Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] Strzelba M56 [Double Eagle / DE]


Recommended Posts

Małe spostrzeżenie z ostatniej chwili - po kilkunastu strzałach replika sprawia wrażenie jakby lekko się dotarła. Co prawda kulka z górnej lufy dość często jest jeszcze podrywana do góry, ale za to kulki z dolnych luf lecą już najczęściej bardzo ładnie, prosto, obok siebie i osiągają dość imponujący dystans. Zauważyłem także kilka razy opisywaną przez Tuksiaka tendencję do ustawiania się kulek w linię pionową.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na allegro była ładownica na kolbę, ale obecnie nie ma. Za to jest ta ze Specopsu, za 39 złociszy: http://allegro.pl/item522152646_specops_la...mie_8x12ga.html

A tu na później link do Specopsa na allegro: http://allegro.pl/show_user.php?uid=2374051

Albo jeśli chcesz przepłacić to weź z Vesta: http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=4053

Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś z użytkowników jest chętny podzielić się opisem (i zdjęciami) z rozbiórki tej repliki, byłbym wdzięczny :mrgreen: Pisałem co prawda do Przemka10 w tej sprawie, bo udało mu się replikę rozebrać, uszczelnić, poskładać do kupy (i co najważniejsze ;) ) sprawić że w dalszym ciągu działa i to lepiej na dodatek. Mimo chwilowego braku czasu obiecał zamieścić materiał, w tym temacie, możliwie dla niego jak najszybciej, ale jeżeli ktoś mógłby to zrobić wcześniej nie miałbym nic przeciwko :mrgreen:

 

Sam zabierałem się do mojego egzemplarza, ale w pewnym momencie zwątpiłem - prawdopodobna konieczność użycia dodatkowej siły w przypadku repliki typu "plastik-fantastik", kiedy nie jestem pewny czynności w 100%, nie uśmiechała mi się (podpowiedź: miało to coś wspólnego z możliwością usłyszenia w trakcie, dźwięków pękającego body)

 

Za wszelakie materiały z góry dziękuje :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem, w środku plastik jak okiem sięgnąć, więc mocniejsza sprężyna nie wchodzi w grę raczej. Głowicę tłoka i cylindra można by pewnie wymienić, zamiast doszczelniać, tylko czy to się opłaca w zabawce za 100 pln (pytanie retoryczne oczywiście) ?

Edited by shaw
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja wiem, czy da radę? Dzisiaj oglądałem z bliska rozdzielacz i może podawać różnie. Strasznie badziewnie jest wykonany.

Rozebrałem, bo ostatnio już zaczęła tak świrować, że podaje po 5 cały czas. Niestety nic się nie da zrobić, wyrobionych parę elementów z chińskiego szit-plastiku, bo ABSem tego nazwać nie można na 110%.

Rozbiera się ją w miarę prosto, z 2 rzeczami trzeba się poszarpać tylko. Uszczelniać o dziwo u siebie nie miałem co, bo kompresja z cylindra taka, że jak zrobiłem testa "na strzykawkę", to za bardzo nie mogłem tłoka wcisnąć. Gumki hopa mają wypustkę żeby udawało, że podkręca. sprawdzić należy ułożenie luf, bo u mnie były poobracane i pewnie dlatego strzelało, jak strzelało.

Rozkręciłem, złożyłem, strzela, nie wiem jak długo, bo niedługo pewnie zacznie po pół szelsa pobierać na raz :/. Rozbieranie jest średnio wskazane, bo co drugi wkręt wykręca się z "gwintem".

Nie wiem, ja tam u siebie poprawić nie miałem za bardzo co, w niedzielę zobaczę jak strzela na powietrzu i co się po rozbiórce i czyszczeniu zmieniło.

Link to post
Share on other sites

Benelli był się zepsuł :(

Kulki blokują możliwość przeładowania.

Pusty przeładowuje się i strzela ok. Po załadowaniu shella, pierwszy strzał - 6 kulek. Potem nie można przeładować. Pomaga mocne uderzenie w okolice "komory hop-up", czy co to tam jest. Najwidoczniej pobiera za dużo kulek niż powinien :(

Dziwna sprawa, bo był mało używany, ostatnio leżał chyba bezczynnie przez ponad miesiąc.

Link to post
Share on other sites

To nie to, winny jest jeden pierdolnik który znajduje się z prawej strony, zaraz pod body.

Jutro wkleję wieczorkiem foty i napiszę tutka jak toto rozebrać i złożyć najmniej stresowo, to zobaczycie sobie ;-).

Michalll ściągnij stopkę kolby, pod tym masz jedną śrubę, odkręć, ściągnij kolbę, rozchyla delikatnie body od dołu, koło mechanizmu spustowego i podnieś je do góry i do przodu, najlepiej trzymaj go prawą stroną do góry, żeby ten duperel nie wypadł, jak go wyciągniesz ułóż prawidłowo sprężynkę pobaw się naciągiem i zobaczysz w jakiej to ma być pozycji i dlaczego. ;-).

Link to post
Share on other sites

Standardowo z powodu braku edycji, rzeźbimy jeden pod drugim ;-). Poproszę Rządzącego o sklejenie, albo doklejenie, alibo anihilację poprzedniego posta.

