Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyfrowy wskaźnik naładowania akumulatora + licznik wystrzelonych kulek


Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak sobie czytam i czytam i czytam... i mam taki pomysł. Programowania ilości kulek w czasie strzelanki może być lekko uciążliwe (nie z samym mid-capem człowiek biega...), ale czy nie dałoby się zrobić takiej małej rzeczy, a mianowicie:

 

1. w gnieździe magazynka umieścić dwa styki

2. na magazynku nakleić kawałek cienkiego laminatu z ... powiedzmy rezystorem smd (lub cokolwiek, co według autora projektu będzie prostsze w wykonaniu - reszta posta dla wersji z rezystorem)

3. zaprogramować tak układ, żeby pobierał np. wartość rezystancji z maga.

 

i tak np:

 

1. rezystor 1k - 30 kulek

2. rezystor 2k - 68 kulek

3. rezystor 5k - 100 kulek

4. rezystor 1M - 240 kulek

 

I tak problem programowania pojemności maga mielibyśmy z głowy, a naciśnięcie bolt catch'a dokonywałoby ponownego odczytu wartości maga i automatyczne programowało ilość kulek :-D

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy widziałeś kiedyś chipy zliczające w tonerach do drukarek laserowych. Wyglądać miałoby to dosyć podobnie, z dwiema dość dużymi powierzchniami stykowymi. Styki w gnieździe powinny być sprężynujące, a jeśli chodzi o błoto i telepanie się maga, to przecież nikt nie wkłada do giwery maga, którego tyle co wyciągnął z bagna i wartość rezystancji odczytywana byłaby tylko raz - po naciśnięciu bolt catch'a. Koniec amunicji - wkładamy drugiego maga i po naciśnięciu bolt catch'a układ znowu jednorazowo pobiera pojemność. Nie ma potrzeby, by układ na magu idealnie przylegał przez cały czas. To z całą pewnością mocno ograniczy awaryjność.

Link to post
Share on other sites

Myśle że po pierwsze im mniej styków tym układ bardziej niezawodny.

Więc opcja oparta na wyczuwaniu pustego strzału jest najlepsza do moich potrzeb.

 

Nie ma wtedy znaczenie ile jest kulek w magazynku. I przy okazji mamy symulator zacięcia broni , gdy padnie pusty strzał a w magazynku jeszcze są kulki (nie zbyt realny, nie rozbieramy broni itd.) samo kolejne przeładowanie mi wystarczy to i tak moim zdaniem duży krok na przód.

 

Pozdrawiam Autora.

Link to post
Share on other sites

Pomysł fajny, ale raczej do repliki typu miotacz z aliena.

Pewnie będzie wielu chętnych, którym nie zależy na realiźmie, a jedynie wywalaniu kulek na jebankach.

 

Jednak nikt, kto poważniej traktuje tę zabawę nie założy czegoś takiego na "broń".

 

Mi by wystarczył licznik ile mi zostało do wyczerpania akumulatorka

 

I pewnie część ludzi tak podejdzie. Dla mnie to paskudzctwo.

 

Bo w realu takich rozwiązań nie ma?

 

A nie słyszałem. Na upartego - są pzecież roboty sapeerskie, które można uzbroić.

 

Też rozwiązanie znane z reala. swoją ścieżką - po co laptop?

 

A gdzie ją wstawisz? Albo będziesz musiał rozszcelnić układ HU-lufa nawiercając otwory, albu u wylotu lufy ukryć w tłumiku, ale wtedy musisz ciągnąć kable wzdłóz repliki. A taka fotkomórka w tłumik jest chociażby w Tracerze TM.

 

A realne bronie nie maja akumulatorka :) A ASG to nie real :)

Link to post
Share on other sites

Saper, a udałoby Ci się zrobić układ do Minimi (nie nie, nie na 2000 kulek :wink:), który zliczałby kulki (po spadku napięcia) od 200 do 0, sygnalizując za pomocą małej diody (tu liczę na jakiś pomysł praktyczny, miganie, świecenie, kolory) zbliżanie się do wartości 0, a potem odcinał napięcie przy osiągnięciu "0" i musiał być resetowany za pomocą przycisku (układ miałby znaleźć się w całości w magazynku pudłowym razem z baterią, odpadają więc mikrofony, fotokomórki i inne pierdoły, a cały myk sprowadza się do procka, układu, przycisku i diody.

 

Nie interesowałby mnie LCD, bo zbyt realne to nie jest. Dioda sygnalizująca nie musiałaby też pokazywać jakoś super dokładnie, tylko tak, żeby było wiadomo, że np za około 10 kulek odetnie prąd.

 

Czekam w napięciu :) , choć po Twoich dokonaniach coś mi się wydaje, że taki bajer to dla Ciebie pikuś.

