Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może dziadostwo od podświetlenia wymagało objechania po obwodzie swiatła? Jeśli starszy model wykorzystywał średnicę tubusa w każdym miejscu "na styk" to jakikolwiek wsadzony do srodka element musiał wleźć w światło. Więc np dali przesłonkę w płaszczyźnie krzyża żeby nie zniekształcało ani nic. Tak czy siak tego co linkowałem bym nie wziął. Będę miał czas to nawet porobię fotki.

Link to post
Share on other sites

Ja mam lunetkę Leapers 1.5-6x44... z daszkiem, ale bez tych przycisków od podświetlenia. Podświetlenie jest jak u Lamberta, w lewym pokrętle. Pole widzenia na niskim powiększeniu zdecydowanie wieksze niż w jakichkolwiek chińczykach, przez które patrzyłem, ogólnie spore i wystarczające.

Fota poniżej (flip-up zakrywa daszek, ale ścięcie jest identyczne jak w tej lunecie z przyciskami)img2150m.jpg

 

Na uwagę zasługuje też fakt, że u mnie krzyż to coś, co wg internetu nazywa się "floating duplex":

DUPLEX-F.jpg

 

Dodam, że luneta zakupiona CHYBA 2 i pół roku temu.

 

Pozdrawiam,

Lao

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam Chciałbym dowiedzieć się od "Luneciarzy" i "Kolimaciarzy" jak pozbyć się lub zmniejszyć błąd paralaksy. Posiadałem kiedyś Eotecha 552 chińskiego i nie posiadał tego błędu a teraz nabyłem innego "chińczyka" i ten błąd ma. Od czego jest też to zależne?

Jako spoter zależy mi na minimalizacji tego zjawiska.

Link to post
Share on other sites

Blad ducha to niechciany odblask wyswietlanego punktu na wewnetrzej stronie szybki celownika powodowanej zazwyczaj kiepskimi powlokami antyrefleksyjnimi a paralaksa w tym wypadku to ze punkt celownika porusza sie wraz z nie osiowym patrzeniem i kazdy celownik jest obarczony tym bledem w mniejszym badz wiekszym stopniu,a najlepiej to obrazuje test kolimatorow na replikach p90 na youtubie.

 

Link to post
Share on other sites

W kolimatorze Tokyo Marui nie ma błędu paralaksy, jak widać.

Kolimatory nie ma możliwości regulacji paralaksy. Pierwszy raz widzę tak duże przesunięcia obrazu.

Jedynym sposobem będzie wyrobienie sobie nawyku celowania ustawiając oko ( głowę ) zawsze w tym samym miejscu - czyt. dokładnie w tym samym miejscu. Choć to marne pocieszenie, jak sądzę.

Albo zmienić kolimator. Najlepiej na TM.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Albo zamiast byc "Pro" i sie męczyć z kolimatorem w budzie Eotecha ,kupić porządny kolimator,np Walthera,sam mialem i tam błąd paralaksy niemal nie występował a sam punkt o wielkosci 5 minut kątowych będąc ostry i czytelny ,sprawiały ze bił na głowe kopie eotechów.Wiec albo lans z eotechiem ,albo wygodne i celne strzelanie.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Chciałbym prosić o pomoc kolegów znających się na optykach. Otóż chciałem kupić sobie lunetę, coś taniego, tak około 200 zł. Oczywiście wcześniej poszperałem w necie, podobno lunety BLOG wykazują sie niezłą jakością jak na chińczyki przynajmniej ten jeden model o którym czytałem a mianowicie 3.5-10X40. Tylko jest jedno ale nigdzie nie mogę znaleźć dostępnych tych lunet (przynajmniej na polskich sklepach). Tu prośba do was jeśli ktoś widział gdzieś dostępne lunety BLOGA i potrafi podać link był bym wdzięczny. Wiem że lunety w tych cenach zbyt wiele się od siebie nie różnią ale chciałbym coś sprawdzonego a nie kupować w ciemno. Jeśli macie inne propozycje co do lunety z tej półki cenowej to chętnie je rozpatrzę. Z tym że luneta musi posiadać wieżyczki typu "Snajper" oraz najlepiej krzyż "Mil-Dot", średnica soczewki 35-40 mm.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, ostatnio wziąłem na celownik jakąś lunetkę. I mam na oku parę okazów do wyboru. Co lepsze :

 

http://www.ebay.com/itm/COLLECTIBLE-ROMANIAN-OPTICAL-LPS-4x6-SIDE-MOUNTED-SCOPE-CLEANING-EXTRAS-/251330281903?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a8473c1af

 

za 99$ chodza w sklepach hamerykańskich

 

Czy POSP Białoruski, tylko cena tak z 200 dolców ;/

No i chińskie kopie zostają.

Od razu mówię że nie chcę "kopii kopii" typu po 400 zł do asg only.

 

i to, ale to z hong kongu więc raczej badziew:

 

http://www.ebay.com/itm/Tactical-SVD-Dragunov-4x26-Scope-202-00053-/181196919738?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a302d93ba

Link to post
Share on other sites

@The-Naturat

 

LPS rumuńskie to zacna optyka, klepana legalnie na wzór PSO-1. Właściwie to to samo - 4x24, tyle że bez filtra podczerwieni i podświetlania. Były modele wyższe, z pełnym wyposażeniem, ale rzadko się trafiają. Podstawowego LPS można wyhaczyć do 500zet, miałem to chwilę, teraz używa kolega i chwali. Jak masz okazję to bierz.

Chińską replikę sobie daruj...

 

Przy okazji, opublikowano mój artykuł o lupkach do swd i podobnych: http://wmasg.pl/pl/a...les/show/496013

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Szukam optyki na swoją replikę dsr-1/warriora.

Z tego co szukałem i przeczytałem w tym wątku najlepiej rozglądać się za jasną optyką.

Czyli tak na warriora myślałem dać celownik doc http://deltaoptical....2x56,d2755.html jednak przed zakupem chciałbym poznać opinię czy jest warta swojej ceny oraz jak duży jest błąd paralaksy.

 

A na dsr albo tą samą optyke co na warriora albo coś z serii titanium od delty optical.

Jeśli są lepsze celowniki w tych cenach to z miłą chęcią się z nimi zapoznam.

 

Jeszcze myślałem o modelu 1.5-6x44 30mm http://www.nikkostir...d/One Inch.html oraz http://www.leapers.c...tus=&mtrack=1m1

 

Celuję głównie w niewielkie powiększenie bo do asg wystarczy x3.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...