Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do kabli. U siebie mam wstawione około 50cm :P kabla wywaliłem ten chiński styk (duża strata prądu na nim jest) pomiędzy kolbą a gb i wszystko upchałem do kolby. Reakcja na spust poprawiła się w taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakim stopniu. Miałem jeden mosfet ale chyba coś poszło nie tak i żarł prąd.

 

PS przy rozkładaniu repliki nie mam problemów. Wystarczyło puścić kable górą i wszystko się ładnie mieści i wyciąga.

Link to post
Share on other sites

Ja mam m140, gumkę HU guardera, zestaw cylindra guardera (co prawda jeszcze nie wymieniłem dyszy, nie wsadziłem też precki) i mam 60m praktycznie 100% w sylwetkę człowieka, niestety do 70m już ledwo w ogóle dolatuje ;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Elo... :mrgreen:

Mówisz że masz sprężynę m140, gumkę HU guardera i zestaw cylindra guardera....

Mam takie pytanie czy z tą konfiguracją nie musiałeś wymieniać zębatek, silniczka no i prowadnicy, i czy GB to wytrzymuje w 100%??? ;-)

Też mam m14 cymy i myślę o mniej więcej takiej konfiguracji...

Edited by PioutrP
Link to post
Share on other sites

zestaw bor-up do m14 cyma << gdzie dostanę, szukałem i nic ; /

Nie ma.

 

Kurczę... oczekiwałem bardziej konkret odpowiedzi ale widzę że mi nie pomożecie...

 

Ten temat ma 50 stron :wink: :???: musiałbym poświęcić jakieś 5 godz na przeczytanie tego wszystkiego.... :-F

Dostałeś bardzo konkretną odpowiedź, a to że Tobie się nie chce to już nie nasz problem. Na gotowe to możesz przyjść na obiadek jak mamusia zrobi. Przez takich właśnie syfiarzy jak Ty ten temat ma 50 stron i połowa to posty-śmieci takie jak twoje.

Link to post
Share on other sites

Co do lufy ja mam KM head'a 550mm i dość zadowolony jestem (chyba za dużo się spodziewałem;p). Nie wiem kto wymyślił dedykowane lufy 500mm (jak dla mnie marnowanie potencjału).

 

Co do bore-up to widziałem tylko dysze DF (nie wiadomo po co ale jest;p).

 

Moja konfiguracja (jak poskładam w całość to co leży rozłożone)

 

sp140 Guardera,

zestaw guardera,

dysza DF,

Lufa Km head 550mm,

Gumka hop-up - niekończący sie dylemat Guarder czy Madbull czy może coś innego,

Bateria 9.6v + Mosfet,

Kulki 0.28 G&G lub MB (zależnie od tego, które się będą lepiej sprawowały).

 

Co do osiągów, chciałbym uzyskac 60m skutecznego* (65m jako takiej szansy na trafienie) - co z tego wyjdzie to się okaże.

 

 

Myśle, że moje oczekiwania są dość realne, a jak znajde czas to poskładam, przestrzelam i zdam relacje jak się moja sprawuje.

 

* Skuteczny zasięg rozumie jako trafienie w cel wielkości kartki a3

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu ze kompletnego bu nie dostaniemy. Są części ale niestety nie wszystkie.

Jeśli znalazłeś gdzieś jakieś części BU do M14 inne niż dysza czy głowica tłoka (bo ta jest standardowa) to daj linka. Bo samą dyszą to sobie można porzucać ;) Na dobrą sprawę jedyne co byłoby niezbędne to głowica cylindra - głowica tłoka jest standardowa, dysza jest (a jak nie to by się dopasowało inną), cylinder ze względu że jest dłuższy to trzeba by się bawić ze skracaniem cylindra z SR-25 (o ile nie pasuje od strzała, nie wiem jaką ma długość).

Link to post
Share on other sites

Kurczę... oczekiwałem bardziej konkret odpowiedzi ale widzę że mi nie pomożecie...

 

Ten temat ma 50 stron :wink: :???: musiałbym poświęcić jakieś 5 godz na przeczytanie tego wszystkiego.... :-F

 

Oj wystarczy na logikę pomyśleć i przeczytać ostatnie 10 stron (tzw. informacje "na czasie").

Zębatki mam zmienione (element 300%) ale tak samo mógłbym mieć stock, szkielet wytrzymuje (bo nie wiem co znaczy "czy gb wytrzymuje" , ponieważ w pojęcie GB wchodzi szkielet, zębatki itd, sam wiesz ;) ). Wszystko masz parę stron wcześniej :)

 

Co do lufy ja mam KM head'a 550mm i dość zadowolony jestem (chyba za dużo się spodziewałem;p). Nie wiem kto wymyślił dedykowane lufy 500mm (jak dla mnie marnowanie potencjału).

 

Co do bore-up to widziałem tylko dysze DF (nie wiadomo po co ale jest;p).

