Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SR-25 [A&K / P&J]


Recommended Posts

Moja replika wróciła z nowego serwisu w Poznaniu. Chłopaki robili wszystko, by ją wyciszyć, Syrenka została całkowicie wypodkładkowana, założone nowe łożyska, wysmarowany, a ten głupi dźwięk zębatek został. Diagnoza: po prostu źle odlany gearbox. Jeszcze będe próbował z matą bitumiczną, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Moja replika wróciła z nowego serwisu w Poznaniu. Chłopaki robili wszystko, by ją wyciszyć, Syrenka została całkowicie wypodkładkowana, założone nowe łożyska, wysmarowany, a ten głupi dźwięk zębatek został. Diagnoza: po prostu źle odlany gearbox. Jeszcze będe próbował z matą bitumiczną, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Na 110% masz wadliwy GB ... przerabiałem to w SR25 P&J kolegi, głośny wyjący dźwięk przy strzale. Do tego po zamontowaniu mocniejszej sprężyny sypiące się zębatki i nie miało to znaczenia, chińskie nie markowe czy chińskie markowe ... było głośno i sypały się.

 

Sprawę rozwiązał nowy szkielet gb od G&P z zębami i tłokiem G&P, problemy się skończyły, kultura pracy się podniosła, wszystko ucichło.

 

Ja mam całkowicie stokowego SR25 od A&K i strzela cicho, wszystko zależy od egzemplarza jaki się trafi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 722
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zębatka CA do SR25 współgra z "standardowymi" zębatkami gb. v2 - sprawdzone, ale CA ma standardową szerokość tłoka. Co do G&P - pojęcia nie mam czy te z połową szerokości zębów tłoka będą pasować - na oczy ich nie widziałem, ale IMHO jeżeli tylko cześć odpowiadająca za tłok jest węższa, to z zębatką środkową powinny współgrać. Zawsze można zapytać w ASG Shopie.

 

Co do wzmocnienia - tak jak ktoś napisał, UES. Dwa kawałki stalowej blaszki, grubość ~0,6mm - od pierwszej śruby GB (licząc od dyszy) do drugiej. Wymagało trochę gimnastyki, ale jest ok. Może jak znajdę czas pociągnę całość. Przy składaniu body całość trochę haczy w tunelu dźwigni przeładowania. Ale ogólnie działa. Wszystko zależy od tego jak bardzo uda się wkręcić śruby. Ja zastosowałem zwykłe od standardowego GB, ale w lepszych GB są śruby trox - w teorii mogą mieć niższą główkę (płaską) - no i zdarcie "mocowania śrubokręta" jest prawie nie możliwe, co przy krzyżakach, może się łatwo zdarzyć. Ja w swojej SRce załatwiłem już kilka "stockowych" śrub :) Jakieś felerne były.

 

Rozsądne wydaje się też zastosowanie mechanizmu, który przeniesie siłę uderzenia z GB na body - Promant podawał kiedyś link do czegoś takiego w aktualnościach. Myślałem, żeby coś takiego zamówić u źródła, ew. zrobić u ślusarza.

Link to post
Share on other sites

To odkładam kasę na GB od G&P :). A powiem wam, że mata bitumiczna robi cuda - przyklejona na gearbox z prawej strony w miejscu, gdzie są zębatki, i całe body obklejone podwójną warstwą, chodzi duuuużo ciszej. Replika wydaje się masywniejsza, a ta kratka nawet ładnie wygląda. Trzeba tylko w miarę starannie to zrobić. Wiem, że to nie jest rozwiązanie, ale z braku innego rozwiązania musi wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

Odbiegając nieco od tematu - dzisiaj moja SRa ukończyła rok w moich rękach ^^.

 

Przebieg na stocku + sprężynie SP140 = 16 000 kulek. Brak jakichkolwiek awarii / oznak zużycia.

 

Robicie mi tutaj smaka na ten GB od G&P i również chyba zacznę zbierać..

