Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

Na 2 stronie masz fotkę G36 w cadpacie - identyczny efekt, jak ten, który chcesz uzyskać, tylko w innej palecie kolorów.

 

Malowanie takiego czegoś to na 90% - podkład w jednym kolorze, a następnie ciapanie pozostałymi przez wycięte pikselowe szablony.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do pikselowego malowania replik trzeba sobie wyciąć własne formy dzielona na męskie (te wycięte) i żeńskie (te, z którym zostało wycięte). Wpierw malujesz całą replikę najjaśniejszym kolorem(A), a potem robisz piksele ciemniejszym(B), a najciemniejsza© barwa powinna być na samym końcu. Po pomalowaniu całej repliki na najjaśniejszy kolor(A) nakładasz (a najlepiej nakleić) męskie formy na replikę. Potem drugim kolorem(B) znowu malujemy całość. Ponownie naklejamy męskie piksele. Ciepamy ostatni, najciemniejszy kolor© na replikę. Oczywiście pokrywamy całą jej powierzchnię. Kiedy obeschnie usuwamy wszystkie nalepione formy. Teraz możemy przykładać żeńskie piksele do repliki i pokrywamy wyciętą przestrzeń kolorem B. Kiedy wszystko zaschnie mamy ładną pikselową replikę :) Niestety obecnie nie mam żadnej, na której mógłbym pokazać efekt gdyż wróciłem do malowania jednym kolorem z różnym nasileniem w różnych miejscach. Może znajdę jakiś poradnik to podrzucę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Powiedzcie mi prosze czym sa malowane repliki, magazynki ? To jest farba czy jakas oksyda ?

Poniewaz chcialbym do swojej emki dodac pare elementow Dark Earth, zastanawialem sie nad malowaniem proszkowym (magazynek, lufa) lub tez zakupic farbe modelarska w sprayu TAMIYA. Tylko zastanawia mnie jak to bedzie trwale.

Link to post
Share on other sites

@kukunamuniu farbki Citadel mogą się nadać (jestem w tej samej sytuacji co Ty, sporo mi tego zostało po Warhu i również będę malował G36), ale bez wątpienia będzie trzeba pokryć pomalowaną replikę dobrym lakierem matowym. Ja osobiście będę próbował malować z aero farbami modelarskimi Vallejo Air, a potem poszukam mocnego lakieru.

Link to post
Share on other sites

Co do czarnego to parę stron wcześniej został wskazany jeden fajny matowy czarny.

Co do zamka będzie ten efekt trudny do zrobienia sprejami ponieważ jest matowy i jednocześnie śliski a spreje matowe najczęściej są chropowate.. Szukał bym jakiegoś ciemnego złota i to z puszek za +40zł ;)

Link to post
Share on other sites

Czarny się chyba zdecyduję na Shock Black.

 

Co do tego ciekawego koloru zamka to jedyny to może Copperchrome z palety montana gold?Ewentualnie Pan z serii Montana Black - odcień w porządku ale nie wiem czy uzyskał by efekt chociaż podobny do zamka. Ciemnego złota jak na razie nie znalazłem żadnego nigdzie, ale będę dalej szukał. Kojarzysz może jakąś firmę?

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że ta farba to jest Cerakote, ale dokładnie jaki kolor to nie mam pojęcia. Jeśli chcesz sobie coś Cerakote'em pomalować, to poszukaj maniaka "koho" - robi dobrą robotę w tej dziedzinie (ale tanio nie będzie, w końcu to farba głównie do palnej broni).

Link to post
Share on other sites

Ja jakiś czas temu miałem katalog z jakimiś sprejami dekoracyjnymi drogie to w ch../strasznie ale wydaje mi się, że tam był taki kolor..

Zastanawiałem się nad zastosowaniem paru bo np. jeden dawał efekt kamienia (gruba nieregularna faktura i kolorystyka w odcieniach szarości) a inny rdzy itd.. niektóre całkiem ciekawe

Link to post
Share on other sites

Ja bym powiedział, że ta farba to jest Cerakote, ale dokładnie jaki kolor to nie mam pojęcia. Jeśli chcesz sobie coś Cerakote'em pomalować, to poszukaj maniaka "koho" - robi dobrą robotę w tej dziedzinie (ale tanio nie będzie, w końcu to farba głównie do palnej broni).

