Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Ja porównywałem swoją suwmiarkę z mikrometrem 0-25mm w robocie i po dobrym wyzerowaniu suwmiarki, rozbieżności pomiaru nie były większe niż 0,02mm. Ale bardzo chętnie przyjmę dobry mikrometr jako prezent urodzinowy. Mareq masz gest?

 

Sam mam analogową PRL-owską suwmiarkę. Czasem przydałyby się mikrometry i średnicówki...ehh, narzędzi nigdy za wiele. Ja bym w prezencie chętnie przyjął małą tokarkę :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mikadorus, gorzej, nie pamiętam gdzie mam rachunek i gdzie kupowałem pierwsze rakiety ;)

Co do mikrometru to też kiszka bo o ile idzie pomierzyć twarde kuli tak miękkie gorzej, przynajmniej tak chłopaki z gunsmith'a mówili jak mierzyli kulasy.

Co prawda podobno jest jakieś gówienko co nie ma płaskich powierzchni tylko lekko kuliste i tym trudniej ścisnąć/odkształcić kulkę podobno...

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Jak tak mowicie ze ta pierwsza seria granato-fioletowych puchnie, to wzialem suwmiarke i pomierzylem. I kurde faktycznie.. Są większe niż te rocketsy czerwone i madbule 0.4. A byly takie same. Aczkolwiek pare dni temu z nich strzelalem i nie podejrzewalem ze cos moze byc nie tak bo lataly w porzadku. Paczka caly czas byla orginalnie zamknięta, otwarta z jakis miesiąc temu dopiero. Dziwne ze dopiero z takim opoznieniem zaczelo puchnac ? Rosną na wiosnę....

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Bardzo możliwe ze to nie jest "ta" pierwsza seria.

 

Jak tak mowicie ze ta pierwsza seria granato-fioletowych puchnie, to wzialem suwmiarke i pomierzylem. I kurde faktycznie.. Są większe niż te rocketsy czerwone i madbule 0.4. A byly takie same.

 

 

A widzisz widzisz? :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie odebrałem kulki od kuriera, po reklamacji. Wymieniłem 4 opakowania kulek z serii platinum, na 2 czerwone opakowania i 2 opakowania z "nowej serii" platinum. Z nowej serii? Dostałem info, że pojawiła się nowa seria w której ponoć wyeliminowano puchnięcie. Na opakowaniach jest srebrna naklejka, jak na pierwszej serii.

Link to post
Share on other sites

Gdzie kupione te platiniumy ze srebrną naklejką?

 

Moje platiniumy 0,4 i 0,43 spuchły tak, że utykają w promyku. 0,36 kupione w tym samym czasie przechodzą nadal. Wszystkie z białą naklejką.

 

Edit: już znalazłem GF.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

A ja mam stare platinium z srebrna nalepką 3 zamknięte paczki i jedna otwarta od 2 miesięcy.

I nadal nic nie urosła ta otwarta a leży w szafie. Dziś strzelalem i się nic nie tnie.

W sumie mam już tyle tych kulek ze się trochę trzeba pozbyć jakby ktoś chciał to pw.

Link to post
Share on other sites

3 worki platinum 0,40 w tym jedne kupione jak tylko wyszły.

 

Sprawdzane suwmiarką mitutoyo ABSOLUTE Digimatic IP67 Seria 500

We wszystkich workach mierzone ok 10-15 kulek:

Wyniki :

5,95-5,96 i ani jednej poza tą granicą.

 

Suwmiarkę dostałem wtedy nówkę sztukę z pudełka. Nie jest to może najbardziej precyzyjne urządzenie na świecie, ale suwmiarkę mam nową, a mikrometr już swoje przeszedł. Do kontroli jakości nie mam wstępu jak do baru, więc muszę polegać na tych danych.

 

Mam nadzieję, że nie mierzycie suwmiarkami ''domowymi'' kupionymi na targu, które mają wyświetlacz i przy każdym podejściem do pomiaru wynik zmienia się o 0,02-0,05

Link to post
Share on other sites

 

Ja mam przetestowane - latają jak kalashe z 1 serii, tylko mniej docisku hu potrzebują.

 

Z tego wynika że są lepsze od kalashy ;)

 

Ktoś kto używał starych kalashy względnie nowych czerwonych rakiet i ma porównanie testował może już BB King 0.43?

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/BB-King-BIALE-kulki-0%2C43g-2000-sztuk/889

 

Coś mi umknęło?

http://gunfire.pl/product-pol-1152206841-Kulki-Rockets-TM-Platinum-Series-TM-0-45g-1000-szt-.html

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, też się nie kapnąłem, że to 0,45. Może to ta srebrna naklejka wagi dodaje :).

Po zużyciu czerwonej paczki 0.43 właśnie zamówiłem 2, żeby mieć zapas w razie jakby znowu nie było co kupować a teraz korci, żeby kupić te na próbę. Jak tu nie zostać zbieraczem kulek.

Link to post
Share on other sites

Wiem. A jak się okaże,że te ze srebrną naklejką nie puchną i świetnie latają? Istnieje prawdopodobieństwo, że jak to zostanie potwierdzone to nie będzie ich już w sprzedaży. Kupić? Nie kupić? Normalnie hazard :)))))

 

Mendi: jak ci się znowu nawinie tania optyka to pamiętaj o mnie. Nie ma ciśnienia i nie spieszy mi się. Zrobiło się ciepło i kasa teraz idzie w restaurację motocykla ale jak będzie trzeba to pozmieniam plany budżetowe.

Link to post
Share on other sites

Cholera zas trzeba kase wydac bedzie..... Chociaz mam juz tyle tych kulek ze sam nei wiem czy brac te 0.45 i jak to mowi Mendi (ktorego nie poznalem najpierw ze to on pisze bo zmienil miniaturke) ta seria ma tendencje wzrostowe...

Edited by oofo
Link to post
Share on other sites

Cholera zas trzeba kase wydac bedzie..... Chociaz mam juz tyle tych kulek ze sam nei wiem czy brac te 0.45 i jak to mowi Mendi (ktorego nie poznalem najpierw ze to on pisze bo zmienil miniaturke) ta seria ma tendencje wzrostowe...

To ja w viperhoodzie... cieknie ślina! :icon_biggrin:

Zapytałem chłopaków z gfc o te kulki, czekam na odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Kulki z obecnej serii platinum są lepiej wypolerowane niż z serii professional i starej platinum. Jest wyraźny blik, na starej tylko plamka, na profesionalach plamka jest jeszcze słabiej widoczna. Wydaje mi się też, że jest mniej pyłu w opakowaniu - ilość porównywalna do opakowania z serii pro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...