Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m4a1 gas blowback WA


Recommended Posts

  • Replies 762
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Jeżeli miałbyś te szczęki z wymiarowane, to mógłbym zapytać ślusarza ile by kosztowało zrobienie takiego elementu.

Tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki? Ostatnio dorabiałem u niego końcówkę dyszy z mosiądzu, wymiar wziął z plastikowej oryginalnej, wytoczył i skasował 3 dychy (może dla tego, że 1szt). Dla porównania powiem, że RaTech takie aluminiowe, ma po 5$ więc nawet biorąc pod uwagę z przesyłką i cłem to i tak by wyszło o dychę taniej :wink:

Tak jak mówię, jak byś skrobnął rysunek z wymiarem, to podjadę i zapytam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ktoś się orientuje czy magki King Armsa pasują?

A do czego mają pasować?

Podałbyś chociaż firmę...

Ogólnie są w systemie WA więc pasują do: inokatsu, vipera, wa, g&p woc, M4 KA GBB, JG, AGM, WELL itd.

Nie ciekną i są całkiem dobrze wykonane.

Link to post
Share on other sites

Temat odnosi się do M4 od WA więc to chyba oczywiste do czego mają pasować :wink:

Tak tylko np do Inokatsu musisz np w magach od Pro-wina wymieniać górne gumki, żeby była dobra szczelność.

W KA akurat nie ma takiego problemu z tego co ludzie piszą na forach...

Link to post
Share on other sites

Aktualnie najtańsza opcja magów dla Magny

http://www.px-airsoft.com/showroom/model/T0002/templateProductDetails.do?ParentId=1252184149812006735&currentPage=2&editCurrentLanguage=1213907847692&webId=1213907847691&productId=1294257199593009183

 

EDIT:

 

 

Jak to jest z tym łączeniem suwadeł i dysz.

 

Jeżeli mam aluminiowe suwadlo i plasykową dyszę, to czy warto zamiast niej zakładać dyszę aluminiową i dołożyć NPASa, czy tylko samego NPASa?

 

Ktoś używał stalowego suwadła i plastykowej dyszy, czy w takim wypadku lepiej zmienić na alu czy można spokojnie pozostawić na plastyk,

 

Jak rozumiem Stalowego bolta założyć jedynie w wypadku przesiadki na zasilanie CO2, w każdej innej konfiguracji GG/Propan pozostawić Alu

 

Bebechy w środku(zespół spustu, bolt stop i catch) stal łącznie z chamber lockiem(chyba tak się ten element nazywa, ten w którym rygluje dyszę) i alu

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Czyli jak rozumiem to zakładanie aluminiowej dyszy do aluminiowego suwadła nie jest najmądrzejszym pomysłem.

Problemem jest waga takiego zestawu czy za duże siły działające na samo suwadło w takim rozwiązaniu, pytam gdyż strezlam aktualnie na GG.

Magi GHK są ciężkie do dostania na chwilę obecną

Link to post
Share on other sites

Ponoć naprężenia wtedy są znacznie większe i takie zestawy nie są po prostu wytrzymałe...

Ogólnie przy magach GHK z uwagi na delikatne szczęki magazynka lepiej używać plastikowej dyszy, zdarzają się przypadki łamania szczęk od np dyszy z aluminium.

Link to post
Share on other sites

No właśnie poczytałem i w temacie kilka stron wcześniej były narzekania na współpracę tych agaów z repliką, troszkę mnie to odstrasza od nich, wolę chyba jednak zaryzykować te M.I.C.y z PX-airsoft po 28$

 

Jeżeli chodzi o buffer pipe to systemy WE i WA czymś się różnią?

 

Chodzi mi o montaż kolby typu M93. Na pewnym czeskim sklepie jest w ofercie, ale z adnotacją iż pasujące systemy to AEG i WE GBB

http://www.tacticalgear.cz/armyshop-pazba-star-m-93-modular-carbine-stock-olive-drab/

 

Stąd pytanie czy w takim wypadku jest również kompatybilna z Magną

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Skorzystam z tematu i zapytam; może ktoś wie czy do customów Bomber'a opierających się na WA (wierzę, że Bomber poprsotu składa je z konwersji Prime'a i bebechów GP; jeśli jest inaczej proszę poprawcie mnie) pasują zestawy NPAS od RaTech'a dedykowane do zwykłych WA czy trzeba coś cudować?

Ostatnio kombinuję ściągnąć takiego składaka i przełożyć mu jakąś preckę,komorę RaTech'a i NPAS jednak co do tego ostaniego nie jestem pewien czy pasuje.

