Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej. Na gunfajerze kosztuje już 500zl. Wie ktoś gdzie jeszcze mogę dostać go po promocyjnej cenie?

 

Jako maniak amator chciałbym zrobić swojego pierwszego "customa" z tej P90 i proszę was o radę.

 

Mam pomysł, aby zamontować do niego lufę precyzyjną, dłuższą od standardowej. To co wystawałoby poza, chciałbym schować nakładając nań tłumik. Pytanie więc jest takie czy w tym modelu jest to możliwe? i który z tłumików będzie pasował?

 

Myślałem, aby zwiększyć jego przydatność bojową na otwartej przestrzeni. Cudów się nie spodziewam, ale przy takiej mocy i Hop-upem od Tokio Marui

można by celnie strzelać powyżej 50m.

 

Jakie jest wasze zdanie?

 

EDIT: A możel lepiej Classic Army Sportline?

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1095

Edited by PvG
Link to post
Share on other sites

Hej. Na gunfajerze kosztuje już 500zl. Wie ktoś gdzie jeszcze mogę dostać go po promocyjnej cenie?

 

Jako maniak amator chciałbym zrobić swojego pierwszego "customa" z tej P90 i proszę was o radę.

 

Mam pomysł, aby zamontować do niego lufę precyzyjną, dłuższą od standardowej. To co wystawałoby poza, chciałbym schować nakładając nań tłumik. Pytanie więc jest takie czy w tym modelu jest to możliwe? i który z tłumików będzie pasował?

 

Myślałem, aby zwiększyć jego przydatność bojową na otwartej przestrzeni. Cudów się nie spodziewam, ale przy takiej mocy i Hop-upem od Tokio Marui

można by celnie strzelać powyżej 50m.

 

Jakie jest wasze zdanie?

 

EDIT: A możel lepiej Classic Army Sportline?

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...roducts_id=1095

 

Replika jest rebrandowana przez gfc więc przynajmniej na razie jest do kupienia tylko u nich- promocja minęła i teraz to pozostaje się załapać co najwyżej na promocje 10% dla teamów...

 

Co do wydłużanai lufy to podobnie finansowo i zapewne jeśli chodzi o celność wyjdzie zamiast np systema+ tłumik wsadzić po prostu preckę prometheusa czy km head. Dodatkowo nie wiem czy wymiana lufy nie wymusi zmiany cylindra...

 

 

Co do CA vs JG.

Z jednej strony to jgf wydaje się całkiem udane i do tego mocne -400fps. Z drugiej mimo wszystko CA to klasa wyżej nawet jeśli według wielu osób jakością to bliżej do klasy II ;-) Niestety nie ma jeszcze zbyt wielu opinii o CA, obawy może budzić seria sportline- w emkach okazały się te ekonomiczne konstrukcje dość badziewne...

Nie wiadomo tęż jak jest ze standardowością części w gb- od tego zależy jak łatwy i tani był by ewentualny tuning...

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Szczerze, mówiąc to CA to jest szajs w porównaniu do JG...

Nie będę tutaj porównywał, zewnętrznie, ale w CA flaki są tragiczne.

 

 

Na wszystkim tam oszczędzano i środku znajdziemy:

 

*plastikowe łożyska

*znalowe zębatki (lipa straszna)

*lufa aluminiowa (w JG mosiądz)

*badziewne części typu tłok i inne rzeczy, o tym nie muszę wspominać

 

Prezentuje to teraz poziom chińskich elektryków sprzed 3 lat...

 

Jeżeli już CA, to tylko w normalnej wersji, sportline jest dużo gorszy od chińczyków wypuszczanych teraz.

Świadczy to też o "wielkiej" popularności modeli sportline w polsce i nie tylko...

 

W jg dostajemy metalowy korpus co według mnie jest dużym plusem.

Edited by pidżefjat
Link to post
Share on other sites

Tomcat, zgodnie z tradycją udzielasz rad o replikach, których zapewne nie trzymałeś nawet w rękach, nie mówiąc o zajrzeniu do środka.