 

Bo to jest Cerakote :D. Dokładniej - burnt bronze. Pisalem do Koho - nie ma tego koloru i musiałbym sprowadzać z usa całą farbkę - koszt co najmniej nieopłacalny dla kawałka szyn ris :F.

 

Ja jakiś czas temu miałem katalog z jakimiś sprejami dekoracyjnymi drogie to w ch../strasznie ale wydaje mi się, że tam był taki kolor..

Zastanawiałem się nad zastosowaniem paru bo np. jeden dawał efekt kamienia (gruba nieregularna faktura i kolorystyka w odcieniach szarości) a inny rdzy itd.. niektóre całkiem ciekawe

http://www.noxan.pl/spray/farba-miedziana-lakier-spray-400ml.html

Takie coś?

Jakby ta satyna była lekko ciemniejsza... :D. Ale trop już jest :).

Link to post
Share on other sites

UWAGA! DUŻE ZDJĘCIE!

Wstawiam efekt malowania mojej gietki :icon_wink:

Użyte farby: FOSCO Olive Drab oraz FOSCO Mud Brown - jestem z nich zadowolony, są idealnie matowe, chociaż niestety łatwo schodzą, mimo poprzedniego zmatowienia repliki papierem ściernym oraz odtłuszczeniem za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.

Jedyne czego mogę się uczepić to brak kontrastu, ale i tak jestem zadowolony z efektu - moje pierwsze malowanie :icon_biggrin:

 

1269181_548624385207191_1379114531_o.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Korzystając z opcji szukania w Google natknąłem się na poradnik nietypowego malowania replik oparty na kamuflażach jakie mają karabiny używane przez Niemieckie jednostki specjalne. (http://wmasg.pl/boar...-schlammkreide/) Niestety nie jest to dla mnie dość satysfakcjonująca odpowiedź, a przeszukanie wątku pod frazami "brud", "brudzenie" itp. nic nie dało dlatego też piszę ten post.

Przechodząc do sedna sprawy. Jeśli malowanie repliki nie jest dla mnie jakimś większym zagadnieniem to jej brudzenie już jest. Zbliża się zima, wkrótce śnieg, ja póki co nigdzie nie "tyram" swojej repliki, a chciałbym ją delikatnie pobrudzić by poza rysami i zatarciami zyskała także trochę lat z zewnątrz. Zależałoby mi właśnie na efekcie zakurzenia/zabrudzenia piachem szyn RIS, lufy, kolby i delikatnie korpusu coby replika nie wyglądała na zupełnie nową :icon_smile: Niestety o zdjęcia ukazujące samo brudne M16 jest mi ciężko to wstawię pierwsze lepsze poglądowe zdjęcie, a jak się wyrobię w przeciągu półgodziny (?) to jeszcze edytuję swój post i wstawię kolejne zdjęcia z efektami wizualnymi jakie by mnie satysfakcjonowały. Sądząc jednak po tym, że same palne odpowiedniki brudzą się od samego użytkowania to replika pewnie tak samo. Niestety w okolicy chyba brak jakiejkolwiek piaskownicy, czy też piachu by sobie zasypać replikę :icon_wink:

 

Zdjęcie nr1

Zdjęcie nr2

 

 

#edit.

W porządku, nie umiem także szukać. Jeśli chodzi o temat o postarzaniu repliki - nope.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites

Dlatego też po edycji słusznie się przyznałem, że nie potrafię szukać :icon_smile: Niestety z angielskim ze słuchu także nie najlepiej (przepraszam bardzo, trzy lata gimnazjum, w którym angielski ograniczał się do poznawania odmiany "to be" oraz dopiero teraz w technikum ponownie od podstaw), a chciałbym się jedynie dowiedzieć czego to potrzebujemy. Zwykły rozpuszczalnik, którym, za pośrednictwem szczotki do zębów, potraktujemy wcześniej pomalowaną sprayem replikę?

 

#edit.

W sumie mogę popróbować na starym metalowym korpusie, który mi został, ale jednak zależy mi na odpowiedzi. Na chwilę obecną mogę jedynie się wsłuchiwać i starać się wyłapać słowo "rozpuszczalnik" w języku angielskim. Nie bijcie proszę, to nie moja wina, że przez 4 lata nie umiem się posługiwać angielskim na poziomie co najmniej zaawansowanym. Może po części, ale tylko części.

 

Ok, zmywacz do paznokci, wychwyciłem "nail polish remover'. Przepraszam za głupotę.

Edited by WszystkoZajęte
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...