Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 (PJ249) [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jakby ktoś się zastanawiał jak odciążyć M249:

Heat cover - 100g

Bipod - 350g

Samo ich wywalenie daje nam prawie pół kilograma mniej. Dodatkowo, zespół lufy M249 Para (włącznie z tłumikiem płomienia i rączką transportową) waży 780g. Tak się składa, że dorwałem kompletny zespół lufy z wersji MK46, waży on 520g. Więc tutaj kolejne 260g mniej przy zmianie zespołu lufy na MK46. Łącznie: -710g lżej.

Link to post
Share on other sites

Zajeździłem w końcu stockowy silnik swojego SAWa i trzeba będzie wydać na nowy... Swoją drogą ten przeżył i tak już długo. Boje się jednak trochę, że np. na silniku GFC F1 będę miał za wysoki ROF. Przy okazji też zastanawiam się nad wrzuceniem bore-up'a i nowymi zębatkami. Tłok był wymieniany całkiem niedawno i ma przebieg raptem 20 tys. bb, natomiast zębatki SHS mają już przemiał 100 tys...

Link to post
Share on other sites

Mam dziwny problem z małym boxem MAGa - podaje co 5-10 kulkę. Na stockowym boxie wszystko leci idealnie, ale bieganie z nim lekkie nie jest :)

 

bebechy - gumka G&G, komora CA, precka systemy 363, BU guardera, lipo 11,1, 30c, sp140 guardera.

 

zmiana baterii z 9v na lipo 7,4 w boxie pomoże? Nie chciałbym tracić pojemności wybitnie, może ktoś poleci jakiegoś maluszka?

Link to post
Share on other sites

Mały box MAGa podaje dobrze nawet przy szybkostrzelności 25 k/s i wyżej. Zmiana zasilania na 7,4 V lipo nic nie da. Sprawdź najpierw czy bateria w boxie się nie rozładowała. Innym powodem niepodawania kulek może być wyrobiony popychacz dyszy. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet jak mamy nowy popychacz w M249 to warto zapodać na zębatkę tłokową opóźniacz. Koszt 7-9 zł nikogo kto ma SAWa nie zbawi a na pewno poprawia niezawodność podawania kulek.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne za radę. GB ma przebieg w zasadzie żaden (może 2k kulek do tej pory). Opóźniacz faktycznie można zamontować, szkody na pewno nie wyrządzi.

 

Ciekawe, że ze stockowym boxem (puszczone kable ciągnące prąd z 1 baterii z gunem), więc napięcie jest to samo, ergo rof nie robi żadnej różnicy.

 

Spróbuję i zobaczymy. Jeszcze raz dzięki za radę!

Link to post
Share on other sites

Jeśli mag kreci i kulki wylatują z sprężynkowych rurek, to może ta czarna końcówka co wchodzi w gniazdo przy maga nie siedzi tam jak trzeba?

Czasem wystarczy 2-3mm i są podobne objawy, kulki nie trafiają do komory hopup.

Link to post
Share on other sites

A ja mam inne pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi wiec je zadam. - czy do M249 można zamontować inny gearbox np. od M4 a nie dedykowany. Wiem ze one trochę inaczej wygladaja ale może da się tak zrobić? Ktoś coś takiego próbował ? Na pytanie dlaczego cos takiego chce zrobić to będę miał M249 bez gearboxa i tak przeglądam, oglądam foty i się zastanawiam czy cos takiego będzie możliwe ?

Edited by Murvik
Link to post
Share on other sites

No nic myslalem ze będzie trochę latwiej ale spoko. To zmienia postac rzeczy, bo jak nie mogę porządnego geara np. od M4 włożyć to musze poszukać szkielet gearboxa i wnętrzności powkladac takie jak ja bym chciał, ale jakos ciężko z tym. Jeszcze kompletny się znajdzie ale szkieletow brak. Mimo moich poszukiwań zapewne ktoś z Was może cos podrzuci będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

Prędzej v.7 upchniesz ,ale przeróbek ,żeby to osadzić i żeby to strzelało rozsądnie będziesz miał kupę :icon_smile:

 

Nie podrzucaj ludziom takich pomysłów bo to nie ładnie innych pakować w szambo.

Prędzej właśnie V2 albo V3 się upchnie niż V7.

 

GB do M249 mają chyba na taktyczny.com. Kompletny, ja bym tylko tłok zmienił bo reszta jest przyzwoita.

Sam szkielet kupić jest problem. Jak się go już kupi to i tak trzeba wsadzić do środka kolejne kilka stówek. Na początek bym nie radził marudzić tylko kupić to co jest i wymieniać po woli jak coś się sypnie. Chyba, że kolega Murvik to kolejna osoba która musi mieć w M249 pierdyliard fpsów i rofa na poziomie miniguna.

Link to post
Share on other sites

Dzieki Panowie za opinie. Co do ogłoszenia to dziex i będę dzialal. Nie jestem maniakiem co musi mieć milion fps i rofa ze hoho. Raczej delikatna przerobka stockowego gearboxa w granicach rozsądku (choć i tak będzie to pierwsza jak się zdecyduje). Oprocz giwery i komory hop up nie mam nic na tą chwile - ani lufy, batki, gearboxa wiec dlatego pytałem. Jakby co to wiem gdzie zasięgnąć opinii. Jeszcze raz dzięki. Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...