Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też o tym myślę i na zmianę przestaje. Ale granatnik najtańszy to 300 złotych, a skuteczność i pożyteczność niska.. Ale za to jaki lans. Do G36K - M203 krótki, wygląda bosko, mogę zapodać fotkę, jeżeli znajdę. Eh, Codename mnie uprzedził :P

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

...

Druga sprawa to zasięg. Miałem okazję porównać swoją Giecię z G36C mojego kolegi z ekipy, no i okazało się że krótka Gieta strzela dalej od dłuższej. Wygląda na to, że trafił mi się felerny egzemplarz i to bardzo, zwłaszcza że można na forum przeczytać informacje o G36K mających w stoku 390 fps. Nie jest to dla mnie dużą wadą, bo zamierzam kompleksowo stuningować moją repliczkę tak aby miała w granicach 400 fps. W tym przypadku dłuższa lufa jest zaletą.

Ogólnie gdybym teraz miał wybierać to kupiłbym albo G36C albo G36E a najlepiej obydwie. Niewykluczone zresztą że tak uczynię, bo Giecia jest fardzo ale to bardzo fajna.

 

Hym ciekawostki prawisz 390 w stocku... - poproszę o zgłaszanie się osób które tyle mają. Producent podaje 350 a sklepy wypisują np 380. W mojej wyszło 370 a z tego co wiem to całkiem niezły wynik, więc ja bym nie przesadzał z tymi fps-ami ewentualnie sprawdziłbym na urządzeniu a nie oceniał na oko.

A tak odnośnie zasięgu to na tych samych kulkach? Gumka Hopka ta sam, dobrze wyregulowana, przetarta...?

Edited by Zigfir
Link to post
Share on other sites
Hym ciekawostki prawisz 390 w stocku... - poproszę o zgłaszanie się osób które tyle mają.

Zobacz tutaj:temat o G36C, strona 49 post Kombata69:

Co do wersji K to po wyjęciu z pudełka i wypluciu kilku low-capów Gietka pokazywała 395 fps, nie był to raczej błąd pomiaru, po krótkim czasie jeszcze kilka osób zaopatrzyło się w ta właśnie replikę i pomiary tych replik wyszły podobnie, nie miałem jeszcze okazji zajrzeć do serca i sprawdzić jaki cylinder tam siedzi, sprężyna jest na pewno mocniejsza niż w wersji C.

Drogi kolego Zigfir, czytaj ze zrozumieniem to co inni piszą: "zwłaszcza że można na forum przeczytać informacje o G36K mających w STOCKU 390 fps" i oto powyżej ją masz. Jeśli zamierzasz sie czepiać "literówek", które się mogą zdarzyć każdemu, to może by było lepiej gdybyś się wykazywał na jakimś formu miłośników języka polskiego.

Nie weryfikuję tego co piszą uzytkownicy tego forum. Jeśli ktoś twierdzi że jego replika ma tyle a tyle fps-ów to mu wierzę. Wychodzę z założenia że posty piszą osoby raczej poważne, nie mające powodów kłamać.

Tak na marginesie to obie porównywane Giety (czyli moja G36K i kolegi G36C) zostały kupione w tym samym sklepie (Gunfire) w tym samym dniu.

Edited by Maciej0011
Link to post
Share on other sites

Zobacz tutaj:temat o G36C, strona 49 post Kombata69:

 

Drogi kolego Zigfir, czytaj ze zrozumieniem to co inni piszą: "zwłaszcza że można na forum przeczytać informacje o G36K mających w STOCKU 390 fps" i oto powyżej ją masz. Jeśli zamierzasz sie czepiać "literówek", które się mogą zdarzyć każdemu, to może by było lepiej gdybyś się wykazywał na jakimś formu miłośników języka polskiego.

Nie weryfikuję tego co piszą uzytkownicy tego forum. Jeśli ktoś twierdzi że jego replika ma tyle a tyle fps-ów to mu wierzę. Wychodzę z założenia że posty piszą osoby raczej poważne, nie mające powodów kłamać.

Tak na marginesie to obie porównywane Giety (czyli moja G36K i kolegi G36C) zostały kupione w tym samym sklepie (Gunfire) w tym samym dniu.

