Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

Pamiętaj- wymieniając gumkę wymień w tym samym czasie komorę HU. Ta montowana w eMkach PJ/A&K jest niekompatybilna z innymi gumkami - w czasie strzelania mogą zdarzać się dublety.

 

hmm ja ostatnio w trzech nowo zakupionych emkach wymieniałam gumki na guardery i żadnego problemu z tym niema . Najbardziej to i tak dał w dupę pierścień usztywniający lufę który był wepchany na wcisk do komory jakby go przykleili xP

Link to post
Share on other sites
  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A więc tak: M4 CQB SD.

 

Spasowanie body: w moim egzemplarzu zajebiste, wszystko siedzi sztywno, nic się nie telepie, rączka od tej pokrywki HU wydaje przyjemny dźwięk przy odciąganiu.

 

Kolba jest krótka, co mi osobiście przeszkadza, chwyt pistoletowy dobrze leży w dłoni. Tłumik ma około 10cm, w środku jakaś gąbka, która "niby tłumi" aczkolwiek nie jestem przekonany o tym w 100%.

 

Komora i lufa: Wszystko szczelne jak narazie, lufa ma dokładnie 14,7cm. Do końca tłumika jest z 3,5cm więc śmiało można ładować 180mm jeśli ktoś będzie chciał. Gumka stockowa przemieliła do tej pory jakieś 2-3k kulasów, jeszcze kręci dobrze, nie narzekam i nie wymieniam póki co.

 

Na wydruku od Krakmanów fps'y wahały się od 342-350 i faktycznie tyle jest.

 

Bateria: 1200mah, dzisiaj żyła 2h po czym zmieniałem. -5 stopni, więc nie było w sumie zimno.

 

GB jeszcze nie otwierałem, nie było kiedy. RIS'y wykonane dość dobrze i starannie. Brak punktu zawieszenia między kolbą a body, co jak dla mnie jest minusem. Nie ufam aluminiowemu shitowi na końcu kolby (czyt. zaczep).

 

Jak za te pieniądze dostajemy dobry sprzęt do CQB, ewentualne poprawki kosmetyczne to już osobista sprawa. Na samym początku nie ma co grzebać w bebechach. Replika przyszła zapakowana w kartonik, obłożona kilometrem folii bąbelkowej i zawinięta w taktyczny czarny worek.

 

Jeśli potrzeba jakiś dokładniejszych fotek, śmiało pisać, obfocę ją jutro.

 

 

Proszę bardzo, stronę wcześniej jest moja recka. Póki co, GB jeszcze nie otwierałem, ale pewnie niedługo to się stanie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Czekam jeszcze na obiecane zdjęcia ;)

Ile wynosi skuteczny zasięg przy tej krótkiej lufie ? Czy do tej pomniejszonej kolby wejdzie jakaś większa bateria ?

 

Zdjęcia jutro wieczorkiem wstawię. Co do baterii, trochę miejsca jeszcze zostanie, jutro spojrzę jakie baterię wchodzą i co i jak. Dokładnie ci to zobrazuję.

 

Mierzone 36metrów w klęczącego człowieka :) Wydaje mi się, że nie jest źle i precki wstawiać nie będę, do budynków jest idealna jak dla mnie :)

Link to post
Share on other sites

witam,

 

tydzień temu stałem się posiadaczem mojej pierwszej repliki.

wybór padł na PJ4 RIS.

od listopada śledziłem to forum, przeglądałem sklepy oraz rozmawiałem ze znajomymi...po wielu pomysłach doszedłem do wniosku, że jednak na pierwsza replikę wybiorę tzw chińczyka również ze względów ekonomicznych, choć wizualne wcale nie były mniej ważne, a ta wersja akurat bardzo mi się spodobała ze względu na tzw. orisowanie.

 

we wtorek złożyłem zamówienie, a w piątek miałem już gun'a w łapie.

 

pierwsze wrażenie:

 

- w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach

- wszystko ładnie spasowane

- instrukcja w pudełku

- przyjemna dla ręki waga

 

całość daje wrażenia trzymania w łapie karabinu, a nie jakiejś chińskiej zabawki.