 

Pozdrawiam :).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nareszcie doczekałem się wszystkich bebechów do mojej ukochanej Sr-ki :-), poniżej konfiguracja w jakiej będę ją tuningował, testy na chrono dopiero po powrocie z mojego urlopu :-( zamieszczę na forum razem z fotkami mojego cuda po malowaniu maskowania...., dodatkowo ustawiam tylko semi bez auto jak snajper to snajper

Wymienione części:

Chwyt pistoletowy do serii M15 z pokrywą silnika typ SPR [P&J]

Gumka HOP-UP [Guarder]

Metalowa komora hop up do M4/M16 [KA]

Teleskopowy dwójnóg [sRC]

Spężyna SP 170 Guardera

Lufa precyzyjna 6.03mm o długości 650mm - Prometheus

Silnik Magnum

Zestaw cylindra o powiększonej średnicy do M15/M4A1/SR16/M733 - Guarder

Cylinder o poszerzonej średnicy do karabinów z lufą 500mm - 705mm - Deep Fire

Wzmocniona, uszczelniona dysza do AUG o poszerzonej średnicy - Deep Fire

Kompletny przedłużony gearbox do SR25 - G&P

kable niskooporowe Prometheus

Batka 10, 8 V 3300 mAh

 

Ciekawe co z tego wszystkiego wyjdzie fps-y i zasięg, jak się Wam wydaje, strzelajcie zobaczymy kto trafił...

Link to post
Share on other sites

W serwisie powiedzieli mi, że robili test strzykawki i na dyszy była pełna szczelność. Mój model to jeden z pierwszych, A&K. Czyli straty powinny być zerowe. Serwis odradził mi zmieniać dyszę, nawet na tą od AUGa.

Edited by Sushi.50
Link to post
Share on other sites

Moja Syrenka była w serwisie w Poznaniu na tunningu. Wymienione zostało większość części z GB (został silnik, popychacz, i szkielet), teraz mam ok. 570 fps na m160...więc myślę, że spoko.

 

zastanawiam się jaką wagę kulek dobrać.....myślicie, że 0,36 będzie ok, czy inwestować w cięższe?

Link to post
Share on other sites

testy zasięgu dopiero jak będe miał kasę na jakies dobre kulki - dziś byłem postrzelać, a mam tylko Madbulle 0,28 - latały jak chciały na dalsze dystanse...może też jakis wpływ miał na to fakt, że mam precke 6,04 systemy a części są niedotarte (jakies 350 kul)

Całość chodzi zaskakująco lekko jak na m160 - natychmiastowa reakcja na spust (nie udało mi się jej "zaciąć" naciskając bardzo powoli spust) - zarówno na baterii 9,6v jak i 10,8v. RoFa nie sprawdzałem :), no ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 

Aha, dzwięk jaki towarzyszy strzałowi jest bardzo podobny do tego jaki jest stockowo(może troche cichszy) - mimo wymiany prawie wszystkich podzespołów. Może jakis wplyw na to, ma mój stockowy chwyt pistoletowy - nie wiem, w każdym razie nie przeszkadza mi to bardzo.

Link to post
Share on other sites

Sr-25 po tuningu, GB od G&P cudeńko, do tego stopnia, że patrząc jak jest zrobiony i szczelny :-), zrezygnowałem z wsadzania Bore-up...,wyminiłem sprężynę na 170 jedyny problem jaki się pojawił to selektor ognia 1. w ustawieniu na semi silnik ledwo rusza sprężynę ( objaw jak przy wyładowanym aku)2. auto bez problemu( chciałbym mieć tylko semi) - i nie bardzo wiem jak ugryźć temat, może coś poradzicie... Co do fps-ów to niestety nie udało się zrobić pomiaru bo zostało rozstrzelane przy pierwszej próbie chrono, takie jakieś słabe było ( podziękowania dla Arka z Max24 za udostępnienie ;-)) Pomiar skutecznego zasięgu to 86 m na kulkach MB 0,36 g, przy celowaniu w bark cel dostawał w dupsko, po naniesieniu poprawek 8/10 przy podmuchach wiatru, więc nie jest źle......, tylko ten selektor ognia :wink: ........

