Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Moja też nic takiego nei miała- widac jak to chińczyk powtarzalność marna.

 

Mam pytanie panowie - który tłoczek (wielkiego wyboru w specu niestety obecnie nie ma ):

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=6317

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=6327

 

Z giętką fajnie się biega,ale niestety przy p90 to straszny kloc :poddanie:

 

acha dodatkowe pytanie- zebatki w naszych zabawkach to standardowe xyz czy do gearboxa v6 są jakieś specjalne ?

Jeśli standardowe, to ryzykuję tłok z metalowa szczęką- zębatki da się dorwać za 20-30 zeta.

Kupić teraz jakiś lepszy tłok poniżej 50-60 zeta to sztuka :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tylko te moje sa jakby ciut zbyt duze zeby to czyms kleic. W/g mnie to powinno ladnie wejsc jedno w drugie i siedziec a nie latac.

Wiesz, musze zdecydowac czy zostawiam czy odsylam i kupuje drozsze P90 GFC

 

Wszystkie chińskie p90 są z jednej fabryki więc po co dopłacać ? Możesz ewentualnie wymienić na inny egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Moja też miała pierwsze mierzenie cienkie, coś koło 370 (jak dobrze pamiętam - zresztą jest w temacie wystarczy POCZYTAĆ ;-) ), po wyczyszczeniu, usunięciu zbędnego smaru, ponownym złożeniu się doszczelniła i miała 400-405. Aktualnie osłabiona, a będę jeszcze słabszego springa wkładał.

Sposób na kiwanie się frontu opisany ze 2-3 krotnie - wystarczy POCZYTAĆ - nie chcesz się bawić, reklamuj replikę, tak będzie szybciej i mniej nerwowo dla wszystkich.

 

 

Z ostatniej chwili, na Tomaszowie sobie uwaliłem ten badziewny gwint od tłumika płomienia, miałem P na plecach i walnąłem się pod jakąś jodełką plecami i odpadło badziewie. Teraz będę musiał jakieś zwłoki nabyć żeby toto pozyskać :-/.

 

Drugi news - na szybkiego była robiona pod zlot replika Kolegi, w tym wymiana tłoka, dyszy, silnika, podkładki i takie tam duperele. Kilka różnych gumek, zmieniona lufa na KM Heada. I teraz myk, zmiana lufy wraz z zieloną gumą (G&G) spowodowała wzrost fpsów ( o jakieś 20-30) i w porównaniu do stokowej lufy i gumy Guardera przezroczystego brak zmiany w skupieniu na takim dość niemałym dystansie (nie było czym pomierzyć, a na oko to w szpitalu ktoś zszedł ;-) ) - i to mnie zabiło po prostu :).

 

P.s. A co do tłoka, to czekam na ten: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4008

Mam taki w FAL`u - ponad dwa lata na sprężynach 120-130, przebieg nieokreślony - ponad 80-100k kulek, teraz był męczony na zlocie, 470 fpsów z rofem ponad 22k/s i nic :).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Sklep sie dziwi ze mam 360 skoro oni mierzyli i bylo 400. Zreszta aktualnie ma 340 bo wyjalem Guardera i znow zalozylem orginalna gumke ale juz bez tego kawaleczka tasmy wokol gumki. Niemniej jednak i tak niesie na 40m nawet jak dalem hopa na 0 :D Ideał zeby nie ten latajacy Ris.

 

Co do czyszczenia tylko wytarlem lufe w srodku i tyle.

 

A co do tlumika, to ja chce kupic ten przedni RIS wlasnie zeby uniknac sytuacji ze mi tlumik wylamie gwint. Poza tym lans +20

 

Ja mialem Guardera przezroczystego i szczerze mowiac poprawy nie zauwazylem w stosunku do tej marnej gumki stockowej. A Guarder jest 2x dluzszy ale jakis taki luzny troche.

 

Troche tez jest marny dostep do "komory" dystansera w tych P90. Trzeba gmerac czyms dlugim i w sumie nigdy nie wiadomo jak on sie tam ulozy pod gumka. No ale jakby bylo latwo to by bylo nudnawo.

 

A pytanie za 100zl. Gdzies jest jakis film albo opis dot. metody podkladkowania ? Bo wciaz to slysze ale nie wiem o co w tym chodzi :)

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Sklep sie dziwi ze mam 360 skoro oni mierzyli i bylo 400. Zreszta aktualnie ma 340 bo wyjalem Guardera i znow zalozylem orginalna gumke ale juz bez tego kawaleczka tasmy wokol gumki. Niemniej jednak i tak niesie na 40m nawet jak dalem hopa na 0 :D Ideał zeby nie ten latajacy Ris.

:wink:

Żeś akurat rozszczelnił Chłopie replikę. Daj to któremuś z serwisantów z tego forum najlepiej, żeby w tym pogmerali i daj sobie luzu, bo widać, że nawet gumy nie potrafisz prawidłowo wymienić.

Co do czyszczenia tylko wytarlem lufe w srodku i tyle.

J/w. To trzeba rozebrać w drobny mak - całe. wyczyszczenie lufy przynosi poprawę na 5 strzałów.