No, chyba, że Famas dał Ci potrzymać w sobotę...

 

PvG, jest tak, jak napisał Pidżej.

 

Pidżej, a nie lata Ci nic w środku, jak tą półeczkę wyciąłeś? Mystery wlazł mówisz? Zapodaj fotką jakąś.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dobra czarnego PJta nie miałem pod ręką, wcisnąłem więc silnik od Galaxy. Na stokowej baterii, różnica w ROFie bardzo duża, dla mnie to jest tym dziwniejsze, że po nalepkach sądząc, a są na nich takie same krzaki, to producent jest ten sam ;-). Kolory obudowy mają tylko inne. Ilości smaru w środku, to by się nie powstydziła średnia hurtownia chemiczna, po prostu u mnie wyglądało, jakby go jakiś Koleś wciskał szpachelką.

Guma do wymiany niestety, przy niższych temperaturach, powtarzalność strzału zerowa, lufa też precka nie jest i pewnie poleci w kierunku śmietnika, w ślad za stokową gumką.

Dzisiaj mały wypadeczek, wypiął mi się Pimpuś z jednopunktowego zawieszenia i padł sobie na glebę, efekt - rozlazło się body z tyłu, w czym pewnie miała niebagatelny udział bakteria i teraz trzeba trzpienie mocujące połówki ze sobą potraktować superglutem.

Ogólnie replika dzisiaj dawała radę sobie doskonale w lesie, zobaczę jak z trwałością wynalazka, ale na dzień dzisiejszy, gdyby była znowu w promocji na Gunfajerze, to śmiało można brać i nie będą to wywalone w błoto pieniądze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra czarnego PJta nie miałem pod ręką, wcisnąłem więc silnik od Galaxy. Na stokowej baterii, różnica w ROFie bardzo duża, dla mnie to jest tym dziwniejsze, że po nalepkach sądząc, a są na nich takie same krzaki, to producent jest ten sam ;-).

Ja chciałem wsadzić do swojej deski silnik G&P M120, ale aktualnie jest on niedostępny nigdzie. Zamówiłem zatem ten silnik P&J... i wyszło na to, że "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Silnik ma co prawda zwiększony moment obrotowy (cholernie silne magnesy - ciężko w ogóle obrócić wirnik palcami :strach: ), ale niestety szybkość porównywalną ze stockowym silnikiem z P90 :/ Także akurat w tym przypadku niepotrzebnie wydałem 89 zeta (a może chce ktoś kupić stockowy silnik? :P )

W celu podwyższenia szybkostrzelności postanowiłem zatem wymienić okablowanie oraz wstawiłem MOSFETa (IRL3713 + transile) - płytka z układem bardzo ładnie chowa się w body obok gearboxa. RoF wzrósł wyraźnie, chociaż nie dramatycznie. Śmiga teraz całkiem dobrze no i załatwiłem sobie potencjalny problem z przepalaniem styków.

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Dziwne powinien mieć IMHO większy ROF, właśnie z powodu większego momentu jak sam napisałeś. W kable mi się bawić nie chciało i nie chce ogólnie. A od zabaw z mosfetem, po tym jak koleś ma ciągle problemy z P90 z TM, to się trzymam z daleka. Ja to mam dwie lewe ręce do elektryki i co najwyżej kabelki sobie polutować potrafię, albo żarówkę w domu/samochodzie/motocyklu wymienić ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Witam.

Dziś dotarło do mnie moje p90 :-o .

Replika wygląda solidnie nic nie trzeszczy, ogólnie jestem z niej zadowolony.

Jedyne jej mankamenty na obecną chwilę to krzywo przykręcony tłumik płomienia, trochę krzywo przykręcona górna szyna no i lużno latająca klapka zasłaniająca hop up.

Jak wrócę do domu domu postaram się usunąć te mankamenty no i sprawdzę jak strzela..

