Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@mikadorus

 

A jeśli wysłał bym ci garstke p&j tów 0.43 to porównał byś je z tymi dum- dumami o tej samej wadze ? bedziemy mieli wtedy wiarygodny test.

 

Myślę, że starczy sprawdzić czy barwią czarne materiały. Jak będę miał jakieś zastrzeżenia to się zgłoszę. Myślę, że powinniśmy 2 kulki rozciąć, 2 zmiażdżyć i kilka foto z bliska by wykluczyć ew. "pokrewieństwo".

Link to post
Share on other sites

@mikadorus

Wystarczy że powiesz/zauważysz że 0.4 świecą się/są lepiej wypolerowane niż 0.43 i już będzie wiadomo że to to samo co kalashnikov/bbking/i cała reszta ostatnio pojawiających się ciężkich białasów.

Kalasznikovy 0.43 w środku można powiedzieć że są idealne, jednolita masa bez metalicznego domieszkowania więc pomimo totalnego braku pęcherzy nie ma prawa być problemu z środkiem ciężkości. Co innego wykończenie, widoczne czasem miejsca po wtryskach i pomimo że są bardzo twarde i kruche to czasem są na nich wgniecenia. I najważniejsze 0.43 są bardziej matowe niż 0.4 więc będą dość czułe na miękkie gumki typu G&G ale na twardych ~RH70 nie powinno być cyrków z ustawieniem HU.

Trzeba poczekać co Mendi powie i jego filetowy promyczek ;]

BTW. PJ 0.43 podobno także w środku są jak kalasznikov ale mają dużo lepszą polerkę. Pytanie tylko czy to kwestia pierwszej partii czy też poziom się utrzyma.

Także może dobrze by było skorzystać z propozycji oofo ;]

Link to post
Share on other sites

Kulki doszły kilka godzin temu. Co do opakowania to mam mieszane uczucia. Pomysł i wygląd jak najbardziej na plus, ale szkoda, że nie są trochę sztywniejsze, bo na strzelanie bym się bał zabrać (a kulki w woreczkach biorę do kieszeni).

 

Kulki są białe... ale bardziej "ryżowe" w porównaniu do blaster devil 0.3g (białych). Może kolor komuś coś bardziej powie

http://www.fabdent.pl/img/vita.JPG

 

Wg. tak powyższej skali kulki 0,3g blaster devil mają A1-B1. Kulki 0,4-0,43g coś pomiędzy C1 a C2.

 

Są bardzo twarde jak na kulki tej kategorii. Nie mają śladów jak po łączeniu ( a na 0,3g blaster devil takie ślady są). No dobra, ślad lekki jest ale trzeba się naprawdę mocno przypatrzeć, dopiero po dłuższej chwili go znalazłem. Przy pierwszym porównaniu nie mogłem namierzyć. Tutaj postawiłbym spory plus.

 

Kulki są gładsze niż ostatnie szare guardery. Ogólnie jest dość dobrze, ale z bliska widać, że jest chropowata. Blaster devil 0,3g są sporo gładsze i nie ma takich śladów. W 10 stopniowej skali dum dumy 0,4g-0,43g dostałyby 6-7.

 

Rozcinałem kulki, w środku są jednorodne. Na zdjęciach to brudne to po ostrzu:). Ogólnie w środku bardzo ładnie.

 

https://www.dropbox....siJyUYwgyBXSo6a

 

Zdjęcie z 4 kulkami - zwróćcie uwagę na kulkę najbardziej wysuniętą w prawo - nie, to nie odbicie od światła tylko, dołek w kulce. Mam nadzieję, że widać. Większość kulek ma takie coś.

 

Zdjęcie z dwiema kulkami - średnio widać, ale na żywo te dwie kulki mają zupełnie inne kolory. Bardziej "ryżowa" to właśnie dumdum.

Niestety ciężko to uchwycić.

 

Nie mogę porównać z całą resztą białych kulek, może faktycznie propozycja Oofo, jest właściwa;).

 

Nie mogę wychwycić różnicy pomiędzy 0,43g, a 0,40g, przynajmniej w wyglądzie.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

0.4 i 0.43 DD mają podobny stopień wykończenia/polerki?

Kalashe ładnie się kruszą na 4 części jak je ścisnąć kombinerkami i także są twarde i nie do końca białe więc może sam skład mieszanki jest identyko, kwestia wykończenia.

Łyknij 100 PJ od oofo i kalashe ode mnie i skrobniesz może jakieś większe porównanie.

