Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Witam.

Jakos sobie poradzilem. Byc moze zbyt slabo wkladalem magi. Na ząbku zatrzaskujacym mag byl taki hmm, nadlewek, krawędź, na 0.2mm ktory mi wyraznie rysowal te plastikowa czesc nad otworem mocujacym w magazynku. Zeszlifowalem i teraz lepiej wchodzi co nie znaczy ze i maga jak i konwersje trzeba po prostu porzadnie pinkolnąć zeby wskoczyly do repliki. Calosc strzela wysmienicie :D Precz z low capami.

 

@Mampir, a ile ten Twoj mag ma kulek w podajniku ? Bo ja bym wlasnie chetnie kupil maga ktory by pozwalal postawic P90 zamiast go kłaśc na boku ale tez nie chce jakiegos malego low-capa ktorego trzeba nonstop nakrecac po kazdej serii. Narazie uzywam hi-capa M16 no ale on wystaje sporo i nie da sie repliki postawic.

 

Ew. poradzcie ktore magi umozliwiaja postawienie repliki. Tylko te do M4 pasuja?

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@meteoryt nawet nie będę strzelał ile on ma kulek jeżeli chodzi ci w samym magu to chyba coś ala 190, ale w części podającej czyli przy jednym nakręceniu to pojęcia nie mam.

 

Ogólnie co strzelanka ja mam tą konwersje zawsze założoną, napełnioną kulkami prawie po same brzegi. Ale zazwyczaj mało strzelam bo jak nie mam zasięgu to szkoda ogólnie udawać że czymś przeciwnika trafie, a jak z bliska to starczy kulka or krótka seria. Więc co chodzi o nakręcanie u mnie nie ma problemów krótka seria nakręcę nie bo muszę, ale bo chce (przyzwyczajenie) - dzisiaj już nie przetestuje, ale do końca tygodnia postaram się napisać ile na jednym nakręceniu maga mniej więcej kulek wyleci.

 

Np. ostatnia strzelanka w ZG więcej kulek straciłem na ustawianie kolimatora którego rozkalibrowałem oraz hopupa niż na strzelaniu do kogoś co nie znaczy że nikogo nie trafiłem :)

 

Co do tego jaki mag pozwala na postawienie repliki to posta wcześniej dałem linka do tego co używam i na nim (lub jego podobnym) można postawić broń.

A parę postów wcześniej dałem link do filmiku z zawieszeniem gdzie widać jak całość mniej więcej wygląda aktualnie jeno inna bateria jest i ciut inaczej idą kable.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj moja petka trafiła na reanimację.

Dzisiaj chrono w specshopie i 420 fps i rofik 18-19bb/s na już lekko wyładowanym lipolu 7,4v 25c 1800mAh :twisted: Jak dla mnie parametry w pełni satysfakcjonujące. Byle trochę to podziałało :???:

 

 

Obecna konfiguracja to :

 

-tłok z metalowymi zębami big dragon

- sprężyna m120 Guardera

- wzmocniona, uszczelniona dysza element

- łożyska kulkowe

- kable niskooporowe bez bezpiecznika

- silnik guarder hi-speed

- lufa 250 mm deep fire 6.02

- gumka czerwona z jg 3 gen

 

 

Seryjna dyszę wymieniłem bo zaczęła się wyszczerbiać i kruszyć przy końcu, do tego miała raczej marna szczelność. Dysza elementa jest odpowiedniejdługości ale za to za wąska w środku. 2.5 godziny straciłem na jej poszerzanie- moja metoda to śrubka m4 zdaje się owinięta teflonem i przepychamy ;), a na koniec dotarcie dyszy z głowicą za pomocą pasty polerskiej ;-) Praca jest tak wkurzająca, że gdyby nie mały kryzys w finansach to zmienił bym chyba głowicę cylindra zamiast walczyć z dopasowywaniem dyszy do obecnej.

 

Seryjny tłok jak już wspominałem kompletnie się zmielił. Big dragon wygląda całkiem solidnie, ale musiałem przykleić zęby na kropelkę- chodziły bardzo lekko w tłoku i bez problemu można było ręką wyjąć zęby z tłoka.

 

Jak już była okazja to postanowiłem zmienić seryjnego springa. M120 Guradera wydawało mi się w sam raz.

 

Wszytko było by happy, ale już przy składaniu gearboxa do kupy okazało sie , że seryjne łożyska totalnie się posypały. Na seryjnym silniku dawały jakoś radę. Na guarderze hi-speed 4-5 hi-capów temu miale lekkie luzy, teraz latały w gniazdach, a jedno z zębatki silnikowej zmieniło się w tulejkę ... Z tego kołnierza została 0,5mm blaszka :poddanie: . Teraz siedzą tam jakieś kulki 7mm (akurat serwisant miał coś pod ręką,a cena była więcej niż atrakcyjna ;-) )

 

Ogólnie replika na ucho, oko i według chrono strzela bardzo dobrze. Rof jest soczysty, a daje nadzieje na w miarę bezawaryjną pracę. Szczerze mówiąc myślałem że jest większy. Jakiś wpływ ma na to zapewne zmiana springa na guardera m120.

