Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

Wczoraj włożyłem M150 SYSTEMY, tłok CA, BU ten chiński z Taiwanguna.

Strzela, za chwilkę idę zobaczyć co z tego wyszło (jak na chrono) i napiszę tutaj co i jak.

Ten zestaw BU jest nawet nawet, pierwsze co wg. mnie padnie przy takiej sprężynie to głowica tłoka chociaż bardzo ogumiona to jednak bardzo plastyczna...

Strzela na lufie KH head 650mm przez gumkę guardera czarną w komorze KA.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

P.S.:będę na bieżąco informował o rozwoju wypadków ;-)

 

Beznadzieja... 470fps oddałem krakmanom, powiedzieli że to kwestia prowadnicy (miałem pod ręka nie łożyskowaną) na łożyskowanej guardera podobno 500fps +/- 5,10... oczekiwałem więcej jak będę miał więcej czasu założę stockowy cylinder na zestawie cichym systemy i zobaczymy czy wyjdzie coś więcej.

 

Gadałem trochę z serwisantem i powiedział, że to w głównej mierze sprawka przedłużonego GB... w sumie uwierzyłem bo szczelność układu była mordercza... sprawdzę po feriach co i jak ( z drugim zestawem).

 

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

 

edit: nie przestrzelał dużo może 50bb przy testach.

 

Jeszcze nie było sprawdzianu bojowego więc nie mam żadnych zmierzonych konkretów.

Komora super szczelna tak samo jak dysza. Jak złapie dodatkowy czas jakoś w 2tyg ferii to pogrzebie przy gumce, jest tam czarny guarder sprawdzę czy jest dobrze złożony itd. sprawdzę też na drugim zestawie cylindra. Uszczelka na głowicy tłoka mnie martwi, ale serwisant krakmanów powiedział że jest ok.

 

Chodzi o to, że przedłużony GB jak sama nazwa wskazuje jest dłuższy. Ma powiększony cylinder, ale jako że M150 dla standardu TM daje ~496fps, to nie znaczy że daje tyle samo w przedłużonym GB, co nie znaczy że trzeba używać tych dedykowanych do PSG-1. Tamte z kolei będą dawały taką prędkość jak na pudełku. Mój brat w eLce Army wstawił M120 SYSTEMY i ma 380-390fps (ta elka też ma GB z długim cylindrem), więc biorę pod uwagę efekt długiego GB

 

Trzecia sprawa to jest kwestia, że jest tam BU chińskie bo chińskie, ale BU... nie wiem, posprawdzam wszystko jeszcze raz i dam znać w ciągu bieżącego miesiąca.

 

Pozdrawiam Wojdatuz

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam kilka pytań odnośnie SR25 Carbine. Co prawda to nie to samo co SR25, ale pewnie będziecie w stanie mi odpowiedzieć :P

Jak zdjąć/odkręcić ten „klocek” z przodu na lufie? To coś na bokach to są śrubki? Tych wynalazków jest więcej w replice, np. osłona spustu tez jest na takie coś mocowana.

 

 

frontqo0.th.jpg

 

Lufa wewnętrzna trochę się rusza, nie jest sztywno przytwierdzona do lufy zewnętrznej. Tak ma być?

 

lufare6.th.jpg

 

Zastanawiałem się nad instalacją jakiegoś zawieszenia. Na razie mam taśmę (widać na którejś fotce) przywiązana do kolby i początku frontu (przy body). Jak wymienić ten element podobny do czaszki na fotce. Chodzi o wymianę na taki, który ma dodatkowe oczka na zawieszenie.

 

tylux0.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Z tym klockiem to chyba penio151 kiedyś tłumaczył, ale mi się nie udało go ściągnąć. Lufa wewnętrzna nie powinna latać w środku, lepiej ją jakoś usztywnić. Przekłada się to na celność i powtarzalność strzałów. Jeżeli chcesz zamontować ten uchwyt na zawieszenie musisz odkręcić kolbę, ale nie wiem jak to jest w przypadku składanej niestety :).

