Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MIWO Lubliniec (problem zdjęć i patentów)


Recommended Posts

Ja się chciałem zapytać w jakiej cenie Miwo Lubliniec szyje Raptory. Do tej pory myślałem że szyje je tylko Janyst ale w galerii widzę je na zdjeciach i interesuje mnie zakup całego systemu.

 

Dla ścisłości chodzi mi o te zdjęcia:

 

http://www.miwo-military.com.pl/?p=10.19.461

http://www.miwo-military.com.pl/?p=10.19.462

http://www.miwo-military.com.pl/?p=10.19.470

http://www.miwo-military.com.pl/?p=10.19.471

 

Jaki jest czas oczekiwania na uszycie?

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja pierdziele zaczyna się kolejna krucjata anty Miwo-L i seria prowokacji.

 

Doskonale wiesz kto jest producentem kamizelki, pasa, paneli udowych, apteczki, pokrowca na camelbak. Powinieneś też wiedzieć, że Raptor dla cywila nie jest dostępny. Jeżeli by był pewnie zamówił byś bezpośrednio u pana Pawła.

 

Wątek został ponownie otwarty z zaznaczeniem by służył jak pozostałe do prezentacji sprzętu firmy, a nie kontaktów handlowych z firmą.

 

Równie dobrze mogłeś zapytać:

 

W jakiej cenie Lubliniec robi eotecha i beryla? Do tej pory wydawało mi się, że produkują je:

EOTech designs i Łucznik, a w galerii widzę je na zdjęciu

 

http://www.miwomilitary.pl/?p=10.19.465

 

Jaki jest czas oczekiwania?

Edited by eMAGie
Link to post
Share on other sites

Przeglądając baze danych Urzędu Patentowego RP znalazłem takie wynalazki opatentowane przez Miwo, ciekawa sprawa.

 

- system szybkowyczepny (BUP 07/2007)

qr_rav.jpg

 

- pas ratunkowy (BUP 09/2008)

rescuebelt.jpg

 

- klamra od pasa ratunkowego (BUP 09/2008)

cobra.jpg

 

- montaż paneli udowych (BUP 21/2007)

montaz.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele zaczyna się kolejna krucjata anty Miwo-L i seria prowokacji.

 

Doskonale wiesz kto jest producentem kamizelki, pasa, paneli udowych, apteczki, pokrowca na camelbak. Powinieneś też wiedzieć, że Raptor dla cywila nie jest dostępny. Jeżeli by był pewnie zamówił byś bezpośrednio u pana Pawła.

 

Wątek został ponownie otwarty z zaznaczeniem by służył jak pozostałe do prezentacji sprzętu firmy, a nie kontaktów handlowych z firmą.

 

Równie dobrze mogłeś zapytać:

 

W jakiej cenie Lubliniec robi eotecha i beryla? Do tej pory wydawało mi się, że produkują je:

EOTech designs i Łucznik, a w galerii widzę je na zdjęciu

 

http://www.miwomilitary.pl/?p=10.19.465

 

Jaki jest czas oczekiwania?

 

 

Widzę, że niezbyt rozumiesz zaistniały problem... :roll:

Wiesz co by było gdyby takie BHI lansowało się w swojej galerii zdjęciami operatorów w szpeju EI? Na pewno nie odbiło by się to bez echa. Niestety w Polsce jak widać są jeszcze dziedziny "objęte bezprawiem".

 

 

Ten pas ratunkowy też niezbyt się różni od klasycznych konstrukcji produkowanych od dwudziestu lat przez innych...

 

Dokładnie Szasz. Po prostu widać, że ktoś próbuje zrobić z siebie monopolistę na tym rynku blokując możliwość uczestniczenia w kontraktach firmom które mogą zrobić to lepiej i taniej. A ten pas ratunkowy jak pamiętam w jakiś przetargu dla kogoś startował ale nie jestem pewien.

Edited by Majkel86
Link to post
Share on other sites
Ciekawe co na to Australpin
Ciekawe co by powiedział Paraclate

 

Myslicie, ze na tym forum lub w tym watku ktos bedzie wiedzial? Na Waszym miejscu pytalbym ich bezposrednio...

