Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szklane kulki.


Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma to ktoś w ogóle? Piszemy i piszemy o czymś czego tak naprawdę nikt nie testował, nie fotografował ani nawet na oczy nie widział. Przydałaby się jakaś choćby minirecka.

 

A co do strzelania z tego.

Nie boje się ani pękania kulek (nie będą, a przynajmniej nie powinny się rozbijać),

ani "przerażającej mocy niszczącej" tych kuleczek.

Martwi mnie natomiast to że wystrzelone kuleczki w lesie (lato, sucho strasznie i piękne słoneczko na niebie, zero chmur) kilka promieni na nie i możemy mieć ciekawą sytuację gdzie Airsoftowcy winni będą zjarania pokaźnego kawałka lasu.

 

Może wizja czarna ale ja lubię czerń, bo często jest jeszcze ciemniejsza niż przypuszczamy.

Edited by MaxXxi47
Link to post
Share on other sites

Ale jaki jest sens stosowania takich kulek?

To tak samo jakby rozbierać łożyska dla stalowych kulek 6mm...

 

BTW. Strzelałem z Parabellum na CO2 ze stalowych kulek do bardzo grubej szklanej butelki po sangrii... Dużo to z tej butli nie zostało...

 

... i weź człowieku teraz ostrzelaj jakieś okna i niech potłuczone szyby spadną na przeciwnika...

 

To się zaczyna robić jak Mortal Kombat, a nie zabawa... i gdzie w tym wszystkim "fun"?

Edited by natek_sk
Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem dla wszystkich, ale ja mimo wszystko nie chciał bym dostać szkłem. Nie chodzi tu o fakt, że kulka się rozbije czy coś ale źle wymierzona kulka może doprowadzić do poważnych szkód. Szkło jednak jest nieco twardsze od plastiku. Nie wiadomo czy okulary by to wytrzymały. Do tego cena, dużo za duża

Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem, ale ten wątek to 2 strony pierdzielenia o niczym - wypowiedzi, że ktoś woli dostać "plastikiem" a nie szkłem :wink:

Ten "plastik" to ultra twardy kompozyt (trudne słowo), a mam taką propozycję - jak ktoś chce spróbować tych "strasznych kulek", odsprzedam mu dowolną ilość naprawdę w atrakcyjnej cenie - np za 200 szt. 10 zł - postrzelaj, sprawdź człowieku, a dopiero potem się wypowiadaj.

Link to post
Share on other sites
[...] Szkło jednak jest nieco twardsze od plastiku. Nie wiadomo czy okulary by to wytrzymały. Do tego cena, dużo za duża

 

 

Tak, nie ma to jak debile wydający 1000zł na replike i 5zł na ochronę oczu w castoramie... Tacy powinni miec dożywotniego bana na airsoft, bo nie dość że powodują zagrożenie dla własnego zdrowia, to jeszcze powodują zagrożenie materialne i psychiczne (odszkodowanie/wyrzuty sumienia) u innych uczestników gry. A wystarczy kupić porządne okulary (nawet za 50zł, ale SPRAWDZONE!) i nie pierdzielić takich farmazonów...

Link to post
Share on other sites

Ale nikt nie bierze pod uwagę oberwania odłamkiem z czegoś takiego. Wszyscy tylko o bezpośrednim trafieniu...

 

Niech ktoś strzeli w stalowy stelaż jakiejś konstrukcji budynku lub betonową płytę i jak taka kulka się rozpryśnie i odbite, zrykoszytowane odłamki dopadną uczestnika zabawy może być nieciekawie.

 

Rozpadająca się kulka z kompozytu nie przetnie naskórka, bo nie tworzy ostrych krawędzi. A ze szkłem to bym jednak nie eksperymentował.

Link to post
Share on other sites

Więc grzecznie i ponownie: zainwestuj 5 zł + koszt listu - wyślę Ci 100 kulek i spróbuj którąkolwiek z nich roztrzaskać, strzelając w coś - to nie jest czyste szkło, lecz również jakaś mieszanka i nie roztrzaskuje się przy każdym strzale, jak to sobie wyobrażasz...

Link to post
Share on other sites

Z całym szacunkiem dla wszystkich, ale ja mimo wszystko nie chciał bym dostać szkłem. Nie chodzi tu o fakt, że kulka się rozbije czy coś ale źle wymierzona kulka może doprowadzić do poważnych szkód. Szkło jednak jest nieco twardsze od plastiku. Nie wiadomo czy okulary by to wytrzymały. Do tego cena, dużo za duża

 

A dupsko masz z porcelany odlane? Różnica twardości między Twoim trzęsącym się zadem a kulką plastikową jest niemal identyczna do różnicy między tymże zadem a kulką szklaną.

 

Niech ktoś strzeli w stalowy stelaż jakiejś konstrukcji budynku lub betonową płytę i jak taka kulka się rozpryśnie i odbite, zrykoszytowane odłamki dopadną uczestnika zabawy może być nieciekawie.

 

Rozpadająca się kulka z kompozytu nie przetnie naskórka, bo nie tworzy ostrych krawędzi. A ze szkłem to bym jednak nie eksperymentował.

 

To by tłumaczyło dlaczego szyby w samochodach są ze szkła - żeby podczas wypadku celowo pozabijać pasażerów.

 

Tak, nie ma to jak debile wydający 1000zł na replike i 5zł na ochronę oczu w castoramie... Tacy powinni miec dożywotniego bana na airsoft, bo nie dość że powodują zagrożenie dla własnego zdrowia, to jeszcze powodują zagrożenie materialne i psychiczne (odszkodowanie/wyrzuty sumienia) u innych uczestników gry. A wystarczy kupić porządne okulary (nawet za 50zł, ale SPRAWDZONE!) i nie pierdzielić takich farmazonów...

