Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozszyfrowanie kamizelki-proszę o pomoc


Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

siema

 

Dwa dni temu wpadła mi w ręce ciekawa kamizelka i nie mam pojęcia czym jest. Kupiłem ją za grosze nie przejmując sie co to jest. Po oględzianch stwierdzilem że pierwszy raz na oczy widze coś takiego, głownie chodzi mi o system mocowania kieszeni.

 

Tutaj foty - http://img248.imageshack.us/gal.php?g=98510023.jpg

 

A tu opis w skrócie:

 

Czarna, wygląda na policyjną typowo a utwierdza w tym biały napis (naszyty na klape którą można opuscic żeby nie było widać...) POLITI (na fotce widać).

Uszyta na siatce konstrukcyjnej (wygląda dosc porządnie), materiału kieszeni nie potrafie zidentyfikować bo sie nie znam na tyle ale podchodzi pod cordure... chociaż głowy nie daje. Kieszenie sprawiają wrażenie solidnych, dośc sztywne i nieźle uszyte. Reszta szyć na kamizelce też jest całkiem całkiem (oprócz rzepów które są szyte tylko przy krawędziach, bez dodatkowych szyć).

 

System nośny taśm to dla mnie nowość na kamizelce... otóż są to taśmy 5cm podszyte rzepem (od strony kamizelki żeby kieszenie sie nie przesuwały) i z przeszyciami pionowymi co 10cm. Są dwa poziomy taśmy, tylko z przodu. Wyżej są jeszcze mniejsza tasiemki (4) i 2 D-ringi po bokach. Co mnie zaciekawiło - tasmy wyglądają jak pasy samochodwe...dosłownie, na dodatek między nimi a rzepem jest wstawione usztywnienie z jakiegoś tworzywa (takie samo jest też w "kaburze" - patrz niżej).

 

Razem z kamizelka było sporo kieszonek, 2 sie nie mieszczą już na kamizelkę. Wszystkie są montowane na taśme (pojedyńczą lub podwójną) z podszytym rzepem. Tylko kieszeń na pałke (chyba) i coś co mogłoby robić jako kabura(kompletnie bez regulacji) mają pasy z napami które by mogły podejsc teżpod MOLLE. (zdjęcie tej kabury dodam potem).

 

Kieszenie jakie mam to:

1. "kabura", średnich rozmiarów, walther P99 wchodzi i ma kupe luzu, beretta również ale już ciaśniej.

2. Kieseń na pałke (długosci około 25cm, zaszyta z jednej zstrony i szerokości ok.6cm)

3. kieszeń na 2 magazynki do PMa (MP5 wchodzą)

4. Kieszeń na 2 magi pistoletowe

5. 2x kieszonka uniwersalna (portfel wchodzi)

6. kieszeń na PMRke, ewentualnie granat, z jakimiś taśmami i 4 nieznanymi mi haczykami... są na fotce. Te zaczepy wyglądaja jakby miały łączyć 2 taśmy... tylko nie wiem po co... Zapinana na rzep od góry

7. Kieszeń na większe radio, z gumką na górze trzymającą radio i wycięciami żeby był dostęp do manetek ew wyswietlacza (od góry pusto, z lewej kilka cm otworu i na przodzie). Również z tymi haczykami (czterema)

 

Zapinane na rzepa, bez klamerek i nap. Paski systemu nośnego dość mocno przyszyte jak i same keiszenie - jedynie rzepy są kijowo doszyte.

 

Chwyt ewakuacyjny również mocno doszyty z takiej samej taśmy jak system nośny na kamizelce. Również z tasmy wyglądającej jak pasy w samochodzie.

 

Zamek to porządny i gruby YKK (foto), klamerki przy bocznej regulacji na paskach to UTX-Duraflex, reszta no-name. A no i taśmy do regulacji i do dopięcia pasa...śliskie - nie wiem z czego, nie znam sie aż tak. Napy jakie śa wyglądają calkiem solidnie.

 

 

Byłbym wdzieczny jakby ktoś pomógł w identyfikacji tego cuda.

Jakbyście mieli jakieś pytania to chętnie odpowiem, wiecej fotek wrzucę jutro albo jeszcze wieczorem.

 

pozdrawiam

majster

Szalone Pingwiny

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...