Link to post
Share on other sites

Co do selektora, to wiem ,że jak gb do mnie doszedł to poszedł od razu pod śrubokręt bo właśnie był kłopot z selektorem ognia jak i przy okazji wstawiłem spr. 200% od psg-1.

 

Generalnie problemem od selektora ognia była odwrotnie wstawiona kostka (czy coś tam nie pamiętam bo zajął się tym Chaota) Pamiętam ,że jak gb do mnie doszedł to od razu po wstawieniu w body nie działał selektor... okazało się że problem stanowił ten odwrotnie zamontowany element.

Po prostu trza otworzyć gb, i złożyć go samemu :) (ten gb jest po prostu boski :D nigdy tak dobrze mi się gb nie składało :D )

 

Aktualnie mój karabin jest w serwisie u gunsmith.pl i robią mi profesionalne podkładkowanie :twisted: .

 

To jest rzecz której po prostu nie umiem zrobić, no po prostu nie umiem :wink:

Chorerne podkładkowanie :baster!:

 

Co do naciągania sprężyny:

Ja mam ten silnik P&J wzmocniony :lol: i na batce 12v 2000 Sanyo jakoś daje radę, problem w tym że muszę naciskać szybko i do końca spust ponieważ może mi się zablokować tłok, a wtedy muszę rozłożyć znowu karabin, i zwolnić tłok -.-'

Muszę się w końcu wyposażyć w porządny silnik...

 

Jakieś propozycje co do silnika byle nie systema magnum...bo mnie skręca jak słysze ,że kosztuje 360pln :wink: :poddanie:

 

Mam tą m170 od Guardera do zwykłego gb i daje mi 540fps na kuleczkach na kiś gunfire'ach 0,2 więc całkiem nieźle :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam dziwny objaw - zresztą pisałem kilka postów wyżej :) - replika rusza silnik, ale ten nie jest w stanie naciągnąć sprężyny. Wymieniłem kable, wyczyściłem styki, batka jest naładowana (FF 10.8v) i replika jest w stanie oddać kilka strzałów. Później trzeba albo zrobić zwarcie na bezpieczniku (sic!), albo pokręcić śrubą regulacji silnika - po kilku strzałach znów pada. Silnik to G&P M160. Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Witam Adam z serwisu-asg z tej strony . Spieszę z wyjaśnieniami , do zębatek helical Super Torque Up do CA25 Classic Army zastosowaliśmy tłok niebieski G&P. Ten tłok bez problemu wytrzyma bo na nich robiłem sr25 na M170 i nie mieliśmy problemu jeśli chodzi o tłok. Tłoki np. CA już sobie rady nie dawały. Pozdrawiam Adam .

Link to post
Share on other sites

Ehh...

 

Bez założonego tłumika wchodzą takie: (509 mm)

http://www.asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=24&mid=24

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1799

 

W tłumik chować się będzie każda lufa do 650 mm:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=1917

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3060

 

Dalej szukaj sam, to nie jest trudne.

Link to post
Share on other sites

Sfan-rozumiem że tłok był stockowy, ale czy możesz powiedzieć po mniej-więcej jakim przebiegu miałeś coś takiego?

 

Niby 3000kulek na singlu poprzedniego właściciela i 200moich ale moze dojdzie do tego niewielki vat. Całość komora hop uszczelniona teflonowa taśmą i silikonem.

