Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] WARRIOR I (L96) [Well]


Recommended Posts

Kulki 30 za ciężkie są jak na stocka. Ja ich użyłem dopiero jak zmieniłem gumkę, lufę i komorę.

 

Kwestia wyregulowania HU to jest kwestia każdego posiadacza tej repliki.

 

Musisz sam dojść jak i dlaczego sie tak dzieje, nikt Ci precyzyjnie nie powie, ile masz kręcić imbusem, żeby kulki leciały jak po sznurku, co na stocku jest nie możliwe ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

musisz wyregulować tak żeby leciało dobrze. Dobrze jest wtedy kiedy masz dobry zasięg, trajektorię i skupienie (na miarę repliki...). Czyli wiesz teraz tyle ile wcześniej i ani grama więcej. Jak podkręcisz za bardzo- leci w górę. Jak za mało- szybko spada. Tak działa HU przecież... :wink:

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu męczyłem Was pytaniami o zacięty w body zespół spustowy. Wreszcie znalazłem trochę czasu i wyciągnąłęm gada.

 

http://yfrog.com/03dsc0001lowj

 

Powodem blokowania się jest pęknięta obudowa i wystający na kilka mm jakiś plastikowy "dynks" (sory za nazewnictwo, nigdy nie rozkładałem spustu).

Czy można to jakoś tymczasowo na chwile wcisnąć z powrotem, żeby nie wystawało i kilka miesięcy pociągnęło na stockowej sprężynie, czy powinienem poszukać nowego zespołu?

 

Druga cześć pytania, w przypadku negatywnej odpowiedzi na pierwsze - czy występują jakieś istotnie różnice pomiędzy zespołami spustowymi LayLaxa

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2233

 

a PDI

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3277

 

poza cena i prestiżem producenta?

Link to post
Share on other sites

Spusty LL i PDI różnią się... wszystkim. Działają na innej zasadzie, w środku jest całkowicie inny mechanizm. I LL jest dobry- PDI nie a to największa różnica haha tyle z moich doświadczeń. Uprzedzając pytania: tak, montowałem ze 2 od LL oraz chyba też 2 od PDI. Wybór jest banalny: LL i tylko LL. Niech PDI mydli oczy podawaniem numerków stali z jakiej to jest zrobione- to zwyczajny kawałek niedopracowanej kupy o nieprzemyślanej konstrukcji. Przy ekstremalnych upg sprawdza się tragicznie, nie polecam. Można w prawdzie poprawiać fabrykę ale... LL tańszy i lepszy.

 

 

 

A tak btw, dałes linki do spustów do aps2 :D a nie 96.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie o komorę PDI - czym albo jak zabezpieczyć najmniejszą uszczelkę fi 6 (ta wewnątrz komory) przed przesuwaniem się w trakcie wkładania lufy z gumką hopsiupką? Czy może ona powinna wejść w jakąś wewnętrzną kryzę - tak jak większa uszczelka fi 10 przy krawędzi komory (jak tak to jak ja tam wepchnąć)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam problem, posiadam warriora ale firmy DE i ostatnio kupiłem zestaw TuneUp od krakmanow , zamontowałem go i cos mi ten piston sear nie chaczył za kazdym razem, wyciagnałem ten precik z srodka bo wyłaził mi przez srube. Jeszcze raz go rozebralem i załozył 2 podkładki, aby sprezyna byla bardziej ubita, i wogole nie chce chaczyc o piston sear, o co moze chodzic ??

Dodam jeszcze ze w tym warrior firmy De piston jest w kształcie takiego stożka, a w well chyba inny jest co z tego pamietam

Link to post
Share on other sites

Łoże Thumbhole to masz w stocku na moje oko...

 

