Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba M56 [Double Eagle / DE]


Recommended Posts

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5m tylko (przekątna chaty), 1 szels, czyli 30 kulek .28g G&G (takie pod ręką były).

Efekt taki:

3c8cadda90be0832m.jpg

W niedzielę podam na jakie odległości strzela i z czego strzelałem, na wolnym powietrzu, jakiś mały cel w miarę wezmę, może kartkę A5? Zobaczę.

 

EDYTKA, 3 kulki z prawej to efekt testu na rozrzut na małym dystansie, dlaczego w linii pionowej się ułożyły - pojęcia nie mam. Ale to w sumie pierwszy szels wystrzelany przez "Alinkę" ;-). (Fota dotyczy wczorajszego przestrzelania, dopiero dziś wpadłem na pomysł, żeby to uwiecznić ;-).)

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Z powodu braku jak to zwykle bywa możliwości edycji sobie popiszę posta, pod postem ;-)

 

Żeby było wiadomo o czym będę pisał, fota poglądowa ;-) :

e66c535244b998d5m.jpg

 

Wygląd ----> na focie mamy dwa eksponaty, jeden tematyczny Benelli M3 Super 90 i Mossberga 590, czy jak im tam ;-). Jak widać jakość wykonania dość podobna, w Benelce pochwalić można gumowany chwyt pistoletowy i suwadło, przyrządy celownicze, oraz oczywiście ekstrasik czyli pokrywkę komory nabojowej z ukrytą w niej łuską ;-).

Mosiek jaki jest każdy widzi, chłodnica na lufie (lekko przytarty koniec przez noszenie dłuższy czas latarki ;-) ), brak przyrządów oraz bardziej świecący się plastik z jakiego jest wykonany. W miejsce wkładania szelsa, włazi magazynek na 14 kulek (o czym wszyscy zainteresowani na bank wiedzą ;-).

Tyle opowieści o wyglądzie, co ładniejsze zadecydują i tak gusta kupujących, mi osobiście podoba się jedno i drugie, z tego jak dla mnie ładniejszy jest Mossberg.

 

Ergonomia ----> tutaj oczywiście gusta też zadecydują, najlepiej jest się przymierzyć do jednego i drugiego ;-). Jeżeli chodzi o przeładowywanie, oczywiście AGM wygrał, raz, że lżej, dwa jakoś tak łatwiej ogólnie + szybsza wymiana maga.

 

Celowanie ----> wielki+ dla DE (czy tam EE, bez różnicy w sumie ;-) ), złożenie się do tego to jest ułamek sekundy, po przytknięciu kolby do ramienia.

 

Strzelanie ----> tutaj niestety lekka lipa, miałem robić dokładne pomiary, ale raz, że zapomniałem ze sobą zabrać taśmę ;-), dwa dzisiejszy larp-strzelanka, tak nas powciągał, że w sumie z mierzenia wyszły nici na dobrą sprawę. DE był w użyciu przez dłuższy czas w grze przez kumpla, który stwierdził, że jutro sobie idzie to kupić, zresztą takich napaleńców było jeszcze kilku. AGM leżał sobie smętnie do samego końca (bo w sumie miało być pistol part, ale, że zdechł Kumplowi jego pistol, to dostał wspaniałomyślną zgodę ogółu na użycie Benelki ;-) ). Na koniec został wyciągnięty w celu porównania zasięgu i celności, w sumie wystrzelałem z niego 1 maga. W trakcie strzelania zaobserwowano (uwaga odległości podawane przybliżone, ponieważ kiedyś to mierzyłem dokładnie tam na miejscówce jak strzelałem, ale oczywiście nie miałem poznaczonych ;-) ) zasięg Benelki krótszy jakieś 5-7m od zasięgu Mośka. Zasięg skuteczny to w ogóle porażka w przypadku tego szota, strzały jak dla mnie typowo na krótki dystans, czyli do 25-30m, później ma tak duży rozrzut kulek, że trafienie w cokolwiek zaczyna być problematyczne (cokolwiek ---> sylwetka stojącego człowieka), strzelałem z obu replik z .25g G&G. Nie wiedzieć czemu pomimo ułożenia luf w trójkąt, kulki lecą w pionie, mało tego jedna jest niemiłosiernie kręcona w górę tak w okolicach 25m, a pozostałe dwie zaczynają wtedy opadać. ogólnie 1 plus, lecą w kierunku wyznaczonym przez zgrane muszkę i szczerbinkę ;-). W tym porównaniu Mossberg z AGM, to niebo a ziemia, zasięg ponad 40m, celność do 35 m w cel wielkości niecałego A4 (odrobinkę więcej niż ma A5) to jest minimum 5-7/10, na 45m trafiam mniej więcej 5-7/10 w sylwetkę (z Benelki kulki tam już nie dolatują w ogóle). Tak, że w ogólnym porównaniu, które co niektórych najbardziej interesuje, AGM wydaje się być dużo ciekawszą alternatywą, jednak należy pamiętać o jednym, 1 kulka VS 3 kulki, dziś zostałem z niej spunktowany, bo 2 kulki owszem uderzyły w drzewo za którym się kryłem, ale jedna, dała radę mnie zdjąć ;-). Kolega który z nią biegał, bardzo sobie chwalił tą replikę.

