Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O cholibka :/ trzeba w takim razie czym prędzej wystrzelać nadające się do użytku zapasy... Mam piaskowe (musztardowe) madbulle 0,40 bodajże, od kilku lat rozmiar niezmienny. Tak więc problem ze składnikiem X zaczął się tworzyć w przeciągu nie dłuższym jak 2 lata.

Link to post
Share on other sites

Po wystrzeleniu ok. 600 valkenów 0,4g, przypadkiem odkryłem, że zakrętka ma uchylaną klapkę, trzeba było tylko folię zdiąć, a ja na bezczelnego całość odkręcałem... łot ciekawostka.

BB kingi 0,4 oraz 0,45g nie puchną, przynajmniej przez pół roku im wymiaru nie przybyło. Przy czym 0,45g od początku nie przechodziły przez lufy 5,98mm, ale przez 6,00 i szersze śmigają bez problemu.

Link to post
Share on other sites

BB kingi 0,4 oraz 0,45g nie puchną, przynajmniej przez pół roku im wymiaru nie przybyło. Przy czym 0,45g od początku nie przechodziły przez lufy 5,98mm, ale przez 6,00 i szersze śmigają bez problemu.

 

Niestety osobiście mam kiepskie doświadczenie z BBKingami, gdyż 0,40g mi mocno spuchły, o czym już pisałem. Ciekaw jestem, czy znowu to zależy od partii, czy masz jakiś magiczny sposób przechowywania kulek? :P

 

Obecnie używam 0,36g Guarderów. Są białe i trzymają wymiar.

Link to post
Share on other sites

Magiczny?A gdzie tam, leżą w workach strunowych, często niedomkniętych, w skrzynce gdzieś w piwnicy.

 

Apropo warunków przechowywania. Mam kumpla z dostępem do komory (jakiejś tam, nie pamiętam nazwy) w której testują wpływ warunków na starzenie się materiałów. Z tego co mówił, to można by podzielić kulki na próbki i zrobić im w 10-15min postarzanie o powiedzmy, 6 miechów, rok czy dwa, ustawiając sobie przy tym temperatury i wilgotności, zależnie od miejsca przechowywania. Możnaby pobadać jak się zmieni wymiar kulek, choć z drugiej strony - jeśli takie rakiety od razu z paczki są do kitu, to co tu sprawdzać?

Link to post
Share on other sites

Apropo warunków przechowywania. Mam kumpla z dostępem do komory (jakiejś tam, nie pamiętam nazwy) w której testują wpływ warunków na starzenie się materiałów. Z tego co mówił, to można by podzielić kulki na próbki i zrobić im w 10-15min postarzanie o powiedzmy, 6 miechów, rok czy dwa, ustawiając sobie przy tym temperatury i wilgotności, zależnie od miejsca przechowywania. Możnaby pobadać jak się zmieni wymiar kulek, choć z drugiej strony - jeśli takie rakiety od razu z paczki są do kitu, to co tu sprawdzać?

 

W sumie czemu by nie spróbować? Bierzesz każdą partię i sprawdzasz, czy znajduje się w niej "czynnik X". Przynajmniej od razu będzie wiadomo czy dane kulki będą się nadawać.

 

P.S. W sumie na co my narzekamy? Mamy Kulki BIO w cenie normalnych xD.

Edited by Agnar24
Link to post
Share on other sites

0,40 koloru musztardowego, kupione daaaawno, nic złego się z nimi nie dzieje. Chyba, że jakieś nowe serie mają dodatki nieszczęsnego składnika "X", w takim wypadku można zacząć się martwić.

nowe serie są betonowe, w sensie kolor mają taki i już nie są tak udane jak piaskowe/pomarańczowe/musztardowe - jak kto woli.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...