Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Znalazlem w domu stary tłumik jakis , 10 cm dlugosci, po zamontowaniu powiem że jest o wiele ciszej , i tym samym mam cichsza replike, z drugiej strony nie przywale w zadna framuge czy cokolwiek bo calosc jest w miare krótka.

 

Polecam takze Precke 6,03 bo mam taka zalozona i gumke guardera. Calosc daje super skupienie, i ogromny zasieg, o dziwo p90 strzela lepiej niz stockowy AKM cymy który ma 430 fps :) ROF tez jest wspaniały na baterii 9,6v :) Mam jakies 16k/s wiec jest odpowiedni ,nie za maly nie za duzy :)

Edited by SoH Jasio
Link to post
Share on other sites

Niedawno wymieniłem się na p90 z kolegą z forum. Jest to bliżej nieokreślony chińczyk. Mam tam wymieniony cylinder na typ 0 ze stocku CA, lufa 500 mm od stocka G36 CA oraz stockowa dysza od m4 też od CA. W związku z tym trzy pytania:

 

1. Czy jak wsadzę krótszą lufę - 300 mm - muszę zmieniać typ cylindra, czy będzie dobrze hulać na typie 0?

2. Jaka jest w takim urządzeniu sprężyna w stocku?

3. Czy coś w tym grzebać i wymieniać?

Link to post
Share on other sites

1. Zmień cylinder bo mogą kulki kijowo latać

2. Sprężyna nie wiem jaka, ale na stocku gwarantowała 400 fps (bardzo szybko się ubiła u mnie ;p)

3. Na Twoim miejscu rozkręciłbym i sprawdził szczelność układu; jeśli jest ok to zostaw, a jeśli coś nawala to wymień (u mnie głowica cylindra i dysza były cholernie nieszczelne po roku używania, a podkładkowanie było tragiczne, więc to też sobie od razu załatw)

Generalnie spytaj kolesia czy serwisował replikę, czy była rozkręcana, smar wymieniany itp.

U mnie była jeszcze taka przykra przypadłość że mi chińczyki nie wkręciły śruby w prowadnicę sprężyny, albo włożyli złą i na pewnym etapie użytkowania po prostu odpadła mi i w środku grzechotała, więc jak tylko coś zacznie grzechotać to od razu rozkręć ;)

 

Miłego użytkowania życzę ;p

Link to post
Share on other sites

Zależy jak poskładasz. W stoku jest mniej/więcej odpowiednik m120. Ja mam m100 Guardera założoną i potrafi wycisnąć w porywach do prawie 370 fps. W zupełności to wystarcza. Zresztą wkurzony jestem, bo po wymianie dyszy na uszczelnioną, nie mam repliki na budynki (mamy ograniczenie do CQB 350 maks), a po doszczelnieniu kulka szybciej zapyla, a w zasięgu się praktycznie nic nie zmieniło (skutecznym).

Link to post
Share on other sites

ja zakupiłem nową dyszę Systemy w zaprzyjaźnionym sklepie (oczywiście shotgun w szczecinie :P) za 35 zł i śmiga bardzo fajnie. Szczelność jest prawie idealna, tylko nie wiem czemu, ale po wymianie odgłos uderzenia tłoka o głowicę cylindra jest głośniejszy :D

Jeśli nie stać Cię na Systemę, albo nie możesz jej znaleźć to proponuję DF metalowego, ponoć też świetny.

 

EDIT:

 

link do dyszy Systemy, aktualnie za 57 zł KLIK

link do dyszy DeepFire, aktualnie za 35 zł KLIK

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites

Chcę zmienić lufę na krótszą. Teraz mam 500 mm i typ 0, docelowo - 300 mm JBU 6.01. Czyli będę musiał wymienić cylinder na typ 2. A czy głowicę cylindra i głowicę tłoka dodatkowo też, czy będą pasować od typu 0?

Może polecicie jakieś sprawdzone typy - nie chcę przeszarżować z jakimś LayLaxem - wystarczy zwykły sprawdzony sprzęt :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam.

Jestem od trzech tygodni w posiadaniu P90 od ACM.

Od początku miałem z nią problemy, m.in zawsze "wypluwał" pierwszą kulkę z magazynka.

Postanowiłem wymienić gumkę HOP-UP na Guardera (krakman), po czym po ustawieniu go replika często zaczeła sie zacinać.

Postanowiłem wziąść ją na test polowy i tam znów naspąpiła zacinka.

Okazało się że dysza nie dochodzi do końca gumki hop-up, przez co nie jest wgle uszczelniona, ani nawet nie pluje kulkami.

Dysza zdaje się być cała.

Zacinki nie występowały na kulkach GG 0.25, lecz zaczeły po zmianie na niezabardzo znane mi chinole.

 

Jaki mógł być powód awarii, oraz jak mogę ją naprawić?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ok dzisiaj z kumplem postanowiliśmy ją rozkręcić w celu sprawdzenia wad. Wyjeliśmy GB i postanowiliśmy sprawdzić jak to działa "z wierzchu"(czyt. podłączyliśmy aku. do samego gb i wystrzeliliśmy dwa razy). Zanim co to zdążyłem się "pobawić" metodą działania przełącznika ognia czyli... poruszałem jednym stykiem który "lata" po naciśnięciu spustu(co wydało fajny owoc, o czym wspomnę później). Okazało sie że dysza chodzi spokojnie, więc żeby nie rozkręcać GB bez powodu wsadziliśmy go spowrotem i... ....CUD, replika normalnie strzela!

 

Plus, przez moja "zabawe" ze stykami dała efekt... burst(!) na semi.

Nie wiem jak ale jeśli na semi nacisne lekko spust to leci pojedyńczo ale jak nacisne mocniej to leci burst.

Z jednej strony fajnie ale z drugiej dziwne.

 

W każdym razie działa :D

Link to post
Share on other sites

bo teraz, starł Ci się pewnie selektor pod spustem, w ten sposób że dociska styki do końca, a puszcza po 2-3 strzałach, bo wtedy zaczyna działać przerywacz (taka moja teoria) Spróbuj wcisnąć do mocno końca na przełączniku ustawionym na semi a pójdzie prawdopodobnie na full auto ;p

 

Poza tym, w v.6 jest dwuoporowy spust (nie wiem czy w wersji ostrej p90 też tak jest) :gdy na full auto też wciśniesz spust lekko to masz tylko semi ;) tylko trzeba to wyczuć :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...