 

Wnioski ----> biegasz z elektrykami po jakimś terenie gdzie się strzelasz na odległości ~30m i ociupinka więcej, chcesz coś po czym nie boli łapa po 30 przeładowaniu ;-), chcesz coś co się łatwo i przyjemnie obsługuje ----> bierz AGM`a, a na bank się nie zawiedziesz (mój w sumie ma już prawie rok, jak nie dłużej i nadal sobie go bardzo chwalę.

Chcesz coś do zadania lanssssu, coś do budynku, coś z czego można błyskawicznie przycelować, albo nawet i nie celować, coś na krótsze dystanse, coś z większą dozą realizmu (szelsy), coś do ćwiczenia nadgarstków ----> nie wahaj się bierz Benelkę, na bank się nie zawiedziesz.

 

Ciekawe jak będzie z trwałością, za rok napiszę, jak była użytkowana i ile przeżyła ;-), jak na pierwszą strzelankę to uszkodzony jeden szel, został przeładowany i szlag go trafił niestety, zobaczymy jak z resztą będzie.

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak: W budynkach wymiata się z tego niesamowicie :)

 

Są jednak dwie sprawy które powinno się załatwić na początku,

1. Załatwić sobie lekkie kulki (około 0,20)

2. Dokręcić i zabezpieczyć przed wykręcaniem śrubę w rękojeści. W czasie akcji wykręca się i powoduje luzy.

Link to post
Share on other sites

Dziś miałem okazję macać benellke.

Jak na tę cenę - 100 zł, bardzo ładna replika.

Przeładowanie - spodziewałem się, że będzie gorzej, tragedii nie ma ;)

Niestety z repliki nie strzelałem, więc o osiągach nic nie będę pisał.

Ogólnie myślę- warto.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Z zewnątrz shot jest naprawdę ładnie wykonany ale to niestety jedyna jego zaleta :(

Jeśli chodzi o praktykę to powyżej 15 m trafienie czegokolwiek to pomyłka. Górna lufa zawija kulkę strasznie do góry, w 2 dolnych hop-up praktycznie nie występuje (u wszystkich posiadaczy tak jest?? Czy tylko ja trafiłem na feler.). O przeładowywaniu już nie będę wspominał, po wystrzeleniu wszystkich 3 shellsów można dostać zakwasów...

Link to post
Share on other sites

Nie tylko jemu tak działa, jak wcześniej na focie tarczy było widać, mojej Kobity Benelka też tak dziwnie strzela, jakby lufy miała w pionie ustawione. Na tarczy rozrzut był niewielki, rzędu 2 cm, ale na dystansie mniej/więcej 20m to było tak około 1,0 - 1,5 m. Co do trudności z naciągiem, jak Arend wcześniej wspomniał ona się "wyrabia" trochę, chyba, że mojej się tak ręka szybko wyrobiła ;-) (jak tak to mam przechlapane ;-) ).

Ale czego tutaj wymagać? Toż to plajstick-fantastick ;-), za całe 100 plnów w dodatku całkiem sympatycznie wykonany :-).

Link to post
Share on other sites

W ostatnią niedzielę trochę postrzelałem z benelki do kółka gumowego ze 25-30 cm średnicy i na jakieś 20(w porywach) metrów z zasady dwoma wchodziłem pare razy udało mi się trafić wszystkimi trzema kulkami.

Dwie krótkie benelki które były na strzelance miały podobne trafienia więc albo te co krakman sprzedaje mają jakieś problemy albo trafiły się u nas jakieś nadzwyczajne egzemplaże.

Fakt faktem że jadna z krótkich ma tendencję do ustawianie kulek w lińję ale na 20 metrów nie ma większego rozrzutu niż 20-25 cm

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

U mnie jest tak, że kulka z górnej lufy szybuje na sporą odległość (niewiele jej brakuje do zasięgu mojego AEG'a) a pozostałe 2 lecą równo(jedna obok drugiej) tylko po 10-13m zaczynają radykalnie opadać gdy pierwsza leci 2 tyle dalej.

