Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jałowa dyskusja o naramiennikach i regulaminach WP


Recommended Posts

Zwyczajnie się czepiacie, jakie dostali od państwa takie noszą, teraz jest większa swoboda wyboru. Ten kto był w armii wie jak to jest, ja będąc w zsw dostałem na przykład spodnie z kieszeniami z boku. A tak poza tym dodam jeszcze takie wojskowe porzekadło ''tam gdzie zaczyna się wojsko kończy się logika''

Link to post
Share on other sites
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg mnie dopóki się szkolą, a tym bardziej mają egzaminy to każdy powinien wyglądać tak samo i mieć regulaminowe buty, mundur itp ale to moje zdanie. A potem na misji czy coś to niech noszą jak chcą i co chcą jak to widać na zdjęciach.
Trenuj jakbyś walczył, walcz jakbyś trenował.

Jak koleś przez pół roku będzie latał w przydziale, a później zemini sprzęt i "wyjedzie" to nowy sprzęt bardziej będzie przeszkadzał niż pomagał.

Link to post
Share on other sites

W skrócie powiem, że żołnierzowi przysługuje tylko to co zostało mu wydane (jest to określone w Rozporządzeniu Ministra ON) Czyli w praktyce nie może nosić żadnych mundurów Helikona, butów Magnum, Starforce itp. Zwłaszcza jeżeli jest to żołnierz ZSW lub kandydat na zołnierza zawodowego. Ale jako, że mamy XXI wiek, a armia idzie do przodu to w niektórych jednostkach i szkołach przymykają na to oko. Dlatego możecie zobaczyć kandydatów na kaprali w butach Magnum i mundurze Helikona.

Link to post
Share on other sites

Majkel88: Pamiętaj, że to już prawie podoficerowie, którzy swoją "zetkę" mięli już raczej dawno- oni powinni wiedziec co to jest porządek i być już porządnie prze****doleni. W SPWL kładą nacisk na naukę prowadzenia zajęć z różnego zakresu.

 

Drako: A co tu dziwnego? Nauka prowadzenia zajęć z zakresu celowania i zgrywania przyrządów celowniczych... Nie każdy kto przychodzi na "zetkę" wie co to jest oko dominujące, zna budowę przyrządów celowniczych etc.

 

 

Pozdrawiam!

Wasz Harry

Link to post
Share on other sites

:poddanie: Pokaż ajrsoftowcom ładną blondynkę w mundurze a oni ci o zgrywaniu przyrządów celowniczych gadają... :wink:

Podniecac się kobietą?? Jeszcze do tego blondynką?? A fe zboczuchu :mrgreen:

 

 

Wracajac do tematu rozpuściłem swoje macki po kilku znajomych i wspomnieli mi, że ichna zetka też odstaje od regulaminu (a oni ich nie ścigają za to). Zwłąszcza ta ochotnicza przyjeżdża często z własnymi butami i wszyscy na to przymykają oczy (no trzewiki zakładają tylko do kościoła i na przysięgę aby wyglądali jednakowo).

Szkoły podoficerskie i oficerskie to już zupełnie inaczej wyglądają. Tam niemalże natychmiast ma się luz co do szpeju w jakim się lansować mogą elewi i podchorążowie (zwłąszcza celują te osoby, które juz z zawodowych trafiaja do szkoły i śmigają z własnym ekwipunkiem na zajęcia). O zawodowych to już nie wspominam że wygladają jak który chce bo to zależy od przydzaiłu sortów (jeden dostanie goretexa a drugi rip-stopa).

Więc nie rozumiem lamentu pewnych osób nie siedzących w temacie o tym, że wszyscy mają wyglądać jak spod igły "Wybrzeża".

Link to post
Share on other sites

Ten "luz" zależy tak naprawdę od szczęścia- na jaką jednostkę trafisz. Są różne opcje... Ale fakt, rygor zwykle jest już coraz mniejszy a co za tym idzie i wygląd. A co do sprzętu- a noś sobie co chcesz, byle było w przyzwoitym kamuflażu, nie było różowe i spełniało swoje zadanie. I chyba tyle w tym temacie.

 

Co do "zetki" najlepsze jest to, że ani się nie chce przełożonym (głównie podoficerom), ani tym bardziej poborowym (myślą jak tu się pier***nąć na zieloną trawkę i walnąć sobie piwko). I wychodzi to, co wychodzi.

Link to post
Share on other sites
Zdradź jakieś szczegóły icon_razz.gif Najlepiej na PW icon_cool2.gif

 

Protestuję!!

Takie wiadomości powinny być podane do publicznej wiadomości. Utajnianie ich i przekazywanie tylko niektórym osobom było by jawnym naruszeniem praw wolnej konkurencji. :D

 

... czy telefon / adres / wymiary też można by prosić ? ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...