Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Shamoth, a jak te kałasze w końcu? Miałeś okazję coś z nich postrzelać żeby wydać opinię jak się sprawują?

 

Ciężko powiedzieć, mam za wysokie wymagania i oczekiwania, jak dla mnie kalashe latają lepiej niż BD.43 czy MB.043 ale gorzej od DS.43, które także mogły by lepiej latać ale tak to jest jak się oczekuje 10/10 ze 100m w nakrętkę od słoiczka ;]

Myślę że opinia Mendiego lub innego doświadczonego siewcy grozy będzie bardziej wiążąca ;]

 

@Mendi

Podobno ten weekend ma być ładny o ile tradycyjnie prognozy nie zmienią się 10 razy w międzyczasie.

Fakt kręcą się jak głupie dlatego zastanawiam się żeby kupić czerwonego promyka lub jakiegos guardera czy km-h hr70.

Na filetowym trzeba kręcić HU za pomocą gęsiego pióra chyba, jeszcze gorzej z zieloną g&g.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

 

 

To wystarcza. Jeśli jest lepiej od MB i BD to znaczy, że nie jest tragicznie a skoro białe to można brać. Dzięki :)

 

Ale te kalashe wymagają naprawdę twardej gumki, precyzyjnego HU i precyzji nanochirurga przy ustawianiu.

To, że osiągają lepsze skupienie nie oznacza że będziesz z nich zadowolony kiedy będą leciały w piach, chuchniesz na HU i już lecą w niebo ;]

Może przesadziłem ale są strasznie wymagające pod tym względem, z jednej strony dobrze bo się dobrze podkręcają z drugiej strony źle bo tylko HU z małym skokiem docisku na całym zakresie regulacji da radę.

Link to post
Share on other sites

Ale te kalashe wymagają naprawdę twardej gumki, precyzyjnego HU i precyzji nanochirurga przy ustawianiu.

To, że osiągają lepsze skupienie nie oznacza że będziesz z nich zadowolony kiedy będą leciały w piach, chuchniesz na HU i już lecą w niebo ;]

Może przesadziłem ale są strasznie wymagające pod tym względem, z jednej strony dobrze bo się dobrze podkręcają z drugiej strony źle bo tylko HU z małym skokiem docisku na całym zakresie regulacji da radę.

 

A masz może jak je porównać z P&J 0,43g? Czy jednak olać jedne i drugie i brać dum dumy?

Link to post
Share on other sites

@Yautja

Niestety nie mam, wstrzymaj konie i poczekaj aż Mendi się wypowie.

1k DD kosztuje tyle ile 2k BBK, PJ, Kalash'y a obawiam się że wszystkie będą mieć te same wady i będą latać podobnie po ustawieniu pod nie HU. Jedne mogą być lepiej wypolerowane od innych i wymagać innego docisku czy gumki ale w środku chyba są takie same, co ma największe znaczenie dla stabilności lotu po prawidłowym podkręceniu.

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaję, że te wszystkie kulki to jeden pieseł. Ale może producent DD się wypowie w końcu :D.

 

W sumie to na upartego te kalashe można sprzedawać jako stare białe straighty, faktura bardzo podobna tylko bardziej brudzą, kwestia tylko tych kolorowych karteczek ;]

Na dobrą sprawę "producent" może powiedzieć co zechce, np. że są robione z prasowanego pyłu księżycowego ;]

Link to post
Share on other sites

Przyszły do mnie DD 0.4g, seria 000418. Pierwsze wrażenie po obejrzeniu losowych 10 sztuk nie było zachwycające, faktycznie około połowa miała dziurki po wtryskach, jakaś tam była widocznie sklejona z dwóch połówek. Pierwsze strzelanie z innych losowo wybranych 10 sztuk z hopkiem ustawionym pod szare guardery 0.4: Kulki podkręcają dużo mocniej(gumka zielona gg) ale leciały wszsytkie po pionowej nitce krzyża w lunecie jedna z nich minimalnie odchyliła się od krzyża, może wiatr może felerna. Jak przestrzelę coś więcej napiszę jak się sprawowały przy większych ilościach. A no i skupienie trochę lepsze od szarych guarderów przy tej próbce przestrzelonej na dystansie ok 80m

Link to post
Share on other sites

Koniu i to jest właśnie pierwsze wrażenie. Zanotuj wyniki i strzelaj dalej... po 2 tygodniach jest "ciulowo".

Sugerujesz żeby kulki trzymać w hermetycznym pojemniku wymieszane z sylikonowym żwirkiem dla kota pochłaniającym wilgoć ?;]

Nigdzie na opakowaniu Kalashy nie ma bio****, i ostrzegają przed konsumpcją ;]

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaję, że te wszystkie kulki to jeden pieseł. Ale może producent DD się wypowie w końcu :icon_biggrin:.

Właśnie, że nie jeden pieseł, a nawet nie dwa...

Test wczoraj przeprowadzony, wyniki bardzo mnie zaskoczyły. testowałem łącznie 8 partii kulek (6x0,43g i 2x0,40g) na dystansie 75 i 90m. Przy okazji zmierzyłem i zważyłem kulki - wyniki również mnie zaskoczyły. Postaram się zebrać to do kupy i wrzucić jako test.

Link to post
Share on other sites

Z ciekawostek dodam, że kałasze mają normalną średnicę, co wyszło po czasie. PJ i DD się powiększyły. Kałasze były w woreczku strunowym, DD i PJ nie (dodaję, bo może ma to znaczenie). I czekam na opinie Mendiego.

 

A na początku wszystkie tak podobne....

 

 

Na marginesie fajnie, że dział snajperski jest tak zgrany:).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Właśnie, że nie jeden pieseł, a nawet nie dwa...

Test wczoraj przeprowadzony, wyniki bardzo mnie zaskoczyły. testowałem łącznie 8 partii kulek (6x0,43g i 2x0,40g) na dystansie 75 i 90m. Przy okazji zmierzyłem i zważyłem kulki - wyniki również mnie zaskoczyły. Postaram się zebrać to do kupy i wrzucić jako test.

 

Czekam z niecierpliwością :)

Link to post
Share on other sites

Doteścić jeszcze mogę, byle je szybko do łapek dostać, jesli ktoś ma ze 30szt. na zbyciu to chętnie przyjmę. Tekst prawie gotowy, jeszcze fotki muszę obrobić.

 

@oofo

Pj to się jedynie w magu nie tną... Ja najpierw strzelałem, bo pogoda była, a później się wziąłem za pomiary i dopiero wtedy wyszło czemu się cięły. Więcej wkrótce...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...