 

Nie mam zamiaru czepiać się literówek więc proszę mnie nigdzie nie wysyłać :).

 

Co do samej mocy to proponuje jednak w ciemno nie przyjmować wszystkiego co piszą inni. Nie chodzi mi tu o kłamstwa, a o to iz czasem ktoś zupełnie nie celowo może wprowadzić nas w błąd wynikający z różnych kwestii. Trzeba by najpierw dopytać się co, gdzie i jak było mierzone. Zebrać info z różnych źródeł aby otrzymać rzetelną informację. Miedzy innymi dlatego napisałem aby ludzie się zgłaszali. Bo wśród większości wypowiedzi pojawiają się głosy iż obie repliki strzelają podobnie.

BTW niedawno prowadzona była dyskusja na temat sprężyn w C i K - wyszło iż jednak siedzi tam jednakowa sprężyna (choć osobiście nie sprawdzałem) więc wniosek z tego, iż coś tu nie pasuje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz replike od Krakmanów to na pewno jest mocniejsza sprężyna bo im można wierzyć, a mówili, że właśnie tak jest. Zakupione repliki z innych sklepów mogą mieć takie same...

Przyznam szczerze, że nie mam giety lecz napalam się na nią od paru tygodni i przeczytałem prawie wszyskie posty dotyczące właśnie niej.

Pieniążki mam już prawie uzbierane, ale nagle wszystko porożało... Zapewne dlatego iż dolar poszedł w górę. Teraz G36k o 50 zł droższe więc plany co do wstępnego tuningu mogą nie wypalić.

Z tego co wyczytałem najlepiej jest wstawić precke, zmienić gumke na systeme + jakiś lepszy dystanser i mocniejszą baterie. Co do precki to chyba pierw kupie jakiś tłumik dźwięku większy od tłumika płomienia żeby odrazu wstawić dłuższą precke (wiadomo lepsza celność). W przyszłości jeszcze kolimator i pas taktyczny. Coś jeszcze polecacie?

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Panowie, pomocy.

Otóż zakupiłem preckę i czarną gumkę systemy. Niestety, okazało się, że w mojej giecie komora jest tak ciasna, że czarna systema (ciut większa od stokowej) się w niej nie mieści (nie tylko będąc na, skądinąd szerszej, preclufie systemy - sama gumka nie mieści się również). Nie pomogło nawet solidne przesmarowanie.. Chińczyki zbyt solidnie spasowały komorę?

Zamontowałem również czarny silikon systemy w gietce kumpla i nie było żadnych problemów. Macie jakieś inne wytłumaczenie?

Kolejne pytanie - stokowa gumka wydaje się być również silikonowa i nie odstaje w sposób widoczny od produktu systemy, zauważyliście?

Link to post
Share on other sites

Panowie, pomocy.

Otóż zakupiłem preckę i czarną gumkę systemy. Niestety, okazało się, że w mojej giecie komora jest tak ciasna, że czarna systema (ciut większa od stokowej) się w niej nie mieści (nie tylko będąc na, skądinąd szerszej, preclufie systemy - sama gumka nie mieści się również). Nie pomogło nawet solidne przesmarowanie.. Chińczyki zbyt solidnie spasowały komorę?

Zamontowałem również czarny silikon systemy w gietce kumpla i nie było żadnych problemów. Macie jakieś inne wytłumaczenie?

Kolejne pytanie - stokowa gumka wydaje się być również silikonowa i nie odstaje w sposób widoczny od produktu systemy, zauważyliście?

 

Ja u siebie montowałem lufę KM - Head z gumką systemy i wlazło.

Owszem jest ciasno i to bardzo. Posmarowałem delikatnie, podgrzałem minimalnie plastik suszarką, lufę schłodziłem w zamrażarce z założoną gumką i powciskałem delikatnie blokującą się rantem gumkę przy pomocy śrubokręta (już za szczelina na spinkę w drugiej części komory). Wlazło. Dla odmiany okazało się, iż spnika nie chce wskoczyć na nacięcia lufy przez co musiałem ja nieco odchudzić papierem (zapinkę). Na koniec musiałem jeszcze pilnikiem obrobić otwór w tłumiku płomienia bo okazało się iż lufa ma od niego minimalnie większą średnicę ale to juz inna kwestia.

