Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niech zgadnę, Mendi - to siatka o nazwie "szczerbaty cyklop"..?

 

Pozdrawiam,

Lambert

Lambert i yakuz

tu was zaskoczę, bo to nie jest twórczość ludowa, nie wiem jak to to się nazywa, pomimo że śmiszna, to takiej siatki się używa w celownikach do wyrzutni rakiet Stinger. Wrzućcie sobie w googla "F4960 Stinger night sight"

Link to post
Share on other sites

@dex

PGO7 ma wbrew pozorom bardzo ładny obraz, bodajże Lesio to montował na replikach.

 

widziałem w praktyce kolesia, który na aps2 zamiast bipoda miał zamontowane m203, często widzi się emki jak choinki, lunety przywiązane drutem lub sznurkiem do body też się zdarzają... no właśnie Polak potrafi, wiejski tuning aut przeniósł się na asg, wiec dlaczego by nie połączyć stingera ze snajpą ;p

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ciekawy i precyzyjny krzyżnitek mają lunety Optisan z serii Viper ( rysunek na dole strony ):

http://www.ebay.co.u...e-/280729535141

 

Miałem kiedyś taką założoną na DSR ( w galerii mojego profilu ).

To dobra optyka i pasuje wizualnie do dużych giwer.

Krzyżnitek jest bardzo delikatny i pomimo wielu kresek nie zaburza obrazu - ale nieprzydatny raczej.. :icon_wink:

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

A mógłbyś Lambert porównać tę powyższą lunetę z Leapersem 3-12x44 AO SWAT / UTG [jak zwał tak zwał], którego też miałeś? Szukam czegoś w tych klimatach właśnie na DSRkę. Może masz zdanie, że któraś z nich jest odczuwalnie lepsza?

Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej odpowiadał Leapers pod względem ergonomi ( wieżyczki ma mniejsze i łątwiej się nimi operuje ) oraz obrazu ale to kwestie oczywiście indywidualne. Ma też fajny patent przycisków podświetlania siatki.

Jakościowo są sobie równe. Viper ma sportową siatke i może być bardziej wytrzymały na wstrząsy. Krzyżnitek w Leapersie to MilDot o ile odbrze pamiętam.

Jedyne co mnie się nie podoba w tym UTG to skośne ścięcie osłony obiektywu - ja miałem prostą.

 

Z DSRem jest tak, że "mała" optyka źle na niej wygląda.

Jak wygląda Viper można zobaczyć w moim profilu. Ja tam akurat założyłem pokrętło paralaksy ale można je zdjąć.

Tak samo jak sunshidera. A-a, Viper ma lepsze osłony przeciwpyłowe.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co sądzicie o lunetach Walthera? (przeskoczyłem z 8str na 20 i nie wiem, czy przypadkiem nie omawiana była ich sprawa).

Jaki model byście polecali (jesli w ogóle...). Zależy mi głównie na niezmiennym zoomie i dobrych, wytrzymałych szkłach. Ponadto, czy owe lunetki nie rozkalibrują się po 15 metrach sprintem? ;)

Link to post
Share on other sites

Lunety Walthera - macałem kiedyś pistoletowa (chyba 2x20 czy cos takiego) - wrażenie ok.

Macałem kiedyś taniego walthera na karabin (wiatrówkę) - jakość kiepskiego chinola.

Przy bieganiu nie zgubią zera, chyba że upuścisz replikę.

 

Pisałem i inni pisali, co można polecić lub co bym polecił - Delta Optical Classic (za ładny obraz), Leapersy (ogólnie za stosunek jakość/cena). Chyba że masz dużo do wydania, to kup jakiegoś Bushnella albo Leupolda ;-)

Temat optyki to poważna sprawa i dużo można gadać - poczytaj o teorii, warto przed zakupem pomacać kilka różnych, popatrzeć, zbadać jakość obrazu, błąd paralaksy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, rozumiem ;)

Wypatrzyłem na alledrogo fajną lunetę, wdg zapewnień producenta i sprzedającego byłaby bardzo dobra

http://allegro.pl/luneta-celownicza-4-12x40-1-ao-r-g-mildot-i3174979421.html

 

Bardzo zachęca mnie gwarancja: jeżeli dojdzie do rozregulowania, zbicia szkieł itp, mogę zawsze wymieć ;)

 

tu druga, bardzo podobna

http://allegro.pl/luneta-celownicza-3-9x40-ao-r-g-mildot-i3183510113.html

 

Warte? Czy szajs :D ?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam w chatce Accushoota 1,5-6x44 i... Napalałem się póki nie pomacałem. Fajno fajno, szpanerska jest, ładna jest, obraz jest nie tragiczny... ale do pioruna, po to poluje się na lunetę z niskimi powiększeniami, żeby mieć fajne pole widzenia a tu co? Gorzej (o wiele gorzej) niż w chińskich badziewiach po 70zł! Dobrze, że nie moja tylko serwisowa.

Link to post
Share on other sites

Na mojej fotce są dwa identyczne Leapersy 1,5-6x44. Mam je od dawna i jestem zdumiony tym co napisałeś.

Te lunety mają właśnie szerokie pole widzenia. W przeciwnym razie małe powiększenie traciłoby trochę sens..

 

P.S.

Lunety nie mają regulacji paralaksy. Ostrzą bardzo dobrze. Tubus jest jasny.

Podświeltenie w lewym pokrętle.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...