Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ 25 z Taiwangun czy Warrior Sniper Set I Wella


Recommended Posts

Witam, w ASG siedze juz od kilku miesiecy. Zaintersowało mnie ostatnio snajperstwo. Zaznaczam że ze snajperki nie bede korzytal na kazdej strzelance, tylko wtedy gdy teren i scenariusz na to pozwoli. A tak bede zwyklym szturmowcem z M4.

 

I moje pytanie jako poczatkujacy snajper, głownie chodzi mi o zasieg. Ktory z tych dwoch karabinów bedzie miał wiekszy zasieg skuteczny:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,1145

 

W tej PJ zmienił bym lufe na precyzyjna, gumke na czarna Systemy oraz komore Hop Up, dodatkowo luneta i dwojnog razem ok. 1200 zł

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2876

 

W tym Well'u zmienił bym komore Hop Up i dokupił lufe precyzyjna do zwyklego AEG'a oraz rowniez gumke Systemy razem ok. 900 zł

 

 

Ktore z tych rozwiazan byłoby najlepsze i najkorzystniejsze? Czy lepiej snajpowac z AEG'a czy ze springa?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli w warriorze dasz jeszcze nową głowicę cylindra to uzyskasz świetną powtarzalność. Snajperem za 900zł nie będziesz o ile sam nie dorobisz części lub nie strzelasz do kolegów z wiatrówki.

 

Resztę doczytaj w temacie - wiem, że ponad 40 stron to mało ale musisz się tym zadowolić.

 

Dokup części do tuningu warriora do 500fps z taiwana (80zł a miałbyś trochę lepsze osiągi). Trigger boxa wzmocnij ect.

Link to post
Share on other sites

Nie tak do końca ;). Jeśli chcesz mieć magiczną liczbę 500 fps, to zacznie się już powoli tak, jak pisał Frozenfish.

 

Jeśli natomiast wystarczy Ci przykładowo 480 fps, to konfiguracja:

PJ25

gumka silikonowa Systemy

komora hopa King Arms

lufa precyzyjna Systemy

sprężyna Guardera SP140

 

powinna wystarczyć na długo. Silnik w P&J jest świetnej jakości, a bateria dołączona do zestawu bardzo dobra. Sam używam takiej konfiguracji i po wystrzeleniu blisko 10 000 kulek nie stwierdziłem śladów zużycia mechanizmów repliki. Nie żałuję żadnej złotówki wydanej na tą replikę, a również przed jej zakupem rozważałem kupno Warriora.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, pomyślę jeszcze i zastanowię nad czym mi najbardziej zależy. Dzisiaj miałem to w łapkach na moment i stwierdzam, że bardzo ładna replika. Tylko nie wiem, czy z 480fps będzie zdawać role karabinu wyborowego, gdy moi kumple mają po 420 w szturmówkach :( Ale trudno, wybór podjąć trzeba :]

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz kasy na konkretny tuning, to bardziej skuteczny jako strzelec wyborowy będziesz z tym PJ25 480fps (o którym pisali wcześniej koledzy) niż ze sprężyną 500fps czy 550fps. Elektryk to możliwość naniesienia szybkiej poprawki. Napewno większą siłę ognia zapewnisz swojej drużynie mając elektryka. ;-)

Link to post
Share on other sites

powyżej 450 fps każde następne 100 fps to przyrost o jakieś 3-5 m. (około, nie wliczając wymiany lufy itp... Po prostu jak się wymieni tylko i wyłącznie sprężynę.) Czy zamiast wydawać pierdyliard złotych co 2 miechy na serwis nie wolałbyś podejść te 6m niezauważony?

Link to post
Share on other sites

Wole wydać 2 kafle i mieć 450 fps i mieć pewność że trzymam w ręku coś porządnego niż wydać 2 kafle na chiński kawałek plastiku i szajsmetalu który rozsypuje się w rękach i ma 3 metry wiecej zasiegu niz moje m15.

"Snajperką" nie trafisz za pierwszym razem i zostaniesz zasypany gradem kulek przez zwykłego szturmowca który ma te 450 fps .

Edited by ramiel
Link to post
Share on other sites

Ja nie słyszałem o borapie do PJ25...

 

A ten grad kulek to najczęstszy argument "szturmowców" którzy nigdy nie strzelali z takiego springa w akcji. Też słyszałem kilka takich tekstów, póki na zwykłej jebance trzech kolesi zeszło z pola nie wiedząc nawet skąd strzelano.

 

Ale odpowiadając na pytanie, brałbym PJ25, skuteczniejszy, w Warriora trzeba włożyć bardzo dużo pracy i pieniędzy żeby uzyskać skuteczność większą niż elektryki.

Link to post
Share on other sites

"Po lewej ku***, po lewej!"

Jakie zasypywanie gradem kulek?

 

Tak jak się ryżem zasypuje nowożeńców. Nowa świecka tradycja - spotter idzie przed snajperem i garściami zasypuje go kulkami prosto z worka ;)

 

Odnośnie osiągów PJ25:

Ja tez posiadam tą replike.

W stocku jak pisze Putin to shit.

Dlatego wymieniłem takie czesci:

cylider DEEP FIRE

-dysza uszczelniona Guardera

-zestaw cichej glowicy Systema

-sprezyna m140 Guardera

-łożyska kulkowe 6mm

-komora Hopa CA

-gumka Systemy

-lufa precyzyjna 650mm DEEP FIRE

-chwyt pistoletowy CA

Po wymianie tych czesci moc karabinu wzrosla do 540fps .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...