Link to post
Share on other sites
Widzę, że niezbyt rozumiesz zaistniały problem... icon_rolleyes.gif

Wiesz co by było gdyby takie BHI lansowało się w swojej galerii zdjęciami operatorów w szpeju EI? Na pewno nie odbiło by się to bez echa. Niestety w Polsce jak widać są jeszcze dziedziny "objęte bezprawiem".

 

Tak rozumiem problem. Syndrom przypierdzielania się w tak cyniczny sposób to też tylko w Polsce. Większość zna ten sprzęt i wie kto jest jego autorem. Zwłaszcza, że ostatnio i w mediach zawitał. Sam autor tego typu sprawy ma w sumie gdzieś bo szkoda mu czasu. Jak sam twierdzi woli poświęcić ten czas na tworzenie czegoś nowego i realizację mnóstwa pomysłów, które ma w głowie. Sprawami prawnymi pewnie zajmie się jego partner w konsorcjum.

 

Kto nie wie, a będzie zainteresowany dowie się, że w ofercie MiWo nie ma tej kamizelki, pasa czy panelu. Jak się zapyta czy mogą mu uszyć pewnie usłyszy "nie" bo nie jest nasze. Wizerunek ucierpi - pewnie tak.

 

Nie ciężko zauważyć w waszych sygnaturach pasek jednoznacznie wskazujący gdzie nie kupujecie. Ok macie do tego prawo. Z drugiej strony jesteście chyba najbardziej aktywni w tym wątku. ;)

 

Przyjacielu, albo zmienisz język, albo odpoczniesz sobie od forum.

 

Królik

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites

Ja pierdziele zaczyna się kolejna krucjata anty Miwo-L i seria prowokacji.

 

Doskonale wiesz kto jest producentem kamizelki, pasa, paneli udowych, apteczki, pokrowca na camelbak. Powinieneś też wiedzieć, że Raptor dla cywila nie jest dostępny. Jeżeli by był pewnie zamówił byś bezpośrednio u pana Pawła.

 

Wątek został ponownie otwarty z zaznaczeniem by służył jak pozostałe do prezentacji sprzętu firmy, a nie kontaktów handlowych z firmą.

 

Równie dobrze mogłeś zapytać:

 

W jakiej cenie Lubliniec robi eotecha i beryla? Do tej pory wydawało mi się, że produkują je:

EOTech designs i Łucznik, a w galerii widzę je na zdjęciu

 

http://www.miwomilitary.pl/?p=10.19.465

 

Jaki jest czas oczekiwania?

 

 

Co ty chłopie za przeproszeniem [***]?

 

Skad mam wiedzieć kto jest producentem kamizelek ktore są na stronie miwo military Lubliniec w galerii w dziale "Użytkownicy naszego sprzętu w akcji..." Skoro Ty wiesz a w firmie nikt nie wie to albo brak tam ludzi kompetentnych którzy potrafią odróżnić swoj produkt od innych albo to chamska zagrywka marketingowa która w wypadku procesu wytoczonego przez Janysta byłaby nie do obronienia.

 

Nie widzisz jakiejś logicznej sprzeczności?

 

I nie mam bladego pojęcia że raptor nie jest dostępny cywilom. W tym kraju wszystko jest kwestią kasy a każdy projekt mozna zmienić w 20% i wywalic go jako swój na rynek.

 

Masz na sprzedasz Raptora to wykladam odpowiednią sume na stół. Nie masz? To po co wodę mącisz?

 

Porównania z berylami nie komentuje bo w dziale "Użytkownicy naszego sprzętu w akcji..." ich nie widziałem.

 

Rzecznik prasowy się znalazł.

 

A reszty nie komentuje, musze wpierw szczękę pozbierać z podłogi.

