Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Będzie. Nie łudż się że w taniej lunecie będziesz miał dobre soczewki. Ceny lunet przez które coś widać zaczynają się w okolicach 1000 nowych złotych. Poniżej tej ceny optyka praktycznie nie różni się między sobą. (pomijam wszystkie chińskie nonejmy bo to nie jest optyka a tylko coś co ładnie na replice wygląda). Jeżeli natomiast chcesz lunetę przez którą da się bez zmęczenia oka coś namierzyć polecam serię Entry lub Classic Delty Optical. I są to niestety najtańsze lunety na rynku. Reszta to tylko repliki.

 

Całkowicie się nie zgadzam z tym co piszesz. Większość społeczeństwa nie odróżni obrazu z lunety za 500zł a za 2 000zł.

Pomijając jasność soczewek, różnice w ostrości obrazu, aberracjach chromatycznych, komie lub innych zniekształceniach optycznych będą znikome.

 

Mam lunetę za 60zł, 3-9x40 i jakoś oczy mi się nie męczą kiedy przez nią patrzę... Oczywiście chińczyk chińczykowi nie równy, ale nie wierzę, aby ktoś oślepł dzięki taniej lunecie :hahaha: , szczególnie przy korzystaniu 30min do 2 godz raz w tygodniu...

Link to post
Share on other sites

a ja się całkowicie nie zgadzam z tym co Ty :P

Jeśli w taniej chińskiej lunecie na przybliżeniu 9-12 obraz już ledwo co łapie ostrość i jest rozmyty, to oczywiście, że zaczną Cię bardzo szybko boleć oczy, głowa...Warto dać więcej (choć to nie oznacza, że nie można i taniej czegoś dobrego kupić) i nabyć lunetę, którą i przy większym przybliżeniu trzyma ostrość i jakość obrazu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę się również wtrącić, to mnie się wydaje, że warto kierować się w tej sprawie, jak w każdej innej, zdrowym rozsądkiem.

Tak samo jak tania optyka nie spowoduje kalectwa czy innych zaburzeń zmysłów, tak również droga nie zrekompensuje "ułomości" ersoftu. Oczywiste jest także, że dobra luneta celownicza będzie droższa od złej.

 

Natomiast zupełnie nieweryfikawalną kwestią pozostanie określenie, czym dla każdego z nas jest ten.. zdrowy rozsądek. :)

Dlatego proponuję, nieco zarozumiale, przyjąć powyższą wykładnie za prawdziwą i.. nie przepychać się w tej sprawie.

 

Od siebie dodam, że wolę drogą optyke pomimo świadmości, że nie wykorzystam jej jakości i możliwości w małym choćby procencie. Nie lubię zato, przekombinowanych krzyżnitków z mnogością pozycji. Mnie to zwyczajnie przeszkadza. I o ile doceniam ich przydatność w strzelectwie sportowym ( w bojowy mniej.. ) to zupełnie w naszych realiach są zbędne a nawet nieporządane.

Strzelam zbyt dynamicznie a powtarzalność moich trafień wymyka się z możiwych do przyjęcia poza ersoftem.

 

Ważne są:

- jasność obrazu

- brak deformacji obrazu

- brak nietrymania ustawień

- małe powiększenie ( do 4 maksymalnie - najlepiej regulowane w zakresie od 1 do 4 )

- jeśli podświetlenie to tylko punktu celowniczego

I najważniejsze, czyli WYGLĄD! :)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Mam dylemat, może pomożecie panowie.

Szukam czegoś w miarę rozsądnej cenie pod AWM (i to użytkowanego po stronie ruskiej -> Alfa FSB).

Na razie mam jakieś chińskie gówno którego nawet nie idzie upodobnić do czegokolwiek.

Najlepszy był by jakiś Zeiss - no ale wiadomo, że to super droga optyka, a podróbek Zeissa jeszcze nigdy nie widziałem.

 

Wiem, że jest replika leupolda

http://airsoft-i-paintball.armybazar.eu/pl/akcesoria/replika-lunety-m3-leupold-id6774/

Ale na tą chwilę niedostępna nigdzie...

 

Generalnie jako, że wszystko idzie pod reko to luneta musi wyglądać autentycznie... Co polecicie?

Link to post
Share on other sites

Chyba "norkonii". Ciekawe, gdzie ten model dorwałeś, bo ja go widzę tylko w Słoweńskich sklepach.... Generalnie, pod marką "norconia", sprzedają najpodlejsze chińskie wiatrówki. Niemniej jednak nie jest to "marka producenta", a "marka handlowa". Generalnie, nie polecałbym, niemniej jednak do czynienia z tym czymś nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Niestety tak jak i z wiatrówkami jest i ze szkłem. Zwykłe ACM.

Natomiast dla niewymagających superwyglądu i supertaktycznych siatek zostaje buszowanie po forach i sklepach myśliwskich. Można tam wyrwać za naprawdę małe pieniądze bardzo przyzwoite szkło. Mi się trzy lata temu trafił Khales za niecałe 6 stów ( nie ukrywam że kupiłem go tylko w celach spekulacyjnych bo w tydzień sprzedałem go za półtora tysia ;D)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Hej,

 

poszukuje właśnie lunety na replikę g3. Finalnie będzie miała ok 600 FPS i wszystko co najlepsze da się tam włożyć. Cel jest żeby było czuć różnicę w celności. Teraz pytanie: jaką lunetę dobrać do takiej repliki. Naczytałem się już wątków i wypowiedzi i zgadzam się z opinią że przy zasięgu do max 100m nie ma sensu stosować lunety o niebotycznym powiększeniu, i być może wogóle nie ma sensu jej stosować, ale chyba znadzie się grono ludzi, którzy bawią się w airsoft min dla militarnego "feelu" i stąd w replice tuningowanej pod dmr wypada mieć lunetę. To powiedziawszy, wstepnie rozglądam się za lunetą 1-4x w sensownej cenie(do 800-900 pln) ale jeśli różnica między taka za 300 a tą za 800 będzie znikoma to napewno nie zamierzam wyrzucać pieniędzy w błoto. Proszę o szczere opinie najchętniej osób korzystających z takich lunet w airsoftowych potyczkach. Chciałbym żeby ta luneta była przyczyna jakiejś przewagi i dodawała klimatu podczas godzinnego leżakowania w haszczach.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Szukaj kopii leupolda m3 ( z tego co się orientuję to używano ich na ostrych g3): bloga lub kingarms 3-9x40, trafiają się za 150-250zet, a oferują na prawdę dobre parametry oraz działającą regulację.

W praktyce przy replice ok 600fps i zasięgu do 100m, używam zoomu 3-6x i czasem 9x do identyfikacji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...