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Skorzystam z tematu i zapytam; może ktoś wie czy do customów Bomber'a opierających się na WA (wierzę, że Bomber poprsotu składa je z konwersji Prime'a i bebechów GP; jeśli jest inaczej proszę poprawcie mnie) pasują zestawy NPAS od RaTech'a dedykowane do zwykłych WA czy trzeba coś cudować?

Ostatnio kombinuję ściągnąć takiego składaka i przełożyć mu jakąś preckę,komorę RaTech'a i NPAS jednak co do tego ostaniego nie jestem pewien czy pasuje.

Z góry dzięki.

Tak dokładnie body Prime+ flaki wewnętrzne stalowe G&P=Bomber.

Jeśli chodzi odnośnie o NPASA to wszystko jest takie samo oprócz samego Bolt carriera, różni się długością i jest 1:1 w stosunku do ostrej trzyma wymiary podobnie jak w GBB od VFC.

Więc jeśli wymieniasz kompletne suwadło to będziesz potrzebował suwadło długości M lub dedykowane do body Bomber/Prime.

Link to post
Share on other sites

@pidzejfat super, dzięki za info bo aż wstyd się przyznać byłem bliski wkopania się w zwykłe suwadło.

 

A wiesz może, jeszcze czy taki zestaw Bombera będzie dobrze współpracował z magami G&P, np z serii Magpula - bo Prowiny drogie a GHK na CO2 się sypią i jeszcze ten okrutny system aplikowania nowych kapsuł..

Link to post
Share on other sites

Działać powinny jak najbardziej, niestety nie przemawia do mnie jakość samych magazynków z G&P...

Często uszczelki przepuszczają gaz i same w sobie są takie sobie.

Naprawdę lepiej dodać te 10$ i mieć mniej o ten 1-2 magazynki niż później nie móc z nich strzelać...

Prowiny ver2 to najlepsza jak na razie alternatywa do zasilania GBB w systemie Magna (WA)

Link to post
Share on other sites

Hmm, dzięki za radę; przemyśle te magi jeszcze. Jak ktoś mądry powiedział - "nie stać mnie na tanie rzeczy" więc fakt lepiej dołożyć trochę i mieć względnie spokój niż zaoszczędzić i mieć magi na pół sezonu :/

Kto wie może pójdę w kierunku HPA? No ale to pewnie na jesień przy niższych temp.

Link to post
Share on other sites

@pidzejfat super, dzięki za info bo aż wstyd się przyznać byłem bliski wkopania się w zwykłe suwadło.

 

Suwadło w rozmiarze S (od WA/WOC) będzie działać w Receiverze w wymiarze 1:1 (Prime).

Trzeba tylko dodać adapter, który je przedłuży. Bez problemu można go wykonać samemu.

Podobne rozwiązanie zastosowano w Super Bolt 2010 od Inokatsu:

file_112_5.jpg

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Dysponuje ktoś może jakąś instrukcją odnośnie poskładania NPASa od Elementa?

 

Złożyłem to ustrojstwo według mojego uznania(działa), lecz pozostał mi taki malutki o-ring 3-4mm średnicy(grubość kucza do regulacji przepustowości dyszy) aczkolwiek nie widzę sensu zastosowania takowego o-ringu

 

Swoją drogą to stronę Elemanta znaleźć to jak szóstkę w totka trafić.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może dlatego że firma nie istnieje już... :icon_biggrin:

 

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites
....a GHK na CO2 się sypią i jeszcze ten okrutny system aplikowania nowych kapsuł..

 

ale słyszałeś, czy wiesz?

Mam magazynki GHK, żadnych problemów NIC SIĘ NIE SYPIE, szczęki nie pękają od aluminiowej dyszy, okrutny system ładowania naboi CO2 wystarcza na wystrzelenie 80-90 kulek. Jako gratis mam spokój że nic mi nie cieknie i że po, NIE DAJ BOŻE, wystrzeleniu całego GG z magazynka totolotek, będzie puszczała jakaś uszczelka czy nie.

Znam kilka osób używających GHK i też nie narzekają , dlatego zastanawiam się skąd takie opinie?

Link to post
Share on other sites

@1beduin - No nie gadaj, moje plastikowe szczęki maga są upierdliwe jak cholera - na dodatek przy plastikowej dyszy. Wydaje mi się, że nieumiejętnie je ładuję, ale do cholery - magi od WA czy g&p mogłem ładować jak chciałem. Co do cieknięcia - tu się zgodzę ]:->

 

@Damiano13 - wydaje mi się, że ten malutki oring idzie na tę część ze sprężynką powrotną, którą zaczepiasz dyszę w suwadle. Tam powinno być wyżłobienie na to.

 

Edit:

 

W sumie, od biedy można zerknąć tutaj, widać trzy o-ringi. http://imageshack.us/photo/my-images/241/mg0766.jpg/

Edited by DT_Kuba
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...