dlaczego? Bo to zupełnie dwie odmienne bronie o innej konstrukcji i wymiarach. Wiem, bo w zeszły czwartek trzymałem w łapach i MG4 i MG121 (czyli wersje na nabój 7,62x51). Można zbudować MG4 od podstaw i wstawić tam GB od M249. Zrobił to zdaje się jeden Czech. Nawet chyba dwa egzemplarze robił na raz. Koszty potworne przypuszczam, chyba, że masz dostęp do maszyn i surowców. Czytaj zrobisz to sam.

Edited by FRAGER
Link to post
Share on other sites

Prowadnicę należy naciąć. Zrobić w niej kanał szerokości odpowiedniej do mocowania kolby PARA. Jeśli dobrze pamiętam to chyba 25 mm. Najlepiej skoczyć z prowadnicą na frezarkę to wyjdzie równiutko. Robiłem to kiedyś domowym sposobem i wyszło nawet nawet.

Dzięki temu zabiegowi prowadnica "obejmie" występ w mocowaniu kolby i nie będzie się obracać.

Link to post
Share on other sites

Ostatnie z dziwnych pytań co jest lepsze dla użytkownika : standardowy dwojnog czy rączka-dwojnog http://www.taiwangun...-black-acm.html

Co kto lubi. Wg mnie chwyt lepszy, bo standardowy dwójnóg po pierwsze szybko się wyrabia, po drugie dłużej się składa/rozkłada, a po trzecie przeszkadza, gdy chcemy używać chwytu taktycznego na dolnej szynie RIS. Gripod jest o tyle dobry, że błuskawicznie się składa/rozkłada, ponadto rozłożony nie zahacza o wszelkie krzaki tak jak standardowy dwójnóg. Minusem jest natomiast to, że SAW jest z nim "wyższy", ponadto w przypadku tych 7-8kg SAWa nacisk na nadgarstek przy trzymaniu gripodu jest na tyle duży, że jest to dość odczuwalne dzień po strzelaniu.

 

PS. Frager, popraw proszę zdjęcia, bo 2 pierwsze się nie wyświetlają.

Edited by DevilFish
Link to post
Share on other sites

Wiem Że dziwne pytania miały się skończyć ale co sądzicie o stworzeniu potwora cqb czyli m249 plus m203 , założyłem sie z znajomym ze nie ma osoby w PL ktora by takie cudo stworzyła wiec pytam czy ktos zna take przypadki i moj zakład okaże sie przegrany . ( chodzi mi o PL nie P zagranicę bo tam tworzą rożne ustrojstwa )

Link to post
Share on other sites

A ja mam kolejny problem- mały box CA mi wariuje. Jak wiadomo ma 3 nastawy- off/auto/no. I po strzelance, wyładowałem kulki z boxa, i chyba wszystko było ok. Potem go włączam i jest problem- nastawa Auto nie działa, a na No box pracuje jakby się zaciął lub załadował do końca- innymi słowy strzela, pyka, coś jak naładowany hi-cap tylko głośniej. Co z tym zrobić? Jak to naprawić? Bateria zasilająca box jest w porządku.

Link to post
Share on other sites

Nie męczyć boxa. Jeśli wydaje taki głos strzelający to najprawdopodobniej złapałeś zacinkę. U mnie pomaga pierdyknięcie ręką w bok boxa. Wtedy jak się odblokowuje to słyszę dźwięk rozwijającej się sprężynę i ewentualnie widzę wylatujące kulki z boxa.

Jeśli box kręci a kulki nie wylatują to 99% jest to zacinka. Katowanie boxa może się skończyć pęknięciem sprężyny w kółku hicapa.

Link to post
Share on other sites

Uderzanie w boxa nic nie daje. Box kręci a kulki nie wylatują. Cały czas słychać jakby coś się nawijało/kręciło ale nie mogło zaskoczyć.

 

Jak to naprawić? Małego boxa ciężko rozkręcić... szukam jak ale nie mogę dojść.

 

Edyta naprawiłem. Odkręciłem wężyk prowadzący kulki do świniaka, ponaciskałem otwór w boxie i zaskoczyło. Tak jak mówisz, sprężyna się odwinęła i wyleciała kulka. Dzięki!

Edited by MatriX482
Link to post
Share on other sites

Po strzelaniu sprawdzaj boxa, ja miewam odłamki gałęzi i igieł z jakiegoś świerka które blokują prześwit w sprężynie.

 

Zacinka to zazwyczaj syf, 1/10 przypadków to kulka która nie trafiła tam gdzie powinna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...