 

Dzisiaj przyszła komora, Rzeźniq miał rację, komora Elementa wymiata. I w dodatku ma takie same o-ringi jak KA. Po założeniu widać od razu poprawę celności i powtarzalności. Od razu zamontowałem biały dystanser H no i pojawił się problem: na najniższym ustawieniu HU kulki, których używam (G&G 0,28) lecą zbyt mocno w górę, nie można bardziej "wypłaszczyć" toru lotu kulki. Używam czerwonego Madbulla (gumki). Macie jakieś pomysły co z tym? Jutro sprawdzę jeszcze ten drugi dystanser, czarny.

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites

Spróbuję jutro coś zrobić, bo dzisiaj i tak już nie sprawdzę lotu kulki.

 

@kat_ek: rozkładasz replikę wyciągając przedni pin, wyciągasz komorę HU razem z lufą i taśmą izolacyjną obklejasz np. 2 warstwami co 10 cm. Sprawdzasz czy siedzi sztywno, jak nie to znowu po jednej warstwie. Powinno być git, u mnie przeszło.

 

Edit:

 

Zrobiłem dzisiaj testy zasięgu i celności w terenie. Strzelałem na całkiem otwartym polu, wiatr zmienny, 2-3, od 30-45 stopni do lini strzału. Cel to karton po pączkach, wymiar 3x4 pączki :D, czyli trochę większe od A4.

 

30 m - 10/10 strzałów z poprawkami na wiatr

 

50 m - 8/10 strzałów w cały karton z poprawkami na wiatr

 

60 m - 4/10 strzałów w cały karton z poprawkami na wiatr

 

Ze względu na zmienny wiatr cały czas trzeba było zmieniać ustawienie repliki, dlatego wyniki są trochę gorsze niż mogły by być przy braku/stałym wietrze/terenie zadrzewionym. Poprawki przez obrót repliki wokół jej osi wzdłużnej, metoda dextera (bardzo skuteczna, polecam się pobawić, przy odpowiedniej wprawie pozwala radzić sobie nawet z wiatrem do 5).

W syrence miałem nową komorę Elementa, gumka czerwony Madbull, precka Systemy 469. Kulki G&G 0,28. GB stock. W najbliższym czasie testy na Prometheusie 455 i Madbullu 650.

 

Edit2: Dziwny ten edit wyszedł :P

Edited by blaszko
Link to post
Share on other sites

Moje doświadczenia z tym dystanserem są takie:

- jest mniejszy od markowego dystansera (trzeba podkładkować)

- gumka jest bardzo czuła na zmiany ustawień (trochę przekręcone, kulki idą w kosmos)

- zmniejsza zasięg, na końcu lotu kulka po prostu spada, niczym kamień(jakieś 2-7m)

- dużą zaletą, która zadecydowała o pozostawieniu go w replice, było to, że spłaszczał paraboliczny lot kulek, kulka nie wznosiła się ponad linię celowniczą.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Ok to to co na razie sklekociłem:

To sama konwersja bez bebechów,

Właśnie zamówiłem sobie GB V.2 long od G&P i dobrą wiadomością jest to ,że ten gb ma w stocku zębatki infinity :D

Zdjęcia:

zdjcie032s.th.jpg

 

zdjcie033.th.jpg

 

zdjcie034.th.jpg

 

Sory za słabą jakość zdjęć ale baterie mi w aparacie padły...

Swoją drogą karabinek jest po przeróbkach, np. nie posiada pierścienia - body jest od razu połączone z frontem :D

Do tego ta rura gazowa wystająca zza frontu też to fajnie wygląda. Nie zwracajcie uwagi na kolorystykę, body było przerobione do żywego metalu i znów była nałożona oksyda, i do tego poździerane stąd też tak wygląda body.

Mam zamiar zdjąć oksydę i pomalować całość na czarno albo na coyot brown :D

Link to post
Share on other sites

No, w końcu, feder :D. Taki składak narazie, jestem ciekaw efektu końcowego. A front u Ciebie to nie jest front od SR25, tylko jakiś inny, wydaje mi się że od SR25K, popraw mnie jeżeli się mylę. No i zmień te prostokątne podkładki pod śrubki, kompletnie nie pasują, kup najlepiej dedykowane.

Link to post
Share on other sites

Kolega o którym wspominał Przemek to ja ;)

 

imga0195.th.jpg

 

imga0197.th.jpg

 

Niestety nie mam dostępu do lepszego aparatu.

