Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opóźnienia zamówień


Recommended Posts

  • Replies 579
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie jest detal . w dużej mierze zależy to na jakich niebieskich traficie i w ilu pójdziecie i jak wiele dowodów będziecie mieli , radze pisać teraz do niego jak najwięcej maili by zasypać niebieskich dowodami .

jak dla mnie LUK ma świetny plan , zdarzycie to uporządkować i sie przygotować

 

BTW : powodzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Ja nic nie wiem o żadnym zaniżaniu... Tak jak i o reszcie planów Holmesa :> Ech, powinienem dokładniej czytać warunki na przyszłość :]

 

Jakie zaniżanie, też nic nie wiem, to w jaki sposób holms to zamawiał mnie nie interesuje - jego problem ;-)

 

Ja mówię tak. Poczekajmy do magicznej godziny ZERO. Później ładnie poprośmy o zwrot kasy. Jeżeli w ciągu tygodnia (od godziny zero 24 lipca) zwrotu nie będzie to się zgłosi sprawę niebieskim. A od 24 można zacząć zbierać już dane osób chętnych na założenie sprawy.

 

Nie ma co czekać, jeżeli do 24.07.2008 CAŁY zamówiony sprzęt nie trafi do mnie do domu, lub stosowna suma nie pojawi się na koncie to 25.07.2008 idę na policje!!

Holms już dość miał czasu :evil: , pozatym sam sobie takie granice narzucił więc mu ich nie będziemy rozszerzać :killer:

Basta!!!

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Martwi mnie tylko 1 w tym całym "planie" jezeli to zgłosimy do prokuratury to ona zacznie słac do niego listy a potem skieruje sprawe do sadu takie sprawy maga ciagnac sie miesiacami. Na dojazdy do sądy niekturzy ztraca wiecej niz Pan H. im zwroci :!: :wink:

Link to post
Share on other sites

A ja jestem ciekaw jak wytłumaczycie to, że chcieliście/zgodziliście się na zaniżanie wartości przesyłek do 30% i tym samym oszukiwaliście/chcieliście oszukać wraz z Holmesem Urząd Celny... :wink: Ot, taka mała dygresja.

 

Zaniżanie?

 

Mógłbyś mi conieco wyjaśnić? :wink:

 

Co do zbiorowego zgłoszenia to nie wiem czy jest to sensowne. Rodzi to różne problemy natury organizacyjnej, a i tak wszystkie możliwe zgłoszenia w tej sprawie spłyną do Krakowa.

 

Zorganizujcie się najwyżej w małe grupki znajomych i co najważniejsze nie odpuście. 25 szturmujemy komisariaty.

Link to post
Share on other sites

Jeśli zgłosicie sprawę na policję ta zainteresuje się tematem, paczki będą dokładniej kontrolowane, zwrócą uwagę na rozbieżności cenowe między stroną wgc a fakturami z urzędów celnych i będzie kaplica z 10% opłatami celnymi. Ale w sumie to nie wiem co bym zrobił będąc w Waszej sytuacji...

Link to post
Share on other sites

Jeśli zgłosicie sprawę na policję ta zainteresuje się tematem, paczki będą dokładniej kontrolowane, zwrócą uwagę na rozbieżności cenowe między stroną wgc a fakturami z urzędów celnych i będzie kaplica z 10% opłatami celnymi. Ale w sumie to nie wiem co bym zrobił będąc w Waszej sytuacji...

 

Mi już to wisi - teraz chodzi tylko o to żeby Pan H. dostał po du... jeśli nie dotrzyma terminu. Tylko jest jeszcze 1 sprawa- rozprawa zawsze toczy się w miejscu zamieszkania poszkodowanego, czyli GDZIE w naszej sytuacji? Skąd jest najwięcej osób?

Link to post
Share on other sites

Z regulaminu zamówień Holmesa:

 

"IV. Kwestie finansowe

 

a) Cło oraz VAT wychodzi około 9% wartości zamówienia

b) Wartość przesyłki ustalona na 30%"

 

Biorąc udział w zamówieniu zgadzacie się na te warunki.

 

Ale z drugiej strony to przecież WGC przysyła fakturę do Polski z określoną wartością produktów. To nie jest tak, że WGC nie dosyła faktury z paczkami, Urząd Celny każe zamawiającemu określić wartość towaru, a on zaniża ją do 30% oszukując UC.

 

Przychodzi faktura ze sklepu na 100$, to płaci się od 100$. Równie dobrze na stronie WGC może być cena za produkt np 450$ a sklep da upust 300$, wtedy mamy wartość na fakturze 150$ i taką też płacimy sklepowi ( czyli te 30% od 450$), nikt niczego nie zaniżył, a cena produktu na stronie WGC jest różna od tej na fakturze.

