Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

Wszystko zależy od, że tak powiem długości uda. Pamiętajcie jakie te magi są długie.

Ja noszę aktualnie w cargo w DPM-ach, na udzie, mam panel, czekam na ładownice. Wiem na 110%, że to będzie dobre połączenie w moim wypadku, bo mam na tyle długą kończynkę, że w niczym mi nie będzie ten panel z magami przeszkadzał.

Erhil też próbował je nosić w kieszeni na nodze i dał sobie spokój. Nie wiem kto (czy nie Bombel przypadkiem) szył mu ładownice na molle, które sobie wiesza gdzie mu tam wygodnie.

 

Ja osobiście miałem w planach jeszcze jeden patent, z którego zrezygnowałem z powodów czysto finansowych, tj czest z molami pion-poziom i ładownice na pojedyncze/podwójne magi wieszane w poziomie na czeście, lekko przesunięte w prawo, żebym mógł łatwiej lewą ręką wyciągać. Na sucho sprawdzałem - jak dla mnie idealny patent - tylko ta kasa ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja obecnie noszę magi w zaszytej kieszeni w spodniach we flecku ;) Jak dla mnie jest wygodnie ;)

Jako 2 replikę mam gietkę i obecna kamizelka pod jej magi ok. Szukam czegoś tylko i wyłącznie pod p90 ;) Panel udowy + ładownice jest ok ale dla mnie akurat to trochę zbędny wydatek- ładownica na udo na 3-4 magi była by idealna.

Link to post
Share on other sites

Tuks, boś Ty istny Longinus Podbipięta, "człek długi jako pogańska włócznia" ;)

 

Moją ładownicę 2x2 szył Qbon. Projekt nie był zły (choć w sumie ultra-genialny też nie), natomiast, niestety, sam krawiec okazał się kontrahentem niesłownym i nieterminowym. Noszony jest na pasie, ciut przed talerzem kości biodrowej - bardziej z przodu powodowął by problemy przy klękaniu.

Link to post
Share on other sites

Witam

Przeczytalem tu troche o P90 i mam w zwiazku z tym do was pytanie o to co dokladnie kupic poza replika zeby bylo dobrze. Przeznaczenie CQB i sredni dystans. Do srednio-duzego mam M16A4 jak widac.

 

P90 JG na allegro jest za 399zl

Sprezyna Guarder 100 lub 110 (zeby bylo 360FPS +/-10FPS)

silnik guarder G&P Hi-Speed

2 magi hi-cap tylko nie wiem ktore bo chyba jest z tym cyrk niezly.

Precka systemy czy guardera i ktora 6.04 ? A moze nie warto?

 

Znalazlem tez "P90 to M4 magazine adapter". Ogladalem troche na Youtube i tak w/g mnie jest to jakies rozwiazanie problemow z magami. Magi do M16 mam, miesci to tyle kulek ze nie musze dokupywac modulu udowego + ladownic + 2-3 magow + szybkoladowarki co wyjdzie zdecydowanie drozej niz sama przelotka.

 

Bateria...

Na capri sa baterie 12V 1400mAh, tylko jak na to zareaguje replika (oczywiscie juz ze zmienionym silnikiem)? Czy raczej sie w to nie bawic i zostawic to co jest 9.6V 1100mAh ?

 

Tłumik...

Na tym sie nie znam niestety. Kazdy bedzie dobry obojetnie jaka dlugosc i firma czy cos polecacie ? Moje M16 jest dosc glosne wiec przynajmniej P90 chcialbym wyciszyc.

 

Narazie to tyle. Chyba ze cos powinienem jeszcze wiedziec :)

Edited by meteoryt
Link to post
Share on other sites

O Hi-capach zapomnij - porażka. Przy silniku G&P HS będziesz miał najpewniej duży problem. Low-capy są bardzo dobre i nie ma co ich zmieniać (ok 60 kulek). Poza tym nie wszędzie użyjesz hi-capa, a tak duży low-cap daje ci przewagę.

Adapter magazynków M4 - jak dla mnie brzydkie i kompletnie psujące ideę P90 czyli kompaktowego PM. Poza tym kompletnie psuje realizm używania tej repliki. Ale to kwestia gustu.

Bateria oryginalna do wymiany na inną, ale o takim samym woltarzu lub jakiegoś lipola. Rof przy silniku HS i bez podnoszenia woltarzu jest bardzo duży i wręcz za duży.

Tłumik - do wyboru do koloru, co się komu podoba, ja mam akurat taki 8 cm, ładnie wygląda, choć raczej średniutko wycisza. Z resztą rof mojej repliki i tak powoduje, ze kazdy wie kiedy strzelam ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Sądzę że już było napisane w tym temacie, ale on ma 52 strony... Niestety nie mam tyle czasu aby go całego przejrzeć.

 

Zauważyłem jednak że jest tu paru wyjadaczy tej repliki.

 

Wyskoczę z pytaniem.

 

Jeżeli kupię nówkę, mianowicie :

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152193153-KSP-90TR.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152192067-P...0-GFC-GUNS.html

 

(którąś z powyższych, różnica to tylko 9 zł, może polecicie która lepsza? )

 

 

to co muszę wymienić ?

 

Zależy mi na zasięgu w okolicach 40 m, żebym mógl w człowieka trafić.

Chyba że da sięwiecej, za małe pieniądze, to jak najbardziej ;]

 

Pewnie jak zawsze, gumka i lufa.