 

Tłumik zainspirowany projektem Królika, wyczytany w temacie o Augu ;) Jednak nie zrobiłem go z aluminium tylko z metalowych płytek 2,5mm znalezionych w warsztacie przez co jest troszkę cięższy ;)

 

edit, "tłumik" nie nakręcany na gwint, dorobiłem lufę zewnętrzną z rurki od starego namiotu i całość wchodzi na ścisk a stabilizuje się poprzez dokręcenie zacisków. :D

Edited by liu-kas
Link to post
Share on other sites

Może i jestem wybredny ale szczerze mówiąc to brzydko to wygląda na m4. Ma za krótką lufę i jednak się to wyklucza :(

A jeżeli chodzi o ten tłumik to skoro to własnej roboty to jest na prawdę ślicznie wykonany :D Brawo!

No jutro dojdzie do mnie GB oraz silnik :D jak wrócę to od razu wkładam do karabinu :D

Link to post
Share on other sites

@Feder

 

M14 vs SR 25

Pomijam kwestie estetyyki i klimatu bo to sprawa indywidualna

 

M14 CM

 

+ dobra komora HU

+ lepsze wyważenie

+ mniejsza cena repliki

+ dobre wyważenie

 

- niestandartowa komora HU

- drogie części

- brak bore - up-a i zębatek o większym przełożeniu

 

SR25 PJ

+ spory potencjał tuningowy

+ większa moc niż inne aegi na tych samych sprężynach (cylinder)

+ możliwość wstawienia napradę długiej lufy bez spadku mocy

+ niezłe części i moc w 'stocku

 

- kiepskie wyważenie

- drogie magi

- i eMkowa komora HU

 

Osobiście miałem sporo eMek i mam awersję do ich HU... - wg mnie to największa wada SR 25 i gdyby nie to byłaby to najlepsza replika do tuningu na karabin wyborowy/snajperski

 

Edit: zapomniałem dodać - szkielet gb v7 wytrzymuje M160.

Edited by Wolfi
Link to post
Share on other sites

Cóż, doszedł do mnie dziś GB v.2 long od G&P oraz silniczek P&J.

Postanowiłem od razu zabrać się za zakładanie części.

 

Niestety, wredne kitajskie body zaczęło mnie irytować ;/ tzn. GB nie pasuje aż tak wyśmienicie jak go pisali.

Otóż największym problemem jest selektor ognia.

Został on wymieniony na firmowy, który dochodzi tylko do single/safe i nie można przełączać na auto. Otóż po przejściu na opcję Single spust nie reagował ponieważ nadal zostawał na blokadzie co uniemożliwiło wciśnięcie go.

Spiłowałem więc trochę blokadę co by selektor przechodził ten nie cały mm dalej, by jakoś ten single dobić.

 

Cóż nie powiodło się to, nawet po tym spiłowaniu to nie działało. Wyjąłem więc sprężynkę od płytki selektora ognia i wreszcie jako tako zaczęło działać, niestety mam niekiedy opcje auto i spust nadal się przycina czasem ;/

 

Nie mam jeszcze magazynka więc nie mogę sprawdzić jak szczela itd..... (po za tym mam jeszcze stockową 509mm więc nawet zasięgu sprawdzić nie mogę ).

 

Stwierdzam ,że mogą sobie co po niektóre sklepy wsadzić w nos te ich zapewnienia ,że części innych firm są kompatybilne z danym modelem :wink:

 

Między innymi wstawiłem ten biały dystanser (z plastiku!! xD) typu H co by sobie zasięg poprawić :)

Jutro może będę wkładał kulki pojedyńczo do komory to może coś z tego wyjdzie.

Tym czasem stwierdzam ,że pozbieram sobie jeszcze trochę i kupię firmowe body ;|

Link to post
Share on other sites

No i cóż, wstałem podłączyłem karabin do baterii i ustawiłem selektor na semi:

pociągam za spust... Srrruuuuuuuuuuutututututututu..... K.wa!! jeb.ne full auto!!

Nie wiem już co mam zrobić ;/

A nie chce mi się wydawać 1200pln na body CNC od G&P ;/

Jakieś porady?