 

420 fps na guarderze m120 to wynik sensowny, ale nei jakiś wybitny. nie mam jednak łożyskowanej głowicy tłoka,z a łozyskowanie seryjnej prowadnicy sprężyny robi podkładka :mrgreen:

Drobne nieszczelności mogą być na głowicy tłoka- seryjny oring został tylko rozciągnięty.

Nie mogłem dostać odrobinę większej uszczelki- co kupiłem było albo za małe albo zbyt grube.

Nie wiem też jak ma się sprawa z uszczelnioną dysza- tak naprawdę u elementa oring chowa się cały w rowku, do tego po partyzancku poszerzałem dysze. Spotkałem się też z opinią w Specshopie,że do idealnej szczelności to zarówno dyszy elementa jak i guardera brakuje ok 0.5 mm długości.

Tak czy siak źle nie jest jak na mniej więcej poskładanego do kupy chińczyka.

 

Jedyną niepokojąca rzeczą są nagrzewające się kable - m120 to już sporo dla silnika hi speed i mam nadzieję zę tym to jest spowodowane. Oporów w układzie nie ma prawa już być. Jedyna możliwość to nie do końca dobrze wymienione kable w poprzednim serwisie (mam nadziej że chociaż tego mi tam nie skopano :wink: )

 

Jutro pierwsze testy ogniowe- trzymajcie za mnie kciuki, bo wreszcie chciał bym się nacieszyć replika bez kolejnych problemów i awarii :uśmiech:

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

Petka wróciła z boju i jest ok. Tzn jest ok po 3h walki z nią ;)

Ogólnie oba moje hi-capy dały d#py !!!

Do tego wychwalana przeze mnie gumka jg załapała kolejną solidną zacinkę kulki w komorze :wink: Dobrze zę szybko to zauwazyłem i nie zajechalem znowu czegoś w gearboxie.

Ogólnie strzelanka z plecy.

 

No nic dzięki uprzejmości pewnej osoby już po strzelance zamontowałem niebieską gumkę aresa (ma znacznie mniejszy kołnierz) i mam nadzieję zacinki nie wrócą.

 

Do tego wpadłem na genialny pomysł sprawdzenia dopiero co kupionych low capów i bingo.

Wywaliłem ciesząc się jak głupi z 8-9 magów na semi i auto, długie i krótkie serie i 0 problemów.

Trochę przy tym nagrzał mi się silnik , kable i lipolek, ale replika naprawdę działa znakomicie.

Dobry zasięg, skupienie i ten rofik - coś pięknego. :twisted:

Edited by 99TOMCAT
Link to post
Share on other sites

tak, hicapy ogólnie są do chrzanu.

Jak pożyczyłem swojego pimpka na sobotnią strzelankę koledze (jako że ja iść nie mogłem, a on chciał sprawdzić go w boju) to strasznie na hicapy narzekał. Mówił że co chwilę się zacinają. Chyba odżałuję go, rozkręcę i zobaczę czemu to jest taki szajz.

 

Za to zapewne będę inwestował w lowy bo są piękne :) imitacje nabojów też są ładne, a z magazynkami nie ma żadnych problemów :D

Link to post
Share on other sites

Są problemy, sprężyny są w nich słabe i zdychają jak się nie dba.

A co do tłoka, to drugi dopiero i jak nie podłączam większej baty, ani nie walę dłuższych serii, to daje radę, na tej resztce zębów co mu została ;-).

 

Tłok pójdzie CA żółty, bo mam do takich zaufanie, a Lipo już do niego nie będę podłączał, tylko wymienię silnik na Elementa czerwony Ultra Torkowy.

Mam w L1 i ten silnik wymiata po prostu. Springa 130 podpartego na łożyskach, na bacie Sanyo 8,4 ciągnie z rofem prawie 15,5 k/s( na lipo 11,1 ponad 22 k/s). A na bacie stokowej z P, na której moje P nawet nie chce raz springa naciągnąć do końca, bo prądów w niej za mało (ładowarka jak zdychała, to mi ją ugotowała), mam rof prawie 11 k/s.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Ja tam zrobiłem mod hi-capów opisany w necie (tylko zamiast śrubki dałem kawałem gumki do mazania na kropelkę ;) ) do tego wyczyściłem i nasmarowałem tym co miałem iz obaczymy. Prze pewnein czas na stokowej petce oba hi-capy chdoziły naprawdę znośnie.

 

Jeśli to nic nie pomoże, to chyba powoli będę kompletować midy silverback-a - tylko 75 zeta za chiński mag :???:

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w specu usłyszałem ciekawą teorię o hi-capach do p90.

 

Podobno na kulkach g&g działają całkiem znoścnie, na większości innych w tym madbullach i guarderach (ostatnio tylko takie mam)ich praca to droga przez mękę.

Musze obadać w sobotę na g&g możę faktycznie to jest główny winowajca.

 

 

Swoją drogą natknąłem się na komorę hop-up classic army- miał ktoś z nią do czynienia ?

Jest metalowa , więc może coś tam da ? W jakimś zagramanicznym sklepie mignęła mi za 25 $ O tm to jak rozumiem można pomarzyć- towar jest nieosiągalny :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...