Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szklane kulki.


Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@grisza76

Właśnie pod kątem snajperskim rozpatruję głównie to ammo.

One są pełne czy tak jak kompozyty mają pęcherzyk w środku?

Albo inaczej, czy od twardych powierzchni odbijają się bardziej niż standardowe, chodzi mi o potencjał do rykoszetowania ;]

 

@cziman

Obsrana kulka to "prawie" to samo co obsrany bambusowy kijek w vietnamie :D

Może nie podsuwaj takich pomysłów bo ktoś to jeszcze podłapie :P

 

@javelin

Groch trzeba wcześniej rozgotować :P

A najlepiej stosować czerwone żelowe misie o smaku truskawki :D

Link to post
Share on other sites

Szkło może skupiać promienie słoneczne i działa jak soczewka (zwłaszcza kształty sferyczne) przez co jest bardziej niebezpieczne dla środowiska od tradycyjnego plastiku...

 

Jak się las zjara, to zostanie tylko strzelanie do puszek w mieszkaniu, piwnicy lub na działce i innym ogródku.

 

Jeśli mowa o środowisku :)

To kuleczki BB z kompozytu, chyba się szybciej rozkładają od szklanych?

Źle mówię ?

Link to post
Share on other sites
Szkło może skupiać promienie słoneczne i działa jak soczewka (zwłaszcza kształty sferyczne) przez co jest bardziej niebezpieczne dla środowiska od tradycyjnego plastiku...

O ile dobrze pamiętam z optyki, to szklana kulka, z racji swego kształtu, nie skupia a rozczepia (albo rozprasza) promienie słoneczne.

 

Rozpadająca się kulka z kompozytu nie przetnie naskórka, bo nie tworzy ostrych krawędzi. A ze szkłem to bym jednak nie eksperymentował.

Owszem, odłamki pękających, kompozytowych kulek mają ostre krawędzie.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Co do wyzbieranych kulek, to chyba "chińszczyzna" kumpla nie protestuje, a sknera jest z niego niezły. Ja wyzbieranymi kulkami napełniam kieszenie i rzucam garściami jak granatami odłamkowymi :-F

 

A potem słyszę "W kulki se lecisz?" He he.

 

Wiem, wiem... "gupi" jestem :D.

 

Ale się jaja zrobiły z tematu o kulkach...

Link to post
Share on other sites

powietam tak: gdybym dostał z kompozytowej kulki i stracił zęba to ok, moja wina, mogłem lepiej zabezpieczyć twarz, gdybym jednak dostał ze szklanej i wybiłoby mi uzębienie to bym takiego kolesia konkretnie spunktował.

Nikt mi nie wmówi że szklane kulki są tak samo "miękkie" jak kompozytowe.

Uważam, że stosowanie szklanych kulek powinno być zakazane w strzelankach.

Nie mówiąc już o tym, że dla środkowiska szkalne kulki to konkretny problem a kompozytowe, nawet nie nie biodegralowalne, są łatwiej strawne.

Link to post
Share on other sites

Czyli jak ktoś Cię trafi w ząb z kompozytowej kulki to mu nic nie robisz, ale jak trafi Cię ktoś ze szklanej kulki to go uderzysz? Tylko dlatego że ten drugi strzela ze szklanych kulek? Nie widzę w tym logiki, bo i ten i ten złamie Ci zęba.

Edited by Bardos
Link to post
Share on other sites

Ludzie, nie łamcie praw fizyki. Zanim coś powiecie to przemyślcie to....

Skoro te kulki trudno rozbić i pisze o tym ich posiadacz to chyba tak jest.

 

Zamierzam dziś zamówić paczkę i postrzelać na 550+ fps.... Jak się rozbiją to napiszę o tym. Ale szczerze mówiąc wątpię by tak się stało. Popatrzcie też na wagę 0,28g (takie widziałem) więc wątpię by ktokolwiek strzelał z takich w budynkach. Kulki te wylądują prawdopodobnie w słabszych snajperkach i parasnajperkach.

 

Poza tym wypisując groźby "dostanę szklaną kulką to ci oddam w łeb" świadczą tylko o poziomie wypowiadającego się. Nie chciałbym się strzelać z nikim kto nie umie panować nad swoimi emocjami. I użyje pięści w AS.

 

Co do skupiania promieni słonecznych.. nawet jakby tak było.. to to jest szkło zmatowione..

 

Kiedyś były kulki metalowe.. i nikt się ich tak nie czepiał a jak wiadomo prawdziwe pociski są metalowe a nie szklane.

 

Wg. mnie mit równy "dostanę różową kulką to dostanę okresu".

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

szkło jest twardsze od kompozytu, najprościej po prostu zabronić tego używać. Mam nadzieję że się z tym wszyscy zgodzą.

Ten wątek wbrew pozorom jest bardzo ważny, uważam że ostatniecznie powinien doprowadzić do konkluzji że szkalne kulki są zabronione w czasie zabawy.

Link to post
Share on other sites

pajacyk weź spasuj bo już nie moge patrzeć na "wielkich myślicieli" pokroju korka od butelki. Nikt kto normalnie i logicznie rozumuje się z tobą nie zgodzi. Twój pomysł zaistnienia na forum poprzez negacje i ogólne biadolenie nie wypalił.

Aż nie wiem czy śmiać się czy płakać z tych "porcelanowych ludzi" co tak bardzo boją się szklanej kulki......

Link to post
Share on other sites

Czy jest tu ktoś, kto może stwierdzić, w imieniu świata nauki, że szkło jest twarde? O ile wiem, to szkło jest cieczą i szczerze mówiąc przypisałbym mu raczej dużą sprężystość. To, że jak popukasz w szybę, to się nie ugnie, nie jest miarą sprężystości.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
powietam tak: gdybym dostał z kompozytowej kulki i stracił zęba to ok, moja wina, mogłem lepiej zabezpieczyć twarz, gdybym jednak dostał ze szklanej i wybiłoby mi uzębienie to bym takiego kolesia konkretnie spunktował.

Nikt mi nie wmówi że szklane kulki są tak samo "miękkie" jak kompozytowe.

Uważam, że stosowanie szklanych kulek powinno być zakazane w strzelankach.

Nie mówiąc już o tym, że dla środkowiska szkalne kulki to konkretny problem a kompozytowe, nawet nie nie biodegralowalne, są łatwiej strawne.

 

Nie spunktowałbyś, bo byś usiadł, zgarbił się i zaszlochał boleśnie. A jeżeli zabrałbyś połowę swojej odwagi z forum w teren i do kogoś zaczął skakać, jak napisał Kicpa, trafiłbyś na kogoś kto odda.

 

Mi jest obojętne co za kretynizmy produkujesz, boję się natomiast że niektórzy nie zauważą że co to piszesz to tylko pozbawione logiki majaczenie i uznają to za prawdę. Później ludzie będą powtarzać na przykład że plastik i PCV są bardziej ekologiczne od szkła, bo w końcu szkło się nie rozkłada - ale jakoś już nie wpadło do Twojej małej główki że jak gdziekolwiek weźmiesz do ręki garść żwiru to będziesz tam miał kamyczki o bardzo podobnych wielkościach i składzie chemicznym. Wniosek taki że żwir jest mniej ekologiczny od plastiku.

 

Twierdzisz że odróżniasz jak twardą kulką dostajesz? Zawsze możemy zrobić ślepy test - pojechać Ci po dupsku kompozytem, a potem szkłem, Ty powiesz które jest które.

 

Powiedz mi jeszcze czy kulki z mąki (skrobii) mogą być? Czy też za twarde?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...