Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
AKS-74

Broń pozbawiona cech użytkowych.

Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy umieściłem temat w odpowiednim dziale... Jeżeli nie, proszę moderatora o przeniesienie.

 

Chcę kupić broń pozbawioną cech użytkowych na czeskim serwisie aukcyjnym aukro.cz. Broń ma czeskie dokumenty świadczące o jej nieużyteczności. Czy mogę spokojnie kupić broń i nie mieć problemów w Polsce?

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo nie, broń powinna mieć polskie dokumenty stwierdzające pozbawienie cech bojowych, ale pewny nie jestem.

 

Już wszystko wiem, masz rację Foka, w/w broń byłaby nielegalna w Polsce.

Należy mieć certyfikat Polskiego CLK.

 

Temat chyba do zamknięcia?

 

Pozdrawiam

Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukałem za granicą RPK... i znalazłem.

Za 1300zł.

A w Polsce nie ma takich rzeczy.

Jeżeli to jest nielegalne nawet nie mam zamiaru się w to bawić.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdeaktywiowanej tak łątwo nie przerobisz na ostrą. To sporo roboty, potrzebny warsztat i umiejętności. "Jak nowa" i tak nie będzie. A tych "tylko części" nigdzie łatwo nie dostaniesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.works11.com/?product_id=21227&category_id=502

Czyli za 1800,- mam prawdziwą broń, w której, tylko muszę wymienić części, aby, była zdolna do strzelania, zaś mając papiery na broń zdeaktywowaną :twisted: Widać, że tańszy wydatek od ASG :-F

Gadasz gupoty kupienie części potrzebnych do przerobienia broni PCB wiąże sie z większym zachodem jak kupieniem od ręki całego.nie mówiąc już o kosztach i użyteczności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy ruszyć głową, aby działał... ludzie w temacie wiedzą o co chodzi...

 

Już taniej/łatwiej jest złożyć broń od nowa. Chcąc przywrócić sprawność egzemplarzowi pozbawionemu cech użytkowych walczysz z tym:

§ 6. 1. Broń palną przekazaną w celu pozbawienia cech użytkowych poddaje się następującym zmianom polegającym na:

 

1) uniemożliwieniu właściwej współpracy każdej istotnej części broni palnej pozbawionej cech użytkowych z odpowiednimi istotnymi częściami broni palnej takiego samego rodzaju, typu i modelu niepozbawionej cech użytkowych;

 

2) uniemożliwieniu właściwego zadziałania układu uderzeniowego, odpalającego ładunek miotający naboju zarówno po uruchomieniu mechanizmu spustowego, jak i w inny sposób;

 

3) uniemożliwieniu załadowania naboju dowolnej konstrukcji i kalibru do komory nabojowej w lufie lub komór nabojowych w bębnie nabojowym;

 

4) uniemożliwieniu przemieszczania się pocisku wzdłuż całej długości lufy lub elementu ją zastępującego;

 

5) wykonaniu w tylnej części przewodu lufy przelotowych otworów o przekroju co najmniej dwa razy większym niż przekrój wewnętrzny lufy.

 

2. Przy wykonywaniu wymaganych zmian należy:

 

1) stosować technologie napawania materiałem twardszym niż stosowany do wykonania zasadniczego elementu istotnej części broni;

 

2) w przypadku konieczności wiercenia otworów pod kołki zaślepiające, należy wiercić je mimośrodowo w stosunku do zaślepianych otworów roboczych; jeżeli jest to technicznie możliwe, otwory pod kołki powinny być nieprzelotowe;

 

3) stosować stalowe kołki zaślepiające o większej twardości niż materiał, z którego wykonano zasadnicze elementy istotnej części broni;

 

4) stosowane połączenia na wcisk powinny wymagać do ich rozłączenia możliwie największych sił.

 

... czego przezwyciężenie z technicznego punktu widzenia jest raczej absurdalne.

Edited by Yeneth

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Yeneth - byłbym wdzięczny, za podanie źródła - przyda mi się.

Prosze bardzo:

------------------------------------------------------------------------

Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 94 poz. 924

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

z dnia 23 kwietnia 2004 r. w sprawie pozbawiania broni palnej cech użytkowych

(Dz. U. z dnia 30 kwietnia 2004 r.)

Zarządzenie na podstawie art. 6a ust. 7 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. z 2004 r. Nr 52, poz. 525).

 

------------------------------------------------------------------------

 

A tak w ramach dodatku to na każdym istotnym elemencie kontrukcyjnym broni pozbawionej cech użytkowych nanoszony jest:

SYMBOL JEDNOSTKI POTWIERDZAJĄCEJ POZBAWIENIE BRONI CECH UŻYTKOWYCH

oraz

NR. EWIDENCYJNY BRONI PALNEJ POZBAWIONEJ CECH UŻYTKOWYCH

 

W praktyce oznacza to iż niemal każda cześć na której da się zrobić oznaczenia będzie je posiadała ;-)

Edited by Yeneth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walduś, powodzenia w przerabianiu broni!

P.S. Mam już wysyłać Twoją kandydaturę do nagrody Darwina?

 

Lepiej wyślij do prokuratury, bo to już pod paragraf podchodzi.

Każda zabawa i pomysły maja swoje granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurde, jak ja nie lubię archeologów. Człowiek wychodzi z domu o 5.10 rano, a wracam po 21. Wchodzę na forum - mnóstwo nieprzeczytanych postów. O! Jakiś ciekawy temat - broń pozbawiona cech użytkowych i to aż dwie strony! Jej, będzie co czytać, a tu dupa.

 

pod który?

Jeśli się nie mylę (ale ręki uciąć sobie nie dam) to pod art. 263 Kodeksu Karnego.

Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wnioskuję tak po przeczytaniu tego artykułu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie a pomóżcie gdybym chciał kupić amunicję z wywierconymi dziurkami którymi wysypany został proch (ale spłonka jest) to mogę ja nosić legalnie czy nie? Aha no i magazynek to jest istotna cześć broni czy nie? Szukałem kopałem nic nie znalazłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...