 

Moja konfiguracja (jak poskładam w całość to co leży rozłożone)

 

sp140 Guardera,

zestaw guardera,

dysza DF,

Lufa Km head 550mm,

Gumka hop-up - niekończący sie dylemat Guarder czy Madbull czy może coś innego,

Bateria 9.6v + Mosfet,

Kulki 0.28 G&G lub MB (zależnie od tego, które się będą lepiej sprawowały).

 

Co do osiągów, chciałbym uzyskac 60m skutecznego* (65m jako takiej szansy na trafienie) - co z tego wyjdzie to się okaże.

Myśle, że moje oczekiwania są dość realne, a jak znajde czas to poskładam, przestrzelam i zdam relacje jak się moja sprawuje.

 

* Skuteczny zasięg rozumie jako trafienie w cel wielkości kartki a3

 

Pozdrawiam

 

Myślę, że 60m nie będzie problemem, mam taki sam zestaw BEZ precki i dyszy, a mam mierzone 60m - 100% w sylwetkę człowieka. Ja wkładając preckę i dyszę, chcę pomarzyć o 70m :).

Link to post
Share on other sites
Jeśli nie masz BU to nie dawaj 590 i tyle. To za dluga lufa na cylinder o standardowej srednicy wedle mnie.

 

Co do lufy ja mam KM head'a 550mm i dość zadowolony jestem (chyba za dużo się spodziewałem;p). Nie wiem kto wymyślił dedykowane lufy 500mm (jak dla mnie marnowanie potencjału).

 

 

 

No to teraz nie wiem jaką mam kupić, 500mm za mało a 590mm za dużo? Więc zapytam tak. Miał ktoś możliwość sprawdzenia tych luf w m14 i porównania? I czy lufa promyka nie nadrobi jakością wykonania ewentualnej straty kilku centymetrów.

Edited by lacu
Link to post
Share on other sites

Ludzie mają 590mm i nie narzekają, słyszałem, że trzeba troche pokombinować z końcówką lufy by pasowała. Zawsze masz lufy długości 550mm - taki kompromis;p

 

BAATT57, a mierzyłeś już predkość wylotową u siebie, pamietam, że pisałeś coś, że 480fps raczej nie masz na m140? Czyżby takie straty aż były? Na kołnierzu gumki lub dyszy? A i tak osiągi ładne.

 

Co do mojej konfiguracji, wydaje mi się że rożnica będzie lekka tylko w skupieniu na tych 60m, większego zasiegu raczej nie będzie - no chyba, że precka potrafi takie cuda zdziałać.

 

Dzisiaj na asgshopie widziałem jakaś nową serię gumek systemy "energy" - z opisu wynika, że są one po prostu z "ekologicznych" materiałów co chyba nie przekłada się na trwałość ale kto to wie;p. Może poprawili kołnierz i będzie super szczelna.

Link to post
Share on other sites

Mogę się założyć że nie był bore ;) A nawet jeśli był to i tak nic nie zmienia bo nie ma najważniejszego elementu - głowicy cylindra. Wszystko oprócz tego elementu jakoś przystosujesz, w większości łatwo i małym nakładem pracy, ale braku dedykowanej głowicy cylindra nie przeskoczysz niestety :? Pozostaje czekać z nadzieją że Modify wypuści Borka do M14 niebawem.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Wesołych Świąt wszystkim maniakom!

 

A teraz do rzeczy, pewnie ameryki nie odkryłem ale po wymianie całego okablowania w mojej 14-stce na porządne miedziane znacząco wzrósł mi RoF oraz poprawiła się reakcja na spust. Na starych kablach było słychać wyraźne rzężenie zębatek w girsie,

teraz replika wydaje z siebie dużo ładniejszy dźwięk. Polecam każdemu upgrade zacząć od wymiany kabli w swojej replice.

Link to post
Share on other sites

 

BAATT57, a mierzyłeś już predkość wylotową u siebie, pamietam, że pisałeś coś, że 480fps raczej nie masz na m140? Czyżby takie straty aż były? Na kołnierzu gumki lub dyszy? A i tak osiągi ładne.

 

 

Mam nadzieję, że osiągi mi się nie pogorszyły od tych mirzonych 60m, ostatnio troszkę duży rozrzut miałem :) A i tak na zasięg dobrze mi się strzelało.

 

Nie mam niestety żadnego dostępu do chrono więc nie mogę zmierzyć fps. Teraz sam nie wiem czy mam te 460-480 czy nie, ponieważ wtedy porównywałem się do drakeusa, który na takim osprzęcie wyciągał celność o 20m więcej !

 

Jeśli straty są to podejrzewam , że na dyszy - w końcu mam guarderowską, która nie ma takiej szczelności. Mam nadzieję, że po wymianie dyszy i lufy osiągnę jeszcze parę metrów. Lufę wezmę 590mm, zawsze mogę skrócić samemu, będzie miała 570mm na przykład :) Chociaż myślę, że ładnie się będzie chować w tłumiku silesii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...