 

przyglądam się bliżej:

 

- magazynek: jak już było kilkakrotnie napisane telepie się po włożeniu w body, dla mnie to akurat nie jest wada wpływająca na użytkowanie, zwłaszcza, że będe używał dobrze pasujących mid-cap'ów MAG'a

- RISy jakość wykonania bardzo dobra, jedna rzecz, która może denerwować użytkowników rączki taktycznej to lekko przesuwająca się dolna szyna, ruch przód tył około 4mm

- do korpusu nie mam żadnych zastrzeżeń wsio jak należy

- kolba: według mnie choć nie widziałem zbyt wielu jest wporzo, ustawienia i wygoda celowania jest git, kolba jak należy. Mały problem pojawia się dopiero po włożeniu baterii (co również było poruszane w tym temacie) nawet po włożeniu w rurę środkowego ogniwa (2 cell's) i po prawidłowym ułożeniu kabli kolby nie da się złożyć do samego końca - zostaje około 1 cm od korpusu - jak dla mnie, żaden problem, ale komuś może to nie pasować. Zatyczki dwóch zewnętrznych ogniw (3 cell's) potrzebują czasu żeby sie wyrobić i później już łatwo się je zakłada.

 

odpalam sprzęta:

 

ponieważ mieszkam na parterze z oknem na patio (blok wokół podwórka) nie bardzo mogłem zrobić test...a, że na baterie i ładowarkę gwarację krakmani dają 3 dni trzeba było sprawdzić...

 

ładowanie baterii 9.5h wolnoładowarką z pudła - przy pierwsze okazji polecam wymienić na cokolwiek szybszego

 

batka naładowana zamykam się w łazience w brodziku stawiam miskę i kładę na nią złożony na pół ręcznik frotte, siadam przy drzwiach 3m dalej...

...bah bah bah...jak z armaty...3 strzały przeszły przez dwie warstwy ręcznika na wylot i zostały w misce...bateria i ładowarka działa, giwera również...gorzej ma się ręcznik, ten fakt ukrywam przed żoną :P

 

a tak na serio:

 

krakmani na swojej magicznej żółtej kartce zamieścili rząd dziesięciu liczb prezentujących fantastyczne fps'y jakie osiąga replika...i wygląda u mnie to tak:

 

435-436-430-440-432-438-431-440-439-438

 

co daje średnio 435fps...byc może zepsuł im się już ten styrany XCORTECH X3200 bo w rzeczywistości replika na stocku dociąga max do 400fps.

 

postanowiłem to delikatnie zmienić:

 

zakupiłem precke i gumkę SYSTEMA i przekazałem znajomemu do wymiany, rzecz niby łatwa, ale nie robiłem tego wcześniej niech to zrobi pro.

pro zmienił lufę i gumkę, poprawił komore hop-up (zdarzały się podwójne strzały 1na30 na stockowej rurze), poczarował i co wyszło...

 

mierzone na chrono madbulla (nie wiem jaki model dokładnie), kulki blaster devil 0.2g

 

stock: 386 do 400 fps

zmiana lufy i gumki: 406-418

przestrzelanie: 420-428

 

teraz utrzymuje się na 420fps i jak na ta replikę jest to bardzo dobry wynik.

ROF = ~12

 

zalecenia jakie pan doktor zapisał:

nie wymieniać komory hop-up

nie wymieniać żadnych bebechów z gearboxa dopóki się coś nie posypie

walić ile się da full auto, semi...whatever...dopóki sie cos nie posypie ^^

 

zasięg:

 

zasię skuteczny zmierzony, w cel wielkości człowieka na kulkach blaster devil 0.25g wynosi 55m - co też jest imo dobrym wynikiem.

 

kultura pracy:

 

...jest zbliżona do wbijania gwoździ mlotkiem...na ucho jest dość pancerna...jak bym chciał ciszę to bym kupił pistolet na wodę...to mi akurat lata koło (_._) ;]

 

podsumowując:

 

nie taki chińczyk straszny jak pro koledzy opowiadają.

jestem zadowolony i na pewno z nim trochę pobiegam.

 

pzdr i do zobaczenia na jakiejś strzelance.

 

ps. wielkie dzięki dla kolegi Krynia z teamu CAPRI LOUNGE NAVY SEALS 500+ z Warszawy, za znoszenie moich noobowskich pytań i za podkręcenie moje pukawki!

Link to post
Share on other sites

niedawno kupiłem tą replikę. Ogólnie bardzo fajnie się prezentuje, body wygląda na solidne inne części też. Jedyne co mnie irytuje to kolba która ma luzy i lata jak..... i taki bardzo "metaliczny" dźwięk podczas strzelania. wg. mnie fps-ów ma dużo jak na samego siebie, w moim modelu większość wyników była powyżej 440, jeden 438 a jeden nawet 444 :D

Edited by Szczepansz93
Link to post
Share on other sites

Jaką średnicę tłumika ma replika PJ4 CQB SD ? Czy jest możliwość założenia do niej dłuższego tłumika ?

