Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teoretycznie tak, a zobacz, że na specu masz dysze do M4 i M16 i dysze które są jednocześnie do M4 i M16 ;-). Zresztą mają tez plasticzanego uszczelnionego elementa i ktoś w ramach testów i chęci poświęcenia się dla ogółu mógłby taką nabyć i zdać relację co i w którą stronę się zmieniło ;-).

 

A pisałem, bo kiedyś od kumpla chciałem od eMki wziąć dyszę (bo on toto rozbiera, bo ja się brzydzę ;-) ) i wyciągnął kilka dysz używek i miały różne długości.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Jako że jestem nieco leniwy :> Mam pytanie zastanawiam sie na jego kupnem KLIK . Bedzie to moja pierwsza replika (elektryk) i zastanawiam sie czy warto. Jak jest z awaryjnością repliki ? I które elementy sa metalowe a które abs ? Z tego co się dowiedziałem (jeżeli cos jest zle to mnie poprawcie) zasięg jest podobny to Stockowej gietki JG.

 

 

Zwracam sie z prośbą o wyrozumiałość i szybka , konkretna odpowiedz.

Pozdrawiam .:>

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam. Glupia sprawa. Dzis chcialem zaprezentowac P90 znajomym. Strzelam i nic, okazalo sie ze magazynek od M16 nie podaje kulek, a stał przedtem pusty (mam konwersje do M16). Nasypalem kulek, nakrecam i nic, kulek nie podaje. Zaczalem w niego stukac zeby sie odblokowal no i nie pomyslalem, jak walnalem w niego od spodu to mi konwersja wyrwala ten ząbek ktory trzyma magazynek na miejscu. Ten w zatrzasku w kolbie. No i ze tak powiem pupa. Gdzie ja teraz dostane ten element ?

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście przerąbane. Tej części w sklepach nigdzie nie widziałem. Najlepszym wyjściem moim zdaniem będzie ogłoszenie się na komisie z zamiarem zakupu, albo szukanie na alle(dro)go zepsutego pimpka.

 

Moim zdaniem szanse są znikome, ale życzę powodzenia w szukaniu :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

w niedzielę przetestowałem swoje 3 mody ssilverback i jestem zadowolony. Magi nie ruszane, w domu przez 2 wieczory "wyrabiane" nabijaniem tak do 160-170,kulek solidną spycharkoładowarką + długopisem. Rezultat taki że bez problemu nabijam je ok 140 kulkami i nic się nie wiesza i podają bardzo ładnie. Do tego nie muszę ich dobrze dociskać w gnieździe jak hi-capów a pojemność jednak jest znacznie sensowniejsza względem low capów.

Z porównaniu do midów magi są na pewno lepsze, nie rozchodzą się i nie łamią szybkoładowarek ;-)

Link to post
Share on other sites

Hej

P90 jest fajne ale nie ma go jak postawic, tak wiec postanowilem cos wymyslic fajnego. No i oto jest.

 

Teraz replika stoi bardzo stabilnie. Nozka wykonana z 2mm aluminium wycinanego laserowo i bedzie anodowane na czarno. Całość przykrecona do body za pomoca zwyklych wkretów o tym samym gwincie co orginalne imbusy (viva Castorama). Dodatkowo podkleilem tasma dwustronna zeby sie nie wychechłało czasem.

 

Niestety przeliczylem sie z twardoscia tej blachy i troche sie mi pogielo u dolu przy probie zagięcia nozki pomimo wyciecia co 4mm prostokata 5x2mm ktory mial umozliwic latwe zagiecie blachy. No ale to nie ma byc arcydzielo.

W trzymaniu nie przeszkadza, a lans +50 :D

 

P90_nozka1.jpg

 

P90_nozka2.jpg

 

P90_nozka3.jpg

Link to post
Share on other sites

Sorry ale... co to za badziewie jest? przecież to się pognie na pierwszej lepszej strzelance... po co to w ogóle? to ona jest po to żeby stać czy żeby strzelać? Już lepiej go gdzieś powiesić jak koniecznie chcesz go do ozdoby też..