 

Jak dla mnie jak ktoś ma ochotę może sobie i kijem w oku dłubać, ale niech nie ma później roszczeń o to że wystrzeliłem mu oko. Jak ktoś szacuje wartość swojego wzroku na 45-100 oszczędzonych złotych to OK, jego prawo. Gorzej jak później wini kogoś a nie swoje skąpstwo za utratę zdrowia.

Link to post
Share on other sites

Powtarzalność... też mi bajer... Ostatnio poszliśmy z kumplami do lasu na browarka i nazbierałem ponad 300 całych, ładnych, dobrych kulek z ostatniej strzelanki.

 

1,5 maga mi się zwróciło i jaka ulga dla środowiska :)

 

Szkło może skupiać promienie słoneczne i działa jak soczewka (zwłaszcza kształty sferyczne) przez co jest bardziej niebezpieczne dla środowiska od tradycyjnego plastiku...

 

Jak się las zjara, to zostanie tylko strzelanie do puszek w mieszkaniu, piwnicy lub na działce i innym ogródku.

 

A co do szyb samochodowych to chyba wycofali szkło hartowane na rzecz szyb klejonych, bo te pierwsze miały się rozpadać na kawałeczki o nieostrych krawędziach i nie zawsze to chciało działać :)

Link to post
Share on other sites

:wink: Gratuluję, gratuluję.....

Litości, za chwilę okaże się, że te kulki są odpowiedzialne za głód w Afryce i kryzys w USA....

A co do oszczędzania - świetnym pomysłem jest również powieszenie kawałka szkła zamiast papieru toaletowego.... Skoro zbierasz kulki z ziemi.....

Link to post
Share on other sites

One są matowione, więc nie bardzo mają co skupiać ale powinny dobrze reagować na HU, nawet totalnie zalany silikonem, no i pewnie też ślicznie szlifują ;]

Co do środowiska, to rozkłądają się znacznie dłużej od tradycyjnych ;]

 

Od hartowanych szyb odeszli ale nie całkowicie, boczne bodajże są hartowane, przód klejony i tył sporadycznie też.

Może zostawmy temat szyb samochodowch bo znowu będzie wipe ;]

 

@grisza76

Sporo już ich wyplułeś?

Zastanawia mnie właśnie cały czas jak guma i lufa reaguje na matowione szkło... i vice versa.

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Powtarzalność... też mi bajer... Ostatnio poszliśmy z kumplami do lasu na browarka i nazbierałem ponad 300 całych, ładnych, dobrych kulek z ostatniej strzelanki.

 

1,5 maga mi się zwróciło i jaka ulga dla środowiska :)

 

Szkło może skupiać promienie słoneczne i działa jak soczewka (zwłaszcza kształty sferyczne) przez co jest bardziej niebezpieczne dla środowiska od tradycyjnego plastiku...

 

Jak się las zjara, to zostanie tylko strzelanie do puszek w mieszkaniu, piwnicy lub na działce i innym ogródku.

 

A co do szyb samochodowych to chyba wycofali szkło hartowane na rzecz szyb klejonych, bo te pierwsze miały się rozpadać na kawałeczki o nieostrych krawędziach i nie zawsze to chciało działać :)

 

Twoja replika na pewno jest Ci wdzięczna.

 

Widzę że na temat tych kulek powstają coraz ciekawsze teorie. Najpierw były tylko przeciwpancerne, ze swoją mega zdolnością do rozbijania gogli, potem działały dodatkowo jak hollow pointy raniąc cel ostrymi fragmentami, a teraz okazuje się że mają nawet właściwości zapalające.

 

Jeszcze trochę i dojdziemy do wniosku że jak ktoś nasra do magazynka to otrzymamy broń biologiczną.

Link to post
Share on other sites

[...]

 

Rozpadająca się kulka z kompozytu nie przetnie naskórka, bo nie tworzy ostrych krawędzi. A ze szkłem to bym jednak nie eksperymentował.

 

 

Ach tak? Mi jakiś czas temu skórę na przedramieniu rozciąć odłamek granatu grochowego (nie samoróbka, a jeden z tych dostępnych w sklepach za 15 czy 17zł). Widać nawet groch tworzy twarde i ostre krawędzie przy fragmentacji. Po tym wypadku uznałem ze granaty z grochem to czyste zło, zabijają ludzi i w dodatku ten groch się powinno wysłać dzieciom w Etiopii a nie rozrzucać na strzelankach, więc zrezygnowałem z airsoftu :-F ;-)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Widzę że na temat tych kulek powstają coraz ciekawsze teorie. Najpierw były tylko przeciwpancerne, ze swoją mega zdolnością do rozbijania gogli, potem działały dodatkowo jak hollow pointy raniąc cel ostrymi fragmentami, a teraz okazuje się że mają nawet właściwości zapalające.

 

Jeszcze trochę i dojdziemy do wniosku że jak ktoś nasra do magazynka to otrzymamy broń biologiczną.

 

 

Doskonała Puenta, dawno sie tak nie uśmiałem z rzetelnego tekstu.

Tak jak Cziman napisał, panikujecie bez powodu niczym dewoty widzące playboya.

 

 

Jav, taaak groch jest ZUY xD po przetrawieniu staje się bronią iście biologiczną, nie jeden zszedł po "soczystym bąku grochowym".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...