Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Guardery, madbulle, marushiny i g&g nigdy nie miały problemów z puchnięciem. Puchną tylko białe, ciężkie (0,4-0,45g) kulki, które pojawiły się w zeszłym roku - czyli p&j, dumdum, gfc rockets, cybergun kalashnikov 2 seria. Jedynie ciężkie białe które nie spuchły do dziś, to bbking oraz kalash 1 seria.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guardery 0,36 są teraz białe/lekko kremowe. Kupiłem, były strzelane i zdają się latać naprawdę ładnie przy 530 FPS. Jednak kolor rodzi obawy, czy nie są z higroskopijnego kompozytu. Dam znać, jeżeli zaczną puchnąć.

 

Nie rozumiem problemu z czarnymi kulkami. W słoneczny dzień widać je dość wyraźnie w lunecie dzięki ich połyskowi, szczególnie na ciemnym tle. Wygląda jednak na to, że nadchodzą pochmurne dni, być może się jeszcze zreflektuję :icon_smile:

Edited by Stopa
Link to post
Share on other sites

Panowie powiem wam coś czego się chyba nikt nie spodziewał. Guardery czarne 0,43 kupione jakieś 3-4 miesiące temu również mi spuchły i do PDI 6.01 nie wejdą albo wchodzą i stają wewnątrz...dodam, że lufa prosto po czyszczeniu. Nie wiedziałem co się dzieję i nigdy bym się tego po guarderze nie spodziewał...ale jednak. Prawda jest taka że każde tworzywo sztuczne ma mniejszą bądź większą skłonność do pochłaniania wilgoci. Też zastanawiam się nad tymi Valkenami... nikt nie mówił że snajperstwo ma być tanie:/

Link to post
Share on other sites

Dawno nie strzelałem z rakiet platinium 0,45, bo mi się sprężyna ubiła. Wczoraj sprawdziłem i większość spuchła. Ostatnio używam rocketsów professional 0,43 ze srebrną naklejką i z nimi nie ma żadnego problemu. To ta partia, która pojawiła się w GF niedługo przed pojawieniem się tych 0,45.

Link to post
Share on other sites

Na stronie 0,45 Platinum na Cytadeli informują, że kulki są z nowej partii. Miałem nadzieję, ale mail do sklepu ją rozwiał:

 

Witam, Te kulki, jak i wiele innych ciężkich Rockets wykazują właściwości higroskopijne i z czasem puchną, nawet w zamkniętym opakowaniu. Państwo jednak piszą, że oferowany produkt jest z nowej serii. Czy to oznacza, że producent zmienił mieszankę i produkt nie puchnie? Jeżeli tak, to czy mogą dać Państwo gwarancję, że te kulki przez co najmniej 3 miesiące od zakupu zachowają swój pierwotny wymiar, tj. poniżej 5,98mm?

Pozdrawiam,

 

Witam,

Nie dajemy na to gwarancji, ponieważ poprawili ich jakość, ale nie ich higroskopijność.

---

Pozdrawiamy,

CYTADELAASG

 

 

Nasze problemy muszą wynikać z faktu, że największa gęstość, jaką osiągają popularne tworzywa sztuczne, to ~2,1g/cm3. Kulka 0,43 musi mieć gęstość 3,9g/cm3. Dlatego np. Guarder metalizuje swoje najcięższe kulki, które przyczepiają się do silniczków. Widać stworzenie kompozytu o odpowiednich parametrach przy tej gęstości jest trudne.

Link to post
Share on other sites

Też gadałem z chłopakami z cytadeli i tak jak wcześniej napisałem to kulki czysto kompozytowe i teoretycznie nie puchnące kończą się obecnie na 0.36g z uwagi na rezygnację z jakiegoś substratu używanego wcześniej do produkcji cięższych wagomiarów.

Poza tym wilgoć wilgocią ale samo utlenianie się materiału, z którego są wykonane, powoduje ich puchnięcie. Także raz otwartą paczkę trzeba szybko zużywać, choć i zdarzały się serie źle zamknięte, nie odessane, które puchły już w opakowaniach lub po prostu były konfekcjonowane na miejscu z kontenera i leżały zbyt długo otwarte i wystawione na czynnik powodujący puchnięcie.

Może się okaże że wyśmienicie się nadają jako pochłaniacze zapachów do obuwia ;)

Link to post
Share on other sites

Zaczynam się zastanawiać czy na pewno wilgoć jest naszym wrogiem. Może w procesie formowania materiał jest zbijany i z czasem się rozpręża. Skoro puchną kulki nawet szczelnie zamknięte to przyczyna może być inna. Ciekawe co by dało np. trzymanie kulek w zamrażarce...

Link to post
Share on other sites

Zapomnieliscie jeszcze o bbkingach:

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/BB-King-BIALE-kulki-0%2C43g-2000-sztuk/889

 

Ich jedyna wada bylo to ze waza troche mniej niz deklarowane czyli ok 0.41, ale z puchnieciem z nimi nigdy nie bylo problemu, przynajmniej nikt nie zglaszal :) dokladna opinie o nich nawet robilem - czyli brak pecherzykow, polerka na poziomie srednim jak wszystkie rocketsy ciezkie, celnosc nawet spoko (ale nie taka jak rocketsy ale lepsza niz np guardery czarne ktore maja pecherze i to mnostwo). Te kulki sa juz chyba ostatnia nadzieja, albo zostaje powrot do ciemnych badz lzejszych (co nie ma sensu w sniperstwie) kulek.

Link to post
Share on other sites

Rakiety 0.45 otwarte w piątek przez 3 dni urosły o 0.02mm mimo że powietrze było odessane po otworzeniu...

Z innej beczki, czy ktoś z was skracał promyka, pdi, edgi i ma kawałek precyzyjnej rury 6.03 lub mniejszej średnicy lub wie gdzie, jak i za ile można ściągnąć bb tester edgi lub coś podobnego?

Link to post
Share on other sites

Faktycznie Shamoth, z litości wziąłem...

 

Valkeny 0,43 sprawdzają się ? 180 zł za 2500 kulek to trochę kasy .

Mam 0,40g i bardzo sobie je chwalę. Kolor jest dosyć ciemny, ale widać je w dobrej optyce. na czarne valkeny to bym się raczej nie połasił.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...