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

wypraszam sobie badziew.

Co mi sie ma tu pogiac skoro wygiac tego w palcach sie nie da? A czasem trzeba replike zdjac i polozyc czy na respie czy chocby w domu i wtedy jest problem jak... bo magazynek wystaje i calosc jest nieforemna jak nie wiem co. Jesli poloze go od strony magazynka moze sie przycisk wcisnac i sie magazynek wypnie razem z 1000 kulek. Nie mowiac juz o tym ze wszystko po czasie sie ladnie poodziera jak bede replike kladl na ziemi/kamieniach/betonie.

A jak ta blache poanoduje to nie bedzie tak bic po oczach.

Wiec nie wiem co tak strasznie sie oburzasz. Nie podoba sie, twoja sprawa. Ale nie musisz od razu od badziewi mi tu wypisywac.

Link to post
Share on other sites

gratuluję pomysłu i wykonania, ale ja bym jeszcze lepiej zaokrąglił krawędzie tego "stojaka", bo inaczej kilka mundurów, ładownic, kamizelek, rękawiczek zniszczysz o ranach na rękach nie wspominając. Co prawda mało to praktyczne, ale wykonanie bardzo ładne - może kiedyś jakąś konwersję wymyślisz ;)

Ja jednak czegoś takiego bym swojej p90 nie zrobił - poczynając od maga od emki, który wygląda paskudnie.

Link to post
Share on other sites

Ja jednak czegoś takiego bym swojej p90 nie zrobił - poczynając od maga od emki, który wygląda paskudnie.

 

Amen, bracie.

 

P90 w ogóle nie jest od wyglądania, tylko od strzelania ;) "Style over substance? Bullshit!" :ok:

 

A jak ktoś chce, żeby mu Pimpek (nomen omen) "stanął" ;), to może zainwestować w dwójnóg np. typu Vltor* do stawiania na ziemi, albo w gustowną podstawkę do użycia na półce.

 

* tak, miałem w pewnym momencie straszliwą, heretycką myśl, żeby wziąć P90 (właściwie PS90 - ten wariant z obleśnie długą lufą, to jest replika modelu produkowanego na amerykański rynek cywilny), doczepić dwójnóg Vltor na boczne RISsy, luneta na górę, oczywiście preca etc. i pchać to w stronę czegoś a'la snajpa... ;)

Link to post
Share on other sites

No wlasnie, Lynx79 ma racje, to ma STRZELAC a nie sluzyc do brandzlowania sie po nocach...

Sorry ale jak wczytalem sie w temat o magazynkach do P90 to stwierdzilem ze "no way" nie bede biegal obwieszony low capami jak talib laskami dynamitu. Ta konwersja jest SWIETNA i wymiata jesli chodzi o strone praktyczna. Ponad 1000 kulek wkladam i zapominam o jakimkolwiek drugim magazynku, ładowarce itp. Do CQB ideał.

Ta brzydka blaszka kosztowala mnie 20zl, natomiast dwojnog zapewne kosztowal by wiecej, wazyl wiecej i watpie ze bylby mniej "zaczepialski" o mundur niz taka blaszka. Poza tym zaczep 1P mam na tym pasku z drugiej strony kolby wiec niczym nie zaczepiam o mundur ani noszac replike ani z niej strzelajac.

 

Poza tym P90 wyglada jak wyglada, tym ktorym sie nie podoba, to jej nie kupuja, natomiast mi to nie przeszkadza, Do CQB i na bliski dystans jest idealna, zwarta, nic nie wystaje, dobrze sie ja trzyma i jest tania :)

 

PS. Moj post mial na celu skonfrontowanie mojego pomyslu z wasza opinia czy np. dalo by sie to zrobic lepiej, inaczej, ciekawiej. Natomiast widze ze tu jak ktos ma choc tlumiczek inny niz uzywaja formacje wojskowe, te prawdziwe to juz jest badziew, zle i w ogole niedopuszczalne :D :D :D

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś używa hi-capa + zasyp na 1000 kulek, to ja nie mam więcej pytań. A P90 w budynku... wymieniłeś sprężynę, czy u Ciebie lokalnie 400fps w CQB jest akceptowalne?

