Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Byłem wczoraj w cytadeli z ciekawostek:

Kulek kałasznikow każdy boi sie kupić, myślą o otwarciu butelki i przepakowaniu po 100-200 szt by ludzie je sprawdzili.

 

Cytadela moze zamówić bioval 40 z tego co usłyszałem ... "Jak weźmiesz paletę" ...

 

Wiec dziś jadę ustawiać replikę na 0.4 guardera, za dwa tygodnie ma byc podobno dum dum 0,43

 

Edited by Prostownik
Link to post
Share on other sites

Powała zauważyłem, że wszędzie już się wiekiem zasłaniasz :icon_wink:. Dajesz radę na polu walki to i dasz radę na forum :icon_biggrin:.

Zdecydowanie przyznaję Ci rację, ale na "polu walki" przeciwnicy są dużego rozmiaru, a na Forum literki małe... :icon_cry: :hahaha:

 

Przepraszam za offtop... :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Prostownik, ciężko to określić. Zależy przede wszystkim czy "paleta" było określeniem ścisłym (czyt. paleta załadowana na tyle na ile można) czy bardziej umownym - "jak zamówisz dużo to sprowadzimy". Dodatkowo zależy też jaka to paleta (bo są różne, najpopularniejsza jest chyba Euro - 120x80cm), na jaką wysokość ładujemy (mnie "uczono" by nie wyżej jak 1,8m, a znajomy mówił o 1,5m), obciążenie na takiej palecie może wynieść ponad tonę. Jednakże wszystko zależy od tego co ładujemy - pralkę zmieścisz jedną, a kulek? Zależy jak duże są opakowania i ile te opakowania mieszczą - bez tych informacji nic nie zdziałamy.

Można się bawić w matematykę - przyjmijmy, że kulki leżą idealnie jedna obok drugiej i jedna na drugiej i nie potrzebują opakowania - można więc przyjąć, że każda kulka jest sześcianem (bo w tym założeniu zajmuje tyle miejsca co sześcian o długości boku równej średnicy kulki). Przyjmujemy też, że każda kulka ma idealnie 6mm średnicy i waży idealnie 0,4g. Sa to naciągane założenie, ale się bawimy. Dostępne miejsce to 1200x800x1800mm (długość palety, szerokość palety, wysokość ładowania (pomijamy wysokość samej palety)). Na długość zmieścimy 200 kulek (1200/6), na wysokość 300 (1800/6), a na szerokość 133,(3), ale musimy obciąć końcówkę bo nikomu nie potrzeba 0,(3) kulki, a i towar nie powinien wystawać poza paletę. Tak więc zmieścimy 200*300*133 kulki czyli podsumowując 7 980 000.

Sprawdźmy czy nie przekroczymy maksymalnego obciążenia podanego przez Wiki dla takiej palety (1 500kg), osobiście nigdy nie widziałem eurówki na której podana byłaby wartość większa niż 1500kg. 7 980 000*0,4g = 3 192 000g = 3 129kg. Przekroczyliśmy nośność palety. Sprawdźmy więc ile kulek zmieści się na palecie przyjmując, że ładujemy maksymalną wagę. 1 500kg = 1 500 000g. 1 500 000g/0,4g = 3 750 000 kulek.

Paleta Euro przy podanych założeniach wytrzyma obciążenie 3mln 750 tysięcy kulek 0,4g (pominięto wagę opakowań).

Dziękuję, już się pobawiłem :icon_smile:

 

Edytuj: Teraz się zorientowałem, że Prostownik oferował zapytanie, a nie pytał nas. Sorry - przez ćwierćpiśmiennych wszystkich zacząłem traktować jakby nie umieli pisać i stawiać odpowiednich znaków. No cóż - chociaż się pobawiłem :D

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Wiec tak:

 

http://asg.warszawa.pl/p,kalashnikov-kulki-0-43g-100szt-biale,10745.html

 

A co do kulek 0,4 Bioval, paleta = 1 tona :) i nie byl to walniety tekst na odwal sie, jednak no coz.. tone to by mozna 10 lat sprzedawac w polsce w takiej gramaturze.

 

Tomek może i ma poczucie humoru ale gada zazwyczaj konkrety nawet w żartobliwej formie ;]

Jak by Mu zagwarantować że tą paletę po części łyknie GFC, Taiwan, Spec, Asgshop, Capri i każdy z nich zamrozi w tym ciężkim kalibrze kasę to pewnie by się nie wahał i zamówił tą paletę i za 2-3 miechy były by kulki frachtem... ale takiej gwarancji niestety nikt nie da bo to kasa zamrożona na kilka lat a przez ten czas może zalegalizują kulki ze zubożonego uranu ;]

 

Jutro po robocie jak znajdę czas obczaje na miejscu te kalashnikov'y, no i czekam na dumdum'y i 5.95 w ciężkich wagach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...