Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WGC zamówienie MAJ


Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ciekaw jestem ile jeszcze może wzrosnąć poziom tych absurdalnych opóźnień??

 

Skoro ludziska nie chcą. Nie kupuj im fantów Holmes - a jeśli zgadzasz się na prowadzenie zamówień to DO CHOLERY prowadź jest konsekwentnie.

 

Strona miała być aktualizowana co dwa dni. Nawet jeśli nic się nie wydarzyło to niech ludzie wiedzą że trzymasz rękę na pulsie. Przecież nie zabierze ci pół dnia zmiana daty prawda?

Link to post
Share on other sites

i co z tymi dalszymi etapami? bo powoli trace już cierpliwosc a jestem człowiekiem nadwyraz spokojnym i cierpliwym, czekam na maila z tym ile mi zostało $ i jak tam realizacja zamówienie i nic. na stronie zamówienia tylko data sie zmienia a etapy bez zmian. może robie sie powoli upierdliwy ale mam do tego prawo bo dałem na to troche pieniędzy...

Link to post
Share on other sites

Polecam przejrzeć temat z zamówienia z lutego. Po 3 miesiącach ludzie zaczęli otrzymywać paczki i to jeszcze nie wszyscy, a wybrani.

 

Wprawdzie były gratisy, ale możliwe, że tylko szczęśliwcy otrzymają swoje przesyłki we wrześniu :-F.

 

PS. Mnie też Holmes zapewnił, że paczki będą w ciągu 3-6 tygodni.

Link to post
Share on other sites

dziwne... jak zamawiam paczkę z wgc ze znajomymi to leci ok 14dni za pierwszym razem był miesiąc... bo nie było odpowiednich papierów na cle..

może dlatego, że wasza paczka waży ok 500kg :D zawsze tak macie?

 

pozdrawiam

 

To raczej specyfika zamawiającego (każda paczka waży tyle samo bo nie może ważyć więcej niż 20-30kg w przewozie lotniczym - większe wagi są dzielone na paczki/palety paczek).Ja mam takie same doświadczenia jak Ty w tej dziedzinie.

 

Pozdrawiam Coniu

Link to post
Share on other sites

Nie no wy się śmiejecie. Ale kurde - specjalnie patrzyłem kiedy równorzędna paczka idzie od Cybula... jego paczki już są wysyłane... a my nadal stoimy na stanie z 11czerwca.... dla przypomnienia mamy 18... a 7dni czekamy na :

maile - cokolwiek - informacje = absurd.

 

Czy jest możliwość wycofania się z tego zamówienia??

Link to post
Share on other sites
Czy jest możliwość wycofania się z tego zamówienia??

Pewnie jest. Ale pomyśl ile może iść przelew zwrotny z banku Holmesa :wink:

Szczególnie w obliczu protestu kierowców ciężarówek ;)

Edited by goren
Link to post
Share on other sites

Chyba ktoś nie wyczuł ironii :D nie macie takiego czegoś jak tracking (information) system? tam pisze gdzie jest paczka i co i jak itd...

pisze tam czy jest w samolocie jak tak to gdzie i czy na cle jest itd...

wydaje mi się, że to siedzi ostro na cle... ale TAK DŁUGO?!...

dziwne, dziwne...

 

życzę powodzenia w tej sprawie bo ja bym się spinał jak cholera :D

Link to post
Share on other sites

Zawsze jest zarówno tracing kuriera jak i nawet zwykłej poczty...tylko Pan który zamawia nigdy go nie podaje ponieważ wszyscy wiedzieli by od razu kiedy naprawdę wszystko zostało zamówione i wysłane i nie było by tego wspaniałego dreszczyku niepewności czy przyjdą rzeczy za 3 czy 5 miesięcy.Padały by też krępujące pytania dlaczego pisze na tracingu że wyszły w danym tygodniu a miały wyjść miesiąc wcześniej....Tak samo ma się sprawa z numerem konkretnego zamówienia na WGC tak aby każdy zamawiający mógł sobie wszystkie terminy sprawdzić....

 

Ale to by było przecież zbyt proste i jasne :lol:

Edited by Convicte
Link to post
Share on other sites
Pan który zamawia nigdy go nie podaje ponieważ wszyscy wiedzieli by od razu kiedy naprawdę wszystko zostało zamówione i wysłane

Sugerujesz, że istnieje możliwość, iż "Pan który zamawia" przetrzymuje zamówienie w jakimś celu???

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Sugerujesz, że istnieje możliwość, iż "Pan który zamawia" przetrzymuje zamówienie w jakimś celu???

