Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja juz swoja srke mam od 5 miechow, zostało z niej tylko obudowa :) konfiguracja:

-wzmocniony szkielet gearboxa CA

-zębatka tłokowa G&P

-silnikowa i środkowa element max troque

-zespół cylindra stockowy (mi się trafił extremalnie szczelny)

-silnik P&J

-tłok G&P czerwony (0 zużycia)

-komora King Arms

-precrura SRC 6,03 (dobre skupienie, ale nie najlepsze)

-guma silikon guarder czarna

-teflonfix tylko w komorze

-dysza stock

-m155 GFC (jakto chince, moja sie trafiła m160 :P)

 

Osiągi?

-zasięg konkretnie nie mierzony, ale 75-85 całkowity

-skuteczny 55-60 (kulki 0,30, warunki pogodowe idealne)

FPSy?

560 na o,20 i 478 +/- 7fps na 0,28

 

:)

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mały update odnośnie mojej eserki.

 

Po ponad półrocznej przerwie znowu zacząłem jej używać. Wykonałem dwie zmiany tylko - precrurę Systemy 590mm wymieniłem na precrurę Prometheusa 590mm oraz kulki G&G 0.25 zmieniłem na kulki 0.28.

 

I co mogę powiedzieć?

 

W porównaniu z tym co miałem wcześniej (zasięg skuteczny około 52-54 metry i całkowity około 65 metrów) teraz jest znaczna poprawa (zasięg skuteczny około 61-63 metry i całkowity około 66-68 metrów). Jestem wniebowzięty, gdyż mam zasięg skuteczny bardzo bliski całkowitemu.

 

Konfiguracja:

Eserka starej konfiguracji (stock - 430 FPS)

Sprężyna SP140 Guarder

Komora KA

Gumka Systema

Precka Promyka 590mm

 

FPS: 480-490

Przebieg repliki: 19 000 cykli.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Testowałem ten Systemowski ze zwężanymi zębami [Pasuje bez problemów, nie licząc tak jak kolega borek powiedział, wnętrzem]. Waży bardzo dużo, a co za tym idzie że mamy dużo większe obciążenia na gearbox, zwłaszcza przy m170tce. W moim egzemplarzu przestrzelałem przy m150tce i po około 1500 kulek z zębów zostało lustro.... A więc nie polecam, duuuuuuuużo lepszy jest pomarańczowy od G&P.

 

Pozdrawiam!

Edited by Xyanek
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz pytania co do GB G&P (tego droższego, za 700 coś zeta) poczytaj wątki o SR-25 od G&P/CA, tam się sporo dowiesz. Tak, ten GB uciągnie m170.

Co do borka: w gearboxie G&P nie ma borka, kupujesz borek do M16 od guardera, dyszę DF do AUG-a (też wersja BU) i do tego cylinder DF (również BU) do luf 590-705mm (wszystkie części są na asgshopie).

Co do składania: jak masz w tym jakieś doświadczenie to próbuj sam, jeśli nie jesteś pewny zleć to serwisowi lub serwisantowi z forum. Kabelki też dobrze wymienić i przy okazji założyć mosfeta z AB (na takim mosfecie masz jeden strzał na semi- jeden cykl w GB- tłok zawsze z przodu).

Co do batki: jak wsio będzie dobrze złożone, dobre kable, silnik systemy to 9,6 raczej starczy. W innym wypadku kup 10,8 (ale powyższego zdania na 100% pewny nie jestem, jak zrobisz upgrade podepnij 9,6 i sam sprawdź, czy wystarczy, czy nie).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

...czy ktoś wie coś na temat tego tłoka Big Dragon - Tłok Long - SR25 http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6318 czy lepiej czekać.

Rozmawiałem ostatnio z chłopakami z "Serwis-u ASG" i dobrze się o nim wypowiadali ale to jest nowość i brak jeszcze doświadczeń co z nim się dzieje po czasie.

