Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj dostałem swoją gietkę, pierwsze wrażenie pozytywne, chociaż tęskno mi będzie za kałaszkiem. Testować nie zdążyłem, gdyż batka była pusta i się ładuje dopiero. W niedziele mam strzelankę, to opiszę wrażenia ;)

 

Swoją drogą, także mieliście coś takiego że przy pierwszym wysuwaniu gripa, jakiś mały plasticzek się ułamywał?

Prawdopodobnie ułamało się to coś na w środku początku gripa mające stabilizować go nieco poprzez zmniejszenie otworu na lufę. Jest to strasznie badziewnie zrobione i szybko pęka. Ja mam w tej chwili tylko dolną połowę. Swoją drogą w ostrej gieci tego nie ma więc po co to komu? :-F

 

Co do tęsknoty za ak to pobiegaj sobie parę godzin z gietką to poczujesz różnice w wadzie i od razu mniej będziesz tęsknił ;-)

Link to post
Share on other sites

IMO jeśli bierzesz już z optyką to proponowałbym wersję dłuższą, która kosztuje 10zł wiecej ;)

 

Ja dziś swoją gietkę wziąłem nad wisłę i postrzelałem z niej i jestem naprawdę z niej zadowolony. Lepiej od kałasza puka, chociaż to pewnie z racji tego że w cymce nie miałem gumki zmienionej a tu mam. W każdym razie wszystkim niezdecydowanym polecam ten karabin bardzo :)

Link to post
Share on other sites

Zamierzam kupić G36 z JG i prosiłbym o pomoc w wyborze (pomiędzy G36 a G36k):

1. Czy w obu wersjach jest wbudowana luneta z powiększeniem x3 (gdzieś czytałem, że w krótszej jest 1,5 ale nie jestem pewny)?

2. Czy w dłuższej wersji jest możliwość zamontowania dolnej szyny RIS na chwyt prosty?

3. Czy dwójnóg jest zrobiony z tworzywa? Jeśli tak to jak jest z jego wytrzymałością?

4. Szyny RIS w G36 są 20 czy 22mm?

5. Czy jest duża różnica w celności na stockowych lufach?

6. Testował ktoś adapter z P&J z magazynkami z MAGa?

 

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Przemyślałem już możliwość G36 a G36k ... z racji na swój wzrost i wiek wezmę G36k ponieważ sparzyłem się już na 1 długiej replice (G3SG1 ... która okazała się za długa, a jest dłuższa od G36"e" o jakieś 5-6 cm.

2 sprawa to fundusze :-F to 10 zł mogę dorzucić do gumki Hop-Up ;D

 

Zastanawiałem się też nad zakupem Famas'a CG .. ale zostaje przy sprawdzonym JG i serii g608 :PP 8)

Link to post
Share on other sites

Bardzo prosiłbym o odpowiedz na moje pytania, ponieważ nie umiałem znaleźć tych informacji w necie. Ja jednak myślę bardziej o dłuższej wersji, ponieważ waga i długość nie są dla mnie problemem. Ważne, żeby dało się zainstalować szynę na chwyt prosty, a tego nie jestem pewien.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj dzięki _domino do mojej gietki testowo zagościła bateria lipo 7,4v 1800mah 25c.

 

To co powiem jako użyszkodnik gieci na stokowej batce 8,4v.

Bajka panowie i tyle.

Rof może nie jest taki jak paru sztukach p90 na 11.1v jakie widuję na strzelankach ale w porównaniu ze stockiem jest po prostu bardzo dobrze(i prawdopodobnie bezpiecznie dla bebechów).

Człowiek podpina batkę i od razu replika szybciej reaguje na spust, zdecydowanie rośnie Rof, a człowiek nie wie nawet kiedy wywala hi-capa dla samej radochy zasypanie kogoś kilkoma krótkimi seriami ;-)

Nawet odgłos pracy gearboxa jakiś przyjemniejszy pewnie dlatego że wszystko pracuje szybciej ;-)

Latem miałem raz czy dwa dopożyczona na chwilę tradycyjną baterię 9,6v ni-hm firefox i było lepiej niż na stokowej ale nie to co teraz...

 

Po lekkim skróceniu kabli w baterii do giety bez problemu wejdą baterie lipo 1800-200mah 7.4v... Z mojej strony mogę polecić - ja już zaczynam się rozglądać za możliwością zakupu tego typu baterii :) Wstępny kosztorys bateria + najprostsza ładowarka(np e-sky) to ok 100zł czyli tyle ile musiał bym wydać na np ładowarkę mikroprocesorową do tradycyjnych baterii.