Oczywiscie to o niczym nie swiadczy możliwe, ze był to poprosty ferelny tłok. Juz poluje na nowy bo czyje, ze ten długo nie pożyje dla bezpieczeństwa wróciłem do stockowej sprężyny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Karabin wrócił z serwisu, obecnie wygląda tak: http://picasaweb.google.pl/jacek68pl/SR25#...582850062902002, wyniki z chrono:570,577,572,574,568,572,569,570,600 w serwisie wymienili: tłok na tłok CA, Zębatki Helical Super Torgue UP do SR, wzmocnione zębatki silnika Magnum, okablowanie na niskooporowe,plus tłumik. Ostateczna konfiguracja całości to:

Chwyt pistoletowy do serii M15 z pokrywą silnika typ SPR [P&J]

Gumka HOP-UP [Guarder]

Metalowa komora hop up do M4/M16 [KA]

Teleskopowy dwójnóg [sRC]

Spężyna SP 170 Guardera

Lufa precyzyjna 6.03mm o długości 650mm - Prometheus

Silnik Magnum i zębatki

Zestaw cylindra o powiększonej średnicy do M15/M4A1/SR16/M733 - Guarder

Cylinder o poszerzonej średnicy do karabinów z lufą 500mm - 705mm - Deep Fire

Wzmocniona, uszczelniona dysza do AUG o poszerzonej średnicy - Deep Fire

Kompletny przedłużony gearbox do SR25 - G&P( wymienione zębatki plus tłok CA)

kable niskooporowe Prometheus

Batka FF 9,6 V 2000 mAh

Link to post
Share on other sites

Aby zdjąć front z lufy zewnętrznej:

-wybijasz trzy piny z tego elementu na którym zaczepiasz tłumik dźwięku (to małe coś z króciutką szyną RIS na górze)

-wykręcasz imbus (1,5mm), który jest pod spodem tego małego czegoś

-wyciągasz to coś (możecie mnie zabić śmiechem, ale nie mam pojęcia jak toto się nazywa, w ostrym to chyba element rury gazowej) razem z atrapą rury gazowej

-odkręcasz front z upper receivera

-wyciągasz lufę zewnętrzną z upper receivera.

Edited by ZuBeR
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki:) hehe :D też nie wiem jak to nazwać. To raczej dodatkowa szyna ris trzymająca tylko rure gazową i umożliwiająca mocowanie tłumika. Może w oryginale spełnia jeszcze jakaś funkcje jako "zakończenie" rury gazowej ale nie wiem nie znam się. Kolejna sprawa. Próbował ktoś zlikwidowac efekt chwiejnej lufy zewnętrznej. Gdy mocniej poruszacie to widać że się rusza dość znacznie. Boje sie że przy pierduknięciu w coś może się coś stać. Dobrym pomysłem byłoby włożenie spiłowanego pierścienia z wycieciem na rure gazową "na końcu" Risów? Albo nagwintowaniu ostatnich dziurek w szynach po lewje i prawej stronie i zwyczajnym skręceniu śrubki? Ew moge na tokarce zrobić ją do stożka na końcu żeby się "wbiła" troche w lufe zewnętrzną? Wiem, "jakbyś już większych problemów w życiu nie miał" ... eh :) bywa :D

Link to post
Share on other sites

Ogólnie wymienianie samej komory lub gumki lub lufy wiąże się z problemami. Stockowa komora jest jakaś dziwna :| a gumka różni się nieznacznie długością kołnierza. Najlepszym sposobem jest kupienie lufy gumki komory i już najlepiej dyszy. Wtedy nie powinno być żadnych problemów jeśli wszystko jest dobrze zamontowane.

 

A dokładniej co do Twojego problemu to dystanser mógł się źle ułożyć.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem do PJ'ki te 2 magazynki od G&P i mam z nimi taki problem ze niby pasują, jak włoże je to do komory wpada pare kulek ale po 2 strzałach już nie pobiera kulek. Jak odwróce broń dogóry nogami to podaje bez problemu. jak odwóce spowrotem to znowu ze 2 kulki polecą i znowu pustka. Magazynki oba nasmarowane. Czego to może być przyczyna oraz jakiej firmy magi mogą być identyczne jak te G&P, może CA??

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...