Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

otóż jest on ewidentnie za krótki, przez co rączka do niego zamocowana jest za daleko magazynka i guna trzyma się niewygodnie. wiecie może skąd wziąć dłuższego RISa? takiego żeby mocowało się go do wszystkich trzech otworów, a nie tylko dwóch? pozdróweczki

 

a czy otwory nie są przypadkiem w tej samej odległości??

może wystarczy przykręcić ris'a do drugiego i trzeciego otworu (zamiast pierwszego i drugiego)??

Link to post
Share on other sites

Zigfir - ja też miałem kiedyś taki problem - tylko z G36c od JG. Później problem pogłębił się - tzn zdarzało się że gun złapał 2,3 kulki i przestawał strzelać. Trzeba było przełączać go na ogień pojedynczy i parę razy nacisnąć spust a następnie wysypać kulki. Postanowiłem go rozebrać i chyba wiem w czym problem - problem jest z tym czopem który wpycha kulkę do komory HU. Wynika to chyba z tego że żółte łapki nawaliły za dużo smaru do GB - u mnie było go tyle że ledwo widać było tryby. Pogrzebałem, trochę smaru usunąłem i od tamtego czasu zero problemów - strzela idealnie (a operację przeprowadziłem pół roku temu) - tylko selektory ognia mi odpadły ;p. Mam więc pytanie - czy teraz coś z tym zrobili żółci panowie, ew. czy wy macie też problemy z tymi selektorami?

Link to post
Share on other sites

a czy otwory nie są przypadkiem w tej samej odległości??

może wystarczy przykręcić ris'a do drugiego i trzeciego otworu (zamiast pierwszego i drugiego)??

 

W g36k nie są nawiercone miejsca do montażu szyny bliżej gniazda magazynka. Już próbowałem tak zrobić, ale żopa z tego wyszła.

 

Ha! Owszem, jest trzeci otwór, bliżej maga, ale jest on za blisko drugiego. ŻOPA na całego. A te RISY co Codename podesłał, wyglądają na standardowo za krótkie. DAMN

Link to post
Share on other sites

Heh, to trzymaj guna opierając lewą rękę na magazynku :P IMHO najwygodniejszy sposób operowania gietką. W przypadku długotrwałego celowania można oprzeć łokieć zmęczonej lewej ręki na biodrze :D

 

A z drugiej strony - może rozwiązanie byłoby po prostu wywiercenie dodatkowej dziury w szynie, żeby wchodziła w tą trzecią dziurę. Wtedy jednak trzeba by zapełnić czymś przestrzeń w przednim uchwycie na zawieszenie, gdzie mieściła się szyna, bo inaczej trochę się to wykrzywia po wyjęciu szyny i przykeceniu z powrotem. No i trzeba skombinować se śrubkę brakującą jeszcze. Ale dla chcącego nic trudnego, prawda?

Link to post
Share on other sites

Hmm, no taaa, wiesz, nie mogę trzymać za magazynek, W OSTREJ WERSJI BY TO NIE PRZESZŁO, A GDZIE REALIZM? ;-) ;-) :lol: :lol:

A tak na serio, to mam tą scarowską rączkę z bipodem (świetny wynalazek) i nie chcę z niej rezygnować.

Pewnie że dla chcącego... dlatego chyba pomęczę ojczula złotą rączkę o projekt długiej szyny 8-)

A może pokombinuję z doczepieniem tego RISa z góry (zastąpiłem go lunetą ofkoz)? Oczywiście po przycięciu/dostosowaniu. Hmm, się zobaczy, dzięki towarzysze risowej niedoli.

Edited by pin-king-pin
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, kulki ciut za ciężkie (znajdą się obrońcy, ja obstawiam ,23) po drugie jesteś świeżak, więc pewnie i replikę masz nówkę i hop mógł się jeszcze w ogóle nie dotrzeć (może być chociażby upaćkany jeszcze smarem i minie kilkaset kulek nim zacznie działąć jak należy), a może to jakaś wada i tu już nie pomogę, bo zaczyna się moja 'zieloność'. Poczekajmy na resztę.

Link to post
Share on other sites

Z autopsji- kulki 0.25 są oki ale seryjna gumka nei bardzo- na razie mocno podkręć hopa- za jakiś czas jak to przestanei starczać wrzuć gumkę systemy...

 

W mojej gieci przy okazji przeglądu/naprawy gwarancyjnej zbrojownia zmieniła mi razem z lufą i gumką dystanser- stwierdzili że seryjny jest za miękki i za krótki i dlatego tak słabo podkręcało kulki...

Link to post
Share on other sites

Zgadza się. Seryjny dystanser szczególnie dla gumki sysemy która ma odrobinę cieńsze ścianki działa dość średnio. Ja złagodziłem ten problem doklejając plasterek izolacji miedzy dystanser a element dociskający i jakoś 0,25 kręci acz przy kolejnym dłubaniu pewnie coś jeszcze zmajstruję (np kawałek drucika w środek), ewentualnie wymienię dystanser.

Link to post
Share on other sites

Hmm, no taaa, wiesz, nie mogę trzymać za magazynek, W OSTREJ WERSJI BY TO NIE PRZESZŁO, A GDZIE REALIZM? ;-) ;-) :lol: :lol:

Nie trzyma się za magazynek, tylko opiera na nim dłoń z przodu, blisko korpusu (filmik instruktażowy BW) - jest to jak najbardziej prawidłowy sposób trzymania broni - najlepiej sprawdzający się przy operowaniu w pomieszczeniach (i nie tylko w sumie)

 

Co do magów, to z real-capów są chyba tylko STARy, które wg opinii wielu uzytkowników są raczej do kitu. Zamiast nich polecam low-capy Boyi.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Ja jestem po pierwszej strzelance z nowa lufą, gumką i na kulkach 7mm - jest naprawde dobrze - wreszcie jest to celne jak chciałem.. Jeszcze do końca dostroję koli i będzie cud, miód i orzeszki... :killer:

 

ps. nie wiem gdzie to się stało ale straciłem połowę szczerbinki.. ot tak sobie gdzieś odpadł ten cieńszy listek.....

Mam koli więc mnie to specjalnie nie zmartwiło ale potwierdza reputację szajsmetalu....

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...