Czerwony G&P miałem w ręce, wygląda ładnie, głowica natomiast badziew straszny. 170 jakiś czas pociągnie zwłaszcza, że ma 3 metalowe zęby końcowe ale i tak nie za długo, zwężone zęby szybciej się zużywają z powodu mniejszej ich powierzchni! Gdybyś zszedł do 150 to już by pożyło znacznie dłużej!
Link to post
Share on other sites

Podobne pytania i odpowiedzi były już wcześniej :killer: ... ale że się nudzę to co nie co odpowiem ;) lufa 650 wejdzie ale tylko z tłumikiem dźwięku (zajmuje prawie cały tłumik) do M140 wymień tłok na jakiś lepszy ( możesz śmigać aż stockowy się skończy). Zębatki powinny wytrzymać jak już to wymieniłbym środkową na jakąś inną, ze stockowych ta jest chyba najsłabsza. Ogólnie miło by było jakbyś wszystko ładnie spodkładkował i doszczelnił zwiększą się osiągi i żywotność repliki. Koniec przekazu...

Link to post
Share on other sites

U mnie na SP150 po 4k kulek tłok kwalifikował się do wymiany, tj. był w takim stanie, że w każdej chwili replika mogła odmówić posłuszeństwa. Natomiast gb i zębatki nie nosiły nawet śladów zużycia. W planach miałem nawet SP160, wzmocniłem w tym celu gb, ale w końcu przerzuciłem się na gb od G&P i SP170.

 

IMHO w wypadku SRki od PJ żywotność flaków stockowych jest bardzo różna - jak się komu trafi. Przy tuningu i tak w końcu trzeba całość bebechów wymienić :) A stockowe zaśmiecą szufladę, albo kosz - w zależności od stanu zużycia.

Link to post
Share on other sites

No to ja widocznie mam szczęście. :)

 

Tak jak pisali już wyżej - moja eserka (full stock, tylko sprężyna SP140 z Guardera) wystrzeliła już ponad 20 000 kulek (ta granica została przekroczona w zeszłą niedzielę). Na razie nie miałem nawet najmniejszych problemów z częściami stockowymi, ale nie jestem w stanie sprawdzić w jakim są stanie, ponieważ nie chcę otwierać repliki (osiągi mi się podobają i obiecałem sobie, że nie będę nic w niej dłubał, póki samo coś nie padnie).

 

Pozdrawiam.

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Taa... Też u mnie tak hałasuje. Ja bym się nie przejmował.

Nie jestem tutaj pewien ale możliwe że wynika to z tego że jest to przedłużony GB i po wyluzowaniu sprężyny może pozostawać mały luz między prowadnicą - sprężyną - tłokiem. Dźwięk może wydawać rozprężająca się sprężyna...

 

Jak nie to mnie poprawcie

 

Pzdr

Edited by mil38
Link to post
Share on other sites

Panowie ostatnio spotkałem się z sytuacją gdzie mając w body GB jedynie same zębatki i kręcąc nimi palcem już zgrzytały i przycinały się w jednym miejscu, po wstawieniu innych jakichkolwiek jakie miałem pod ręką efekt zniknął!

 

Wniosek jeden: Nierówne zęby! Ewidentny problem z jakością zębatek!

Link to post
Share on other sites

Dexter najśmieszniejsze, że w ogóle nie było tego widać! Dopiero przy obracaniu wychodziło szydło z worka! Obejrzałem te zębatki cztery razy po dwa razy i jedyne co dostrzegłem to tak jakby różnica w grubości zębów, najbardziej na środkowej.

 

Ale widziałem jeszcze lepszy numer. Kolega serwisant z Poznania pokazywał mi to cudo!

Włożył środkową zębatkę w połówkę GB i kazał zakręcić, moim oczom ukazał się niebywały widok.

Zębatka zachowywała się jak mimośród :!:

Odchylenie nie było duże, ale doskonale widoczne gołym okiem!

Taki numer widziałem pierwszy raz w życiu i muszę powiedzieć iż to niezły bubel!

 

Co prawda nie była to zębatka z SRki ale pochodziła od repliki P&J

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...