Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] P90


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Risy i P90? :huh: Co jak co ale dla mnie p90 najlepiej wygląda 'surowe'.

 

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników p90. Mianowicie Co musiałbym wymienić, by repliczka chodziła bezawaryjnie na lipo 11,1/7,4 i sprężynie dajęcej 400fps?Da radę w ogóle coś takiego zrobić? Chciałbym mieć rofa ok. 25k/s. Myślę o tym:

-silnik high speed m120 g&p

-łożyska kulkowe

-tłok żółty ca

-kable modelarskie i wtyki t-connector

-podkładkowanie itd.

-dysza deep fire

-sprężyna m110/m120 guarder

-gumka systema

-lufa prometheus/systema

-głowica tłoka+cylindra ultimate

-prowadnica sprężyny ultimate

 

Czy ten zestawik zagwarantuje mi bezawaryjność i dobry zasięg oraz celność na dalszych dystansach?

Ma to być replika do lasu, więc proszę o darowanie sobie, że p90 to nie km czy coś w tym stylu...

Z góry dzięki za rady.

Link to post
Share on other sites

@toni8567689

Pisałem Ci odpowiedź przez 10 min, ale mi skasowało, więc zacznę od początku ;p

 

- rof - jak dla mnie to jest kosmos i takiego to bym nigdy nie chciał, ale co kto lubi ;p tylko przy takim czymś to przy zacince masz od razu tłok pojechany, a jeśli kupujesz tłok z metalowymi zębami (bo nie wiem który to jest ten żółty xD), to zębatki również mogą się ładnie wyrównać :)

- lufa lepiej promyk (lepsze skupienie)

- głowica cylindra Ultimate ma przypadłość taką, że jej się odkleja ta gumka, więc uważaj na to :)

- gumka Systemy to jedna z lepszych więc też powinno być ok

- wtyki T to jak dla mnie zbędny bajer - brak kompatybilności z innymi bateriami i do tego tak super dużo to on chyba nie daje, za to jak wstawisz mosfet to różnicę poczujesz :)

- co do bezawaryjności to, jak już mówiłem, przy tym rofie może Ci pojechać tłok lub zębatki

- co do rofu jeszcze, to kup opóźniacz popychacza dyszy, żeby ładnie Ci kuleczki podawało (bo może być tak że tłok będzie robił to swoje 25/s, ale kulki nie zdążą wpaść do komory

- no i do tego obowiązkowo dobry magazynek, o chińskich hi-capach zapomnij, za to lowki chińskie powinny dać radę (a jak chcesz mieć pewność to kup TM za chyba 150 zł i będzie git) :D

 

podsumowując, jak dla mnie wszystko ok, tylko rof za duży :)

 

P.S.: Jak chcesz do lasu, to proponuję kupić tłumik silesia factory jakiś, do 16 cm (chyba że masz ten stockowy) i odpowiednio dłuższą lufę. Nie będzie tłumił, ale celność się zwiększy. I pamiętaj przy dłuższej lufie o wymianie cylindra na inny typ, jeśli długość lufy przekroczy ileśtam cm (nie pamiętam ile).

 

@skate2255:

Było wielokrotnie, lepiej tego tu nie pisz na forum, bo większość Cię za to zniszczy. Te dodatki to zbędne bajery, które nic nie dają oprócz minusów do wyglądu (no i większość ludzi na zlotach i w środowisku ASG pewnie Cię pojedzie) :D

Moja subiektywna opinia jest taka, że coś takiego nie powinno powstać :D

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)

Przemyślałem wszystko i doszedłem do wniosku, że chyba faktycznie, aż taki rof mi chyba nie potrzebny...

Aktualizuję zestawik:

-Silnik g&p

-Lipo 7,4

-kable niskooporowe + mosfet

-M120 np. guarder

-Tłok żółty ca - wolę raz na jakiś czas wymienić tłok niż zębatki

-to co napisałem wcześniej ;)

 

Czy na takim zestawie mogę się spodziewać bezawaryjnej pracy gb? Jakiego rofu mam się spodziewać? 20k/s? mniej? więcej?

Link to post
Share on other sites

Może zrobimy tak:

Nagram Ci rof mojego p90 (ok. 15/s), w środku jest sprężyna m100 co prawda, ale jak wymienisz ten silnik to pewnie uciągnie ładnie :)

Poza tym pytanie brzmi: czy większą frajdę będziesz miał zabijając przeciwnika i marnując 1 hicapa, czy kilka kulek? Ja wiem że nie zawsze się da i czasem trzeba walić w powietrze, ale uwierz, że eliminacja przeciwnika jedną serią jest fajniejsza niż zasypanie go gradem kulek z lipola i na rofie miliardowym.

 

EDYTA:

oczywiście silnika nie wymieniałem i wszystko było na stockowej baterii :)

Edited by ptaq1234
Link to post
Share on other sites

skate2255 - co do RIS'a to co kto lubi, mi osobiście się on podoba i już mam go założonego, teraz czekam na dłuższy i grubszy tłumik. Jeśli chodzi o samą mobilność to nic na tym na razie nie stracił, a mi podoba się bardzo. Co do adaptera na magazynki od eMek to nie dla mnie więc się nie wypowiem.