 

Jak toto rozebrać v1.0001_alfa

1. Ściągamy stopkę kolby, odkręcamy znajdującą pod nią się śrubę, ściągamy kolbę z repliki:

a32be98f050b7b26m.jpg

 

2. Ciągniemy body do góry i do przodu. Najlepiej trzymać replikę prawą stroną do góry, utrudni to zgubienie elementu blokady:

7440b7989b422390m.jpg

 

3. Ściągamy sobie osłonkę przodu magazynka, wystarczy odciągnąć ścianki na zewnątrz body:

b04d458c9e94d375m.jpg

 

4. Odkręcamy osłonę spustu, nie ruszając blokady, chyba, że ktoś czuje niesamowity do tego pociąg:

e8726081aaf03b3bm.jpg

 

5. Przechodzimy na przód repliki i dewastujemy dwie śruby znajdujące się na spodzie czółenka, ściągamy prawą stronę czółenka (uwaga należy użyć niezbędnej siły, bo trzyma się toto jeszcze na zatrzaskach)

fc127cdaf0f5ce6am.jpg

 

6. Po ściągnięciu, ukaże nam się śrubeczka trzymająca lewą połówkę czółenka, którą to Mądry Kiński Konstruktor-Kopista umieścił jako środkową:

d7554b825d219bebm.jpg

 

7. Po ściągnięciu czółenka zobaczymy dwie śrubki trzymające przód osłony magazynka, czy jak to tam w oryginale, oczywiście co z nimi robimy?

Okręcamy - jak ktoś tak odpowiedział, dostaje nagrodę w postaci kulki kompozytowej szt 1 ;-)

8ffc0690cbc12ec5m.jpg

 

8. Dla ułatwienia można sobie zdemontować listwę trzymającą część zewnętrzną czółenka:

72faec5ffe8d1cedm.jpg

 

9. Odkręcamy 4 śrubki trzymające listwy przeładowania i 4 wkręty zasłonięte dotychczas przez osłonę magazynka, przy odrobinie szczęścia uda nam się zsunąć przód z lufą bezboleśnie:

18b692ffcf7b8dfdm.jpg

 

10. A jak się nie uda, to używamy czego?

Siły..... - brawo, jak ktoś tak odpowiedział dostaje drugą kulkę ;-)

4cf3bb9bbe2584e2m.jpg

 

11. Ukazuje nam się zespół luf z rozdzielaczem i zespołem tłokowo-spustowym:

fcf43d8f8f6c8561m.jpg

 

12. Teraz możemy odkręcić lufy od całości, czyli dwie śrubki trzymające to w kupie:

432ca1d639d9768em.jpg

 

13. tadaaaa.... mamy możliwość odkręcenia jedynych 5 wkrętów trzymających w kupie cały mechanizm strzelający naszej zabawki, dodatkowo warto zerknąć na fotkę co gdzie jest ew. jak ktoś miałby problem ze składaniem:

2ab9a5f91723c09dm.jpg

 

14. Lufki z częścią "mechanizmu" rozdzielacza:

ea39085e6372d6bdm.jpg

 

15. Tutaj po odkręceniu dwóch wkręcików widzimy w głębi "komorę hopa" wraz z gumką ;-). Proszę zwrócić uwagę przy montażu żeby gumki z lufami były odpowiednio ustawione, bo będzie źle podkręcać, same lufy są przecięte w połowie i na tych wycięciach opierają się gumki, testowałem teflonowanie tego z zewnątrz, bo od wewnątrz się nie da zrobić tego do połow. Efekt ledwo co wcisnąłem gumę z lufą z powrotem, kulka już niestety przez to nie przeszła.

098a1694a083fbedm.jpg

 

16. Część napędowa, czyli dwie sprężynki, 3 tłoki i śmieszny 3 częściowy cylinder. Niestety tutaj też nie miałem co uszczelniać, bo po wymyciu i przesmarowaniu całości, zatykając wylot dysz, byłem w stanie wcisnąć na chama tłoki może z cm do środka, może 1,5 cm.

dd5691e8790867d2m.jpg

 

17. przy składaniu uprasza się o pamiętanie:

A. o założeniu sprężynki cofającej zespół cylidra:

ebbe23491c2aeb13m.jpg

B. dobrym ustawieniu wszystkich mechanizmów i założeniu sprężynki spustu:

3b558faf680c8478m.jpg

14a65d3f900f402dm.jpg

 

 

Składanie odbywa się dokładnie w odwrotnej kolejności, uważajcie na zbyt mocne wkręcanie, lubią pękać plastiki i gwinty wykręcać się na wkręcikach, ale cóż tylko szjs plastik fantastik ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zamówiłem Beneli M3 DE wersję najdłuższą i mam pewien problem.Beneli po przeładowaniu zawsze strzela 6 kulkami naraz zamiast 3 ,ma to miejsce zawsze.Wiem już ,że nie chodzi o szelsy bo testowałem to już na conajmniej dwunastu różnych i problem się powtarzał.Do tego te 6 kulek leci na odległość nie większą niż 10m.To nie wszystko często jedna lub kilka kulek obija się o lufę zewnętrzną.Lecz to jeszcze nie wszystko kulki bardzo często z lufy wypadają i przytym nadal leci po 6 kulek.

Czy jest jakaś możliwość rozwiązania Problemu ? Jeśli nie czy mogę ubiegać się o gwarancję (Beneli zamawiane na taiwangun.com)

Z góry dzięki za pomoc

 

P'S' - Feler ten był od razu po wyjęciu repliki z pudła

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W moim kupionym na allegro był ten sam problem, jak temu zaradziłem, rozebrałem, przesmarowałem replikę i złożyłem zgodnie z instrukcją Tuksiaka, i replika wspaniale strzela 3 kulkami.

W swojej używam 0.23 i na razie przetestowany zasięg trafienia w stojącego człowieka to 35m, dalej nie testowałem bo nie mam tak długiego podwórka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...