Strzelałem do kartonu 1/0,6 m z odległości 20m, żadna kulka w niego nie trafia, 2 nie dolatują, a trzecia leci nad kartonem (celowałem w środek)

niewądpliwą zaletą w budynkach jest to, że można załadować i strzelać 6 kulkami ;]

Edited by Konriz123
Link to post
Share on other sites

Przede mną leży nowo nabyty m56 w wersji shorty i szczerze powiedziawszy za tą cenę to jestem zauroczony :) Chrono pokazało dziwne rzeczy - raz 270, raz 235, raz 205 nawet - widać trzy kulki na raz to za dużo. Wykonanie faktycznie znaczenie lepsze niż AGM. Ogólnie bardzo klimatyczna i sympatyczna zabaweczka :)

 

Wiecie może czy gdzieś poza specshopem są do dostania "ładownice" na shellsy, coś takiego jak ma Tuksiak? Na specshopie obecnie niedostępne :(

Link to post
Share on other sites

Poszukaj w sklepach z wiatrówkami trzymaka do paska na naboje gazowe do wiatrówek (takie syfonowe z co2) bardzo ładnie trzymają szelsy (w taki trzymak na 6 naboi da się wcisnąć 4-5 szelek) a paski mocowania do pasa(takie na rzepy) w marę nieżle trzymają się na kolbie strzelby.

Jak dorwę sie do jakiegoś aparatu to wrzucę pare fotek jak to u mnie wygląda.

Pozatym od czasu do czasu na Aledrogo w dziale myśliwskim pokazują się specjalizowane trzymadła przeznaczone dla myśliwych.

Można też popatrzeć w sklepach dla myśliwych i sądze że tam będzie najszybciej do dostania taki pierdołek

 

ps

Nie sugeruj się moim poprzednim postem.

Biorąc pod uwagę godzinę o której go pisałem i zasugerowanie się tematem o magach do skorpiona wyśniło mi się że szukasz zapasowych szelsów

Przepraszam za wprowadzone zamieszanie

Edited by arend
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ładownice na kolbę pokazały się na allegro - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=443507936

 

ta ze specshopu fajniejsza ale nie wiadomo kiedy bedzie dostepna - czekam na nia juz ponad miesiac

 

aha, w swojej benelce EE zrobiłem test strzelania metalowymi kulkami - kolega mnie skubaniec namówił i coś się w środku popsuło. Nie strzela teraz za każdym razem 3 kulkami jak wcześniej - co któryś strzał strzela 5-6 kulkami na raz. Oczywiście lecą wtedy dużu bliżej. Także ostrzegam odrazu - nie eksperymetujcie z metalowymi kulkami.

Link to post
Share on other sites

mnie porównanie z palną wyszło tak samo.

Bo na poprzednich wyglądało jakby te shellsy były większe niż w palnej...

 

http://img515.imageshack.us/my.php?image=sn851176to5.jpg

 

http://img407.imageshack.us/my.php?image=sn851177xj7.jpg

 

A tu porównanie krótszej z longiem.

I pudełka.:P

 

 

http://img515.imageshack.us/my.php?image=sn851174us3.jpg

 

http://img521.imageshack.us/my.php?image=sn851174cx9.jpg

 

http://img407.imageshack.us/my.php?image=sn851169gj5.jpg

 

 

I powiedzcie mi czasem też macie tak że shelle wam się d*pią...?

To popychadełko w środku się przekrzywia i shell nie podaje kulek.

Lajtowo, wystarczy wybić pina, i na nowo wsadzić sprężynkę.

Ale czasem mnie to wkurza że się tak dzieje...

 

I mi dwie górne kulki lecą ho ho w górę na 50m. zasięgu. na 0,20g (sprawdzałem, dam zdjęcia i filmiki)

A dolna ciągnie po 30m w dół... śmiechowo.:P

 

 

Ale zabawka do CQB naprawde wyczesana!:D

Link to post
Share on other sites

w związku z opisaną powyżej awarią mojej pierwszej benlki, z której kulki wylatywały bardzo ładnie i leciały w kupie, kupiłem sobie u krakmana drugą z której kulki już tak łądnie nie latają. Mam ten sam efekto co koledzy opisywali - jedna leci bardzo w górę jak na podkręconym maksymalnie hop-upie a dwie pozostałe razem i dość czybko opadają. Przy celowaniu tylko tew dwie są jako tako celne bo ta trzecia przenosi cel. Jak ktoś wpadnie na pomysł co z tym zrobić to chętnie poczytam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...