Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takie pytanko. Żeby poprawić celność i skupienie w WE M4 CB to jakie części trza by wymienić i jakie firmy polecacie. A co do magów na GG to są w spec shopie kupowałem ostatnio i działają dobrze trzymają gaz i nie ciekną oczywiście mówie o magach CB.

Edited by dre
Link to post
Share on other sites

No dobra, wyraże sie troche jaśniej. Otóż w moim egzemplażu występuje pewien problem, kulki po przeleceniu około 15-20m nagle zmieniają kierunek lotu ,bardzo nagle i zbaczają nawet do 1m od celu, zdarza sie to dość często ale nie zawsze. Przyznam że gdybym miał celność seryjnego egzemplaża z filmiku to bym nie pisał. Osobiście myśle o prec lufie i jakiejś dobrej gumce HU może nawet komplet: lufa+komora(cylinder)+gumka jest taki na Spec Shopie, ale w GBB jestem zielony dlatego więc pytam.

Link to post
Share on other sites

Ale ten filmik nie był odpowiedzią na twoje pytanie.

To jest test nowych gumek A+, wykonany przez Ra-T.

Przecież oni testują Open Bolt, a Ty masz Closed Bolt.

Czyli całkowicie inny HU.

Żeby cokolwiek poprawić w Closed Bolt to musisz kupić komorę HU Ra-T Stinger.

Precka też by się przydała.

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Postanowiłem przerzucić się na Open Bolt.

 

 

Mam zamiar kupić ta konwersje. Jakie są różnice w zespole spustowym miedzy Open a Closed Bolt? Gdzie można kupić stalowe części ratecha do zestawu spustowego? gdzie kupić stalowe suwadło? Czy to suwadło podpasuje? Wygląda inaczej niż to z konwersji od WE. Co jeszcze powinienem wymienić? Co jest najważniejsze? (Co kupić najpierw przy ograniczonej ilości gotówki?)

 

 

 

Edit: Czy można już kupić magi M4 OB nowego typu?

 

 

Edited by texwillerxxx
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie Valve Locker jest inny ale w praktyce możesz użyć części CNC dedykowanych dla Closed Bolt.

Jak chcesz wymieniać zespół spustu to zastanów się nad CWI, dlaczego możesz przeczytać tutaj:

http://gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=7932&hilit=cwi

 

Odnośnie suwadła stalowego to na razie lepiej się wstrzymaj bo póki co są z nim problemy.

Przy Open Bolcie niestety pojawiają się problemy znane z systemu Magna (WA etc.).

Stalowe suwadło to większe obciążenie przede wszystkim dla Bolt Catcha który musisz dorobić wzmocniony.

Ra-T jakoś na czasie wypuszcza też aluminiowy Nozzle, ale dopóki nie wyjdzie porządna, wzmocniona komora HU to konfiguracja Stalowe Suwadło + Aluminiowy Nozzle będzie tylko rodziła kolejne problemy.

Nie wspominając o tym, że Szczęki magazynka są plastikowe i tego po prostu nie wytrzymają.

 

Także póki co możesz się skupić na wymianie części Lower Receivera (zespół spustu + firing pin assembly)

 

Magazynki drugiej generacji są już do dostania (do mnie właśnie lecą to jak dojdą zrobię jakąś reckę ^^).

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

Czy da rade dostać samo suwadło albo ten plastikowy "tłok"(o ile tak to się nazywa) ? Czy też macie problem z jego cofaniem po przeładowaniu ? nie zawsze sie chowa w suwadło i przy serii wydaje mi się że przez to trochę gazu ucieka przez okno wyrzutnika . Co warto wymienić na początek w wersji OB w hk 416

Edited by sulam
Link to post
Share on other sites

mam taki problem mały ... nozzle podczas strzału blokuje się po wyjściu z suwadła( wychodzi cały nozzle razem z oringiem i nie ma siły wrócić) ... chyba wina o-ringu na nim tak jakby za duży był, wie ktoś gdzie taki można dostać ?

Link to post
Share on other sites

mam taki problem mały ... nozzle podczas strzału blokuje się po wyjściu z suwadła..

 

Odnośnie tego to sprawdź czy szczęki magazynka nie blokują Nozzle.

Pociągnij rączke przeładowania bo połowy i puść. Suwadło powinno bez problemów się domknąć.

 

 

ob.

czy zdarza wam się na singlu strzelić burstem ?

 

Zrób Function Check'a bo prawdopodobnie zjechałes Sear/ Trigger / Hammer:

http://forum.wmasg.pl/topic/124527-zespol-spustowy/page__view__findpost__p__1676951

Link to post
Share on other sites

Szczęki nie blokują , uszczelka coś się wcieła między nozzle a suwadło dla tego się blokowało, zasmarowano mocniej, na razie problem znikł.

 

Co do function Checka, do punktu nr 3 wszystko ok, punkt nr 4 dupa. Nie słychać "klik" podczas odpuszczania spustu. Tylko moje pytanie teraz brzmi czy dla karabinka z trybem auto a nie burst pkt nr 4 ma zastosowanie. W burscie po naciśnięciu spustu zostają oddane trzy strzały i mechanizm pozostaje w pozycji gotowości do następnego naciśnięcia spustu ( na filmie zasymulowane to zostało trzykrotnym przeładowaniem). W trybie auto iglica pozostaje tak dlugo wzalniana aż skończy się amunicja wiec po puszczeniu spustu mechanizm zostaje znów w pozycji gotowości po użyciu naboju który był w komorze w momencie puszczania spustu. Chyba że coś pokręciłem ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Bez urazy kolego sulam, ale popracuj nad czytaniem..

A moje zdanie na ten temat masz dosłownie kilka postów wyżej o czym już raz Cie informowałem.

http://forum.wmasg.pl/topic/56510-m4-we/page__view__findpost__p__1678053

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pytanie, posiadam HK 416 WE open bolt i mam problem z rozebraniem jednej części.

 

Jak mam rozebrać (zdemontować) nozzle od bolt carriera? Wykręciłem na bolt carrier u góry jedną śrubę (trzymała łożysko i ten stelaż) następnie pod spodem druga śruba (trzyma prowadnicę nozzle) . Od boku nozzle trzyma też taka prowadnica którą zdemontowałem i tutaj pojawia się problem. Nozzle w środku ma sprężynę która nie wiem w jaki sposób jest zaczepiona (nie widzę żadnej śruby). Jak odpiąć tą sprężynę?

 

Mam nadzieję że wystarczająco dokładnie to opisałem. Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...