Link to post
Share on other sites

Jestem po strzelance i lekko się zawiodłem na gieci, ale nie z winy repliki, a z powodu moich nawyków od kałacha i tego że pierwszy raz miałem porządną gume hopa. Jest to całkowicie inna broń i to czuć. Myślę że kwestia strzelanki, dwóch i się przyzwyczaję. Jedyny problem to celowanie z przyrządów w fritzu za 26,5 zł z allegro :)

 

Co do repliki, to ROF jest genialny. Przebija CM.028 bardzo. Praca silnika także milsza, batka zobaczymy jak długo wytrzyma. No i kulki też naprawdę szybko znikają. Ogółem polecam broń!

Link to post
Share on other sites

Właśnie zamówiłem G608-3 na taiwangun.com ;D Zobaczymy jak się sprawdzi ;] Na razie będę bawił się na stock'owym HU, ale gdy otrzymam jakieś dodatkowe pieniądze to zakupię gumkę silikonową.

 

Wiem że multum pytań już było ale:

W razie czego będę zmieniał gumkę więc która bardziej się nada:

http://www.taiwangun.com/shop,show,193 czy http://www.taiwangun.com/shop,show,84 albo jakieś inne sugestie ?

 

W swojej G36c mam Hop Up jaki fabryka dała i całkiem nieźle replika się spisuje. Więc jeśli zadowoli mnie zasięg i podkręcenie to nie wiem czy będzie większy sens zmiany czegokolwiek :)

 

Wiem post może nie zrozumiały ale jestem taki "happy" :D

 

PS: jak długo ładować stock'ową batkę ? Pytam się bo nie chce jej za 1 podejściem ;/

 

@DOWN

Oki ;]

Edited by jakub522
Link to post
Share on other sites

Doszła dzisiaj moja nowa zabawka xD Jest cudna ;]

 

1 wrażenie to, "kurczę wygląda tak plastikowo ... :(" Ale 15 min później gdy otrząsłem ją ze styropianu i wsadziłem baterię i strzeliłem parę razy ... wszystko do okoła nabrało koloru a duszy mojej przybyło radości że żal było się śmiać czy płakać :D

 

Nie rozumiem czemu ludziska narzekali na gibający się grip (czy jakoś tak ^^) u mnie wszystko sztywne i pozytywnie świecące chwałą nowości.

Link to post
Share on other sites

Nic ^^ Boski kilku godzinny egzemplarz ? No nie wiem... jak na razie jest ok.

 

A co do formatowania stockowej batki, ile czasu formatować ? Tyle ile normalne ładowanie ? 7h ? :poddanie:

 

Stwierdziłem że mój "musk" ogólnie się do tego nie nadaje... i wolę się zapytać osób mających doświadczenie w tych sprawach ^^ totalny NeWbIe

Edited by jakub522
Link to post
Share on other sites

GB te same ;] Inna długość lufy itp. ;] Ja mam G36k i G36c ;D różnica w wyglądzie ;]

 

G36k jest uniwersalna każdemu pasuje długością (wnioskuję tak ponieważ dzisiaj kilku znajomych oglądało i żaden nie narzekał na długość :P)

 

@UP ;] Gratuluję ortografii :)

Link to post
Share on other sites

Nie, są bardzo zbliżone ;] ale lepiej niech wypowiedzą się osoby które dość dobrze znają się na replikach AEG i wiedzą co i jak ;] choć FPS to kwestia sztuki ... mnie akurat mniej to obchodzi bo to ma być zabawa a nie "Mord na Polanie o Poranku" :D

 

A co do porównania moich 2 "Gietek" to:

- obie maja podobny ROF żeby nie mówić że ten sam, ale obie sprawdzane na jednej baterii,

-Na moje oko i ręce G36c jest bardziej zwarta i nic faktycznie z pierwszego rzutu oka nie wygląda wadliwie (tzn. nie ma strachu że coś zaraz się złamie itp.)

-Moje G36k to wersja z "lunetką", bałem się że będzie to straszna lipa ... ale okazało sie że idealnie spełnia zadanie ***[może to kwestia "Chińczyk lepszy chińczyk gorszy", bo co niektórzy narzekali na nią :)] ***

-Gdybym miał wybrać jedna z tych dwóch replik wybrał bym G36k ... wygląd, lufa nie wiele dłuższa, jednak skupienie kulki (w porównaniu do "c") jest znacznie lepsze :] oraz bajerek "lunetka" która w mojej Gietce sprawuje się świetnie ;]

 

Zbytnio się na tym nie znam ale pisz PW ;] W razie co to ci odpowiem na pytania tyle ile dam rade.

Edited by jakub522
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...