Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperskie Kulki


Recommended Posts

Może by tak zabrać żonie chochlę i wywiercić otwór 6mm :icon_smile:. Jak będzie dobre wiertło i wiertarka bez bicia bocznego to jest szansa na precyzyjny otworek.

 

Można wtedy powiedzieć: Kochanie zrobiłem ci cedzak :icon_smile:.

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Może by tak zabrać żonie chochlę i wywiercić otwór 6mm :icon_smile:. Jak będzie dobre wiertło i wiertarka bez bicia bocznego to jest szansa na precyzyjny otworek.

 

Można wtedy powiedzieć: Kochanie zrobiłem ci cedzak :icon_smile:.

 

Jest to opcja ale żeby miało ręce i nogi to to musiało by być wielopoziomowe sito żeby złapać kulkę w kilku przekrojach a nie jednym.

Dlatego przycięta precka pod kątem i puszczanie przez nią kulek jest dużo bardziej miarodajnym rozwiązaniem i na nasze potrzeby teoretycznie 2cm precki powinno wystarczyć żeby kulka przeszła wszystkimi przekrojami na zadanej średnicy.

Także zakładając że 5cm to już przerost formy nad treścią to 10 osób miało by po testerze w cenie ~56zł a nie 190zł, zrobionym z PDI 6.01 509mm czy nawet po 40zł cięte z EdGi 6.00 455mm... Kwestia dorwania najlepszej rurki w najlepszej cenie za cm.

Link to post
Share on other sites

Może by tak zabrać żonie chochlę i wywiercić otwór 6mm :icon_smile:. Jak będzie dobre wiertło i wiertarka bez bicia bocznego to jest szansa na precyzyjny otworek.

 

Można wtedy powiedzieć: Kochanie zrobiłem ci cedzak :icon_smile:.

Pomysł iście szatański. I tak mam przechlapane za pędzelki na dystansery.... co mi szkodzi jeszcze żonie chochlę zajumać....

 

A tak btw, w ramach reklamacji serwis gfc poprosił o odesłanie tych 4 worków spuchniętych kulek 0,45g.

Link to post
Share on other sites

Testery dla kulek :icon_smile:

Jeszcze tą chochlę do kompa podłączyć.

Dawno temu, kiedy byłem młody, silny i piękny, w UA na aspiranturze do spektrofotometra dorabialiśmy silnik krokowy i reduktor dla obracania klinu + sterowanie przez kartę dźwiękową PC. No więc taki krokowy silnik mógłby podawać kulki po 1 sztuce aby umożliwiać sortowanie automatyzowane :icon_smile:

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites

Dobra, udało mi się przeczytać praktycznie cały temat. 15 razy dodawałem konkretne kulki do koszyka i po kilku stronach usuwałem :D

Mniej więcej co 5 stron był zachwyt nad którymiś a następnie kolejne 5 stron reklamacji ^^

Rozumiem, że ostatecznie na dzień dzisiejszy czyli 18.11.2015 nie ma białych kulek powyżej 0.36g które byłyby bezobsługowe czyt." bez mrożenia, moczenia, suszenia na komputerze, z woreczkami pochłaniającymi wilgoć, trzymane w ryżu, na kaloryferze czy piekarniku"

Jeśli powyższe się zgadza to jakie kulki o dowolnym kolorze na dzień dzisiejszy możecie polecić ? Bo ktoś pisał o spuchniętych KA a one są koloru szarego ; /...

Interesują mnie kulki o wadze >=0.40

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu kulek... :P

Doszły do mnie Guardery 0,36. Zrobiłem szybki test domowy, oto wyniki:

I. Waga (mierzona po 10 kulek na serię wagą jubilerską z dokładnością 0.01g):

1. 3.68

2. 3.66

3. 3.66

Wniosek: Kulki są troszkę cięższe od podawanej (w sumie to dobrze) :P Średnio wypada 0,366g na kulkę.

 

II. Wymiar (mierzone mikrometrem mechanicznym o dokładności 0.01mm). Losowo wybranych 10 kulek, wyniki:

10 kulek w przedziale 5,94mm - 5,95mm (jedna trafiła się 5,93mm).

