Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyfrowy wskaźnik naładowania akumulatora + licznik wystrzelonych kulek


Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A może jeszcze inaczej: budowy repliki może na pamięć wykutej nie mam, ale wiem że na pewno jest tam urządzenie łądujące kuleczkę do komory, które najpierw się cofa a potem ją tam wsadza. :P Może by zrobić taki trik, żeby po cofnięciu się łączył jakieś styki, i żeby naliczane to było jako strzał. Na elektronice się nie znam zbytnio, ale założę się, że trudne to nie jest.

Link to post
Share on other sites

Dysza w gb się cofa, kulka z maga sie ładuje, dysza się przybliża do kulki, powietrze jest wtłaczane i pcha kulke.. to tak w skrócie. Ogółem pomysł niezły, ale to by musiało być bardzo precyzyjne i wytrzymałe. Tylko co w momencie gdy będą puste strzały bo komus sie mag zaciął?

Link to post
Share on other sites
Może by zrobić taki trik, żeby po cofnięciu się łączył jakieś styki, i żeby naliczane to było jako strzał. Na elektronice się nie znam zbytnio, ale założę się, że trudne to nie jest.
Tu nie elektronika, a mechanika się kłania. Popatrz na replikę i GB i powiedz gdzie chciałbyś coś takiego wsadzić.
Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki. Jak mialoby wygladac rozwiazanie uzycie bolt catch w MP5 (w sensie przeladowanie po wymianie magazynka) bo eMPi chyba nie ma takiego ustrojstwa, a jak wystrzelimy wszystkie naboje to trza przeladowac (mam racje?).

Czy taki czujnik bolt bylby umiejscowiony w rurze tak gdzie sie przeladowuje (jak to sie nazywa :(??)

Link to post
Share on other sites

Kurde, ja od paru dni myślę, jak fajne by było zrobić zliczanie amunicji, wyświetlacz, bolt catch. Czytam forum i tu taki kwiatek. Ktoś mi pomysł podwędził i już prototypy sprzedaje :). No można się zdenerwować :).

 

A na poważnie to wpisuję się jako potencjalny klient na wersję jak w filmie Alien :).

 

Do roboty!! Klientów będziesz miał dużo!

Link to post
Share on other sites

Niestety, od wczoraj siedziałem nad układem szukając co jest nie tak. Ostatecznie okazało się, że kupiłem feralnego mosfeta.. Zwarcie gate-source i procek do kosza.

 

Program w sumie już jest, mikrofon z układem całkującym przetestowany na oscyloskopie. W sumie pozostaje mi uporać się z tą płytką. Kiedy? Na bieżąco będę informował.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wpadłem na inny pomysł :P

Mało realistyczne, ale myślę, że bardzo praktyczne.

Chodzi o zrobienie urządzenia, które by kontrolowało napięcie aku.

Co by to dało? Kontrolowanie ROFa. Jeśli jest wiele osób w jednym miejscu dajemy na "max" i jedziemy każdego :)

 

Z tym ze generalnie nie przesadzajmy z tymi bajerami, bo niedługo spotkania airsoftowe będą przypominać wojny z filmów science fiction..

Link to post
Share on other sites

Pomysł nie umarł, prace trwają dzień w dzień... Jedyny mój problem to brak czasu.. Jak znajdę w ciągu dnia 2h to jest dobrze. Chyba zrezygnuje z nauki w technikum, w sumie to więcej nauczyciele dowiadują się ode mnie niż ja od nich, a tylko tracę czas. Z panną raczej nie zerwę chociaż napewno znacznie przyspieszyło by to postępy w projekcie.

 

Prace poszły znacznie do przodu. Od czasu pierwszego układu wykonałem już 3 płytki, z czego 2 są w koszu. Ciągle wychodzą pewne niuanse, przez które muszę przerwać pisanie softu. Analiza dźwięku nie jest sprawą prostą. Ale na ten moment mogę powiedzieć, że to już tylko kwestia czasu, aby ten układ działał zgodnie z założeniami. Przede mną jeszcze wiele pracy, wszystko musi działać idealnie. Kiedy? Myślę że do wakacji powinna pójść na taśmie pierwsza seria.

 

Kontrolowanie ROFa. Jeśli jest wiele osób w jednym miejscu dajemy na "max" i jedziemy każdego icon_smile.gif

 

Regulowanie ROFa działa. Są dwa sposoby. Pierwszy to regulacja napięcia poprzez PWM, a drugi dodawanie opóźnień pomiędzy strzałami. Będzie również możliwość zmierzenia rof'a.

Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę :D

 

Jak trudne do zrobienia będzie ( i ile czasu zajmie) wykonanie urządzonka które będzie podawać stan akumulatorka??

(jeśli nie było wcześniej wspomniane - diodowy wskaźnik montowany na baterię)

 

To jest wg mnie najbardziej przydatne i wszystko inne oprócz bursta to wg mnie dość zbędne bajerki.

 

:D

Edited by tonywasabi
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że lepiej byłoby umieszczenie woltomierza niz diód. Dlaczego?

Bo u każdego bateria inaczej działa, jednemu na batce 9,6 intellecta przy napięciu 9,5V juz nie bedzie ciągnąc spręzyny, a innemu na aku Sanyo 9,6 przy 9,5V będzie piękny ROF... Chyba mnie rozumiecie? ;-)

 

Jeśli owa płytka będzie zawierała :

-wspomniany woltomierz

-regulator ROFa

-opcjonalnie zabezpieczenie przed zacięciem

-opc. bolt catch

-zdecydowanie INSTRUKCJĘ OBSŁUGI (przynajmniej w necie napisaną ;) )

do 100zł to biorę!

:P

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że można zrobić wyświetlacz dość mały, ludzie z replikami ze stałą kolbą mieliby to poprostu w kolbie, inni...hm.. coś by wymyślili :P

Wiadomo, że nie bedziemy co chwilę sprawdzać stanu batki, ludzie z m4 i podobnymi mogliby dac to do np. front gripa :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...