Ile w przybliżeniu wynosi skuteczny zasięg tej repliki ?

Pozdrawiam

 

Średnicę podam wieczorem, jak wrócę z wyjazdu. Teraz to tylko chwilowo tutaj.

 

Zasięgu skutecznego nie mierzyłem, ponieważ tak jak napisałem wcześniej, to ma być do strzelania w budynku I NIE ZAMIERZAM CHODZIĆ Z TYM PO LESIE, jednak ze 30 metrów (mierzone, kartka A4) umieściłem 8/10 strzałów (dwa mi zeszły, bo kolega szturchał mnie) a więc około 40 metrów powinno być na bank :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dla mnie pj/boyi to koszmar

1 oranie-opadł spust i nie strzelało to cudo (ok..strzelało czasami po ostrym spotkaniu z jakąś przeszkodą-dla niewtajemniczonych to golf na drzewie-gdzie drzewo jest..piłką a replika kijem ..)

2 oranie -zębatki zmieliły okablowanie (mocna nazwa jak na te druty)

3 oranie -szlag trafił ozębowanie tłoka tym czymś

4 oranie-m130 w GB G&P za 350 zł (fart z bebechami za tą cenę) Jedynym problemem były moje słabe batki :P

 

Po tym co z PJ/Boyj (krakman) przelazłem to nawet na te repliki nie splunę

Jako bonus mogę dodać że z stary aug jg/g 36 mający 350 fps w dobrych rekach(i z pomoca gumki i tasmy teflonowej) bije na łeb wszystkie te cudaki mające po 400 fps (mam chrono na własność) iwiem o czym piszę :P

Link to post
Share on other sites
dla mnie pj/boyi to koszmar

1 oranie-opadł spust i nie strzelało to cudo (ok..strzelało czasami po ostrym spotkaniu z jakąś przeszkodą-dla niewtajemniczonych to golf na drzewie-gdzie drzewo jest..piłką a replika kijem ..)

2 oranie -zębatki zmieliły okablowanie (mocna nazwa jak na te druty)

3 oranie -szlag trafił ozębowanie tłoka tym czymś

4 oranie-m130 w GB G&P za 350 zł (fart z bebechami za tą cenę) Jedynym problemem były moje słabe batki icon_razz.gif

 

Po tym co z PJ/Boyj (krakman) przelazłem to nawet na te repliki nie splunę

Jako bonus mogę dodać że z stary aug jg/g 36 mający 350 fps w dobrych rekach(i z pomoca gumki i tasmy teflonowej) bije na łeb wszystkie te cudaki mające po 400 fps (mam chrono na własność) iwiem o czym piszę icon_razz.gif

 

No niestety, kupiłeś syf od boyi, a nie PJ III generacji. Jak mógł ci opaść spust, a zębatki zmielić okablowanie? A tłok poszedł po zacince, czy tak sam z siebie i po ilu kulkach?. W mojej PJ4 było tak: po 40k kulkach na M110 guardera i full auto haj capie wsadziłem stockową sprężynę. Na niej wystrzeliłem 10k kulek, aż na mrozie w grudniu pękł mi szkielet. Wymieniłem na Deep Fire, wsadziłem M130, okablowanie od głośników 2,5 mm, bo akurat miałem trochę za długie przy jednej kolumnie, precke, gume systemy i komorę od KA, do tego lipola 11,1 od samolotu, chociaż stock bateria też dosyć szybko naciąga. Bardzo ładnie chodzi, narazie 500 kulek wystrzelone do kalibracji lunety, mierzenia zasięgu itd. Teraz wymienię dyszę na dłuższą, bo szkielet Deep Fire jest strasznie gruby i dysza za płytko wchodzi do komory, zrobię teflona i poldeckfixa, zmienię O-ring na tłoku, bo po tylu kulkach się nieźle wytarł i nie ma strzykawki.

 

A tak w ogóle ktoś się orientuje jaką długość ma dysza w tych pejotach? Konkretnie chodzi mi o PJ4, ale raczej wszystkie są takie same.

 

@rynek Tak, opłaca się.

Edited by Dizzy
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko, czy opłaca mi się kupić tę replikę

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow...3_p_j-1405.html

czy w tej cenie da rade znaleźć coś lepszego(chodzi o to, żeby nie przekroczyć 700zł)? Głównie chodzi mi o M16, bo nie ukrywając lubię ten karabin. Ew. zastanawiałem się nad tym SCARem

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmow..._boyi-1248.html

Które lepsze, jak sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...