 

[Nie przeklinaj.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
Wątek został ponownie otwarty z zaznaczeniem by służył jak pozostałe do prezentacji sprzętu firmy
ORAZ do podawania opinii o produktach przez użytkowników. Jeśli firma stosuje nieodpowiednie praktyki poprzez prezentację nie swojego sprzętu jako swojego, albo patentuje jako nowości produkty znane na rynku od wielu lat to jest to jak najbardziej opinia dająca jakąś ocenę firmie.
Link to post
Share on other sites
Kto nie wie, a będzie zainteresowany dowie się, że w ofercie MiWo nie ma tej kamizelki, pasa czy panelu. Jak się zapyta czy mogą mu uszyć pewnie usłyszy "nie" bo nie jest nasze. Wizerunek ucierpi - pewnie tak.

 

Raczej kto nie wie to zobaczy te zdjęcia oszpejowanych chłopaków i napisze do MIWO w sprawie tych kamizelek. Oni zaś odpiszą, że mamy coś podobnego w ofercie - kamizelki Scarab, które wg "pewnego Pana" są pierwowzorem Raptora :wink:

 

Jednym słowem - kuszenie klientów i przyciąganie ich do Siebie, nie swoimi produktami.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
ORAZ do podawania opinii o produktach przez użytkowników. Jeśli firma stosuje nieodpowiednie praktyki poprzez prezentację nie swojego sprzętu jako swojego, albo patentuje jako nowości produkty znane na rynku od wielu lat to jest to jak najbardziej opinia dająca jakąś ocenę firmie.

 

Czy ja mówię, że nie ;). Co do kwestii patentowych się nie odzywam.

 

Jak pojawia się coś w galerii to jakiś element na zdjęciu musi być tej firmy. W wypadku tych dwóch panów z G36C prawdopodobnie są to ładownice i kieszenie. Trzeba by się ich zapytać. Janyst wydaje mi się nie robił takich ładownic (mogę się mylić). Dlatego dałem dla porównania zdjęcia beryla. Znajduje się ono w galerii "nasz sprzęt w użyciu" podobnie jak zdjęcia operatorów z g36C. Tu ładownice tu pas. Czyli pewne elementy które widać na zdjęciach są MIWO. W przypadku beryla na innej fotce zaznaczone jest ładnie które. W przypadku domniemanych ładownic już nie są one wyszczególnione.

 

Rzecznikiem niczyim nie jestem. Wkurza mnie tylko sposób przedstawienia sytuacji. Co do tych 20% to jest to praktyka na całym świecie. Raptora nie mam = jestem cywilem.

Raczej kto nie wie to zobaczy te zdjęcia oszpejowanych chłopaków i napisze do MIWO w sprawie tych kamizelek. Oni zaś odpiszą, że mamy coś podobnego w ofercie - kamizelki Scarab, które wg "pewnego Pana" są pierwowzorem Raptora hahaha.gif

 

Podobnie jak ja nie sprawdziłeś, więc to mogą być tylko nasze gdybania. Twój scenariusz pesymistyczny, mój optymistyczny.

Edited by eMAGie
Link to post
Share on other sites

Ok jeżeli wszystkie elementy oporządzenia na zdjęciu nie są związane z firmą z Lublińca to nie powinny te zdjęcia znajdować się w tej galerii i nie ulega to wątpliwości.

 

Zapytam się domniemanego twórcy czy wszystko co widać na zdjęciach jest jego. Jansytowe ładownice widziałem płytsze stąd moje wątpliwości.

 

@shellshock ja nigdy nie miałem problemów z kontaktem z miwo. Więc nie odczułem na swojej skórze jak to jest :/.

 

Poczekamy na reakcję Miwo. Dalsze bicie piany nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites
Ok jeżeli wszystkie elementy oporządzenia na zdjęciu nie są związane z firmą z Lublińca to nie powinny te zdjęcia znajdować się w tej galerii i nie ulega to wątpliwości.
Czyli jeśli np. na tym zdjęciu koleś miałby smycz do pistoletu MIWO, a cała reszta innych producentów, to zamieszczenie takiego zdjęcia bez jakiegokolwiek komentarza jest wg Ciebie ok?
Link to post
Share on other sites

Polecam zobaczyć sobie jak analogiczną sprawę załatwił SORD w swoich galeriach. Po prostu wypisali jaki sprzęt na określonych zdjęciach jest ich. Akurat na tych zdjęciach BOR jest sprzęt Janysta i z tego co widzę tylko Janysta.

