Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

 

Po roku używania springa USP HG od TMki dojrzałem do zakupu AEGa. Po odsianiu AK (tragicznie niekomfortowy selektor ognia) i FAMASa od TM (GB v.1 i zerowy dostęp do części) mój wybór padł na eMkę. Po przejrzeniu tego co można dostać w Polsce zostały dwa modele. M15A4 Carbine od CA i M16A2 Shorty od G&P. Problem nie polega na tym który model tylko który producent. Osobiście bardziej mi się widzi M16 od G&P - jednak czego się spodziewać po kwocie 1100PLN za replikę? Jakie jest wykonanie, użyte materiały, trwałość, wady pod tytułem "ten typ tak ma"? Prosił bym bardzo użytkowników eMek tych dwóch firm o jakieś opinie na temat swoich karabinów. Zakup nie jest aż tak pilny bo planuję go dopiero na sierpień, ale chciałbym mieć jasną sytuację już teraz. Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bierz tą M-ke od G&P. Jest w 1000% warta swojej ceny.Na starcie(czyt. stocku) masz wiele wzmocnionych częsci GB a to przekłada się na 340-360Fpsów.Same body jest lepiej wykonane niż w CA.Po za tym gdy bedziesz chciał dokonać tuningu G&P to będzie on tańszy niż w CA.Poozdroo

Link to post
Share on other sites

No tak. Przejrzałem produkty ICS, owszem konkretne. Jednakże są dwa "ale". Pierwsze to brak M16 w wersji Shorty. Drugie - cena. Mam zamiar wydać 1,5 kilozłotych. W tej kwocie chciałem od razu dołożyć "preckę", akumulator i porządną gumkę HU. Przydały by się jeszcze jakieś porządne gogle i hełm. W opcji z ICS na pewno nie zmieszczę się w planowanej kwocie. Więc ktoś może wymieni konkretnie w jakich punktach eMka od ICS jest lepsza od tej z G&P. Od razu zaznaczam że odpowiedź "bo tak" nie jest dla mnie satysfakcjonująca :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przypnę się do tematu, chciałbym wiedzieć co jest takiego w eMce ICSa:

 

http://madonion.eu/wyswietl_produkt.php?id...299a8dfb1aff41#

 

czego nie ma w eMce od CA:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1069

 

Obie mają teoretycznie 330fpsów. Czy ten GB od ICSa jest rzeczywiście AŻ tak wytrzymalszy? Rozumiem, że ICS jest bardziej przyjazna jeżeli chodzi o tuning.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Chciałbym zakupić jedną z tych eMek i do tego ta bateria:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=743

 

Jeszcze jakby mi ktoś pomógł dobrać ładowarkę (w sklepach nie ma napisane ile ładowarki mają mA itp.). Chciałbym jak najlepszą, ale w rozsądnej cenie. Optymalna jeżeli chodzi o jakość (coś co mi nie popsuje bateri), ale też bez przesady.

 

Dobrze to sobie kombinuje?

 

Pozdrawiam

mDiX

 

P.S.

Zależy mi, żeby mój pierwszy elektryk wytrzymał te parę lat, dlatego jestem gotowy wydać tyle kasy. Pozdrawiam ;)

Edited by mDiX
Link to post
Share on other sites

IMHO ICS i G&P to repliki zupełnie porównywalne. Nie rozumiem argumentów typu "ICS jest bardziej niezawodne", bo nigdy nie widziałem, żeby G&P się posypało (nie licząc tuningowanych). Oczywiście ICS ma swoje bajery (dwudzielny GB, zwalniacz sprężyny), ale jak widzę, nikt nigdy nie nadmienia że ma też plastikową komorę HU, której nie da sie wymienić na metalową (np. w standardzie TM/CA). W swoim G&P co prawda miałem problem z HU (który występował w starszych G&P), ale wymieniłem na komorę Systemy i jest super miodzio. Nie wspominam o różnicy w fpsach (ok. 30 na plus dla G&P), bo to żadna różnica. Może nie mogę być do końca bezstronny bo jestem właścicielem G&P, ale musiałem coś napisać, bo ostatnio widzę, że tworzy sie opinia o tym, jak to ICS są o klasę lepsze od G&P.

Link to post
Share on other sites

IMHO, plastikowa komora to wcale nie jest minus. Tu patrz na komory TM.

 

Co do G&P, jest parę ich M16 w mojej drużynie, i jedyne co mnie w nich drażni to okablowanie. Po prostu żal się robi jak widzę te kabelki. Może dlatego, że w swoim M249 mam 2mm miedziaki.. ;)

 

Ale ogólnie rzecz biorąc, z tych wszystkich jednak brałbym G&P, niezawodne, super wykonanie no i całkiem przystępna cena.

 

Hawk!

Link to post
Share on other sites

Ile ludzi tyle opinii :) Ja mam G&P i nie zamieniłbym jej na żadnego CA ani ISC. Wykonanie body miodzio, wzmocniony GB i części w nim, w stocku 360-370 fps. Kable fakt wygladają jak z zabawki na sterowanie z allegro za 9,99 dlatego powinieneś od razu pomyśleć o wymianie na miedziaki niskooporowe, tak jak pisał kolega men3L :)

Link to post
Share on other sites

A ja do G&P zaufania nie mam i pewnie długo mieć nie będę. Emki CA jak dla mnie są lepsze, mimo że mogą (ale nie muszą,bo to kwestia gustu) wyglądać gorzej. Bynajmniej nie patrzę aż tak na wygląd repliki. ICSa w życiu nie widziałem ale czytałem o nim same pozytywne opinie więc też można polecić.

Link to post
Share on other sites

Co do CA.

Macałem ich SPR - do bani, wszystko klekotało, szczególnie przednie risy, muszka, później M15A4, fatalnie spasowane body, nadlewki, niedorobienia, np rączka przeładowania została mi w ręce po przeładowaniu. Jedynie to G36 jakoś wyglądają i się trzymią, ale CA bym na bank nie kupił.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...