Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mocowanie NVG na "żurawiku"


Recommended Posts

Ta, ta... ale tu nie widać jak wygląda to mocowanie na goglach. Chce żeby mi ślusarz dorobił "coś" co się da na ten żurawik założyć.

 

daj mu żurawik i powiedz zeby pokombinował ;) jak zdolny to da radę..na pewno to jest coś na zasadzie wsuwanej szyny ale w życiu nie widziałem tego na żywca więc nieststy więcej nie pomogę ;) pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A to przykład jak produkt białoruskiej myśli techniczniej całkiem nieźle wspólpracuje z produktem amerykańskiej myśli technicznej :)

 

mich1ny6.th.jpg mich2hd3.th.jpg

 

mich3ut7.th.jpg

Można spytać jak mocowałeś? Pytałeś niedawno o fotki mocowania PVSa do żurawia - dorobiłeś specjalne mocowanie u kogoś i montujesz tak, jak Amerykanie to sobie przemyśleli, czy w inny sposób? Sam nad tym pracuję, ale na razie mam tylko odpowiednio wygiętą blachę - na jednym końcu przykręcone nokto, na drugim końcu przykręcone do ramienia montażu. Więc żeby zdjąć nokto muszę odłączyć je razem z żurawiem od blachy... :roll:

 

http://img352.imageshack.us/img352/3372/obraz0260vi9.jpg

http://img168.imageshack.us/img168/2227/obraz0262qv6.jpg

 

(teraz jest wyżej, już okular nie wchodzi mi do ust :P)

Link to post
Share on other sites

Nic nie dorabiałem. Do żurawika jest założony kontraktowy ;) J-arm do mocowania PVS-14. Gwint mocowania jest zgodny (mniej więcej, da się wkręcić) - standard fotograficzny.

Problem w tym, że tak założony Yukon jest przesunięty trochę za bardzo na zewnątrz i trzeba trochę przesuwać hełm, żeby dało się dobrze patrzeć.

No i nie pomaga to, że mam dominujące oko prawe, przez co nie potrafię zamknąć prawego oka, żeby patrzeć tylko lewym :?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem. Rozwiązałem go poprzez obniżenie przedniej płytki względem uchwytu na helm o jakies 2 cm, oraz spiłowałem koncówkę szyny montażowej na nokowizorze, co umożliwiło przesuniecie go do tyłu o ten brakujący centymetr. Teraz jeszcz nawiercić nowy otwór na śrube ustalającą i gotowe.

img1783uz4.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Ok Foka, dzięki. Czyli pozostaje mi działać na własnym patencie z blachą, bo podobnie jak Ty jestem prawooczny i za Chiny nie jestem w stanie zamknąć samego prawego oka żeby patrzeć lewym :) Poza tym jak znam życie, to mi też okular nie ustawiałby mi się w jednej osi z okiem przy zastosowaniu "J-arma" :)

Link to post
Share on other sites

Z tym okiem jest problem, ale ma to głębszy sens. Rozmawiałem ze znajomym, który służył w armii australijskiej (oni używają trochę więcej NVD niż my ;) ). Wygląda to tak - idziesz z NVD na lewym oku, prawe przymknięte i obserwujesz teren. Na Broni jest celownik NVD, więc jak podnosisz broń do strzału celujesz prawym okiem i też "widzisz w nocy".

 

Jeśli założysz nokto na prawe oko to będzie Ci trudno się złożyć z broni.

 

Obuoczne nokto używa się głównie w pojazdach, a w walce w CQB - celujesz używając lasera IR.

Link to post
Share on other sites

Foka - jakbym tak potrafił, to też bym nosił nokto na lewym oku. Ale ja za żadne skarby świata nie jestem w stanie zamknąć (ani nawet lekko przymknąć) prawego oka trzymając lewe otwarte. I o ile z celowaniem obuocznym spokojnie sobie radzę i na kolimatorze, i na mechanicznych i na lunecie, to w przypadku nokto taka obserwacja terenu mi nie wychodzi :( Do celowania z nokto póki co używam zwykłego lasera, może kiedyś dorobię się IR...

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Odkopuję, żeby nie zakąłdać nowego tematu.

 

Potrzebuję wymiary, części mounta, zwanej potocznie "blachą" wraz z zaczepem krawędzi hełmu.

Jesli ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tego cuda ma jeszcze pod ręką suwmiarkę i chwilę czasu, to będę wdzięczny za info w tej kwestii.

 

Dla oszczędności czasu, zadowolą mnie wymiary naniesione na jakieś zdjęcie, np. to Link

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja mocowanie Youkona rozwiązałem sobie poprzez stworzenie przystawki do niego tak by przesunąć go wzgledem osi.

 

Dodatkowo zakupiłem "MICH Helmet NVG Counter Weight System" który idealnie rozwiązuje problem ciężkosci nokto i osuwaniu się na oczy hełmu.

 

Zdjęcia mozna obejrzeć u mnie w katalogu Picasy:

 

Galeria

Edited by sisi
Link to post
Share on other sites

Gdzie dorwę J-arm, -bo go nie znalazłem pod tą nazwą i pod tą też -HELMET MOUNT ADAPTER FOR THE PVS-14.

Planuję zakup Yukona, i prosił bym o poradę jaki model wybrać.

Zastanawiałem się nad jakimś z seri MT bo do nich jet dedykowane zawieszenie na głowę,ale nie wiem czy da się to jakoś przenieść na michałka

http://www.sklep.vest.pl/images/foto/optyk...V-MT4-maska.jpg

 

Ps.SISI jak już opanujesz tą technologię to mogę być kupcem :-)

Link to post
Share on other sites

Skoro chcesz kupować dedykowane mocowanie pod NMT to po co Ci J-arm? Jak zamocować na MICHa? Przecież o tym jest cały ten wątek :wink:

A który NMT? Spróbuj pochodzić po ulicy z lornetką przy oczach to się domyślisz.

Link to post
Share on other sites

Nie, nie jest. To jest niski montaż na szynę RIS do PVS-14.

 

Nieraz mówią na to J-Arm, nie raz J-Hook Swing Arm itp.

 

Szukasz jak by co tego --> LINK DO AUKCJI EBAY 1

 

ALBO TU --> LINK DO AUKCJI EBAY 2

 

Co do wysyłania ze stanów do Polski NVG GEN 3 to wysyłają (korespondowałem z amerykaninem) ale w aukcjach muszą mieć napisane że nie wysyłają poza granicę.

Edited by sisi
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...