Wniosek: Kulki trzymają średnicę. Za jakiś czas zmierzę ich średnicę aby sprawdzić ich resist'a na puchnięcie.

 

Zostały jeszcze testy polowe. W sobotę zapowiada się bezdeszczowy i lekko wietrzny dzień, więc będę miał możliwość sprawdzić jak latają.

 

P.S. Próbował ktoś Valkeny 0,36g?

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu kulek... :icon_razz:

Doszły do mnie Guardery 0,36. Zrobiłem szybki test domowy, oto wyniki:

I. Waga (mierzona po 10 kulek na serię wagą jubilerską z dokładnością 0.01g):

1. 3.68

2. 3.66

3. 3.66

Wniosek: Kulki są troszkę cięższe od podawanej (w sumie to dobrze) :icon_razz: Średnio wypada 0,366g na kulkę.

 

II. Wymiar (mierzone mikrometrem mechanicznym o dokładności 0.01mm). Losowo wybranych 10 kulek, wyniki:

10 kulek w przedziale 5,94mm - 5,95mm (jedna trafiła się 5,93mm).

Wniosek: Kulki trzymają średnicę. Za jakiś czas zmierzę ich średnicę aby sprawdzić ich resist'a na puchnięcie.

 

Zostały jeszcze testy polowe. W sobotę zapowiada się bezdeszczowy i lekko wietrzny dzień, więc będę miał możliwość sprawdzić jak latają.

 

P.S. Próbował ktoś Valkeny 0,36g?

 

Valkenów .36 Bio - jasnych, używam od paru miesięcy w PTW. Najlepsze jakie miałem.

Link to post
Share on other sites

Panowie, świat się kończy... nawet niewzruszone kalashnikovy 0,43g z 1 serii zaczęły puchnąć, nieznacznie, ale jednak.

Podczas porządków, znalazłem kilka woreczków strunowych z kulkami - czasem upycham je po ładownicach, na kilkudniowe strzelanki. Odnalazło się między innymi 300 sztuk kalashy 0,43g, dzięki czemu razem zostało mi lekko ponad 500.

 

W ramach testu luf edgi - męczę się z nim ponad miesiąc już, bo akurat przypadł na czas przeprowadzki, ale na grudzień skończę i pojawi się w tym roku na głównej - i sprawdzania ogranoleptycznego jakie kulki przechodzą przez lufę 5,98mm, postanowiłem sobie sprawdzić kulki których aktualnie używam. Wyniki mnie zaskoczyły i to raczej nie pozytywnie.

  1. Kalashe nie przechodzą przez edgi 5,98mm, próbowałem ok 60 kulek i dałem sobie siana... a przez lufę edgi 6,00 z 521sztuk jakie posiadam, nie przeszło 40 kulek.
     
  2. Valkeny 0,4g, cóż, tu jest śmiesznie, na 100 losowych kulek, przez 5,98 przeszło 70, natomiast przez 6,00 przeszły wszystkie.
     
  3. Ds 0,43g na 100 kulek 100 przeszło przez 5,98mm
     
  4. Guardery piaskowe 0,4g - jak ds, przez 5,98 100/100
     
  5. WE 0,43g - jak wyżej 100/100
     
  6. Rakiety pro 0,43g, suszone - przez 5,98 na 100 kulek przeszło 30 ;/ a przez 6,00 przeszło 60.
     
  7. Rakiety 0,45g - świeżutko otwarta paczka z czerwca 2015, przez 5,98 na 100 kul nie przeszła ANI JEDNA, natomiast przez 6,00 na 100 przeszło 12szt. - 4 worki idą do zwrotu

Link to post
Share on other sites

A nie mówiłem? Białe to jakiś niewypał. Wydaje mi się, że to jakiś barwnik lub ciężkie do przewidzenia efekty, a błąd w produkcji wychodzi po czasie- wątpię by w magazynach fabryki ktoś przechowywał kulki xx. czasu ze względu na cenę magazynowania, a termin takie magazynu to pewnie 1/3 msc by wada wyszła.