A co do tlumika, to ja chce kupic ten przedni RIS wlasnie zeby uniknac sytuacji ze mi tlumik wylamie gwint. Poza tym lans +20

Lans rozumiem, reszty nie, no ale co tam.

 

Ja mialem Guardera przezroczystego i szczerze mowiac poprawy nie zauwazylem w stosunku do tej marnej gumki stockowej. A Guarder jest 2x dluzszy ale jakis taki luzny troche.

 

Troche tez jest marny dostep do "komory" dystansera w tych P90. Trzeba gmerac czyms dlugim i w sumie nigdy nie wiadomo jak on sie tam ulozy pod gumka. No ale jakby bylo latwo to by bylo nudnawo.

 

A pytanie za 100zl. Gdzies jest jakis film albo opis dot. metody podkladkowania ? Bo wciaz to slysze ale nie wiem o co w tym chodzi :)

:wink: 2

 

Nie mam siły :).

 

Ale miłego użytkowania.

Link to post
Share on other sites

Proponuję tak - pogadaj ze sprzedawcą, jeśli konwersacja pójdzie źle to wyślij na reklamację, a jeśli nie będą chcieli przyjąć to negatywa im wystaw i tyle.

 

Co do tej komory hop-up: Weź taśmę teflonową i owiń nią kilka razy (3-4) gumkę i lufę, żeby nie było nieszczelności. Powinno być sporo fps więcej. jeśli nie wiesz jak to zrobić to wysyłam Ci link do filmiku (tylko taśma kosztuje 1.5 zł a nie 3 jak oni mówią i w kroku 2 możesz spokojnie użyć większej ilości taśmy):

 

Podkładkowanie: jak nie wiesz jak robić to lepiej przygotować się na wydatek kilkudziesięciu złotych, bo jak coś zwalisz to może Ci się popsuć np tłok albo któraś zębatka (mi poszedł za pierwszym razem tłok i 60 zł w plecy, ale teraz przynajmniej wiem teraz jak nie robić xD). Masz tu link do forum o asg, może coś Ci w tym pomoże:

http://www.asg.qrde.pl/forum/viewtopic.php?t=2432

 

@Tuksiak - tu jest link, do produktu który może Ci pomóc:

http://www.silesia-factory.pl/adapter-naprawczy-p-141.html

a jeśli nie to, to masz tu jeszcze kilka innych podobnych:

http://www.silesia-factory.pl/przejscowki-...601705c8d9b7ab6

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites

Czy komuś zdarzyło się coś takiego, że przy auto i sporym ROFie (25k/s) zasięg jest wyraźnie mniejszy niż przy singlu? Jednocześnie zamontowałem opóźniacz dyszy i MERFa+AB GATEa, czy któryś z tych elementów może mieć na to wpływ?

Link to post
Share on other sites

Tuksiak chlopie, wez przestan.

Ty pewnie doszedles do wszystkiego sam. Ja nie mam takiego zaciecia zeby rozbierac replike lacznie z gearboxem na dzien dobry. Nie znam sie na tym i puki nie zobacze jak ktos to robi to sie za to brac nie bede niezaleznie czy ktos sie bedzie z tego powodu ze mnie smial lub zalamywal rece. A pierdołą nie jestem, wierz mi :)

Pierdola nie byla by wstanie zrobic takiego kompa.

 

Co do P90, to dalem tasme pod guardera i faktycznie mam znow okolo 360fps co jednak wiosny nie czyni bo strzela na 0.2 prawie tak daleko jak to co mam w podpisie, jakies 45m. Daleko, celnie i wspaniale. Jak dla mnie stockowa bajka. Zeby jeszcze miec dobrego mida albo hicapa :(

 

Sprzedawca sprawdzil pozostale repliki i wszystkie sie kolebia, jednak stwierdzilem ze odsylanie nie ma sensu wiekszego. Postawilem wszystko na jedna karte. Wzialem tasme o grubosci 1.5mm piankową obustronnie klejącą ale bez zdejmowania ochronnej tasmy z gory. Efekt taki, ze Ris wskakuje na wyrazny "cyk" i prawie sie nie kolebie, wiec jestem ostatecznie usatysfakcjonowany.

 

Co do kulek to jakies polecacie ? Chodzi mi o firme ? Z testow mi wyszlo ze w zasadzie P90 mi strzela najlepiej na 0.2, w tym wypadku G&G. Zmiana na 0.25 czy 0.28 nie ma wiekszego sensu.

 

No to tyle. Ide kupowac tlumik :D

Link to post
Share on other sites

@frorider - miałem można by rzec podobny problem. Sprawdź przy tej głowicy tłoka czy otworki z przodu są szczelne i czy po zatkaniu głowicy cylindra na zmontowanym całym układzie, tłok cofa się gładko i nie zasysa powietrza.

Ja kiedyś chciałem być fajny, to na głowicę tłoka wsadziłem jeszcze jedną gumkę, bo uszczelka była nieszczelna (stare czasy to były :D)

Efekt był podobny jak podałeś tylko u mnie było tak że na semi strzelał nieźle a na full auto dosłownie pluł.

