Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podzielę się moimi spostrzeżeniami z dzisiejszego wybrania się na moją miejscówkę, zabrałem ze sobą dziś mad bulle 0.3 oraz G&G białe, oraz niedawno kupione guardery 0.36 brązowe.

 

Repliką jaką strzelałem była m14 g&g 490 fps lufka promyk oraz gumeczka g&g z dystanserem H, pogoda dopisała, bezwietrzny

lekko pochmurny dzień.

 

Najlepiej według mnie wypadły g&g chociaż naprawdę dobrze też strzelały mad bulle, ale wydaje mi się to przez to iż dobrze współgrały z nowym hopkiem. Guardery nie napawają mnie zbytnio optymizmem, nie są tak dobrze wykonane jak 0.3 przez co czasem skręcały mi na boki dużym minusem jest to iż mało są widoczne, lecz nie było aż tak jasno także nie chce wyrażać się negatywnie lecz pierwsze wrażenie nie jest zbyt dobre. Także chyba żadnej nowości nie ogłosiłem g&g jak zawsze najlepszej w swojej cenie bynajmniej w moim przypadku.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A jaki dystans ? Stawiam na jakies 60 - 70 m

Cieżko mówić o sniperstwie z 490 fps (chyba że na 0.3) i lekkimi kulkami (czyli poniżej 0.36) bo trafienie w cel wielkości A3 powyżej 70 m graniczy z cudem :D. Dopiero tak powyżej 70 metra ma sie ta przewage nad szturmiakami, no ale każda opinia sie przyda :P

 

Z tych 3 wymienionych używaj G&G i ewentualnie spróbuj te nowe P&J 0.36 białe co sie pojawiły i podziel sie opinia :)

Link to post
Share on other sites

Wiesz co fps nie przekładają się na zasięg miałem już np. 530 fps a gorzej strzelało mi niż teraz także to bywa różnie a snajperem nie jestem tylko strzelcem wyborowym, mam ten plus że mam aega więc jak nie trafie to poprawie nie tak jak w springach (only semi) :) co do dystansu taki jak mówisz nie powiem Ci jak dokładnie ale + 50 m na pewno więc dla mnie g&g są najlepsze ale nie zawsze są dostępne więc alternatywą są te mad bullki też naprawdę dobrze latają. Strzelałem w drzewko może ze 30-40 cm średnicy i trafiałem nie mówie że za pierwszym razem ale nakładając poprawki za drugim czy trzecim spokojnie :). Jestem ciekaw tych kulek nowych na naszym rynku king oraz mające wyjść nowe kulki dum dum (mówie tutaj o cięższych wagomiarach).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Byłby ktoś chętny na zakup 1000 sztuk białych P&J 0.43 ? Możliwe że zdecyduje się na zakup tych 2000. Jak coś to PW.

 

Do Dum Dumów - konkrety, kiedy będą, bo sezon ASG już w pełni, zaopatrzyć się trzeba, a narazie tylko je obiecujecie :P

Link to post
Share on other sites

Aktualizuję opinię nt BB King 0,43 białe.

 

W nowym body GP m4 i z metalową komorą oraz z podklejonym rzepem - brak problemów z podawaniem jak w SCARZE-L VFC.

Wystrzelałem na szybko całego mid-capa bez problemu...w weekend przetestuję w terenie.

Edited by Visq
Link to post
Share on other sites

Jako osoba śledząca na bieżąco "chińską myśl techniczną" na wielu płaszczyznach (telefony/aparaty/optyka/teraz też repliki) śmiem twierdzić, że nie tyle ważny jest kraj produkcji, a normy i kontrole jakości :P

 

Przykładów w domu mam wieeeeele :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

@Sanex

Dokładnie, i między innymi za te dodatkowe normy i związane z tym testy jakościowe i kontrole płaci się extra oraz kolejne extra za logo znanej firmy... jeśli jest umieszczone za jej zgodą ;]

 

@Zambezi

Nie pamiętam czy w Taiwanie czy Korei Pd ale zarzekali się że na pewno nie w Chinach...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

@Sanex

Dokładnie, i między innymi za te dodatkowe normy i związane z tym testy jakościowe i kontrole płaci się extra oraz kolejne extra za logo znanej firmy... jeśli jest umieszczone za jej zgodą ;]

 

Jestem tego świadomy, ale nie każdy wie, że w chinskich fabrykach też są kontrole jakości. Wszystko zależy oczywiście od marki oraz produktu, ale sam w domu mam kilka chińczyków, które jakością, wykonaniem i brakiem awaryjności są lepsze od markowych produktów nawet 4 razy droższych. Przykładem fotograficznym niech będą lampy yongnuo, wyzwalacze RF-603, telefony Xiaomi Red Rice lub wiele wiele innych....