Z tego co słyszałem to 0.43 PJ jest lepiej wypolerowana niż kalashe ale nie było już PJ żeby porównać ;/

Link to post
Share on other sites

BD powyżej 0.28 potrafią przypominać popękane jajo w trakcie farbowania ;]

 

Wpadł mi do głowy szatański pomysł... może by tak wyznaczyć jedną osobę, która ma sporo doświadczenia snajperskiego i serwisowego, do której można by wysyłać np po 100 kulek z każdej paczki/brandu/serii która się pojawia bądź uda się zdobyć.

Może wtedy porównania/testy/uwagi szybciej by się pojawiały a nie tak jak teraz, że od tygodnia każdy ma po jednym brandzie i w sumie nie wiadomo jak się mają w stosunku do siebie ;]

 

W sumie przychodzi mi do głowy tylko jedna osoba i nie jestem nią ja, M...i co ty na to ?? :)

Link to post
Share on other sites

W sumie przychodzi mi do głowy tylko jedna osoba i nie jestem nią ja, M...i co ty na to ?? :icon_smile:

 

Jedyne czego się obawiam ze strony tego osobnika to, to, że na zdjęciach obok kulek pojawią się draże kokosowe. A, że draża okrągła i biała...

 

"Od lewej 0,40g PJ, 0,43g BBking, 0,40g i 0,43g DD, kokosowa draża 0,7g "korsarz"".

 

Wsio ryba, mi pasuje też tak.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Ciągle? Zapewne nic poniżej 0.4 do ręki nie weźmie no i ta częstotliwość z jaką pojawiają się nowe dobrze rokujące kulki snajperskie, także co najwyżej będziemy jeszcze musieli dać na tace czy tam zatańczyć w koło totemu o słoneczny i bezwietrzny dzień w jego ogródku a u sąsiadów niech się dzieje co chce ;]

 

Trzeba poczekać aż się zmaterializuje i opierdzieli za głupie pomysły ;]

Link to post
Share on other sites

To ja dodam swoje obserwacje.

Kulki DD 0,4 lekko brudzą na biało czarną szmatkę, przy 0,43 nie widzę brudzenia. Co do ich koloru to faktycznie wpadają lekko w beż.... ale i tak są białe w porównaniu do szarych guarderów :icon_wink:

Wydaję mi się, że 0,40 mają więcej niedoskonałości w postaci głębszych rys (1/1 mm), być może ślad po wlewie...

Polerka wygląda podobnie, ciężko mi stwierdzić czy lepsza czy gorsza niż u guarderów.

Co do wagi kulek, zważyłem je na wadze jubilerskiej, najpierw 10 sztuk potem 30 i wychodzi, że DD 0,40 to 0,38, a 0,43 to 0,41 ale trzeba by je zważyć na analitycznej.

 

Oddałem parę strzałów z L96 580 fps na hopie ustawiony do guarderów 0,40 szarych i DD 0,43 reagowały na hopa podobnie jak guardery a DD 0,40 lekko się wznosiły. Pięknie je widać w lunecie, po oddaniu tych paru strzałów w drzewo na dystansie około 80m mogę powiedzieć, że latają bardzo ładnie :icon_razz2: Ale ostatni wyrok padnie po strzelaniu tarczowym...

 

Porównując je do BB King na tym etapie stwierdzam, że BB king to nawet nie są kulki tylko jakiś wytwór...

Do guarderów porównam po strzelaniu do tarczy, ale na razie jestem zachwycony :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie nie ma porównania... BB kingów nawet po przebraniu mój hop nie tolerował, same zacinki na hopie, a ile odrzutów i jeszcze jakiś nalot-farba, ogólnie masakra, chyba że taka mi się partia trafiła. A DD 0,43 wyglądają jak G&G tylko lekko beżowe...

Link to post
Share on other sites

:D

Gloomer daj znać jak wypadnie ich porównanie a przy okazji w cytadeli są po 5zł kalashnikov'y 0.43 pakowane po 100 sztuk jak by Ci się chciało podbić i nabyć do porównania z bbk i dd.

Po weekendzie te próbki kalashy powinny też już być u Mendi'ego i Mikadorus'a, brakuje tylko dostępu do PJ, chyba że Oofo sypnie po garści w kilku kierunkach żeby kilka osób miało pod ręką 0.43 od dd, bbk, pj i kalash do porównania i przestrzelania.

Szkoda że się 5.95 nie wykluło ale może w październiku dołączą do grona...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...