Link to post
Share on other sites

Chyba obrazy już Ciocia pokasowała. Pobierznie rzuciłem okiem na te zdjęcia, imo tam wszystko było od Janysa. Raptor to caly system, wraz z ładownicami do G36 różnymi od tych od Miwo. To co dziś firma zaprezentowała to jakiś skandal, conajmniej.

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś lubi sobie strzelać w stopę... Korciło mnie wczoraj żeby sobie zrobic screeny tych zdjęć ale odpuściłem bo jakiejś cywilnej odwagi jednak się spodziewałem.

 

Niemniej to pikuś przy owych "patentach". Kolejny raz od czasu Baktariana firma pokazała że stawia na pracę "odtwórczą" zamiast twórczą.

 

Pogratulować pozostaje tytułu "Przyjaciel wojska 2008" bo mam duże obiekcje czy jeszcze kiedyś trafi on ponownie w szacowne ręce właścicielki.

Link to post
Share on other sites

Od czasów C22 to ta firma jaką nowość prowadziła? Szelki Jacko? Bądźmy poważni. Wielce mi szkoda tej firmy, miała potencjał. Niestety, udowodniło mi to po prostu kolejną rzecz, która wiedziałem wcześniej. Firmy z doświadczeniem wojskowym, z wojskowym zarządem średnio sobie radzą na rynku cywilnym, nie rozumiejąc po prostu praw tego rynku. Traktowanie priorytetowe zołnierzy chociażby. Ja rozumiem, że oni potrzebują, ja mam zachciewajke. Ale firma nie musi o tym mi głośno przypominać, moja kasa jest gorsza od ich? Ale cóż. Może to i dobrze. Mniejsze firmy będą mogły się teraz wybić.

Link to post
Share on other sites

Bardzo uprzejmie przepraszam wszystkie oburzone osoby, ale zdjęcia wywołujące tak wiele komentarzy znalazły się w naszej galerii przez pomyłkę. Zatrudniliśmy nową osobę i niestety, z nadgorliwości nowicjusza, wrzuciła nawet takie zdjęcia do galerii, które przesłali nasi klienci bedąc przekonanymi, że to nasze produkty, a które w rzeczywistości nimi nie są. Zdjęcia prezentujące wyposażenie innych firm zostały niezwłocznie usunięte. Jeszcze raz najmocniej przepraszam wszystkie firmy i osoby tym faktem oburzone i poszkodowane.

 

Hubercie Orkanie, gdybyś dokładnie czytał biuletyn UP dotyczący złożonych wniosków to pewnie byś się doczytał, że wzmiankowane zastrzeżenia zostały wniesione przez MIWO MILITARY Joanna Woliwoda w Praszce ładnych kilka lat temu, a MIWO MILITARY Renata Michalik z Lublińca- powstałe 25 października 2006 r- zostało dopisane do wszystkich patentów w momencie podziału firmy matki czyli kilka lat później niż złożono wnioski.

 

Wszystkim życzę dobrych snów i szczęśliwych świąt :-P

Edited by Renata Michalik
Link to post
Share on other sites

 

Hubercie Orkanie, gdybyś dokładnie czytał biuletyn UP dotyczący złożonych wniosków to pewnie byś się doczytał, że wzmiankowane zastrzeżenia zostały wniesione przez MIWO MILITARY Joanna Woliwoda w Praszce ładnych kilka lat temu, a MIWO MILITARY Renata Michalik z Lublińca- powstałe 25 października 2006 r- zostało dopisane do wszystkich patentów w momencie podziału firmy matki czyli kilka lat później niż złożono

 

Doskonale zdaję sobie sprawę, że zgłoszenia patentowe zostały złożone w momencie istnienia jednego Miwo. Była Pani współwłaścicielką, więc również osobą współodpowiedzialną za te wnioski. Ponieważ w tym wątku temat patentów był poruszany, w przeciwieństwie do wątku o Praszcze. Stąd mój post w tym konkretnym temacie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...