 

Celu nie znam i nie zamierzam się domyślać nawet bo szkoda mi na to czasu - każdy oceni to po swojemu co dzieje się z pieniędzmi prze 4 miesiące kiedy zamówienie trwa średnio 5 tygodni.Wiem po prostu dokładnie ile realnie idzie zamówienie (3-6tyg.) co było już tu wielokrotnie powtarzane przez różnych ludzi którzy mieli z tym styczność w większym czy mniejszym stopniu.Przykład - paczka zamówiona w niedzielę 8.06.2008 jest już spakowana i gotowa do wysyłki włącznie z wymianą maili z WGC o rzeczach OoS i mam nadzieje że dzisiaj lub najdalej poniedziałek/wtorek zostanie wysłana plus 5-7 dni na przesyłkę i cło i to by było na tyle.

 

Tak więc jakieś przepraszam za użyte słowo śmieszne 3-4 miesiące , wiem że dla was takie nie jest ale dla mnie tak (zważywszy na to jak zostałem zrugany jakiś miesiąc temu i jakich to uwag nie usłyszałem jak to wszystko zostanie "jutro" dnia 14/05/2008 opisane,uzasadnione i wytłumaczone.Czy zostało...każdy widzi - http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=48642&st=40# post #52)

 

Tak więc nic nie sugeruje,nic nie insynuuję - można powiedzieć że wyszydzam i wyśmiewam bo nic innego nie pozostaje w tej TRAGIkomicznej sytuacji

 

Pozdrawiam

Edited by Convicte
Link to post
Share on other sites

A ja widzę sens tego wszystkiego... przesyłka drogą morską... ile razy jest tańsza niż lotnicza?

 

Wiecie czym to się zakończy? za jakiś czas odpisze, że problemy mailowe itp. poczekamy kolejne 2-3tyg i wtedy paczka będzie u nas... a do Holmes'a przypłynie... a powinna przylecieć i kto będzie na + z $?

A nie odpisuje na maile bo musiał by się ustosunkować do naszych zażaleń. Po prostu to zleje. A później powie ze już za późno bo paczki wysłane. Tym to się skończy.

Btw. napisałem maila że chcę zrezygnować... zobaczymy...

Link to post
Share on other sites
A ja widzę sens tego wszystkiego... przesyłka drogą morską... ile razy jest tańsza niż lotnicza?

Na coś takiego prawo karne i prokurator mają określenie. A Ty nie masz dowodów (jak również nikt inny). Poza tym SoP-PeL jeszcze się to musi Holmes'owi opłacać, bo inaczej po co miałby tak robić? Może to i dobre wytłumaczenie tych opóźnień, ale czy to by się zamawiającemu opłacało? (to nie jest pytanie retoryczne, po prostu nie wiem).

Link to post
Share on other sites

Tzn. ja nie wiem czy o to chodzi, ale chyba się jednak opłaca - Bo zakładając, że to Ja zamawiam i dostaje hajs za rzeczy, które obiecałem zamówić plus koszta przesyłki z tymże informuję, że będzie to leciało, a nie płynęło. Co za tym idzie - płacę mniej za przesyłkę, a "zaoszczędzona" kasa idzie do mnie.

Chyba, że coś pomieszałem..

 

P.S. Ja tym postem nikogo nie oskarżam etc.

Link to post
Share on other sites

Ja nikogo nie oskarżam. To po pierwsze, odpowiadam na pytanie "po co ktoś miał by opóźniać przesyłkę" to po drugie.

Podaje przybliżone efekty - to po trzecie.

Po czwarte jeśli ktoś pobiera naprawdę sporą kasę za zamówienie i znika ni stąd ni zowąd na 2tyg nie informując nikogo - można nabrać podejrzeń.

Przecież wystarczyła by chociaż notka - że ktoś trzyma rękę na pulsie i proste odpowiedzi co i jak się dzieje z naszymi finansami.

Po piąte zadałem tylko pytanie o różnicę między przesyłką drogą morską a lotniczą.

Link to post
Share on other sites
Btw. napisałem maila że chcę zrezygnować... zobaczymy...

No ciekawe co z tym będzie.

 

@Volt-220: No to właśnie jest kwestia kwoty. Bo jeśli Holmes ma mieć z tego 500-1000 złotych, to chyba jednak za dużo się użera z tym zamówieniem, żeby mu się jeszcze opłacały takie wałki. A w dodatku Holmes ciągle milczy co podsyca wszelkie domysły i spekulacje. Nie jest to szczerze powiedziawszy zdrowe... Ale jest to tylko reakcja.

 

EDIT:

jeśli ktoś pobiera naprawdę sporą kasę za zamówienie i znika ni stąd ni zowąd na 2tyg nie informując nikogo - można nabrać podejrzeń.

Nieodpowiedzialność? Brak szacunku dla zamawiających? Totalny olew? Nie wiem jak to inaczej nazwać.

Ja nikogo nie oskarżam.