 

...eech. Nie no, spoko. Jedni lubią blondynki, drudzy brunetki, a coponiektórzy łysych :roll: i o gustach nie ma co dyskutować. Ale nie sądzę, Meteoryt, żebyś tu znalazł jakichkolwiek naśladowców, a i zachwytów nad pomysłem nie spodziewałbym się zbyt wielu.

Problem magazynków do P90 daje się zresztą bezszmerowo rozwiązać, trzeba tylko chcieć.

 

Edyta: że tłumiczek nie taki - a kogo to? Po prostu - jak zauważyłeś - kupa ludzi uważa Twój patent za brzydki, niewygodny i mało przydatny. I tyle. Chciałeś usłyszeć nasze opinie, to masz.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Jezu Nerpa, chcesz miec "real", idz do wojska !!!!!

 

Co do FPS, to akurat w tym wypadku chinska jakosc jest mi na reke, bo reklamowane 400fps w rzeczywistosci ma w porywach 350, przynajmniej moj JG, a zasieg okolo 45m w zupelnosci mi wystarczy. Wiec postanowilem nic nie modowac, poza wyciszeniem magazynka i konwersji od srodka zeby nie byc biegajaca grzechotka.

 

A powiedz mi co za roznica, jeden zasyp 1000 kulek, czy 3-4 magazynki przy sobie + butelka w plecaku na respie? No sorry ale ja sie nie bawie w low capy. Jak ktos zrobi scenario z takim wymogiem to bedziemy mieli low capy i 3x pomysle zanim wystrzele 1 pocisk, a na reszczie TYPOWYCH strzelanek liczy sie dobra zabawa, duzo fragow i duzo akcji co sie przewaznie rowna zuzyciu wielu kulek. Nie jest tak ??? No ale ja moge byc burakiem z prowincji i moge nic nie wiedziec o "prawdziwych" strzelankach... :D

 

Te wasze opinia sa malo merytoryczne i maja malo wspolnego z tematem, a wiecej z tym, ze wam sie nie podoba bo nie i tyle. :)

 

Najwazniejsze ze mi sie podoba :D

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tylko tyle. W ASG nie tylko frag czy headshot się liczy. U nas ostatnio wymagamy low-capów i ilości kulek na całą rozgrywkę odpowiadającą mniej więcej tyle ile może unieść żołnierz. Jeśli ktoś ma midy lub hicapy to ładuje je ilością odpowiadającą lowcapowi i tyle (upierdliwe, ale wykonalne). Jest realniej i każdy myśli zanim strzeli, a nie nap*** po krzakach, bo ma 1000 kulek zapasu i drugie tyle w plecaku. Co z tego, że ja mam tuningowaną replikę na ROF (sprężyna ta sama). Nie zdarzyło mi się wystrzelić więcej niż 250 kulek na cały dzień. ROF trzymam na sytuacje awaryjne (co mam w replice poczytaj w profilu). Mi wystarczą na całą grę w sumie 4 lowcapy i trochę na wszelki wypadek kulek w ładownicy. Same magazynki noszę na udzie, więc nie wyglądam jak terrorysta. Tłumik też posiadam.

A i jeszcze jedno - żeby nabić dużo fragów nie potrzeba wielu kulek, wystarczy odrobina umiejętności i myślenie. Jeden strzał jeden trup, to dopiero daje satysfakcję i frustrację takiego rozpylacza co wywala tysiące kulek by jednego ustrzelić...

I też jestem z prowincji żeby nie było

Edited by lynx79
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...