Link to post
Share on other sites

Jako ze też przerabiałem montaż gearboxa g&p do body pj się wypowiem. Nie wiem jaką wersje gb kupiłeś ale ja brałem tą tańszą. Część części poszło z pj między innymi ten jakby go nazwać rozdzielacz ognia ( ta metalowa dźwigienka która współpracuje z płytką selektora za pomocą sprężynki ) i niestety ta konfiguracja nie dawał ognia pojedynczego ( dodam że styki miałem g&p i z płytką selektora nie miałem żadnych problemów ) Po wielu próbach zlokalizowania problemu doszedłem co może być przyczyną a po wymianie na bodajże df jak ręką odjął.

Link to post
Share on other sites
Więc od PSG są dłuższe i pewnie dają więcej fypysów...

Ale jeśli sprężyna od PSG o oznaczeniu M140, to daje chyba takie same fpsy co zwykła sprężyna w zwykłym GB, również o oznaczeniu M140?

 

Bo inaczej: "co jest cięższe, kilogram pierza, czy stali?" ;).

 

A ja się zawsze "uczyłem", że krótsza sprężyna da w dłuższym GB więcej FPS. I stąd chyba mówią wszyscy, że zwykłe sprężyny dają o jakieś 10-15% więcej FPS w gb long.

 

Pozdrawiam ;).

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że sprężyna musi być trochę mocniejsza. Każda sprężyna ma swoje optimum, w którym oddziałuje z największą siłą, każdy [mm] ruchu postępowego będzie coraz słabszy w wyniku oporu i siły, którą wywiera na tłok sprężone powietrze. W zwykłym GB optimum te przypada mniej więcej na moment uderzenia głowicy o głowicę, co jest bardzo dobre (dlatego słyszymy mocne uderzenie i szkielety nam pękają). Teraz druga sytuacja, mamy dłuższy cylinder, tłok pokonuje dłuższą trasę i te optimum jest przesunięte do tyłu, więc ostatnie milimetry, tłok pokonuje już nie na maksymalnej wydajności sprężyny.

 

Zaczniecie pewnie mówić, że sprężyna i tak jest napięta, jest, inaczej tłok nie dokończyłby cyklu, sprężyny PSG z tego co wiem mają podobną długość, ale różnica w zwojach daje naoczną różnicę zwykła sprężyna M140 to M145 PSG - żeby zredukować te straty. Takie jest moje zdanie i wiedza, jeśli napisałem coś źle, poprawcie.

Edited by penio151
Link to post
Share on other sites

Co do spręzyny od PSG-1.

 

Sprężyna dedykowana do PSG-1 jest DŁUŻSZA niż standardowe sprężyny do AEGów. Co za tym idzie, po próbie wsadzenia jej do standardowego GB np v2 ze sprężyny M140 może się zrobić odpowiednik M150 albo i M160. Sprawa kolejna to fakt, że taka sprężyna w zwykłym GB np v2 przez cały czas jest "ściśnięta" co po pierwsze wpływa na jej szybsze zniszczenie/zuzycie, po drugie powoduje dodatkowe obciążenia dla układu silnik-zębatki-tłok. tak więć ktoś kto wkłąda taką sprężynę do GB v2 musi sie liczyć z tym że szlag trafi wszystko co tylko możłiwe w dość krótkim czasie.

 

Jak czytałem wyżej sądze że znajdą sie tacy którzy nie zrozumieją. Dlatego narysuję:

 

Weź rurę o długości jednego metra i sprężynę o długości póltora metra. Wepchnij ja do rury i zamknij jakimś deklem.

nastepnie weż ta samą rurę o długości 1 metra i sprężynę o długości 3 metrów i wepchnij ją w tą rurę...

 

Myślę, że powinno wystarczyć.

 

Gratuluje zakupów częsci do AEGów bez konsultacji i dowiedzeni aisę co i jak. W 90% przypadkó producenci częsci do PSG-1 piszą że to części do PSG-1 nie dlatego żeby się chwalić ale dlatego że PSG-1 jest niestandardowy i części do niego nie pasują do innych.

Link to post
Share on other sites

SR-25 ma GB znacznie dłuższy w porównaniu ze zwykłym V.2, posiada ten sam cylinder i praktycznie identyczny tłok. Więc sprężyna od PSG jest jak najbardziej na miejscu. Rzecz w tym , że wg. AsgShopu są dość słabawe i lepiej Guardera montować.

 

Gorman

Edited by mk29
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...