 

Co prawda zdrowia chińczykom bym nie powierzył, ale dojrzałem do wiadomości, że skośnoocy coraz częściej robią produkty LEPSZE od markowych, a przy tym ZNACZNIE tańsze. Wystarczy tylko poszukać.

Link to post
Share on other sites

Nie ma się co dziwić, chińczycy kupują technologie z Europy.Europejskie firmy budują im całe fabryki-najlepszym przykładem jest to ,że ThyssenKrupp wybudował dla nich ze dwie huty-które w obecnym momencie są najnowocześniejsze na świecie :-).

Link to post
Share on other sites
(...) Guardery nie napawają mnie zbytnio optymizmem, nie są tak dobrze wykonane jak 0.3 przez co czasem skręcały mi na boki dużym minusem jest to iż mało są widoczne, lecz nie było aż tak jasno także nie chce wyrażać się negatywnie lecz pierwsze wrażenie nie jest zbyt dobre. (...)

 

Czy ktoś jeszcze używał ostatnio GUARDER 0,36 :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Używałem starych zielonych guarderów 0,36 - takie sobie (latają jak chcą w porównaniu do madbuli szarych (tez 0,36) a co dopiero blasterów devili

Używałem nowych brązowych guarderów 0,36 - lecą lepiej ale są strasznie miekkie i szybkoładowarka robi z nich kwadraty przez co także latają jak chcą

 

Osobiście polecam (z gramatury 0,36) madbulle (szare, tych niebieskich jeszcze nie testowałem) jeśli nie chcesz wydawać za dużo i blastery devile jeśli wydanie 80zł na dobre kulki/sezon nie jest problemem ;)

Edited by lech
Link to post
Share on other sites

Cześć. Słuchajcie jak się ma wykonanie szarych Madbulli 0,36 do ich 0,3? Postrzelałem sobie ostatnio z 0,30 MB kumpla, latały kiepsko, rozlatywały się na różne strony pod koniec lotu. Myślę, ok pewnie są nieco zalekkie. Problem w tym, że później załadowałem 0,28 GG, które śmigały dużo lepiej o.0

Zastanawiam się nad kupnem mocniejszego springa, z obecnych 460, da jakieś 520-540fps, stąd poszukuję dobrych 0,36. Na Devile jestem za biedny, poza tym są czarne lub zielone, co w lesie nie będzie przyjemne. 0,36MB są nieco tańsze i mają ogarnięty szary kolor. O ile są lepiej wykonane od ich 0,3 to byłby świetny kompromis dla mnie.

Ktoś jest w stanie porównać te dwa wagomiary Madbulla?

Link to post
Share on other sites
(...) Na Devile jestem za biedny, poza tym są czarne lub zielone, co w lesie nie będzie przyjemne. (...)

Właśnie dziś dotarła do mnie przesyłka z butelką Dewilli 0,36. Mają brązowy kolor, faktycznie będzie je trudno obserwować, ale przy zasięgu 60-70 m i tak obserwacja jest co najmniej wątpliwa, a są niewidoczne dla przeciwnika, więc mniej zdradzają miejsce z którego wystartowały.

Niestety, są masakrycznie drogie. Z drugiej strony, przy użyciu sprężnowca, to 3000 kulek powinno wystarczyć na rok.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powało drogi, ja mam AEGa :teethh:. Nie ukrywam że na springu m150 auto pójdzie w odstawkę, ale nawet na semi mam sporą wydajność w paluchu :cool: . Przez lunetę się bardzo fajnie da obserwować kulki, tylko że te jasne, bo inaczej to i teleskop nie pomoże :icon_smile: . Dlatego się zakręciłem przy Madbullach.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem do 500-530fps najlepsze są biovale 0.3g.

 

Białe, super wykonane, tanie. Fakt, trochę za lekkie w stosunku do tego co chciałoby się stosować, ale cena + jakość wykonania zdecydowanie przeważają nad samą wagą.

 

Mnie się lepiej strzela przy 540 fpsach z 0.3g biovali, niż 0,4g BD lub MB, czasem pod koniec lotu potrafią minimalnie zejść albo mocniej reagują na wiatr, ale są ZDECYDOWANIE bardziej powtarzalne i pozwalają wypracować pewną skuteczność. MB/BD potrafią z niewyjaśnionych przyczyn lecieć wspaniale, a następny strzał skręca po 45-50m dość mocno w losowym kierunku. Wybaczcie, ale wole mieć nawet mniejszy zasięg, bądź trochę gorsze skupienie (spowodowane mniejszą wagą i wiaterkiem), jednak by to skupienie i zasięg były PRZEWIDYWALNE oraz POWTARZALNE.

Co mi po tym, że raz trafię z 75m w wystającą głowę, jak następnym strzałem nie trafię w klęczącą sylwetkę z 60m...

 

 

Stąd jakość > waga

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...