Jak jest z tym boltem jest przecież w temacie opisane. Najlepiej sprawdza się mieszanka odpowiednich części LL i odpowiednich PDI. Np cylindry sa porównywalne z niewielką na moje oko przewagą LL (niewielką), tłoki PDI to złom a głowice PDI (cylindra) są lepsze ale trzeba je przerobić żeby pasowały do głowicy tłoka LL (tłok PDI i jego głowica to integralna część. Tzn można rozkręcić ale nie kupisz innej głowicy do tłoka PDI). Prowadnica lepsza jest LL z racji łożyska. PDI ma jakiś badziewny plastikowy pierścień który pęka już przy montażu a najpóźniej po 20 strzale.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z cylindrami główna trudność to znalezienie odpowiedniej jakości wyrobu hutniczego ,a takie są do dostania, ale raczej w ilościach takich, że GH by musiało narobić tych cylindrów dla wszystkich warriorów w Polsce. Oczywiście są też inne drogi otrzymania cylindra jakości LL,PDI , ale po produktach GH raczej widać , że jest to po za zasięgiem ich możliwości. Z tym, że też nie jest wykluczone , że ich cylinder jest całkiem ok , w sensie , że nie obniży osiągów i kultury pracy w stosunku do stokowego, a będzie na tyle wytrzymały, że będzie można założyć bez obaw spr. 170/190.

Także, najlepiej by było po prostu obejrzeć konkretny egzemplarz i ocenić.

 

Witam, wpadam z pytaniem jak ma się sprawa z cylindrami G&H do eLki. Wiem, że spusty to lipa straszna i dex wiele razy przed tym ostrzegał. Ale jak ma sie sprawa z cylindrami. Bo niestety spec świeci pustkami a mam okazje dostać ten cylinder za czasów kiedy ich wyrobi były jeszcze dobre.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Z cylindrem to jeszcze chwilę pewnie potrwa zanim coś się pojawi. Poza tym, jak już, to w pierwszej kolejności wyjdzie BU pod VSR.

 

Ja osobiście uważam, że warriorowy cylinder jest takiej jakości, że na co by nie wymienił, to będzie lepiej, więc jeśli GH sprzeda samą rurę w jakiejś normalnej cenie , to bym brał. Byle był prosty, bo inne niedoskonałości, można w miarę możliwości poprawić ręcznie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Jeżeli chodzi o zespół spustowy to ja mam dorabiany na zakładach mechanicznych w Tarnowie i jest to plok duraluminium przecięty na pół i wyfrezowane w nim wszystkieścieżki a wszystkie cięgna i język spustu wymieniony na stal nierdzewną. Warzy to to koło 400 gramów alt można tam wpakoać springa 210 i to nie padnie. Jeżeli chodzi o posta dexterkrak to całkowicię sie z tobą zgadzam ponieważ jedyne co tam wsadziłe dobrego to PDI bo naprawdę znaczonco wpływa na szczelność układu i regulacje hopka. w przyszłości jest plan wymiany cylindra tłoka prowadnicy głowicy i spręrzyny i oczywiście lufy ale powoli bo kasa może i jest z roboty ale za cos trzeba żyć :-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Posiadam tą komorę hop-up od HP - umożliwia instalację gumki aegowej - czyli i tak lepiej się opłaca niż stockowy hop-up. Stalowa dźwignia pod dystanser - niestety z krzywym wycięciem pod dystanser. Czy szczelniejsza? Potwierdzę bo tylko odzyskałem fpsy, które traciłem stopniowo w trakcie zużywania się stockowej komory (od wciskania gumki ścianka od strony dyszy się wyrwała i gumka wyszła).

Te śruby z boku znakomicie ustalają lufę w komorze i ten materiał się o niebo lepszy od znalu. Gumka guardera czarna wchodzi dosyć ciasno (pewno przez oring który się znajduje się od strony lufy w komorze) a końcowa zatyczka wszystko jeszcze dodatkowo usztywnia.

Komora posiada oring w środku - w miejscu gdzie wchodzi dysza - więc pewno dodatkowo ją jakoś uszczelnia.

Prócz tego od razu wziąłem cały zestaw od Hexagon Production - komora, tłok, prowadnica sprężyny i pierścienie ustalające lufę wew. w lufie zewnętrznej.

Tłok to aluminium z dokręconym stalowym końcem na zaczep tłoka - czyli lekki i podejrzewam wytrzymały - bez trudu akceptuje gumowe głowice tłoka. Stockowa sprężyna trochę w nim lata więc pewno będzie akceptować nieco szersze sprężyny.

Prowadnica jest ze stali z przykręcanym zakończeniem (tym talerzykiem) - dystans niestety robiony jest pod szersze sprężyny niż stockowa.

Komora to opisałem.

Pierścienie ustalające (stabilizatory) to plastik/abs od wewnątrz i zewnątrz posiadające po 2 oringi więc też są przemyślane.

Na razie zestaw stoi i czeka więc nie wypowiem się jak z jego wytrzymałością.

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...