Opinia innych mnie nie interesuje, ważne, że mi się podoba, ja nie oceniam innych a czasami mają straszne brzydactwa.

 

ROF - u mnie mam ok 28 k/s, przyznam, że jest to dość dużo, ale jakoś nie zauważyłem znacznego wzrostu ilości zużywanych kulek, więc wydaje mi się, że wszystko zależy od tego jaki styl strzelania preferujemy. Ja u siebie strzelam głównie na singlu, a jak potrzebuję to puszczę bardzo krótką serię. Korzyść dla mnie jaka płynie z takiego ROF'u to to, że podczas naprawdę krótkiej serii bardzo szybko poleci ok 3-5 kulek a mnie w tym czasie już dawno nie ma :)

 

Pozdrawiam

Dziki

Edited by DZIKI GHOST
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Siema!

Jestem zielony co do lipo, więc postanowiłem zapytać was. Czy żeby zainstalować lipo w p90 potrzebuje czegoś "specjalnego"? Wiem że to może głupio brzmi, ale poważnie nie mam pojęcia. :D Obiło mi się o oczka to tu to tam o jakimś urządzeniu "lipo alarm" czy coś, ale dla mnie to czarna magia, więc żeby strzelać z lipo w p90 czego potrzebuje? Jak to działa. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam. :)

 

Siema!

Jestem zielony co do lipo, więc postanowiłem zapytać was. Czy żeby zainstalować lipo w p90 potrzebuje czegoś "specjalnego"? Wiem że to może głupio brzmi, ale poważnie nie mam pojęcia. :D Obiło mi się o oczka to tu to tam o jakimś urządzeniu "lipo alarm" czy coś, ale dla mnie to czarna magia, więc żeby strzelać z lipo w p90 czego potrzebuje? Jak to działa. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam. :)

 

PS>

Docelowo pragnę kupić taką baterię i taką ładowarkę. (linki poniżej). Co jeszcze bym potrzebował żeby bezpiecznie i długo cieszyć się z korzystania z LiPo? Ta ładowarka jest dostatecznie dobra, i posiada wszystko co trzeba? (bo chyba jakiś balanser czy coś takiego, nie wiem nie orientuje się, a słyszałem że lipo są niestabilne i dość "destruktywne" że tak ujmę) :D. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnic jak to się je? Jeśli to zbędny offtop to proszę na pw, bo dla mnie to na prawdę

czarna magia :)

 

http://www.casg.pl/product-pol-953-Mikroladowarka-mikroprocesorowa-i-balanser-SKYRC-E3-z-wbudowanym-zasilaczem.html

http://www.casg.pl/product-pol-958-PowerBEAN-11-1V-2400mAh-15C-TROJPAK.html

Edited by gadzinka
Link to post
Share on other sites

O bateriach lipo jest temat w technicznym dziale, tam wszystko masz wyłożone jak krowie na rowie.

 

Bateria do du...szy i ładowarka też z Twoich linków. Są linki do sklepów z dobrymi i tańszymi pakietami i ładowarkami - poczytaj.

 

A lipo 11,1 zabija zaraz tłok w P90, też są tematy co trzeba wymienić i dlaczego przy takim dużym rofie jaki one dają i obojętne do jakiego GB będzie temat się tyczył. Czytaj, to nie boli.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Jaka batka lipo 7,4 ze spokojem wchodzi do p90 bez zbędnych modyfikacji ? (prosiłbym o linka) ;)

Np. http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3955,pakiet-lipol-2200-mah-7-4v-26c-ray-g2-air-pack

 

Mam jeszcze Fullymaxa 7,4 2200mAh, wymiary bardzo podobne, też wchodzi bez problemów. W linku powyżej masz podane wymiary pakietu, powinien to być dobry punkt odniesienia przy doborze pakietu.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 11,1 1,4Ah i musiałem wyciąć półeczkę w środku body. Siedzi sztywno, ciężko wchodzi, ale jest gyt. No i RoF rzędu 20 k/s bez zmiany czegokolwiek. W sumie teraz już boję się silnik wymieniać, żeby nie przedobrzyć i nie zniszczyć czegoś w środku. Dobrze, że nigdy nie miałem w nawyku walenia długich serii, bo bym się i przy tej batce pożegnał z tłokiem czy czym innym...

Edited by Doopek
Link to post
Share on other sites

Poprawcie mnie, o ile coś źle zrozumiałem z lektury wątku.

 

Slepy polecał wcześniej TAKĄ prowadnicę DF do GB v.2. Czy znaczy to, że prowadnica nie musi być dedykowana do GB v.6, ale będzie pasować każda od GB v.2? Czy też ten pasujący Deep Fire jest "unikatem" i lepiej nie ryzykować z innymi firmami produkującymi do v.2?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...