Link to post
Share on other sites

Kilka słów dorzucę od siebie, bo mam pewne doświadczenie w zgłaszaniu tego typu spraw policji, kilka razy musiałem się wspomagać policją w celu odzyskania długów, i powiem tak: policja odeśle Was z kwitkiem (przynajmniej część - i to obawiam się że dużą część) bo to nie jest sprawa kryminalna, polecą Wam złożyć sprawę w sądzie z powództwa cywilnego o wyłudzenie, chyba ze uda Wam się przekonać Pana Policjanta ze osoba wzięła pieniądze od razu z myślą ich zdefraudowania, co wcale nie jest takie łatwe.

 

Kolejną sprawą jest NIE idźcie broń boże na swój lokalny komisariat w 99/100 przypadków na ścianę nie do przebicia. Uderzajcie do jak najwyższego poziomu do jakiego macie dostęp (wojewódzka komenda najlepiej)

 

Gdy Pan Policjant przyjmuje zgłoszenie musi was przesłuchać w charakterze poszkodowane lub co najmniej strony, musicie dostać na piśmie sprawozdanie z przesłuchania, w KAŻDYM innym przypadku - " proszę podać swoje dane zobaczymy" etc... nie zdążycie wyjść z komisariatu a kartka już będzie w koszu.

 

Przychodzicie przygotowani:

 

- Spisane swoje dane wraz z numerem telefonu domowym i komórkowym

- Wydrukowana korespondencja z H. - im więcej tym lepiej

- Wydrukowane dane osobowe H. Wszystko co macie : GG, skype, tel, adres, pesel, numer konta etc....

- Podbite przez bank papierowe dowody przelewu( jeżeli nawet na waszych wydrukowanych dowodach jest napisane że "zgodzie z ustawą [bla bla bla] nie wymagana jest pieczęć banku" I tak po nią pójdźcie !!

- Jeżeli macie SMS'y od H. zatrzymajcie je i nie kasujcie !!!!

 

Najlepiej dodatkową kopie tych wszytki papierów powyżej zostawcie sobie w domu żeby mieć do nich łatwy dostęp w razie gdyby coś.

 

Nie dajcie się spławić Panu Policjantowi !! jak nie będzie chciał z Wami rozmawiać poproście o rozmowę z jego przełożonym.

Gdy będzie Wam wciskał że jest zajęty/nieosiągalny/ na szkoleniu /wyjechał itd... poproście o imię i nazwisko policjanta jego stopień oraz numer odznaki i zanotujcie sobie na kartce wraz z datą i godziną waszej wizyty. ( to zdanie otwiera WIEEEEELEEE drzwi)

Gdy i to nie pomoże zapytajcie o numer telefonu do przełożonego najlepiej komórkowy, ale służbowy też może być i dzwońcie dzwońcie dzwońcie aby umówić się na rozmowę,

 

Jakby ktoś miał pytania pomogę odpowiem poradzę tyle ile będę mógł piszcie ;)

 

 

Jak macie wujka/kuzyna/kolegę/brata/szwagra/dalekiego kuzyna w Policji, NAPRAWDĘ warto odświeżyć znajomość !!

Link to post
Share on other sites

ciekawe czy pan H. wogule w jakiś sposób zagląda na forum. bo z jego konta ostatnie logowanie było 21czerwca, więc to już trochę czasu temu... maili zapewne nie czyta, telefony wyłączone na gg nie osiągalny na skype pewnie też nie do zastania, to zapewne nie wie że pętelka się zaciska i hasa sobie beztrosko.

Edited by killer666
Link to post
Share on other sites

ciekawe czy pan H. wogule w jakiś sposób zagląda na forum. bo z jego konta ostatnie logowanie było 21czerwca, więc to już trochę czasu temu... maili zapewne nie czyta, telefony wyłączone na gg nie osiągalny na skype pewnie też nie do zastania, to zapewne nie wie że pętelka się zaciska i hasa sobie beztrosko.

 

Chłopie lata 70-80 XX wieku się już dawno skończyły.Nie trzeba już mieć 5 tożsamości, paszportów i wymyślonych nazwisk żeby nie być zauważanym - wystarczy konto pod innym nickiem (albo nawet kilka) które możesz na praktycznie każdym serwerze założyć i potrwa to 5 minut.Co z tego że nie było go na swoim koncie od 21 czerwca skoro śmiało może zaglądać do woli na Wmasg więc tym bardziej wiedząc jaka szykuje się "nawała" myślisz że nie sprawdza jaki "dupochron" sobie przygotować i jak to obejść...proszę Cię nie bądź naiwny.

 

EDIT: Sopel wyprzedził mnie w 5 krótkich treściwych słowach :P

 

Pozdrawiam

Edited by Convicte
Link to post
Share on other sites

Nie było mnie tydzien w kraju, dziś sprawdzam forum i widze, że jest coraz gorętsza spytuacje na forum w sprawie naszego zamówiena. Nie ma się co dziwić :wink: Dzwonie na nr telefonu pana H i ma wyłączony telefon 507-156-408, czy ktoś mógłby mi podać jakiś aktualny kontak do niego?? może ktoś wie gdzie on pracuje, Jeśli do 24 nie otrzymam sprzętu anie kasy na konto, to wybieram się do Krakowa w następnym tygodniu i mam zamiar się z nim spokać... a wtedy nerwy mogą mi puścić....

 

Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...