Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3 SG-1 (JG089) [JG]


Recommended Posts

Piszę z dziwną sprawą.

 

Czy to możliwe, by stockowa lufa była węższa niż np systema?

 

Wymieniłem właśnie. Sprawdzałem sobie tak lufę bawiąc się. Przepuszczałem kulki przez nią. Przez systemę leciały ładnie, z lekkim oporem. Jak w masełko ciepły nóż.

 

A przez stockową z WYRAŹNYM oporem, dodatkowo w niektórych miejscach zacinki, tak mocne, że dmuchanie nie wystarczało by odblokować :/

 

O co kaman?

 

Zawsze myślałem, że stockowe są za szerokie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 859
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma 6,02 ale przyznam ze ja widze taki skok, bo to co dostałem w stocku to była prawdziwa armata, niecelne draństwo, a po zamontowaniu precki wreszcie nie mam problemu z trafieniem do celu, nie muszę wywalać gradu kulek licząc ze któraś trafi.

Jak co to nie nażekam na średnicę zewnętrzną tylko informuję, że u mnie przy tej lufie to idzie na styk, jedyne co to że się przez to ciężko HU podkręca, bo straszne opory pokrętło ma.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich posiadaczy G3.

Przeglądałem temat i mam 2 pytania (nie mogłem znaleźć konkretnych odpowiedzi dlatego pytam):

1. Jak zamontuje taki tłumik http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1164 to jakiej długości precka mi się zmieści i czy będę musiał coś dodatkowo zmieniać, żeby dłuższa precka dobrze działała?

2. Czy przy zakupie sprężyny M120 czy powinienem dokupić prowadnicę do niej? I czy może lepiej od razu zakupić M125? Dodam, że z zwykle staram się strzelać na semi (ewentualnie krótkie serie na auto).

Z góry dzięki. :)

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Do repliki wchodzi na luzie lufa 510 mm (zamiast stockowej 469) i nie wystaje. Każda dłuższa lufa wystaje. Oblicz sobie ile wystaje i ile potrzebujesz tłumika by ją przykryć. Proste?

Wychodzi, że tłumik 80 mm przykryje ci lufę max 590 mm. Sam taką mam. Ale tego tłumika to ci nie polecam... On strasznie krótki jest, będzie badziewiasto wyglądał. Mój ma 17 cm i moim zdaniem wygląda trochę na zbyt krótki.

 

Drugie pytanie. Jeśli w konstrukcji nic się nie zmieniło... Gdy wyciągałem swoje bebechy okazało się, że spring jest jedną częścią z tłokiem. Więc wymiana springa wymusi na tobie wymianę tłoka a pewnie i głowicę tłoka by się przydało zmienić. A skoro już to i cylinder, i jego głowicę i dyszę. Natomiast prowadnicy niespecjalnie. Spotkałem się w tym modelu i z prowadnicą plastikową, a taką zawsze warto wymienić na lepszą, i z metalową która wymiany nie wymagała.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za pomoc. :)

A co do tłumika to G3 i tak jest dość długą repliką i nie wiem czy chciałbym aż tak bardzo ją wydłużać. Ale jeszcze pomyśle, bo może rzeczywiście lepiej dłuższy tłumik zakupić. A co do wyglądu to wiadomo, że każdemu co innego się podoba. :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować, więc sorry za jedego za drugim. :)

 

Mam szybkie pytanko:

- czy jest tłumik, który zakryłby lufę? Chodzi mi o to, żeby zaczynał się od razu za przednim chwytem.

 

Z góry dzięki. :)

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam problem z moją gietą. Replikę mam od niedawna i póki co nie było z nią większych problemów. Prócz wymienionej gumki HU i batki 9.6 jest to całkowity stock. Testując dzisiaj magazynek, czy prawidłowo podaje kulki (z którym też miałem problemy) nagle replika przestała reagować na spust. Podpiąłem inną baterie ale bez zmian. Sprawdziłem bezpiecznik i styki przy silniku, ale z nimi wszystko ok. Strzelałem na singlu więc nie powinno się nic przegrzać. Proszę o rade co może być przyczyną awarii.

Link to post
Share on other sites

To sie może wydawać podejrzane, ale mam taki sam problem.

Batka naładowana, podpięta.

Odbezpieczam.

I nawet dźwięku silnika nie ma, po prostu....nic.

Ktoś może wiedzieć co to może być ?

Żal mi odsyłać replikę do serwisu, bo jeszcze jest na gwarancji.

 

Pozdrawiam forzamilan

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie awaria kostki stykowej. Z tego co wiem bardzo częsty przypadek w G3 JG. Sam kupowałem tą replikę jakieś pół roku temu i odrazu poszła do serwisu. Kolega obok kupował ze mną i wysłał tydzień później.

 

Exos911 jeśli sprawdziłeś styki na silniku, bezpiecznik, konektory przy baterii i nadal nic to wysyłaj bo bez utraty gwarancji więcej nie zdziałasz.

Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem JG G3 T3-K1. Kupiłem replikę używaną, w dobrym stanie tylko z małym mankamentem nie zaniżającym w prawdzie mocy repliki ale znacznie utrudniającym życie. W zestawie dwójnóg i replika były oddzielnie. Żadnej śrubki żadnego niczego nie było. Kieruję więc pytanie do użytkowników tej repliki, w jaki sposób został zamontowany dwójnóg. Dziękuję :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

mam pytanie. Czy ktoś z was montował mosfet w tej replice? I jeśli tak to czy musieliście rzeźbić dziury w niej tak jak ja to robiłem?

 

Wkładałem mosfet własnej roboty (z przepisu od Poldka, koszt takiego czegoś to było 15 zł, ale za to śmiga ładnie)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...