Link to post
Share on other sites

Co do przeglądu to dodatkowo zapłaciłem za tą usługę :-P no i Panowie nie zaóważyli tak prozaicznej rzeczy jak krzywo przykręcony tłumik płomienia .

No cóż ważne żeby replika jak najdłużej strzelała bezawaryjnie, nie mam zamiaru w niej dłubać.

Podsumowując jestem z niej zadowolony.

Link to post
Share on other sites
Odebrałem dzisiaj 2 magazynki Hi-cap'y do P90 chińskie.

Działają ok, wykonanie nie najgorsze ale widać szwy na łączeniach.

Mieszczą ponad 300 kulek i kosztują 55zł za szt. (niestety nie ma już ich na Gunfire).

Za 1lowcap TM możemy kupić 2 hicapy.

A czy te chińskie hi-capy też są podkręcane od spodu? Jak podają? Napisz coś jeszcze jak przetestujesz? ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Podkręcane od spodu, jedno nakręcenie styka na wystrzelanie całego haja. Podawać podaje, ale ten mój jakoś kulawo, co 3-4 strzał i kulka spada z 5 m przed lufą, na lowie tego problemu nie ma, ogólnie na haju dużo mniejsza powtarzalność strzału jest. Kupiłem jedną sztukę z powodu cięć budżetowych, ale teraz jak będzie przypływ kasy, to kupuję lowy, dużo lepiej się z nich strzela.

A tak na marginesie, już zdążyłem po 20 min mniej więcej w polu go popsuć, klapka od wsypywania kulek, nie ma już jednego zawiasiku :).

Link to post
Share on other sites

Nikt jak narazie nie modyfikował jakoś szczególnie GB? W sumie tematu o tuningu chińskich P90 nie ma i nie wiem czy opłaca się zakładać... Mój niedługo zmieni dość znacznie swoje wnętrze, części w drodze :) Nie wiem po prostu w którym temacie mam się pochwalić.

 

;)

Link to post
Share on other sites

IMHO możesz tutaj, albo załóż w tuningu.

Ja tam swojego nie ruszam, strzela pięknie, jedyne co bym zrobił, to zasadził mu m100 springa, żeby w budynku móc z nim latać, ale nie chce mi się na razie GB rozbierać. Jak coś się sypnie, to wtedy nastanie czas zmian :lol:.

Link to post
Share on other sites

IMHO możesz tutaj, albo załóż w tuningu.

Ja tam swojego nie ruszam, strzela pięknie, jedyne co bym zrobił, to zasadził mu m100 springa, żeby w budynku móc z nim latać, ale nie chce mi się na razie GB rozbierać. Jak coś się sypnie, to wtedy nastanie czas zmian :lol:.

No ja właśnie mam zamiar wywalić M120 Guardera która była tymczasowo założona do mojego P i włożyć M100 G&G, ale czekam jeszcze na reszte części. Ogólnie chce coś w okolicach 330 - 350fps z dużym ROFem. Mam 4 kandydatów w domu, którzy chętnie zastąpią stockowy silnik - najnowsza seria A&K (czyli to co u Krakmanów jest za 9 dych), JG III gen, silnik Ca oraz stock BOYI. W przypadku dwóch pierwszych magnesy są naprawde mocne, ale jak będzie z ROFem to się okaże podczas selekcji ;)

 

Więcej informacji niebawem. :)

Link to post
Share on other sites

Pidżej, a jak Ci wyszło ponad 300 kulek w haja? Mi się udało tam wcisnąć 2,5 standardowej szybkoładowarki, czyli niecałe 300 kulek.

A zapomniałem napisać, gumki hopa w końcu nie wymieniłem, ale rozebrałem sobie komorę, bardzo dokładnie wyczyściłem komorę i gumkę, poskładałem do kupy i przy -1 stopniu bardzo ładnie strzelało. Gumeczka śmieszna z wycięciem na środku, coś jak bax z cyber guna, czy też dystanserki H.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...