Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Optyka dla snajpera


Recommended Posts

  • Replies 638
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Czy mogę prosić o pomoc w wybraniu lunet? Pewnie niektóre były opisywane ale chodzi mi o porównanie:

 

Luneta celownicza KANDAR 4-16x40 AOME red/green

Luneta dla wiatrówek

 

Luneta celownicza Hawke Sport HD 3-9x40 Mil-Dot IR

Też dla wiatrówek i z powlekaniem soczewek systemem powłok antyrefleksyjnych FC (Fully Coated).

 

Luneta celownicza Leapers 5th Gen 3-12x40 AO MilDot R/G

Luneta "True Strenght" cokolwiek to znaczy

 

 

Potrzebuję lunety która będzie:

- Wytrzymała

- Będzie "jasna" i będzie dobrze "ostrzyć"

- Nie będzie za bardzo "zachodziła mgłą"

- Będzie łatwo ustawić krzyż na bliskie "asgowe" odległości

- W miarę szybko będzie można składać się do strzału i "zgrywać" oko z lunetą.

 

 

 

I ostatnie pytanie. Czy znacie jakąś w miarę solidną lunetę "wiatrówkową" w cenie do 500pln z krzyżem:

MP-8

MP-8Dot.jpg

Edited by Aurendil
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kopia leupolda od ACM trafiła mi się beznadziejna (absolutny brak ostrości >7x) i raczej nie chce ryzykować kolejnej wtopy.

Znacie może jakieś sklepy za granicą, gdzie można dorwać bloga 3.5-10x40 (bez podświetlenia najchętniej)? Samemu znaleźć nie mogę...

Link to post
Share on other sites

I ostatnie pytanie. Czy znacie jakąś w miarę solidną lunetę "wiatrówkową" w cenie do 500pln z krzyżem:

MP-8

MP-8Dot.jpg

 

 

Za te 500 zł, to możesz pomażyć. Za 500 $ też jest ciężko.

 

Najtańsze to super sniper 10x42 i 6x42 z siatką MRAD. 1350 zł + pół roku czekania.

Mam obydwa (na innych zabawkach :: ) i sobie chwalę. 6x42 czasem szpanersko do ASG założę :).

 

Ewentualnie delta optical FFP

 

 

Potrzebuję lunety która będzie:

- Wytrzymała

- Będzie "jasna" i będzie dobrze "ostrzyć"

- Nie będzie za bardzo "zachodziła mgłą"

- Będzie łatwo ustawić krzyż na bliskie "asgowe" odległości

- W miarę szybko będzie można składać się do strzału i "zgrywać" oko z lunetą.

 

A na ASG - delta optical Clasic 3 x9x40 spełnia twoje wymagania. Żadna z cytowanych przez Ciebie raczej nie...

Edited by ravkill
Link to post
Share on other sites

Miałem leapersa 3-9x40 i obraz był na prawdę wyśmienity. Sądzę, że skoro jest to model "wyżej" to powinno byc co najmniej tak samo dobrze.

Z braku dobrych kopii leupolda chyba sobie kupie jeszcze raz leapersa. Tylko że celuję w 4-16x50 AOE. W Chinach i HK można dorwać za na prawdę śmieszne pieniądze (z vatem wyjdzie ~300zł).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Będzie. Nie łudż się że w taniej lunecie będziesz miał dobre soczewki. Ceny lunet przez które coś widać zaczynają się w okolicach 1000 nowych złotych. Poniżej tej ceny optyka praktycznie nie różni się między sobą. (pomijam wszystkie chińskie nonejmy bo to nie jest optyka a tylko coś co ładnie na replice wygląda). Jeżeli natomiast chcesz lunetę przez którą da się bez zmęczenia oka coś namierzyć polecam serię Entry lub Classic Delty Optical. I są to niestety najtańsze lunety na rynku. Reszta to tylko repliki.

Link to post
Share on other sites

Te poniżej tysiąca niestety to jest niestety klasa najniższa. Przejdź się do dobrego sklepu z optyką i porównaj jakość obrazu dawanego przez Lapersa za złotych pięćset a takiego za dwa tysie.

Owszem, do asg wystarczą lunetki z niskich przedziałów cenowych, szczególnie że używający ich mają z zasady blade pojęcie o strzelaniu z optyką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...