Nie miałem na myśli oskarżania kogoś, tylko pozostawanie na etapie wróżbiarstwa zarówno przez Ciebie jak i przeze mnie. Nic niestety nie wiemy na pewno oprócz tego, że kasa idzie do Holmesa, a sprzęt jest po kilku miesiącach. Reszta to tylko słowa człowieka, który zbyt słowny nie jest.

zadałem tylko pytanie o różnicę między przesyłką drogą morską a lotniczą.

Celne pytanie jednym słowem.

 

Pozdrawiam.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Nieodpowiedzialność? Brak szacunku dla zamawiających? Totalny olew? Nie wiem jak to inaczej nazwać.

z tym to sie zgodze, ja sie czuje dosyc mocno olany, zero odpowiedzi na maile w ciagu tygodnia z hakiem, na maj.xt zmienia sie data tylko chociaz dzisiaj dalej mamy tam 12.06, tez napisalem rezygnacje ale z terminem do srody jak nic sie nie zmieni z zamowieniem. wole juz kupic cos u nas niz czekac nie wiadomo ile miesiecy ;/ a obiecywal Homles ze wszystko bedzie szlo tak jak trzeba, no ale to tylko sciema widze byla ;/

Link to post
Share on other sites

Zupełnie hipotetycznie, ponieważ nie znam się w 100% jak wygląda procedura zamawiania z WGC, zawsze jedynie zamawiałem ze znajomymi i to zawsze jeden z naszych znajomych zajmował się tą całą "biurokracją", wysyłkami itd., jak to by mogło wyglądać w moim przekonaniu. Jeśli pokręciłem to napiszcie, że głupoty piszę i już...

Ktoś kiedyś napisał, że zamawiało około 200 osób. No to załóżmy, że połowa z nich zamawia AEG'a i wychodzi mniej wiecej 10 usd za 1kg, AEG średnio 3 kg waży no to 30 USD razy 100 = 3000 USD przesyłka plus oczywiście reszta.

Nie wiem ile razy taniej wychodzi drogą morską, ale jednak trochę chyba tak...

 

Powtarzam dla czytającego to może kiedyś Holmesa - Nie oskarżam Cię, to jedynie teoria nie odnosząca sie bezpośrednio do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Może zabiorą głos osoby z listy OoS? Może One mają wiecej szczegółów. To są ostatnie osoby z którymi kontaktował się Holmes.

Co do transportu morskiego i ewentualnych zysków Holmesa, to dokładnie obok jest zamówienie realizowane przez Cybula. Tam jest wiadome, że cały rabat Cybul bierze dla siebie, więc jakby Holmes powiedział, że rabat jest dla niego, to nikt by nie miał najmniejszych wątpliwości i wszystko by grało. Jakby komus nie odpowiadało, to by zrezygnował. A tak, to ja się wqrwiam, kolega się denerwuje.

Mam nadzieje, że to tylko niedopatrzenie ze strony Holmesa i że załatwił wszystko i się wybrał na urlop, a zapomniał nas powiadomić... Mam nadzieję..

Pozdrawiam Ivo

Link to post
Share on other sites

@Volt-220

Chciałeś poprawek - dostarczam ich:

Na początku wisi info, że limit wynosi 40 osób. Załózmy jednak, że Holmes miał słabe serce i przyjął zamówienia od 50 osób. Gdyby się okazało, że jednak więcej byłbym osobiście zniesmaczony (ale tylko lekko, bo to w końcu tylko liczba). AEG razem z opakowaniem (bo i za jego transport też nieststy zapłacic trzeba) waży średnio 4.5kg. W zależności od modelu bo niektóre paczki ważą niewiele ponad 3 inne nawet 6, bez wliczania w to karabinów maszynowych, których z reguły idzie niewiele.

Wsystko powyżej to jednak w dalszym ciągu tylko liczby, z których nic nie można powiedzieć o sposobie transportu. Pewność będziemy mieli po opublikowaniu numerów paczek i prześledzeniu czasu ich dostarczenia. Tyle.

 

Jeżeli chodzi o kontakt z Holmes'em: dostałem mail'a w sprawie OoS 12 czerwca, wysłałem odpowiedź i tyle. Dziś napisałem maila z pytaniem o powód aż takich opóźnień, jednak nie sugerujcie się, jeżeli nie zamieszczę posta o otrzymanej odpowiedzi bo od poniedziałku przez tydzień mnie nie ma.

Link to post
Share on other sites
jakby Holmes powiedział, że rabat jest dla niego, to

... by wtedy pracował za wynagrodzeniem i musiałby rozliczać się sumiennie z wszystkiego. A tak, może oficjalnie powiedzieć, że robi to charytatywnie (dajcie spokój, osobiście w to nie wierzę) i wszystko jest na jego łasce.

 

EDIT:

Na początku wisi info, że limit wynosi 40 osób.

To, że Holmes tak napisał, nie znaczy, że tak jest.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...