 

Podobno Hamerykanie mają dobre białe kulki... chociaż po tym jak kałasze napęczniały to wolę nie kupować.

 

Pisałem do gunfire czy nie sprowadzaliby mniejszych ilości świeżych kulek- w paczkach po 100-200. Wydaje mi się, że to zdawałoby egzamin. Paczki otwierasz na dzień manewrów, kupujesz je też na 2-3 tyg na przód. Z moich obserwacji to wystarczy by kulki pokroju platinum zdawały egzamin w lufach 6.01mm. No i zawsze masz dobry zapas kulek - bo po co snajperowi paki po 1000?

 

Z drugiej strony ciekawe jakie byłyby dostawy do Polski (jak spory jest nasz rynek) oraz do indywidualnych graczy - mnie by zadowoliły 3 paczki po 100 kul w miesiącu - i byłbym skłonny je kupić i opłacić najtańszą przesyłkę jeśli bym wiedział, że sklep traktuje je jak żywność - wywala opakowania ze starymi, tudzież sprzedaje je taniej. A wysyłają opakowania z np. 2-3 tyg terminem ważności. Wymagało by to pewnie pewnych ustaleń sklepów z hurtownią/ producentem... ale nie widzę lepszego wyjścia jeśli chcemy używać białych kulek.

 

Teraz wygląda to tak, że kupuję kulki za 40zl i niszczę HU za xx złotych. Doprowadziło to u mnie do strzelania na guarderach.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem problem "puchnięcia" nie powinien w ogóle występować. Osobiście liczę na to, że znajdą w końcu jakiś sposób na dociążanie białych kulek bez efektu puchnięcia. Puki co wolę korzystać z lżejszych kulek, niż przy każdym strzale modlić się, czy kulasy przejdą przez lufę PDI...

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem problem "puchnięcia" nie powinien w ogóle występować. Osobiście liczę na to, że znajdą w końcu jakiś sposób na dociążanie białych kulek bez efektu puchnięcia. Puki co wolę korzystać z lżejszych kulek, niż przy każdym strzale modlić się, czy kulasy przejdą przez lufę PDI...

 

W sumie to na chwilę obecną jedyne sensowne rozwiązanie to użycie kompozytu z kulek niepuchnących domieszkowanego pyłem metalicznym.

Jeśli było by go dostatecznie dużo to można się pokusić o skonstruowanie replik o napędzie magnetycznym :P lub przynajmniej magnetyczny HU czy magnetyczna stabilizacja kulki w lufie, wtedy wystarczy że lufa będzie prosta i fabryczny stock 6.12 może się spisywać lepiej niż te uber tight presison barrels :)

Chociaż bardziej po głowie tłucze mi się coś prostszego niż zabawa w robienie cewki przez cała dlugość lufy. Przyklejenie paska magnetycznego od góry lufy wewnętrznej dla podtrzymania/wzmocnienia spinu lub nawet całkowitego wyeliminowania obijania się kulki wewnątrz lufy i toczenia jej/podkręcania przez całą długość po górnej krawędzi lufy...

 

Które najcięższe kulki reagowały na magnes?

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Czy to już karabin gaussa? :D

 

No i o to chodzi, żeby strzelało prosto i względnie daleko ale bez takiej mocy ;)

 

Do Gunfire doszła ostatnio spora dostawa kulek Rockets.

Chyba dali sobie spokój i idą w ślady G&G, oferują kulki tylko do 0.30g i tylko wersję Platinium

 

No i bój w hucie...

Żeby przynajmniej jeszcze 0.36 dawali, te podobno nie mają puchnącego składnika X...

Link to post
Share on other sites

Mają, worek takich stoi u mnie w domu. Puchną wolniej od cięższych wersji, ale jednak... wciąż puchną. Magazynki nie obsługują ich już wcale od dłuższego czasu. Ale przez lufy nie przecedzałem ostatnio. Patrząc na nie zakładam bardzo prawdopodobne fiasko na Promyku, nie wspominając o PDI i ciaśniejszych rurkach.

Edited by Emcet
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...