Wniosek z tego taki iż Chińskie wyroby oparte są na ich własnych standardach a i nie wykluczone, iz fabrycznie składają komorę z lufom na ciepło.

 

U mnie stockowa gumka ewidentnie różniła się od systemy. Systema na oko wygląda jakby była nieco cieńsza i jest bardziej wiotka (w temp około 18-20 stopni). Nie robiłem pomiarów ale może faktycznie jest tak iż grubsza gumka stockowa siedzi na cieńszej oryginalnej lufie.

Link to post
Share on other sites

Kolego Suchy1992, Myślę że jak kupisz preckę do K to już spokojnie wystarczy, a jak chcesz eksperymentować z dłuższą precką niż lufa którą wsadził producent, to radzę się dobrze zapoznać z całymi tajnikami Tuningu replik, Dłuższa precka = wymiana Cylindra na odpowiedni... Bo potem jest psioczenie i nie wiadomo czemu nie strzela lepiej, a Niby miało.

Jeżeli to będą 2 cm , ewentualnie nawet 5 , to aż tak tego nie odczujesz, ale o takiej pewnie raczej nie myślisz...

Jak chcesz puki co nie grzebać a wstawić Długą precrurkę to proponuję jednak wersję E.

Pozdro!

Edited by kombat69
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. Poza tym zastanawiam się czy w GB od G36e/k nie jest ten sam cylinder co w wersji c, tak było w przypadku drugiej generacji JG w rodzinie M16/M4. Pchano GB wszędzie taki sam. Nie rozkładałem repliki i nie wiem co tam dokładnie jest. W każdym bądź razie zmiana lufy na dłuższą wiąże się ze zmianą cylindra i ingerencja w GB, czyli utratą gwary jakby nie patrzeć.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale lufa 363mm jest dłuższa tylko o 6mm, ponieważ stockowa ma 357 jeśli chodzi o wersje k.

Będę musiał też pomyśleć nad zmianą baterii na mocniejszą/lepszą. Coś polecacie?

I jeżeli zmienię okablowanie na niskooporowe to czy utracę gwarancję? (czyt. czy muszę grzebać w GB)

Link to post
Share on other sites

Stracisz gwarę. Nie wiem jaki typ cylindra tam występuje, ale między 1/2 na pewno. Otóż ja śmigam na 9,6 V 1400 mAh i działa. Na zupełnym stocku wysiała jakieś 2,5k kulek i nadal trzymała. Bateria typ mini. Rof dobry, choć batka była mocno już używana. Na nówce pewnie byłaby jeszcze dłużej sprawna i dałaby większy rof.

Link to post
Share on other sites

U mnie w g36k miałem cylinder z otworkiem, dłuższym niż w typ2. Jeśli w augu JG siedział typ 1, to ja nie wiem co to za cudo jest.Wymieniłem przy okazji kilka częsci, co na 190% PJ springu dało mi 450-460fps, wyniki dochodziły do 478 fps.

 

Panowie teraz tak, co z tą komorą? Czy był to jedyny przypadek, czy problem z zaciasną gumką się powtarza?

Link to post
Share on other sites

Montowałem ostatnio lufę + gumkę Systemy i po 2 godzinach (!!) wlazła, mimo że wystaje i siedzi na wtyczkach do zapinki (żeby pokrętło nie spadało), to strzela dobrze. Ale oporowo było strasznie, w Marui robiłem to 15, góra 30 minut a tutaj 2 godziny walki...

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że komora w G36K jest ciaśniejsza... Zmieniałem gumkę na niebieska PJ (nie śmiać się bo można się zdziwić) z braku innej lepszej marki. Przyznam że zdjęcie komory odbyło się w bardzo gorącej wodzie i z użyciem niekonwencjonalnych metod... gumkę i tak d... wzięli. Założenie nowej nie nastręczało już takich problemów. Wniosek jest jeden... komora jest bardziej spasowana.

 

PS. Replika zakupiona u Krakmana.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...