 

Jeżeli zagmatwanie napisałem to chodzi o układ:

1) Zaczynam strzelać (układ zaczyna liczyć)

2) Wystrzeliłem "pół magazynka", czyli 100 kul [chodzi o ostry] (dioda miga raz co sekundę)

3) Wystrzeliłem "3/4 magazynka", czyli 150 kul (dioda miga 2 razy na sekundę)

4) "Zostało >10 kul" (dioda miga cały czas)

5) Wystrzeliłem "cały magazynek", czyli 200 kul (układ odcina napięcie)

6) Naciskam guzik (układ mógłby odliczyć jakiś czas, np 30 sek jako imitacja wymiany taśmy)

7) Wracam do punktu 1)

Edited by woma
Link to post
Share on other sites

Moze nie jestem Saper, ale powiem Ci jedno. Na pewno nie moze byc czegoś takiego, ze za ok100 odetnie prąd. Dlaczego? Otóż dlatego, że każda bateria inaczej działa. Jedna batka 9,6 przy napięciu 9,8V będzie dawała jeszcze piekny rof, a inna już dawno padnie. Poza tym pod obciążeniem napięcie bardzo się waha, więc to też może być problem. Jak już, to sam musisz zaobserwować kiedy Ci batka przestaje dzialać i sam to musisz zaprogramować, albo wsadź sobie woltomierz i sprawdzaj co jakiś czas ile Ci jeszcze zostało...

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o zliczanie na podstawie pozostałego napiecia w baterii, tylko o zliczanie skoków napięcia powstałych przy strzelaniu, tak jak miało to miejsce w pierwszym prototypie.

 

EDIT:

Dokładnie o to. (Pisałem posta równocześnie z przedmówcą.)

Edited by woma
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Dosyć długo się nie odzywałem, ale 2 duże kroki za mną, więc mogę powiedzieć jakieś konkrety. Przede wszystkim wymyśliłem sposób na liczenie kulek niezależnie od ROF'a, a co za tym idzie mam w 100% działający projekt burst'u. Moim głównym celem było zaprojektowanie układu, który nie będzie posiadał żadnych czujników wymagających rozbierania aeg. Mój układ podłączamy pomiędzy baterie, a wtyczke. Teraz jeszcze 3 strzały na SEMI i seria zamienia się na 3-strzałowy burst. Układ może dodatkowo pełnić rolę zwykłego mosfeta do AEG.

 

 

Prototyp: (układ będzie bez wyświetlacza)

FILM

 

Jak to działa?

Po pierwsze układ rozpoznaje naciśnięcie spustu oraz czy strzelamy SEMI/AUTO. Kiedy naciśniemy spust uruchamia się cyfrowy analizator widma akustycznego. Pierwsze 3 strzały na SEMI, uczą procesor jaki dźwięk wydaje twoja replika. Po pierwszej serii, układ zna już szybkostrzelność karabinu. Dalej sprawa jest prosta.

Gwarantuje, że zawsze nie zależnie od szybkostrzelności karabinu, po dokładnie 3 strzałach mosfet odetnie zasilanie.

 

 

Będzie to kosztowało 100zł.

Link to post
Share on other sites

Bolt Catch, zacinka, liczniki - wszystko będzie, narazie stopniowo wprowadzam do sprzedaży to co już mam. Według mnie cena jest dobra. Inni za burst czasówkę biorą prawie 200zł..

Narazie plan jest taki: poszła seria mosfetów, na produkcje czeka burst. Zrobię sam z 5szt. i pójdą na allegro od 1zł. Zobaczę czy są chętni i ile dadzą. Od tego będzie zależało czy układ pójdzie do masówki i ewentualnie za ile będzie sprzedawany.

Link to post
Share on other sites

Saper, drobna uwaga:

W tekście aukcji masz:

Dedykowany jest on dla wszystkich replik, do 600 fps.

 

Coś może być chyba dedykowane do czegoś lub komuś, ale polonista to ja nie jestem :)

 

A odnośnie samej aukcji - czy przewidujesz w swojej ofercie zestaw do upgradu tego MOSFETa później do opcji np z przeładowaniem, burstem itp.?

 

Czy planujesz MOSFETy "dokładac" do kazdego zestawu?

 

Cóz jeżeli teraz sprzedajesz same MOSFETy to dla tych co je kupią warto by przemyśleć opcje "rozbudowy".

Edited by lup
Link to post
Share on other sites

Interesuje mnie układ bez liczenia tylko sam boltcatch w wersji full auto. Po oddaniu ostatniego strzału (pustego) układ odcina prąd ,wtedy my przeładowujemy i naciskamy boltcatcha i to wszystko bez żadnych styków w magazynki itp. tylko żeby nie waliło się bez kulek . Mogę kupić od ręki tylko podaj cenę :uśmiech: Dodam że posiadam m15a2 CA.

Edited by eso
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Moim zdaniem zajebista sprawa z tym urządzeniem. Naprawdę wielki szacuneczek:) Życzę owocnej pracy i zaistnienia z tym urządzeniem bo patrząc na ilość maniaków w Polsce, którzy chcieliby to mieć to będziesz miał roboty na parę lat.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak, żyje. Projekt wziąłem na poważnie, od początku minęły zaledwie 3 miesiące. Aktualnie od nowa projektuje pcb, które będzie przystosowane do automatycznego montażu na linii produkcyjnej. Program również planuje napisać od nowa dlatego jeszcze trochę to potrwa.

 

Ogólne założenia:

- burst o dowolnej długości serii

- symulacja zacinki

- bolt catch

- woltomierz

- amperomierz

 

Dodatkowo:

- licznik 'alien'

- zegar rtc

- termometr

- komunikacja z komputerem przez rs232

 

Wymiary to 6x3cm i takie pozostaną.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...