 

Co jeszcze ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Helmut \m/

Link to post
Share on other sites

Przejrzyj parę stron wstecz. Opisałem wszystko co zmieniłem. Opis mojej repliki jest też w profilu. Polecam lekturę całego tematu w wolnej chwili, dowiesz się sporo użytecznych rzeczy. Między innymi co należy, a co warto wymienić.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zależy mi na zasięgu w okolicach 40 m, żebym mógl w człowieka trafić.

Chyba że da sięwiecej, za małe pieniądze, to jak najbardziej ;]

 

 

 

W niedzielę robiliśmy testy replik. Cel - kartonowe pudło szerokości ludzkiej głowy, wysokości trzech głów mniej-więcej. Moje P90 - stock, tylko spodkładkowane i wyczyszczone ze smaru, fabryczne 400 fps - nie trafiało pierwszą kulką dopiero z dystansu 55m. I podejrzewam, że była to kwestia nie dość dokładnego ustawienia kolimatora. Na 50m problemu nie było. Strzelanie krótką serią z 60m generalnie załatwiało sprawę - coś trafiało.

Kulki .28 G&G.

 

Na 40m to można wymienić sprężynę na słabszą, zejść poniżej 350fps i mieć genialną replikę i do CQB, i do lasu.

Link to post
Share on other sites

Ja tylko mam pytanko do Kolegów. Czy tak trudno poczytać? To przez leniwych Kolegów ten temat zaczyna się rozrastać do chorendalnych rozmiarów pomimo czyszczenia.

 

Pisaliśmy już kilka stron wcześniej, nawet replika osłabiona do 330-340 fpsów, trafia w cel typu sylwetka na 50m. Nie wiem narysować wykres jeszcze trzeba, brailem napisać?

Link to post
Share on other sites

Właśnie o ot chodzi że ten temat ma 52 strony, za mało mam czasu aby przesiedzieć przed kompem i poświęcić ponad godzinę na przeczytanie całości. Dowiedziałem się już tego co chciałem. W wolnych chwilach doczytam sobie do końca, jestem już na 7 stronie...

 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam, jak bym miał jakiś problem to pewnie będę pisał na PW żeby tu już nie zaśmiecać.

 

Helmutek \m/

Link to post
Share on other sites

 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam, jak bym miał jakiś problem to pewnie będę pisał na PW żeby tu już nie zaśmiecać.

 

Helmutek \m/

Zamiast zawracać komuś gitare przez PW, doczytaj temat do końca. Jest też coś takiego jak przeszukiwanie tematu - u mnie działa całkiem dobrze. I żeby była jasność - to nie jest złośliwość, tylko naprawdę dobra rada. W temacie chińskiego P90 zostało powiedziane już bardzo wiele, wystarczy poczytać. A to że nie masz czasu to kiepskie tłumaczenie. Niech przyjdzie takich jeszcze kilku co czasu nie mają i temat będzie X razy większy. Bez sensu. ;-)

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

Witam.

Przyszla mi ta P90 JG z allegro.

Na 0.2 G&G ma 365fps i (780rpm) troche malo jak na 400fps ktore niby normalnie maja te wszystkie chinczyki. Poza tym caly ten metalowy RIS sie chwieje jak nim porusze na boki. Malo, ale jak sie rusza replika to to lata sobie o jakis 1mm na wszystkie strony. Nie siedzi to mocno a co bedzie jak przykrece lunete, laser i latarke. Czy to normalne czy tez mam jakis specyficzny egzemplarz ? Ale niesie niezle. Jakies 40m spokojnie na 0.25G&G

Link to post
Share on other sites

ale co do czego

To sie chwieje cale. Cala gora, lacznie z magiem w stosunku do body. Tak jakby zaczep nie byl spasowany. Czyli ten zatrzask pod magiem + ten dzyndzel pod lufa nie trzymaja calosci porzadnie.

Juz dokrecilem to co chyba jest atrapa czegos do odblokowywania zaklinowanych pociskow i nic.

Link to post
Share on other sites

Zdejmij tą część. Po zdjęciu z przodu zobaczysz bolec w kształcie walca. Naklej pod niego warstwę izolacyjnej (2 max) u mnie wystarczyła jedna. Najlepiej żebyś jeszcze tą warstwę nakleił trochę dłuższą żeby Ci trochę wystawała, to przynajmniej nie będzie Ci się taśma zawijała przy demontażu :)

Link to post
Share on other sites

No niewiem, jakos tego nie widze. Poza tym przy ruszaniu to wszystko trzaska, rusza sie i grzechocze. O precyzyjnym ustawieniu lunety mozna zapomniec :| bo luneta ma wychylenia ze 2mm na boki. Przy celowaniu to oczywiscie nie lata, no ale...takie to troche tandetne...

 

Tyle moge pokazac

 

http://www.youtube.com/watch?v=4TIvkEcHGm8

 

Jesli to tak ma byc to ok, przezyje, w koncu to do CQB a nie snajperka.

Link to post
Share on other sites

Nic nowego też tak miałem. Pisałem z resztą o tym na forum kilka stron wcześniej łącznie z fotkami. Poszukaj.

Tka w skrócie. Bierzesz grubą taśmę murarską lub inną i naklejasz na płaskie powierzchnie pod frontem. Nakładasz i nic się nie buja.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...