Po prostu gdy kulki były w lufie to gb zasysał powietrze i hamował wylatujące kulki.

 

@meteoryt - co do kulek to polecam 0.25g, nie mierzyłem ile mam fps (myślę że koło 360, wszystko full stock tylko tłok zmieniony na Systemę, za to dysza nieszczelna jak cholera) Na 0.25 jest o wiele lepsza stabilność i skupienie, przynajmniej u mnie. Co do firmy to jadę na tych:

http://www.taiwangun.com/amunicja_kulki_0_...m_p_j-1045.html

w Shootgunie mam je po cenach Internetowych więc jest git :D

Co do rozbierania gb to też się bałem ale miałem to szczęście, że przy pierwszym otwarciu towarzyszył mi Poldeck. Moim zdaniem v6 to prosta sprawa nic nie musisz się z nim siłować i nawet 2 ręce wystarczą żeby go złożyć (v.2 mojego brata potrzebowało na początku 3 rąk)

No i ten gb naprawdę wypada przesmarować, bo w moim było pełno takiego smaru o konsystencji gówna, a teraz śmiga o wiele lepiej.

 

:)

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Dostalem pake z Rsov z paroma gadzetami (nie uzywajcie UPSa bo to kretyni i biurokraci).

Tlumiki marzenie, zato konwersja M4 do P90 to jakies nieporozumienie. Probowalem juz 2 swoje hicapy od mojego M16 i o ile pare pierwszych kulek leci to potem leca po 2-3-4 albo zadna, leca na 2-10m albo z jednej kulki robia sie dwie pół-kólki :(

Jakis pomysl co robie nie tak ?

Link to post
Share on other sites

rozkręć tą część i zobacz czy gdzieś nie ma nadlewek itp. Nie wiem jak to coś działa, ale sprawdź czy magazynki dokładnie pasują (najlepiej weź jeszcze jakieś z innej firmy) U chińczyków są takie kabarety że magi jednej firmy pasują a innej już nie ;)

powodzenia

Link to post
Share on other sites

@meteoryt ogólnie mam tą konwersje już jakiś dłuższy czas (rok - co nie znaczy że dzień w dzień strzelam :) ) i jak dotąd zero problemów ani jednej blokady kulki, podwójnego podawania czy też uszkodzenia samych kulek.

 

Ta konwersja to jest nic innego jak lepiej opakowana butelka z rurką do podłączenia jej z bronią oraz miejsca na magazynek od M4/M16. Dokładniej jeżeli pasuje Tobie sam magazynek tzn. nie wylata nie chwieje się na każdą stronę to kulki są podawane do części tej konwersji co w przekroju wygląda jeżeli mogę to tak określić jak wężyk czyli zasada taka sama jak byś połączył maga od M4/M16 wężykiem z bronią (jakoś ten wężyk mocując) i do wsypu kulek magazynka przykleił np. butelkę z kulkami. Czyli jak widać ta konwersja jest tak prosta jak "cep" jeno lepiej wygląda, jeżeli nie ma tak jak @ptaq1234 napisał jakichś nadlewek to sama w sobie nic nie zrobi ani nie polepszy ani nie pogorszy podawania kulek jedyna różnica to taka że można strzelać "ciut" dłużej na jednym załadowaniu broni.

 

EDIT - bez edita :)

 

Jednak jest coś co może pogorszyć lub polepszyć, a raczej znormalizować pracę konwersji czyli sam magazynek wszak to on ma sprężynę i daje nam moc do podawania kulek do broni. Z tym że przynajmniej u mnie nie mogę i na to nic złego powiedzieć osobiście od początku używam maga http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4260 (czemu tego w sumie nie wiem - mały, zgrabny można postawić broń jak ktoś lubi :) ) ale również używałem innych magów, długich - krótkich, hi - low, markowych czy też noname (grunt by się trzymał i za bardzo nie latał) i u mnie zero problemów, ale jeżeli to wina zbyt silnych magów (to tylko moja niesprawdzona teoria :) ) to i tak nie wiem co powiedzieć pierwszy raz bym się z tym spotkał.

Link to post
Share on other sites

fakt, może być taki problem że sprężyna za słaba. Mampir powiedział to czego się spodziewałem, że jest to zwykła rurka :) w takim razie radzę zrobić tak: włożyć mag, dopiero potem nakręcić do oporu i to porządnie, bo przecież kulki mają wydłużoną drogę o te 10 cm. Poza tym w tej konwersji trzeba się chyba liczyć że wszystkich kulek nie poda - zostanie ze 20 w hicapie i jeszcze część w wężyku. ogólnie bardziej polecam nawet kupno tego taniego hicapa stricte do p90 (u mnie jest z nim wszystko w porządku, czasem jak nie podaje to trzeba w niego walnąć ale do lasu, gdy nie potrzeba takiego rofa i pewności strzału jak w cqb, do którego używam lowcapów to wszystko jest ok), bo przynajmniej nie psuje wyglądu małego pimpusia xD

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...